Jak zabít poetu
(v projevech politiků?)

Myslel jsem si, že to bude brnkačka, že vyplivnu prase, vždyť se toho děje tolik, politická situace prý je vážná, vládě se potila prdel hrůzou, jestli se jí podaří sehnat dostatek hlasů na vyslovení důvěry, což nakonec dopadlo dobře. Tedy relativně dobře, protože se zatím nekonají předčasné volby. Já nejsem proti předčasným volbám, když je něco na hovno a přestává se to všem nebo aspoň většině líbit, je jasné, že jdou od válu.

Česká politická scéna je rozhádaná, Všuchni si jdou vzájemně po krku.

Někteří politici se vylíhli z hodně pdivných vajec.

Je trošku rozdíl, jak od válů chodí na západě, kde mají tu svou zaprděnou demokracii tak nějak zastrčenou líp pod kůží a umí si jí víc vážit a nedají si na ni příliš šahat. Je to znát dokonce i u potrhlých Američanů, kteří z hrůzy 11. září na sebe ušili takovejch všelijakejch kontrol a omezení, až je to samotné poděsilo, a teď pomaličku couvají a vrací se to do normálu.

Spěchej rychle na Václavák, řeční tam Zavadil.

Ale fakt rychle, nebo to prošvihneš.

Nikde se o tom moc nemluví, protože to zas tak zajímavé není. I u nás je demokracie úplně normální, jen někdy nevíme, co s ní. Někdy se to projevuje přiblblejma kecama, jindy si někteří myslí, že to žádná demokracie není, ale upřesnít, jak vypadá demokracie nedovedou. Takže prdlačky švagrová. Ten náš problém je tak trošku v beznaději možnosti výběru. Kdyby tu bylo něco normálního, co by stálo za to vyzkoušet v nových volbách, klidně se do toho vrhnu, ale uznejte sami, ať už jste příznivci jakékoliv politické orientace. Od modré po hnědou (rudou). Všichni už moc dobře víme, že žádné takové řešení nevede ke kýženým výsledkům. Ať už tu zůstanou Nečasovci nebo je vyžvaní do opozice prndálkové od oranžovejch a červenejch nebo odporáři. Je to celkem jedno. Plná tlama keců, co všecko je blbě, ani náznak toho, jak by to dělali oni, a jak by to bylo dobře. A když už se někdo prozradí a naznačí jak, je to až beznadějně pitomé.

Samozřejmě, že ta miliarda za volby jsou fakt prachy vyhozený, protože naše politická scénka se nivelizovala, všichni se tak nějak usraně pohybujou kolem nuly. Žádná odvaha, žádné statečné kroky, žádná velká snaha dotahovat reformy. Současná vláda je sice neschopná něco prosadit a udělat cokoliv rozumnýho, ale bohužel je to tím, že jsme si na sebe ušili ten nejblbější pat na svět.

Naše politické kroky nepatři mezi přímočaré.

Je to fakt prdel, sledovat, co se tu děje.

Bejt divokým prasetem se v Počernicích vyplatí. Mají tam krmelec a dostávají kornouty od zmrzliny a všelijaký obrovský brambůrky a placičky. Bejt prasetem, chrochtám nadšení, ale nejsem, tak dštím na politiky.

Všichni kňučíme po lepších zítřcích, všichni chceme, aby to konečně začalo fungovat a bylo to zreformovaný, ale okamžitě paralelně s tím vybíháme hystericky do ulic a kvičíme jako podsvinčata, že nene proboha, žádný reformy, je to moc, nechme to tak. Žádné novoty prosím. Neměňme tedy nic a počkejme, až se to změní tak nějak samo a nenápadně.

Naše politika je tak trošku komiksová, tak trošku směšná, tak trošku na hovno, tak trošku jakoby česká.

Za rohem už ladí trumpetky rudí. Až to převezmou, Rázem se tu zase objeví ten vysněnej ráj plnej šťastných lidí a budovatelů.

Ale neklesejme na mysli tam v dáli už je vidět světýlka nadějí.

Nevím, jak dosáhnout zlepšení. Státní správa na to nestačí, stojí to za prd, a taky vím, že ti, co přijdou po těchhle neschopnejch, to nebudou ani vědět ani umět taky. Já bych se do politiky nemohl vrhnout, protože na to prostě nemám vlohy a kromě toho trpím zdravou sebenedůvěrou. Já současné vládě vyčítám především to, že je sebestřeně zahleděná do svých postů. Vždyť tyhle výsledky volají po chlapském odstoupení. Neříkám, že stojí celá vláda úplně za hovnajs, spíš mě trošku děsí, že ti vlčáci nachystaní převzít vládu umí taky naprostý hovno. Sakra já věřím, že v obou táborech jsou lidi s dobrejma nápadama i s realizačními schopnostmi, jenže my sami, my lid, my občané, běžní i prostí i obyčejní, my to totiž nedovolíme.

Bez komentáře.

A tak docházím ke smutnému zjištění. Ale fakt tak smutnýmu, že je mi z toho tak trošku mrazivě. Ta blbá a neschopná vláda, to jsme my! To je děsný zjištění. Ti šaškové jsou vzácným zrcadlením našich schopností. A to je fakt děsný zjištění. Čili, když vrčím nad tupostí mé vlády, vrčím i na sebe.

To běhání po okolí je krásná protiváha k politickému dění u nás.

Snažím se na to moc nemyslet, chodím si běhat, fotím si kravinky, neumírám hlady, platím daně, jsem zatím schopnej se sám uživit a dokonce tím živím i ty ministerské sedláky, a soudce a policii. Samozřejmě, že by se mi líbilo, kdyby ty prachy nebyly tak okatě vyhozený z okna. Ale budiž, s tím se taky umím smířit. Přemýšlím, čím bych mohl tu naši trapnou situaci českou podpořit. Nepomůže ani podpora Nečase, ani moje vyběhnutí pod vedením Zavadila do ulic. Nic z toho nevede k blahobytu ani k cíli.

Blbý je, že stát touží po velkém krajíci a neumí hospodařit ani s drobkama. A vůbec nejhorší, dokonce horší než trpaslíci, jsou politici v poslanecké sněmovně, když vypouští z huby ty vtipné bonmoty a jsou najednou poetové. To je fakt k blití. To si nezasloužím. Největšími šejkspíry jsou bezesporu pan doktor Rath a pan inžinýr Paroubek. To je fakt síla. Najednou tam u pultíku v sáčku dobře padnoucím se z těch dštilů stávají "básníci" a sečtělí "lidé" s obrovským kulturním rozmachem. To je kruté.

No a vidíte, zase jsem si tu vykecal játra nad věcma, který neumím ovlivnit, který mě nebaví, který bych přitom chtěl, aby fungovaly. Zjišťuju, že nemám rád svůj stát. Zjišťuju, že mi to začíná být u prdele a už vůbec mě nikdo z nich nemotivuje.


Vzít zbraň a jít do ulic? Ani omylem.

No a tak si tu v klídku pracuju pro sebe, nechovám se prostátně a netrpím vlasteneckým nadšením.
Budu skromný. Pro začátek by mi stačilo, když už se našim zákonodárcům nepodařilo kdoví pokolikáté zrušit svou doživotní imunitu, kdyby si zakázali tak planě žvatlat, jako se to děje ve sněmovně. Navrhuji dvě řešení. To složitější je, že by to bylo zakázaný zákonem a trestný v rámci sněmovny (čili dávali by si na tlamu sami na parlamentní půdě) a to druhé, jednoduché a schůdné je, že by to neměla přenášet televize ani rozhlas. Myslím si, že si to nezasloužíme a nezaslouží si to ani zaměstnanci televize. Tohle by se dalo zařídit. Co kdyby prostě v televizi přestali mít o tyhle jakový kecy zájem. Za to bych si klidně o nějakej bod nechal zvednout daně.

Tak, ano, přesně tam je vysněný ráj jménem rudé peklo.

No, můžete namítnout, že se na to přece nemusím dívat, ale já mám na mysli nás všecky, že přece si to nezasloužíme nikdo z nás. Ani ti, kdo se na to koukat chtějí.
Slibuju (tak napůl), že příště už bude zase něco cestovatelskýho nebo nepolitickýho.

To se netýká našich zákonodárců, tohle si mohou dovolit jen běžní občané. Možná nám tuhle možnost politici závidí.


Toto je blahobyt, který nás čeká.

  • Putovní výstava Krajinou pěstních klínů, která mapuje nejstarší stopy po člověku na území Čech, bude do 17. června 2012 přístupná v Rakovníku. Návštěvníci budou moci shlédnout pěstní klíny, vrtáky, dlátka či sekery, ale také rekonstrukci nalezeného obydlí neandrtálce.
  • Světoznámá paleontologická oblast východního Španělska Teruel, kde se kope již od roku 2005, vydala další zajímavé svědectví. Paleontologové objevili lebku největšího popsaného evropského ještěra z jurského období. S objevem této fosilie byl také potvrzen nový dinosauří rod Turiasauria. Lebka je dlouhá 70 cm. Odhaduje se, že gigantický ještěr měřil až 30 metrů.
  • Patriarcha pravoslavné církve Krill veřejně podporuje Vladimira Putina, jeho dvanáctileté působení v Kremlu označil za "boží zázrak".
  • Egypt odstoupil od dlouhodobé dohody o dodávkách plynu mezistátním plynovodem do Izraele. Plynovod, který vede z Egypta do Izraele a Jordánska, byl v posledních měsících po loňském povstání v Egyptě terčem několika útoků a sabotáží. Dodávky plynu pro Izrael sjednala právě svržená vláda Husního Mubaraka.

  • Bylo krásné teplo, při běhání jsem se potil jako prase
  • Skočil jsem si na pivo do Kempu, sedl si k volnýmu stolu, začal si číst v kindlíku a nechal se vesele ignorovat obsluhou. Po delší době přišla slečna odzbrojila mě slovy: "Dáte si ještě něco jiného?"
  • Ale pivo dobrý
  • Přijel irskej Honzík na svatbu kamaráda.
  • Tak jsem se šli projít do zámeckýho parku.


A pak kolem rybníka domů


Honza se tak často domů nedostane z Irska,
ale proti jeho sestře Helči je tu vlastně skoro pořád. To je dobře.


Olina mi poručila, abych ji vyfotil s tou dřevěnou kozou. A co řekne Olina, to u nás doma platí.


Honza si pochutnává na višňové marmeládě od dědy Lhotáka.

  • Je tam hezky.
  • A teplíčko.

 

australia


Možná, že už tu tahle fotka byla, ale jednou to to neseriozní plátek, tak proč ne.


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek

Senátor Vystrčil (ODS) hlasovat schválně nešel.
"Byl jsem přítomen, ale nehlasoval jsem, protože návrh považuji za nelogický. Jsem totiž pro, aby poslanci a senátoři byli trestně odpovědní i v období výkonu své funkce, to znamená, že preferuji tvrdší postup. Ten ale poslankyně Klasnová nepředložila, takže jsem pro její návrh nemohl zvednout ruku. Nechtěl jsem se ani zdržet hlasování, abych jedné skupině nezvýšil kvórum. Nechtěl jsem se takzvaně do toho plést."
vysvětloval moudře serveru IHNED.cz

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



GATE Galerie a informační centrum
František Drtikol / Nahá geometrie (do 15.5.2012)
Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů.
Artinbox - Galerie
NĚŽNÝ FOTOEROTIKON (do 10.5.2012)
Touha, něha, erotika ve fotografiích 20. a 21. století.
 
Moravská galerie Brno
Fotografie a umění v 19. století(do 20.5.2012)
Vztah k výtvarnému umění v 19. století patří k vůbec nejpozoruhodnějším oblastem historie fotografie. Navzdory tomu dosud nebyla zdejší výtvarné produkci – ať už na poli fotografie, malby, sochařství či grafiky, která se podílela na formování tohoto vztahu – věnována větší pozornost. Výstava se snaží alespoň zčásti tento nedostatek napravit a poukázat na některé z otázek, které nejen zahraniční, ale i zdejší umělci a fotografové na tomto poli řešili: vedle tématu fotografie jako předlohy nebo uměleckých ambicí fotografů si výstava všímá např. i výtvarných postupů aplikovaných na fotografii či fenoménu živých obrazů.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

INI Gallery
Současná česká malba (do 9.5.2012)
Jana Babincová, Nikola Brabcová, Veronika Drahotová, Patricie Fexová, Pavla Gajdošíková, Ladislava Gažiová, Vanesa Hardi, Anežka Hošková, Veronika Landa, Johana Merta, Jitka Mikulicová, Anna Neborová, Alice Nikitinová, Iveta Plná, Alžběta Říhová, Veronika Slámová, Ludmila Smejkalová, Štěpánka Šimlová, Kateřina Štenclová, Margita Titlová, Lenka Vítková, Klára Vystrčilová, Dragana Živanović...

Atelier Josefa Sudka
Zkoumání historicky podmíněných stereotypů je dnes předmětem snad všech oborů – globální procesy stále očividněji stírají po staletí platné etnické hranice a proměňují někdejší pojetí národních identit. Multikulturalismus přispěl současnému étosu kultury hlavně tím, že se do středu pozornosti dostává dynamika vztahů, kritika jejich asymetrie a demaskování monokulturních tendencí. Nový soubor portrétních fotografií Salima Issy a Štěpánky Stein Národní obrození navazuje na předchozí projekty autorů zaměřené na etnické menšiny v České republice, zejména vietnamskou komunitu. Soubor se silně politicky a nacionálně zatíženým názvem s jistou ironií oživuje perspektivu tradiční akademické reprezentace 19. století. Prostřednictvím parafráze ikonických figur české obrozenecké mytologie autoři poukazují na měnící se kontext, vybízejí k reflexi nacionalistických vzorců a vytyčují silové pole mezi obdobím boje o národní identitu a kontinuální potřebou redefinice ve světě neustálé změny.
Mariana Serranová

Charles Bukowski: Příliš blízko jatek
V tomto intimním průřezu celoživotními šuplíky píše Charles Bukowski o lásce, samotě a smrti, pábí hospodskými historkami o drsných trpaslících s rychlou pravačkou a smutných kurvách s dlouhýma nohama, zádumčivě si brouká nad dcerkou, provokuje básněmi o nostalgických náccích a ňoumovitých anarchistech, potutelně oslovuje čtenáře ze záhrobí, kontempluje o kocouřích koulích a hovězím jazyku a vysmívá se čítankovým autorům. Příliš blízko jatek je jednou z třinácti básnických sbírek vydaných posmrtně z Bukowského pozůstalosti a se štamprlí nadsázky lze říci, že starý prasák i po smrti umělecky zraje.

V Holomóci městě, Okno a Dveře, zásadní supraphonská alba Emila Viklického ze 70. Let, vyšla v reedici na CD. Původní nahrávky prošly novým masteringem a pianistům sólový debut V Holomóci městě doplňuje dříve nevydaný bonus.



  •  „Raději uslyším o živém americkém tulákovi než o mrtvém řeckém bohu.“ (Charles Bukowski)

  • Kina:
    30.4. – Aero – Rozchod Nadera a Simin (režie: Asghar Farhadi, Írán, 2011, 120 min. Drama) (Nader a Simin stojí před osudovým rozhodnutím: zatímco žena chce opustit Írán spolu s jejich dcerou, manžel nechce a nemůže, stará se totiž o nemohoucího otce. Do partnerského sporu však vstoupí ještě tragičtější událost, jež se promítne do životů mnoha lidí. Snímku, který ukazuje každodenní život v současném íránském městě, se s mimořádnou přirozeností daří pohybovat v blízkosti hrdinů, nevyužívá toho ale k laciné melodramatičnosti. Postavy pozoruje s pochopením i nestranností a nebojí se ukazovat jejich problémy ze všech stran. Hrdinové zde nejsou hnáni zlými úmysly, spíše se dostávají do vleku okolností nebo je pohání touha po tom, co v jejich očích vypadá spravedlivě. Spory nejsou uměle vyostřovány, a přesto v sobě nesou velké napětí, možná i proto, že na konci proti sobě nebudou stát vítězové a poražení, ale lidé, kteří bez výjimky zůstanou poučeni i poznamenáni.) (20:30)
    2.5. – Aero – Hugo a jeho velký objev (režie: Martin Scorsese, USA, 2011, 126 min. Dobrodružný) (Hugo Cabret je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.) (10:00)
    4.5. – Aero – Půlnoc v Paříži (režie: Woody Allen, Šp./USA, 2011, 94 min. Komedie) (Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.) (18:00)
    5.5. – Aero – Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švé./Fr./Něm./It., 2011, 130 min. Drama) (Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester, z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává se čerstvou matkou.)  (22:15)
    6.5. – Aero – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (20:30)
    29.4. – Oko - Soukromý vesmír (režie: Helena Třeštíková, 2011, ČR, 83 min. Dokument) (Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamarádku Janu v roce 1974. Jana tehdy čekala první dítě s manželem Petrem a právě život jejich syna Honzy je osou tohoto filmu. Před kamerou se tu narodí, vyrostou a dospějí dohromady tři děti a jejich rodiče prožijí velkou část svého života.) (15:00)
    29.4. – Oko – Kluk na kole (režie: Jean-Pierre Dardenne, Bel./Fr./It., 2011, 87 min. Drama) (Melodrama o lásce a zodpovědnosti. Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi „nechci tě, nestačím na to“. I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha, která má vlastní kadeřnictví, si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto.) (18:00)
    2.5. – Oko – Večer iShorts – Down Under (Projekce krátkých filmů.) (20:30)
    4.5. – Oko – Lovci hlav (režie: Morten Tyldum, Norsko, 2011, 100 min. Krimi) (Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu…) (23:00)
    5.5. – Oko – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (18:00)
    2.5. – Ponrepo – Teoréma (režie: Pier Paolo Pasolini,  It., 1968, 98 min. Drama) (Teorému původně zamýšlel Pasolini natočit v New Yorku, finanční důvody však režiséra přiměly přesunout natáčení do výkladní skříně evropského kapitalismu, a sice do Milána. Do tohoto centra buržoazie pak inscenuje příchod hosta, který zcela změní hodnotovou orientaci členů rodiny bohatého továrníka. Pasolini označil Teorému za "báseň ve formě výkřiku zoufalství". Autorem hudby je Ennio Morricone, který obdržel Oscara za celoživotní dílo.) (20:00)
    30.4. – Světozor – Dokumentární pondělí – Rock života (režie: Jan Gogola ml., ČR, 2010, 86 min. Dokument) (Olda Říha, zakládající člen a šéf skupiny Katapult, v roce, kdy mu zemřeli celoživotní přítel a spoluhráč Jiří "Dědek" Šindelář a tehdejší bubeník Katapultu Karel "Káša" Jahn.". Příběh rockera, kterému se rozpadl vlastní svět a musí tak v pokročilém věku začínat od nuly. Rány osudu přitom vnímá jako přihrávky. Katapult se navzdory svojí jednoduchosti, anebo možná právě díky ní, stal legendou: dvojnásobný Zlatý slavík, téměř 40 let na pódiích, cca 7000 koncertů a milión prodaných nosičů. Písně skupiny se hrají v médiích i u táboráku, řada jejich textů zlidověla jako součást obecné češtiny: někdy příště, hlupák váhá, a co děti...) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    30.4. – Agharta – Josef Fečo (21:00)
    1.5. – Agharta – Madfinger (21:00)
    2.5. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    3.-4.5. – Agharta – Agharta Gang feat. František Kop (21:00)
    5.5. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
    6.5. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    5.5. – Balbínova poetická hospůdka Bluesový večer (20:00)
    6.5. – Balbínova poetická hospůdka – Vajco Deczi & hosté (20:00)
    1.5. – Blues sklep – Gipsy night: Trio Romano (21:00)
    2.5. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    3.5. – Blues sklep – B5 (21:00)
    4.5. – Blues sklep – The Kingsize Boodiemen (21:00)
    5.5. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
    6.5. – Blues sklep – Sant Roché (21:00)
    30.4. – Jazz Dock – Rus Nerwich Quartet (22:00)
    3.5. – Jazz Dock – Princess Chelsea (19:00)
    30.4. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    1.5. – Jazz klub Ungelt – Rus Nerwich (21:15)
    3.5. – Jazz klub Ungelt – Quattro Formaggi (21:15)
    4.-5.5. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    6.5. – Jazz klub Ungelt – Rus Nerwich (21:15)
    30.4. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    1.5. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    2.5. – Jazzboat – Jana Koubková Trio (20:30)
    3.5. – Jazzboat – Stan the man (20:30)
    4.5. – Jazzboat – Nika Diamant & Sensitivo Quartet (20:30)
    5.5. – Jazzboat – Martina Fišerová Quartet (20:30)
    6.5. – Jazzboat – Rajnošek B.AND (20:30)
    2.5. – Stará Pekárna, Brno – Ondřej Galuška Trio (20:00)
    4.5. – Stará Pekárna, Brno – Blueshaman (20:00)
    30.4. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    1.5. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    2.5. – U malého Glena – Miriam Bayle Band (21:30)
    3.5. – U malého Glena – Tomas Jochman trio feat. Petra Brabencová (21:30)
    4.5. – U malého Glena – Brian Charette Trio feat. Martin Šulc a Kaštan Baroš (21:30)
    5.5. – U malého Glena – Los quemados (21:30)
    6.5. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    3.-5.5. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Omara Portuondo & Chucho Valdes (17:00, 18:15)
    1.-6.5. – Blue Note New York, USA – Randy Brecker (20:00, 22:30)
    4.5. – Twins Jazz, Washington, USA – Noah Haidu Quartet  (20:00, 22:00)
    2.5. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Abram Wilson Septet feat. Peter King, Jean Toussaint (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    2.-3.5. – Alfréd ve dvoře, hostuje Handa Gote Research & Development – Prales (Prales jako vzpomínka na divokost uložená v naší buněčné paměti. Prales jako stav mysli.
    Inspirací pro práci na představení byly některé texty Bohumíra Prokůpka a Davida Abrama.) (20:00)
    4.5. – Alfréd ve dvoře – Tonntu (Divokost v srdci jednoho šotka.) (20:00)
  • Festivaly tance a experimentu:
    do 7.5. – Festival vizuálního umění Glasgow, Skotsko (info: http://www.glasgowinternational.org)
  • Divadla:
    30.4. a 5.5. – ABC – Zdeněk Jirotka, Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
    3.5. – ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    4.5. – ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    1.5. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladialsv Smoček) (Příběh o naprostém vzájemném neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha.) (19:30)
    4.5. – Divadlo Komedie – Ladislav Klíma: Utrpení knížete Sternenhocha (režie: David Jařab) (Groteskní drama o lásce a nenávisti doslova až za hrob. Nevstupujte do svazku se spícími démony! Můžete pak dostat do palice takovou ránu, že tma, která po ní nastane, bude strašná. A pak už si budete jenom přát: Do prdele, jestli se z tohohle včas neprobudím, tak tady dozajista vypustím duši.) (20:00)
    5.5. – Divadlo na Vinohradech – J. Lynn, A. Jay: Jistě, pane ministře (režie: Martin Stropnický) (Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény.) (19:00)
    3.5. – Divadlo Ungelt – Pierre Palmade, Christophe Duthuron: Na útěku (režie: Ladislav Smoček) (Jevištní roadmovie o útěku dvou žen. Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.) (19:00)
    2.5. – Divadlo V Řeznické – PREMIÉRASheldon a jeho matka paní Levinová a jejich neuvěřitelná dobrodružství (19:30)


ASI PŘED DVĚMA DNY

během telefonování s Petrem slyším, že mu Kiara asi něco podala, říká „Děkuju, Kiaro“
a dolehla ke mně i odpověď: „Plosim tě.“

Když jsem mu to dnes připomněla, už si to nepamatoval....
Nahrávejte, zapisujte, strašně rychle to valí a většinu těch krásnejch dětskejch keců zapomeneme.

Mám málo fotek, a tak jsem si vyfotila tetu Evu, jak krásně babičkuje.

Minulou středu jsme se sedmi statečnými třeťáky a Dadatriem zajeli do Lomnice.

Konal se tam koncert ZUŠ Lomnice pod názvem Tisíc podob lásky. Vystoupili jsme s písněmi z „Líbej mě, líbej“, poněvadž právě v textech pana Suchého se najde podob lásky nepočítaně. V synagoze se všichni málem nachladili, ale ohlasy byly vřelé.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

29. 4. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš