Oblík
(tam a zpět)

Každý rok, většinou okolo začátku května si uděláme nějaký výlet se Slaňákama. Cíl i trasu si bere na starost Honza a my se rádi podřizujeme. Je to takový krátký krásný výlet. Většinou vyrazíme vláčkem z domova do Slaného, tam si nás Kurkovci vyzvednou a jdeme objevovat krásy okolí. Večer si u Kurků ogrilujeme nějaký masíčko, pijem chvíli pivo a pak večer u výtečnýho červenýho vína z Francie žvaníme důležité hovadiny. A hodně po půlnoci jdeme spát. Pokaždé je to podobné. Pokaždé je to báječné a dlouho na ten krásnej víkend vzpomínáme. Příjemné je, že to netrvá dlouho, jen jeden rok a čeká nás podobná akce znova. Už teď se těším, co zase Honza vymyslí. Dále už jen komentované obrazové zpravodajství

Vyrážíme na krátký výlet

Není zrovna luxusní viditelnost, ale všecko tu voní a zblízka jsou barvy správně.

Krasná chaloupka, kde bych klidně i tajně bydlel.

"Berte si," říká Honza a háže svačinku na zem.

Olina se vrhá na nabízené potraviny jak orlosup.

Žlutý políčka, sloupy s vysokou elektřinou, silničky. Malebný kraj.

Tak tam na tu homoli máme našlápnuto. Jsem občerstvení a těšíme se. Zatím netušíme, že jednoznačně namalovaná zelená značka míří přímo ke kopci. My si klidně jdeme doprava, takže se nám výlet o dobré tři kilometry prodlouží.

Dobroměřický rybník.

Tam z té homole startujou rogálisté sedmého dne, tedy přesněji šestého, protože je sobota.

Jdeme blbě. Naše obezlička nám prodloužila trasu asi o tři kilometry. Cesta k vesničce Nečichy.

Náš cíl už je skoro na dosah.

Druhé občerstvení. Pijeme jakýsi energetický nápoj, který chutná jako kdyby byl z laminátu. Banány a sušenky, co nikdy nejíš sám, pár dobrůtek z picérie na Masarykově nádraží a pomeranč.
Zleva: Olina, Gábina, Ladys, Ála, Honza. Já jako obvykle mimo záběr.

Tahle kytka je prý hlaváček jarní, říká Olina a Honza. Asi to je pravda, protože se oba vyznají.

Ať je to, jak je to, kytka je to pěkná.

A za chviličku začne stoupání.

Výhled na malebnou krajinu z poloviny kopce.


V dáli Dobroměřický rybník.

Prudký svah je posetý modrejma kvítečkama. Podle Oliny to je prý len.

A jsme nahoře. Chystá se nějaká buřina.

Tam na vrcholu se dozvídáme, že do Perthu je to 13473 kilometrů, čili za Helčou to máme bratru tak ještě o 7 tisíc kilometrů dál. To do večera nestihnem. Tak na to kašleme a poletíme tam až začátkem července.

Hovnivál je klidný a při focení nezlobí. Ani se nehne. Je mrtvý.

Tam v dáli, ten kopec s hradem je Hazmburg

Tahle homole by mohla být Čičov, ale taky se můžu mýlit.

A mažeme zase dolů, abychom to stihli bez zmoknutí.

Někdy i zemědělci trpí výtvarným nadáním.

Ještě poslední ohlédnutí na homoli a honem k autu. Chystá se buřina a určitě trošku i zmokneme.

Po cestě domů se musíme ještě zastavit v Třebízi (nebo Třebízu?) v krásném zahradnictví, kde prodávají kurevsky drahé bonsaje a krásné kameny suiseki.

Asijské kameny

Kámen č. 4

Japonská zahrada

Japonští maskáčoví kapři.

A to jsme již doma z výletu, zmokli jsme a už jsme tu. Ála s Honzou nás provádí pěknou udržovanou zahradou. Skleník je chráněný spolehlivým zámkem.

Honza klove rád do dřeva a někdy některou ze sošných soch daruje. Gábina dostala sochu, která se jmenuje Ochránce římská 3.

Gábina je z daru dojatá k slzám. Ještě bude muset doma vyřešit, Kam s ní.

I já jsem obdržel výtvor ze dřeva. I já jsem byl dojatý, ale nebrečel jsem. Moje socha se jmenuje maska. Prostě svůj k svému.

Poslední překvapení. V hadru je zabalená ještě třetí socha, kterou Honza vysochal. Tuhle sochu Honza daroval sám sobě.

Socha se jmenuje Bohouš.

Honza sice vypadá, že usnul z té sochařiny, dřiny a výletu, ale není tomu tak. Neusnul. Ladys, který zrovna není v obraze, cosi vypráví. Podle výrazu v tvářích Ály a Gábiny to musí být hodně zajímavé. Ale o čem to vyprávěl už nevím.

Honzovy sošky zleva: Ochránce III, Malej Jahoda, Velkej Jahoda, Bohoušek a vepředu Maska.

Večerem nás provázelo víno z Francie. Výtečné víno.

Panorama z našeho krásného výletu. Kliknutím na malé panorama se vám rozbalí velkej obrázek.


Jedna neopuštěná z Kralup.

  • Z jezera As, které se nachází 30 km jižně od norského Osla, byl vyloven jednobuněčný tvor o velikosti 30-50 mikrometrů. Vědci v něm rozpoznali předchůdce člověka z dob před tisíci miliony lety. „Můžeme jej využívat jako teleskop do nejranějších stádií prvotního mikrokosmu“, uvedl vedoucí skupiny pro výzkum mikrobiální evoluce na univerzitě v Oslu Kamran Shalchian-Tabrizi.
  • Americkým chemikům se podařilo vytvořit dlouhá a pevná škrobovitá vlákna, ze kterých lze utkat například náplasti. Taková náplast by se mohla na těle po čase rozpustit a vstřebat se.

  • Byli jsme ve Slaným a bylo to skvělé

 

australia


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek

Boris:
"Já bych chtěl mít misto očí foťaky. To bych pak vždycky, když se mi něco libí, mrkl, a vyfotil si to očima a vypadla by ze mě fotka."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



GATE Galerie a informační centrum
František Drtikol / Nahá geometrie (do 15.5.2012)
Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů.
Artinbox - Galerie
NĚŽNÝ FOTOEROTIKON (do 10.5.2012)
Touha, něha, erotika ve fotografiích 20. a 21. století.
 
Moravská galerie Brno
Fotografie a umění v 19. století(do 20.5.2012)
Vztah k výtvarnému umění v 19. století patří k vůbec nejpozoruhodnějším oblastem historie fotografie. Navzdory tomu dosud nebyla zdejší výtvarné produkci – ať už na poli fotografie, malby, sochařství či grafiky, která se podílela na formování tohoto vztahu – věnována větší pozornost. Výstava se snaží alespoň zčásti tento nedostatek napravit a poukázat na některé z otázek, které nejen zahraniční, ale i zdejší umělci a fotografové na tomto poli řešili: vedle tématu fotografie jako předlohy nebo uměleckých ambicí fotografů si výstava všímá např. i výtvarných postupů aplikovaných na fotografii či fenoménu živých obrazů.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

INI Gallery
Současná česká malba (do 9.5.2012)
Jana Babincová, Nikola Brabcová, Veronika Drahotová, Patricie Fexová, Pavla Gajdošíková, Ladislava Gažiová, Vanesa Hardi, Anežka Hošková, Veronika Landa, Johana Merta, Jitka Mikulicová, Anna Neborová, Alice Nikitinová, Iveta Plná, Alžběta Říhová, Veronika Slámová, Ludmila Smejkalová, Štěpánka Šimlová, Kateřina Štenclová, Margita Titlová, Lenka Vítková, Klára Vystrčilová, Dragana Živanović...

Atelier Josefa Sudka
Zkoumání historicky podmíněných stereotypů je dnes předmětem snad všech oborů – globální procesy stále očividněji stírají po staletí platné etnické hranice a proměňují někdejší pojetí národních identit. Multikulturalismus přispěl současnému étosu kultury hlavně tím, že se do středu pozornosti dostává dynamika vztahů, kritika jejich asymetrie a demaskování monokulturních tendencí. Nový soubor portrétních fotografií Salima Issy a Štěpánky Stein Národní obrození navazuje na předchozí projekty autorů zaměřené na etnické menšiny v České republice, zejména vietnamskou komunitu. Soubor se silně politicky a nacionálně zatíženým názvem s jistou ironií oživuje perspektivu tradiční akademické reprezentace 19. století. Prostřednictvím parafráze ikonických figur české obrozenecké mytologie autoři poukazují na měnící se kontext, vybízejí k reflexi nacionalistických vzorců a vytyčují silové pole mezi obdobím boje o národní identitu a kontinuální potřebou redefinice ve světě neustálé změny.
Mariana Serranová

Sylva Fischerová: Evropa je jako židle Thonet, Amerika je pravý úhel
Text představuje formálně zcela specifický útvar, kombinaci prozaického a veršového tvaru, promíšený také anglickými prvky. Byl podnícen autorčinou cestou do USA v roce 2010, kdy tam absolvovala poetry reading tour po východní a střední části země. Tato situace zde však slouží pouze jako odrazový můstek pro rozehrání mnoha dramatických situací i reflexí, vztahujících se ke kulturně odlišné - ale v lecčems podobné - povaze obou kontinentů i jejich obyvatel, stejně jako k otázce, jaká je povaha spisovatelovy práce. Formálně tu najdeme verše v češtině i angličtině, záznamy (nebo fabulace?) dialogů, úryvky z kronik prvních příchozích a osadníků, popis České vesničky/Czech Village v Cedar Rapids i návštěvy MOMA, Museum of Modern Art v New Yorku. Přitom se ale nejedná o cestopis ani reportáž, sledujeme příběh, do něhož náhle vstoupí smrt a který zároveň vypovídá o konci milostného vztahu.

Ida Kelarová vydává spolu s kapelou Jazz Famelija a Desideriusem Duždou novou desku s názvem Šunen Savore (Slyšte všichni). Natáčení alba probíhalo ve studiích Sono Records a vznikalo přímo na místě. Mezi hosty patří Ondrej Čtveráček (saxofon), Július Baroš (trubka) a Štěpán Janoušek (trombon).



  •  „Buď pište něco, co stojí za přečtení, nebo dělejte něco, o čem stojí za to psát.“ (Benjamin Franklin)

  • Kina:
    8.5. – Aero – Rozchod Nadera a Simin (režie: Asghar Farhadi, Írán, 2011, 120 min. Drama) (Nader a Simin stojí před osudovým rozhodnutím: zatímco žena chce opustit Írán spolu s jejich dcerou, manžel nechce a nemůže, stará se totiž o nemohoucího otce. Do partnerského sporu však vstoupí ještě tragičtější událost, jež se promítne do životů mnoha lidí. Snímku, který ukazuje každodenní život v současném íránském městě, se s mimořádnou přirozeností daří pohybovat v blízkosti hrdinů, nevyužívá toho ale k laciné melodramatičnosti. Postavy pozoruje s pochopením i nestranností a nebojí se ukazovat jejich problémy ze všech stran. Hrdinové zde nejsou hnáni zlými úmysly, spíše se dostávají do vleku okolností nebo je pohání touha po tom, co v jejich očích vypadá spravedlivě. Spory nejsou uměle vyostřovány, a přesto v sobě nesou velké napětí, možná i proto, že na konci proti sobě nebudou stát vítězové a poražení, ale lidé, kteří bez výjimky zůstanou poučeni i poznamenáni.) (20:45)
    10.5. – Aero – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.) (18:00)
    10.5. – Oko – Půlnoc v Paříži (režie: Woody Allen, Šp./USA, 2011, 94 min. Komedie) (Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.) (18:00)
    11.5. – Oko – Kluk na kole (režie: Jean-Pierre Dardenne, Bel./Fr./It., 2011, 87 min. Drama) (Melodrama o lásce a zodpovědnosti. Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou pro vždy řekl svému synovi „nechci tě, nestačím na to“. I když se Cyril nevzdává představy na návrat k otci, netrvá dlouho a otevře se před ním nová šance na život mimo brány dětského domova. Sympatická Samantha, která má vlastní kadeřnictví, si jej začne brát na víkendy. Tím ale teprve začíná série zkoušek jejich křehké důvěry, ze které se teprve může vytvořit opravdové pouto.) (18:30)
    7.-9.5. – Evald – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (19:00)
    11.5. – Kino 35 – Mlčení Lorny (režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, Bel./VB/Fr./It., 2008, 105 min. Drama) (Mladá Albánka Lorna získala belgické občanství díky fingované svatbě s feťákem Claudym. Se svým přítelem Sokolem, který většinu času jezdí po Evropě s tirákem, si chce v belgickém městě Liège zavést malé bistro. Místní zloděj a podvodník Fabio, který svatbu zorganizoval, se potřebuje Claudyho rychle zbavit, aby se Lorna mohla znovu provdat za ruského mafiána. Ten je ochoten za rychlé získání belgického občanství dobře zaplatit.) (19:00)
    9.5. – Ponrepo – Andaluský pes (režie: Luis  Buñuel, Fr., 1929, 16 min. Experimentální) (Surrealismus 20. let dominoval zejména ve výtvarném umění a v literatuře, teprve tímto kratičkým snímkem, na první pohled pouhou provokativní hříčkou, vstoupil i do hájemství filmu. Příznačná je zvláštní, jakoby halucinační atmosféra, která vytěsňuje potřeby vázat vyprávění do úměrných příčinnostních vazeb. Nad groteskní stylizací však vítězí bizarnost někdy až hrůzná - počínaje úvodním záběrem s rozřezávaným okem a konče pověstnou scénou, kdy mladík chtěje se dostat ke své milence táhne dva klavíry, na nichž spočívají mrtvá dobytčata, potřísněná krví a výkaly.) + Po zákonu (režie: Lev Kulešov, 1926, 80 min. Drama) (Tři hrdinové jsou uvězněni ve zlatokopecké chatrči, kolem níž v době jarního tání stoupá voda z rozvodněné řeky. Jde o manželskou dvojici a muže, který zabil jejich druhy. Zatímco on by nejraději vykonal nad vrahem ortel hned, ona trvá na spravedlivém soudu. Divoká řeka učiní z trojice zvláštní trosečníky, jež přivádí izolace a neustálá vzájemná ostražitost k fyzickému i psychickému vyčerpání. Vynikající poetická kamera Konstantina Kuzněcova si pohrává s všudypřítomným vodním živlem ve všech jeho skupenstvích a zkoumavě ulpívá na detailech tváří strádajících.) (20:00)
    7.5. – Světozor – Dokumentární pondělí – Internationale Kurfilmtage Oberhausen – Surreal/Political (75 min) (Kino Světozor uvádí výběr krátkých filmů z Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Oberhausenu. Objeví se osm vítězných animovaných filmů, ve kterých se filmaři nebojí zastávat určité politické stanovisko. Program nás zavede zpět v čase a zmapuje dějiny krátkého animovaného filmu s důrazem především na jeho surrealistické podoby. Mnohá z těchto děl již dávno získala status klasiky - a jako takové rovněž odráží dějiny festivalu v Oberhausenu.) (20:30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    8.5. – Agharta – Josef Vejvoda Trio (21:00)
    9.-10.5. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    11.-12.5. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    13.5. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
    7.5. – Balbínova poetická hospůdka Štěpán Kojan (20:00)
    8.5. – Balbínova poetická hospůdka – Neřež (20:00)
    13.5. – Balbínova poetická hospůdka – Bubákův Strašidelný Elektrikband (20:00)
    7.5. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
    8.5. – Blues sklep – Christmas Brass Band (21:00)
    9.5. – Blues sklep – Jazz in Deed (21:00)
    10.5. – Blues sklep – Bonzo Radványi & Ľuboš Beňa Club Kino (21:00)
    11.5. – Blues sklep – Tonny Blues Band & Kaia Brown (21:00)
    12.5. – Blues sklep – Paul Batto Jr. & Ondřej Kříž (21:00)
    13.5. – Blues sklep – Zoidberg Quintet (21:00)
    7.-9.5. – Divadlo Archa – Min Tanaka (20:00)
    7.5. – Jazz klub Ungelt – Lukáš Martínek Private Earthquake (21:15)
    8.5. – Jazz klub Ungelt – Veronika Vítová Crew (21:15)
    9.5. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    10.5. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    11.5. – Jazz klub Ungelt – Blues Band (21:15)
    12.5. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    13.5. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    7.5. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:30)
    8.5. – Jazzboat – Eva Emingerová Quartet (20:30)
    9.5. – Jazzboat – Vesna Cáceres and Anima (20:30)
    10.5. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    11.5. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    12.5. – Jazzboat – Elena Sonenshine & Jocose Jazz (20:30)
    13.5. – Jazzboat – Franta Kop Quartet (20:30)
    10.5. – Lucerna music bar – Lemonheads (20:00)
    13.5. – Lucerna music bar – The Bouncing Souls (20:00)
    9.5. – Stará Pekárna, Brno – Rotengam Group (20:00)
    11.5. – Stará Pekárna, Brno – Ucan2 (20:00)
    8.5. – Reduta – Ondřej Štveráček Quartet feat. Erik Doelman (21:30)
    9.5. – Reduta – Rus Nerwich Quartet (21:30)
    10.5. – Reduta – Old Timers Jazz Band (21:30)
    11.5. – Reduta – Berenika K. & Emili Viklický Trio (21:30)
    7.5. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    8.5. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    9.5. – U malého Glena – Jamie Marshall & Radek Hlávka  (21:30)
    10.5. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
    11.5. – U malého Glena – Matěj Benko Q (21:30)
    12.5. – U malého Glena – Rosťa Fraš Q (21:30)
    13.5. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    10.-11.5. – Blue Note Tokyo, Japonsko – STAX! (19:00, 21:30)
    8.-13.5. – Blue Note New York, USA – Dizzy Gillespie All-star Big Band (20:00, 22:30)
    9.5. – Twins Jazz, Washington, USA – Indigo Love  (20:00, 22:00)
    7.-8.5. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Ernie Watts Quartet (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    7. a 9.5. – Alfréd ve dvoře – V pasti těla (režie: Jakub Folvarčný) (Kvalita pobytu v našem těle obvykle závisí na několika málo okolnostech. Popustíme-li uzdu fantazii, mohou nám zdánlivě přijatelné hranice naší „svobody“ začít připadat najednou těsné až nesnesitelné. V hrůze však zjišťujeme, že uniknout není možné, nebo je jen extrémně nesnadné. Tento „společenský horor“ je příběhem volně inspirovaným současnou politickou a společenskou situací. Příroda se tu setkává ve své nejvyšší formě s nejvyšší formou politického, společenského a vědeckého opovržení jedincem.) (20:00)
    10.5. – Alfred ve dvoře, velký sál – Margaretha vypravuje (choreografie: Bára Látalová) (Taneční sólo velmi volně inspirované poezií a životem české básnířky Irmy Geisslové. Proměny jedné ženy za použití němého slova, tanečního hlasu a videografologie, zastavení se a hledání spojitostí ženy v přelomech různých staletí.) (20:00)
    7.,9. a 11.5. – Divadlo Ponec – Tanec HAMU 2012 (Tradiční přehlídka choreografií studentů katedry tance Hudební a taneční fakulty AMU) (20:00)
  • Divadla:
    7.5. – ABC – Jaan Tätte: Tajemné rozcestí aneb Zlatá rybka po estonsku (režie: Lída Engelová) (Hra o zázracích a penězích a také o děravé naději, že by láska a peníze mohly být slučitelné.) (19:00)
    8.5. – ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    10.5. – ABC – Zdeněk Jirotka, Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
    9.-10.5. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Jsme lidé kultury, rozumu, anebo jsme jen bezmocné individuální oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování: do lehkosti konverzační frašky čím dál víc prosakuje podvědomí aktérů a před námi se odkrývají tajené animozity života v páru, faleš leckterých kulturních a morálních klišé i dravčí podstata existenčního boje.) (19:30)
    9.5. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická Banka (režie: Karel Heřmánek) (Alain Kraft, realitní makléř, si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    10.5. – Divadlo Bez zábradlí – Alan Ayckbourn: Kdes to byl(d) v noci? (Situační komedie z pera úspěšného současného britského dramatika Alana Ayckbourna o tom, že odpověď na otázku "Kdes to byl(a) v noci?" může být za jistých okolností v manželství jedna z nejtěžších.) (19:00)
    13.5. – Divadlo Bez zábradlí – Michael Frayn: Bez roucha aneb Ještě jednou zezadu (režie: Jiří Menzel) (Komedie světoznámého dramatika o tom, že dělat legraci není žádná sranda. Úsměvný pohled do divadelního zákulisí těsně před premiérou.) (19:00)
    10.5. – Divadlo Komedie – PREMIÉRAHodina, ve které jsme o sobě nevěděli (20:00)
    7.5. – Divadlo na Vinohradech – J. Lynn, A. Jay: Jistě, pane ministře (režie: Martin Stropnický) (Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény.) (19:00)
    7.5. – Divadlo Na zábradlí – David Gieselmann, Klaus Schumacher: Louis a Louisa (režie: Juraj Nvota) Když bylo Louise osm let, dostala od rodičů vysněný dárek – adoptovala na dálku za dvacet euro měsíčně chlapečka z Jižní Ameriky. Teď je jí osmnáct a Louis stojí u dveří jejich domu, zářící úsměv, jihoamerický temperament. Komedie o problematice xenofobie, globalizace a srážky dvou odlišných světů, kdy si nemůže ani typická maloměstská rodina být jista správností svých zvyků.) (19:00)
    11.5. – Divadlo Rokoko – Marie Jones: Plný kapsy šutrů (režie: Jana Kališová) (Dva statisti z malé irské vesnice se účastní natáčení amerického velkofilmu. Členové štábu, herecké hvězdy i místní venkovani, ti všichni hrají své role nejen na place, ale i mimo něj, v situacích a vztazích, které natáčení vyvolává. A co to udělá se dvěma obyčejnými chlapíky, když se octnou na dosah velkého světa, peněz a slávy?) (19:00)
    12.5. – Divadlo Rokoko – Gabriel Dagan: Vražda jako poznaná nutnost (Absurdní hra o světě, který ztratil veškeré zábrany, a pod vlivem všudypřítomných médií se smířil s absurditou jako všední záležitostí, je plná víceméně bizarních, bláznivých situací. V době, kdy je na internetu k dostání cokoli, lze objednat i vraždu. Koneckonců každý, kdo den za dnem sleduje televizní zpravodajství, musí být smířen s tím, že vražda je poměrně běžnou záležitostí, která nás všechny čeká dřív či později. Tak proč protestovat. Lépe si najmout dobře placenou agenturu, která ví, co dělá a zajistí vám profesionální průběh. Bláznivá komedie o vážných věcech, ztrátě hodnot a kritérií, při níž občas zamrazí, nás může prostřednictvím humoru očistit a snad i trochu přibrzdit dřív, než se absurdita, situovaná do blízké budoucnosti, stane realitou.) (19:00)
  • Divadelní festivaly:
    8.-12.5. – Zlomvaz (info: http://www.zlomvaz.cz/)


ZDRŽELI JSME SE V BERLÍNĚ

z velmi vážného důvodu. Král se stěhoval na místo v zahradě. Stěhování neprobíhalo hladce, král je těžký. Navíc si usmyslel, že se nejdřív vykoupe i s obalem. Ukončení královské koupele trvalo až do večera. Další den potřeboval Janne pomoc při montáži střechy na maringotce. Mezitím si král pozval sousedy s malým jeřábem aby ho posadili na trůn. Teď už je všechno v pořádku, zítra ráno můžeme domů.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

6. 5. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš