Jedeme do hory
(Oh, mister Tamborine)

Letos se cítíme poněkud opuštěně. Když tady byli loni kluci, Honza a Jirka, bráškové, udělali jsme si parádní výlet v osmimístném autě z půjčovny. Ten letošní výlet sice byl bez nich, ale z falešné nostalgie jsme si půjčili stejný vůz, jen od jiné společnosti a jiné barvy. Měl na sobě taky trochu víc drápanců a trošku víc i vrzal, ale bylo v něm zato o hodně víc místa. Pravděpodobně to bylo způsobené tím, že jsme jeli bez brášků a mohli jsme se prostorově chovat velmi rozmařile. No fakt, to auto bylo skoro prázdné.

Přestože mi tu patří kdejaká voda, musíme si v Lismore půjčit v půjčovně auto jako každý běžný občan.

Půjčovna je blízko kostela

Ale otvírají až po deváté, ještě je čas na čaj a kafíčko.

Dobové obrázky s australskou tématikou nejsou tak odlišné od moderní současnosti. Jen auta jsou kulatější a mívají poháněný skoro všecky kola (kromě rezervy).

Nabalení nám trvalo několik minut, pojali jsme to minimalisticky. Ještě jsme rychle slupli malý oběd a hlavně oslavili Olinčiny narozeniny kulatým dortem se svíčkama. Bohužel jsme svíčky nemohli zapálit, protože jsme v celé domácnosti nemohli najít ani jedinou sirku a Borískovy zapalovače, které schraňuje mezi dalšími příšernými poklady, byly všechny mrtvé. Na jeden fuk se nám všechny ty svíčky podařilo sfouknout, dojedli jsme dort, což v případě Bei, Borise a Bobíka není žádný problém, jen se po něm zaprášilo. Svíčky jsme oblízli a schovali na další oslavu. Napadlo nás, že sirky budeme nejspíš na výletě potřebovat, a tak jsme to přihodili do dalších úkolů, které musíme vyřešit po cestě.

Bobík sfukuje nezapálené svíčky z babiččina dortu.

Babiččin dort.

Auto je jakési prázdné.

Nalodíme všechna smráďata, zabouchneme všechny dveře a vyrážíme do národního parku Mount Tamborine. Čeká nás něco málo přes 200 km, což je oproti loňskému roku úplná brnkačka. Austrálie je tak obrovská země, že 200 km zajížďka je v podstatě za rohem. Po cestě se musíme stavit v Ballině nakoupit proviant a sirky jde koupit Helča na benzínku, kam jinam. Při nákupu se tváří Helena tak debilně mladistvě, že po ní pan pumpař chce občanku. Když si ověřil, že už je to stará baba, tak jí sirky prodal. To víte, v Austrálii je kouření a vše s ním spojené velmi komplikovaná zábava.

Zastávka u hnusnejch hajzlů. Borísek rozdejchává smrad.

Naše první snídaně u Thunderbirda

Žebráčci čekají na vejslužku.

Pokračujem v krasojízdě. Děti samozřejmě vytušily, že auto je plné dobrot, a začaly fňukat, že mají hlad a že se jim chce čůrat a že vůbec prostě máme okamžitě zastavit. A tak tedy stavíme. Tato zastávka byla důležitá také pro páníčka, protože si mohl poupravit svůj idealizovaný pohled na Australské hajzly. Až do toho okamžiku si totiž myslel, že Austrálie je ráj voňavých a čistých hajzlů. Tyhle hajzly byly fakt hnusný. Svět je v pořádku a ráj zůstává pouze v knihách.

Papoušci dostávají zbytky jídel do talířů jako slušní lidé.

Papoušci tu nemluví, jen odporně hlasitě a disharmonicky vřískají.

Příprava na náš první výlet.

Před nástupem na visutou cestičku nás ohromí sbírkou motýlů všech barev a tvarů. Mně osobně se to líbí, taky jsem kdysi sbíral motýly, ale nikdy jsem na ně žádnou holku neulovil, tak jsem je přestal lovit a propichovat a napínat (ty motýly).

V Austrálii je všecko nějak víc veliké než velké.

Boris se letos ani trošku nebojí.

Nakrmíme děti, naložíme opět do auta a jedeme do hory. Páníček si během cesty zkouší svůj nový chytrý telefon, který má od Honzíka k narozeninám, a v něm offlajnové mapy Austrálie. Chrochtá blahem, protože offlajnové mapy s onlajnovou realitou naprosto přesně souhlasí. Chytrá krabička dokonce drze napovídá, kterým výjezdem vyjet z kruháku a podobné vychytávky. A protože páníček je debil a preferuje na mapách nastavení chůze a jízdy na kole a nechce se mu to přepínat na automobilový profil, vyhledává jeho chytrý telefon pouze nejkratší vzdálenosti a snaží se dálnice ignorovat. A Helena za volantem neposlouchá navigaci.

Zato Bobík je celej posranej.

Jede pořád rovně po dálnici, samozřejmě vlevo, a tvrdí, že ví, kde má uhnou,t ještě chytřeji než chytrá krabička. Chytrý telefon nasraně přepočítává na každém ignorovaném výjezdu z dálnice. Navzdory tomu, že Helena ani jednou neposlechla chytrou krabičku a jela svéhlavě po svém, kupodivu jsme dojeli do cíle bez zakoktání. Vybrali jsme si a zamluvili jsme si kemp s pěkným názvem Thunderbird park, Bea po cestě dostala horečku, museli jsme jí koupit panadolí dobrůtku a měřítko teploty, a protože je statečná, tak na otázku, jak se cítí, drze odpovídala, že dobře. Ale že kecala se poznalo podle toho, že ji ani nebavilo číst, a to svědčí o tom, že situace je vážná. Zodpovědná Olinka by nejraději otočila vůz a jela domů, ale nezodpovědná maminka řekla, že se nic neděje, že Bea bude druhý den v pořádku.

Mostek je za námi, na zemi je líp.

Přesto nás Olinin zodpovědný přístup poněkud nalomil, a tak jsme při úřadování v recepci raději zaplatili jen jednu noc, kdyby náhodou měla Olina zase pravdu a my jsme museli jet kvůli Bibiště domů. Pan recepční byl úžasnej a obalil nás všelijakejma slevama a výhodama. Například se rozhodl ignorovat Bobíka, tedy alespoň finančně, a také místo, které nám určil, ohodnotil nižší taxou. Asi se zamiloval do Heleny. I když nechápu proč, protože neposlouchá ani chytrý telefon, natožpak své rodiče. Koupili jsme si i dřevo na oheň, protože po vydatných deštích bylo v lese všechno mokré. V Austrálii se hodně kempuje. Je tu hodně obchodů s kempovacíma pomůckama i to koupení pytlíku dřeva je tu docela vymakané. A hlavně i lidi si krásně pomáhají, ale o tom víc napíšeme až v příštím čísle. (Upozornění na serióznost tohoto týdeníku: Prase číslo 32 opět vyjde s jistým zpožděním, nejspíš v úterý 7. srpna, protože budeme zase na cestách.)
Stany máme postavené během několika minut a za chvíli už vaříme večeři. V Austrálii je zrovna zima, takže krátké dny a dlouhé noci, v 6 večer už je úplná tma. Večeře byla klasická česká, sekaná s chlebem a hořčicí. Každou chvíli prší, ale jen krátce. Na zítřek jsme si připravili výlet v korunách stromů (Sky Walk). Jdeme brzo spát a těšíme se na ráno.

K přírodě jsou ohleduplní a vůbec jim není zatěžko se trápit s dírkou pro liánu a stromek. Prý tu byla dřív než dřevěná vyhlídka, tak má přednosti.

Budíček, snídaně, odjezd. Po cestě v recepci dokoupíme zbývající noci, protože Bibišta je opravdu zdravá jako řepa. Jedno z možných vysvětlení je, že na nemoc prostě zapomněla. Sky walk je coby kamenem dohodil. Vstupné je sice trochu mastné, ale stojí to za to. Když jsme byli loni na výletě s bráškama, také jsme si užili visutých mostů vysoko v korunách stromů. Zjistilo se, že Boris trpí výškovou nemocí, a jak normálně zlobil, tak byl najednou hodný a křečovitě se držel babičky za ruku a obával se, že s námi visutý mostek spadne. Vyloženě ho ten výlet nebavil a vyčerpal. Čekali jsme, že to letos bude stejné. Ale Boris nás všechny překvapil. Vesele pobíhal po visuté cestičce vysoko nad zemí a užíval si to, zatímco Bobík převzal štafetu a málem se podělal strachy. Držel se křečovitě babičky za ruku a vůbec si to neužil.

Deštné pralesy tady v Austrálii jsou děsně voňavé, rozmanité a člověk by se tu ufotil k smrti. Ještě že existuje ta digitální technika. Fotit na film, už bychom umřeli hlady a přišli o střechu nad hlavou. A nebo bysme si museli každý záběr ukrutně rozmejšlet a to by byla škoda a možná i moudré. Bobíka začal výlet bavit až v okamžiku, když jsme sestoupili z výšin a on ucítil pod svejma nožičkama opravdovskou zem. Začal pištět, ječet a kvíkat a lítal jako zběsilý, houpal se na liánách a plašil zvířátka. Během procházky deštným pralesem nás zásobovala babička bonbóny a tak nikomu vůbec nic nescházelo. Byl to fakt krásnej výlet i poučnej, ale už nevíme přesně v čem poučnej, všechno jsme zapomněli. Jo, už si vzpomínáme, v deštném pralese to voní.

Na nástěnce jsou dobové fotky, jak dřív káceli ty obrovské stromy. Jejich vybavení bylo sice z dnešního pohledu úplně hrozné, ale evidentně to s tím šlo docela dobře. Tohle je polední přestávka s obědem. A dělňas si klidně i kouří ve výšinach.

Do dalšího dílu našeho čundru po Tamburinu napíšeme o žabím muži a světluškách.

Struktura stromu.

Zvědavá Adéla se jde podívat do pokladny.

Beggars` banquet.

  • Tým vědců ze Spojených států, Japonska, Francie a Kanady vyslal spolu s kosmonautem Andrém Kuipersem do vesmíru také několik mikroskopických červů česky zvaných háďátko obecné. Po letu zjistili, že červí kosmonauti mají ve svalech méně toxických proteinů, než by se jim vytvořilo během pobytu na Zemi. Další výzkum odhalil, že sedm genů červa bylo ve vesmíru méně aktivních. Život v kosmu tedy bránil některým genům, aby fungovaly normálně. Překvapivé však je, že bez nich červ fungoval lépe.
  • Astronomům se poprvé podařilo pozorovat temné galaxie – počáteční vývojové stadium galaxií – obsahující jen málo hvězd a bohaté na plyn. Mezinárodní tým vědců provedl pozorování pomocí dalekohledu ESO/VLT, na základě kterých se domnívá, že se jim tyto mysteriózní objekty podařilo zachytit. Týmu se podařilo nalézt téměř stovku plynných objektů, poté byl výběr zúžen na 12 kandidátů, kteří představují dosud nejpřesvědčivější detekci temných galaxií raného vesmíru.  

  • Bibi byla v Sydney na gymnastických závodech a skončil na třetím místě.

 

australia


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Boris oprašuje češtinu.
"Dobrou noc dědečku, dobrou noc babičku."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Pražský hrad
Jan Reich – Fotografie (do 19.8.2012)
Životní příběh fotografa narozeného roku 1942 v Praze.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Erin Morgenstern: Noční cirkus
Do města přijíždí bez ohlášení tajemný cirkus. Jeho šapitó je černobílé a představení se konají pouze v noci. Triky, které provádějí zdejších iluzionisté, však vypadají spíše jako mocná kouzla… Románový debut Erin Morgenstern s podmanivou magickou atmosférou sleduje v několika dějových liniích i časových rovinách hru dvou kouzelníků, jejímž vítězem se má stát ten, jehož učedník zůstane na konci hry živý. Celie a Marco jsou však k sobě i k cirkusu, který má být jevištěm jejich hry, připoutání mnohem více, než si jejich mistři dovedli představit.


Když bylo Melody Gardot devatenáct, srazilo ji při jízdě na kole auto. Skončila v nemocnici a následky si nese dodnes. Během rehabilitace se však zdokonalila ve hře na kytaru a začala psát vlastní skladby. Nyní vydává své třetí studiové album The Absence. Ačkoliv ji dodnes cestování činí jisté potíže, pro tuto novinku hledala inspiraci v hudbě jižní Evropy a Ameriky. „Prostě jsem se jednoho dne sebrala a jela,“ popsala to lapidárně pro deník The Telegraph. S většinou skladeb jí pomáhal Heitor Pereira – brazilský kytarista a skladatel známý především z filmové branže. Melody i tentokrát doprovází známí hudebníci jako basista John Leftwich, perkusista Paulihno DaCosta či bubeníci Jim Kelter a Peter Erskine.
Klip k albu je možno shlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=vpbSIORJNr8&feature=player_embedded#!


  • „Klíčem ke správnému rozhodování nejsou znalosti. Je jím pochopení souvislostí. Ve znalostech se topíme, ale rozumíme máločemu.“ (Malcom Gladwell)
  • Kina:
    31.7. – Aero – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (18:00)
    1.8. – Aero – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (18:00)
    2.8. – Aero – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (20:30)
    3.8. – Aero – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.) (18:00)
    4.8. – Aero – Muži, kteří nenávidí ženy (režie: David Fincher, 2011, USA/Šv./VB/Něm., 158 min. Drama) (Mikael Blomkvist je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem, je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet - kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová, výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové.) (18:00)
    5.8. – Aero – Královská aféra (režie: Nikolaj Arcel, Dán./Švéd./ČR/Něm., 2012, 128 min.) (Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander.) (18:00)
    1.8. – Oko – Živě: Salzburg Festival – Bohéma (19:30)
    5.8. – Oko – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (18:00)
    30.-31.7. – Evald – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (17:00, 19:00)
    31.7. – Mat – Lov lososů v Jemenu (režie: Lasse Hallström, VB, 2011, 111 min. Komedie) (Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy.) (11:00)
    3.8. – Mat – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (10:00)
    30.7. – Světozor – Dokumentární pondělí – Stát jsem já (režie: Paul Poet, Rak./Něm./Lucemb., 2011, 110 min. Dokument) (Film o anarchistech, samozvaných knížatech i osamělých bláznech, kteří na okraji globalizace vyhlásili válku státům tím, že si založili svůj vlastní. Používají své zákony, jazyky a mince, vedeni podivínstvím, různými ideologiemi či představami o alternativních způsobech soužití vymezují svůj prostor, který jen dokazuje, že na začátku je individuální svoboda
  • Filmové festivaly:
    do 31.8. – Pražské filmové léto (info: http://www.biooko.net/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    30.-31.7. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    1.-2.8. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    3.8. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
    4.8. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    5.8. – Agharta – František Uhlíř Team (21:00)
    31.7. – Blues sklep – Rene Trossman Band (21:00)
    1.8. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    3.-4.8. – Blues sklep – Out of the mud (21:00)
    5.8. – Blues sklep – Arthuro Soriano Band (21:00)
    30.7. – Jazz Dock – Ondřej Štveráček Quintet feat. B. Charette (22:00)
    31.7. – Jazz Dock – Lukáš Martínek Private Earthquake (22:00)
    1.8. – Jazz Dock – Face of the Bass (22:00)
    2.8. – Jazz Dock – Libor Šmoldas Quartet (22:00)
    3.8. – Jazz Dock – Karel Růžička Trio (22:00)
    4.8. – Jazz Dock – Mezcla (22:00)
    5.8. – Jazz Dock – Revival Swing Band (17:00)
    30.7. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    31.7. – Jazz klub Ungelt – Out of the mud (21:15)
    1.8. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond  (21:15)
    2.8. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    3.-4.8. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    5.8. – Jazz klub Ungelt – Lukáš Martínek Private Earthquake (21:15)
    30.7. – Jazzboat – Gumbo a Ondřej Konrád (20:30)
    31.7. – Jazzboat – Jan Smigmator Quartet (20:30)
    1.8. – Jazzboat – Vojtěch Eckert Trio (20:30)
    2.8. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    3.8. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    4.8. – Jazzboat – Elena Sonenshine & Jocose Jazz (20:30)
    30.7. – Reduta – Mocca Malacco (21:30)
    31.7. – Reduta – F.u.t. (21:30)
    3.8. – Reduta – Vít Fiala Fdus Band (21:30)
    30.7. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    31.7. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    1.8. – U malého Glena – Pavel Wlosok Trio (21:30)
    2.8. – U malého Glena – St. Johnny & Sinners (21:30)
    3.8. – U malého Glena – Skip Wilkins Super Trio (21:30)
    4.8. – U malého Glena – Los quemados (21:30)
    5.8. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    1.-3.8. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Tito Jacson (19:00, 21:30)
    31.-5.8. – Blue Note New York, USA – Jane Monheit (20:00, 22:30)
    1.8. – Twins Jazz, Washington, USA – Jenny Igoe (20:00, 22:00)
    31.7. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Allison Neale Quartet (23:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    Loď Tajemství
    , kotvící v Praze 2 u Rašínova nábřeží, je od roku 2006 sezónním plovoucím jevištěm, které hostí divadlo, hudbu i film. Po roční přestávce, kdy na lodi probíhaly opravy, divadelní loď připlouvá s divadelní sezónou 2012. 4.8. – Divadelní loď Tajemství - A2+ uvádí: Technoise (Na dalším z multižánrových večerů kulturního čtrnáctideníku A2 se první srpnovou sobotu – tentokrát na lodi Tajemství – představí experimentální taneční projekty Container (US), Unicorn Hard-On (US), Laser Poodle (NL) a Moemlien (NL).
  • Divadla:
    Brněnské Divadlo Radost se v srpnu po dvouleté pauze vrátí k prázdninovým představením pod širým nebem. Letošní Radostné večery se uskuteční od 1. do 5. srpna. 31.7.-1.8 – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Romeo a Julie (předpremiéra) (19:30)
    30.7.-4.8. – Letní scéna Ungelt – Divadlo Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (19:00)
    1.-5.8. – Divadlo Radost, Brno – Hnízdečko a sunkofleky aneb Nepravdivě pravdivá komedie (režie: Vlastimil Peška) (Dějištěm komediálních situací a vztahů je prostor sklepního bytu, kde se potkávají jeho obyvatelé, jejich sousedé i „náhodní“ návštěvníci. Děj hry je plný překvapivých momentů a humoru, který přinášejí dialogy i vztahy osobitých a někdy i poněkud „ulítlých“postav. ) (20:00)
  • Divadelní festivaly:
    do 7.9- Letní shakespearovské slavnosti 2012 (info: http://www.shakespeare.cz/festivaly.htm/)


BYLI JSME NA VÝLETĚ V BÝKOVICÍCH
Krásnej kout, kam jsme dojeli od tetiny Beránkové z Hajánek. Je to jen 3km za Černou Horou.

Jirka tady byl na průzkumu během sborové dílny v Lomnici a teď tam dopravil i mě.
Před čtyřmi lety tady nebylo nic. Ti, kdo koupili starej mlejn to tady zvelebili, vybudovali rybník a krásnou hospůdku.

Nad hospodou je ještě jeden malej rybníček a v něm kachny provádí akrobatická cvičení za účelem získání potravy.
Do Porčova mlýna se dá jít za nějaký poplatek podívat, to jsme si ale nechali na příště. Na terase nad vodou je příjemno, čepují tam Svijany a mají moc dobrýho pstruha.

Ve vodě je plno ryb, ale lidi se tam prý i koupají, když je sluníčko a vedro. A dávají si pivo přímo v rybníku. Za mírný poplatek zapůjčí majitel rybářský prut a můžete si chytit rybu. Jelikož je ale večer i ráno krmí, tak toho asi moc nechytíte.

Ve čtvrtek 2. 8. je nejen úplněk, ale taky Jazzový večer v Botanické zahradě – začátek v 18:00
Nedalo mi to a našla jsem si na stránkách brněnské botanické zahrady víc informací...
...je srpnovou akcí botanické zahrady, při které hraje jazzová hudba skupiny Bonbon Jazz pod vedením Rudolfa Hájka a čekáme, zda se otevře květ viktorie královské, která kvete v noci. Je to takové volné pokračování tradice nočních prohlídek botanické zahrady, jaké tu bývaly v minulosti u příležitosti kvetení tropického leknínu s obřími listy.
O jazzový večer je ze strany návštěvníků velký zájem, ale lístky se dopředu neprodávají, neboť se na každého dostane. Vstupenky nejsou určeny k sezení, místo nemá nikdo vyhrazeno, korzuje se po zahradě. Snažíme se zpestřit náladu tím, že zahradu krásně vyzdobíme a sami se nastrojíme do nápaditých šatů, klobouků a podobně. Mnozí návštěvníci již také kouzlu večera podlehli a také se snaží vyrobit si překrásný klobouk, čelenku, slunečník, vějíř nebo dekoraci oděvu, za kterou mohu být odměněni.
Program tradičně doplňuje módní přehlídka Dámského kloboukového klubu.
Když se viktorie nenechá zahanbit a při jazzovém večeru nás poctí otevřením svého květu je nálada jedinečná.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

30. 7. 2012 - Dr (NSW)+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš