Mírně vytíženej týden
(před expedicí)

V sobotu začala expedice, pro kterou ještě nemám definitivní název. Pracovně zatím je to „Ploužení podél Ploučnice - PPP“. Kromě lehké hysterie několika klientů, že nebudu k dispozici, jsem byl pozvanej na narozky Honzy Kaliny, který se odehrály v Branickejch Ledárnách jako koncert Sto Zvířat....

A když už jsem jel do Prahy na ten koncert, tak jsem si koupil novej objektiv - model jako dělá Leica, ale není to originál. Zatím jsem spokojenej.

Novým objektivem

Vystoupil jsem na nádraží Braník a chtěl jsem si dát pivo ve stejné hospodě, jak si ho minulej týden dávala velká Roušovna s malou Roušovnou, když byly ve Vraným sekat zahradu. Ale zjistil jsem, že mám jen jednu desetikorunu na veřejnej hajzlík, což na pivo nestačí.

No tak nic, dám si pivo v ledárnách až před koncertem.

Branické Ledárny.

V zákulisí jedou přípravy na koncert na plný pecky.

Družba

Věk nezastavíš.

V zákulisí se děly věci.

Kotlík. Jo a s tím pivem to nakonec dopadlo nečekaně. Ve VIP baru jsem se vnucoval s kartou, ale řekli mi, že karty neberou. Tak jsem si od Jirky Žujiče pučil litr a natěšeně jsem se vrátil do VIPéčka. Poslali mě zase do prdele. Prej jediná možnost, jak si v Ledárně koupit cokoliv je, získat NFC pásek. Tak jsem si ho ve stánku NFC koupil a nabil třístovkou. První plzeň mi z pásku ukrojila 118 korun, protože půl kila byla záloha na kelímek. Ne, nejsem staromilec, metoda se mi líbila. Jen jsem se dostal do neřešitelné situace, když jsem po posledním pivu vrátil kelímek, tak se mi to zase vrátilo do NFC pásku. Měl jsem tam (a stále mám) 66 korun, ale plzeň stála 68. A to je něco, na co bluetooth nestačí. S tím by asi měly ani moderní neurální sítě.

Der Rasender (foto)Reporter Richard Cortés.

A ještě jednou.

Rehabilitace mi songy. Koncerty, to je jen dřina.

Dechová stozvířecí sekce.

Kalič a "Dáma s čápem".

JAKUB NÝVLT alias Mačka - bicí.

JAKUB ČERVINKA alias Koťátko - kytara.

Tak na zdraví, oslavenci.

V pátek ráno jsem odjel do Třeboradic v pozici fotoreportéra svatby Alice a Víťi.

Třeboradice - Maximus. Myslel jsem si, že mám fotit svatbu, ale byla z toho jen vatba. Jestli nevíte, co to je vatba, tak je to dost podobný svatbě. Víc k tomu nemám co dodat.

Drůžička s drůžičkem, nebo jak se ta klučičí funkce jmenuje.

Oddávající kněz církve římskokatolické.

Malí Strejčci.

Alice s tatínkem.

Albert a prstýnky.

Alicin táta.

Bert.

Tývago mamí, seš hustá.

Ustřihnout občance rožek je státem nařízená operace.

Novomanželé s prckama.

Selfíčko v brejlích.

Nefoť.

A nebo teda jo.

S bratrancem.

Mládí a rockenroll.

Já to zkrátím. Celej den jsem fotil svatbu, pak jsem se potichu odplížil domů. Ráno Olina odjela na expedici a já jsem měl celej den na úpravu a výběr fotek ze svatby a napsání tohoto WWWprasete. V neděli ráno jedu do Liberce a pokusím se výpravu někde dostihnout. Předpokládám, že další vydání WWWidtelnýho prasete bude reportáž z expedice.

podpis

Reprezentativní vzorek Češstva.


Tanya (Foto Linda)

BLÍŽÍ SE ČAS MIMOŘÁDNÉHO
představení, na kterém se domlouváme s herci skoro ze všech koutů Česka i Slovenska.

Určitě to bude stát za výlet!
Doposud to byla představení neopakovatelná už jen tím, že se sem tam vystřídají herci.
Každý nově příchozí přinese něco jiného, s čím si ostatní kolegové musí nějak poradit.
Jako obvykle jsem fakt zvědavá, jak to všechno bude fungovat - tentokrát máme novou Ofelii!
A pozor, snad poprvé si s celým týmem zahraje Jana Janěková, která je všechny vychovala coby pedagog na JAMU a hlavně celé představení od jeho počátku režíruje.
Koho by zajímaly podrobnosti o hře a lidech okolo ní, klikněte si:
hamlet-007.webnode.cz
Vstupenky snad budou k mání, těšíme se - samozřejmě opatrně, jako vždycky.

Dada a spol.

Dům kultury a naděje: Zážitková sobota v HaDivadle

Co je to dobrý život? Jak nás naplňuje naše práce? Žijeme tam, kde přespáváme? Kolik znamená mít „dost“?

Pojďte se společně s námi kreativní cestou pod vedením zkušených lektorů zamyslet nad odpověďmi na tyto otázky. Celodenní událost Dům kultury a naděje již v sobotu 18. června pro 48 účastníků.

Vážení géniové,
jistě už s přicházejícím oteplením cítíte tu svíravou žízeň, kterou bezpečně zažene pouze řádně vychlazené pivo. Mohly by vám přijít vhod informace, kde všude se s námi můžete potkat a naše pivo ochutnat. Není nad to napojit tělo i duši!
4 / 6 / Noc neobyčejných zážitků v Poličce Noc, kdy budou otevřeny památky, podniky a dvorky v centru Poličky - u toho Genius noci na pěti pípách na dvorku baru Andílek.
11 - 12 / 6 / Jihlavské pivní pábení Jihlavský Heulos (Březinovy sady) nabídne prostor pivnímu festivalu a dřevorubecké soutěži Eurojack.
25 / 6 / Mini Gastro Fest v Tišnově První ročník v příjemném prostředí MěKS Tišnov - trochu to v Tišnově rozproudíme, když tu máme tolik pivovarů ;)
3 / 7 / Letní sborová dílna v Lomnici - jazzový koncert na zámku
5 / 7 / Letní sborová dílna v Lomnici - vystoupení účastníků na zámku V rámci LSD budou probíhat tyto dva koncerty pro veřejnost - my k tomu budeme na zámku čepovat pivo - na zámku, který se otevírá jen výjimečně. Pokud byste si snad také chtěli zazpívat, určitě ještě budou nějaká volná místa na www.lsdlomnice.cz
16 / 7 / Pivní festival v Rosicích Spousta piva, jídla, muziky a zase piva ;)
5 / 8 / Železo v Železném Kováři u piva a muziky - to je vždycky sranda. Návštěvníci také hlasují o nejoblíbenější pivovar, což jsme zatím vždycky byli my. Asi by se mělo přestat soutěžit.

Pivnice jede
Asi si po takovém výčtu akcí říkáte, jestli vůbec můžete zajít jen tak v klídku na pivo do naší pivnice. Můžete! Děláme co můžeme, abychom byli všude a pivnice je tedy otevřená stále každý víkend od pátku do neděle. Na čepu vždy 4 druhy našich piv a něco drobného k snědku. V parném létě doporučuji zejména osvěžující Orange Pepper Weizen nebo v největším vedru náš lehký Summer Aler 8%. Ale nebojte, klasika zůstává - Hořká desítka i Ovesný ležák. Pomáhají nám naše milé kamarádky z Ukrajiny, kterým dáváme všechna dýška, aby si trochu přilepšily.
Pomoc by se však hodila
Přece jen je nás občas trochu málo... Jak píši na našem Facebooku: "Pojď se s námi kamarádit, trochu u toho pracovat a trochu u toho i vydělat. Jde o osvěžující brigádu max. jeden den v týdnu (PÁ 16:00-22:00, SO nebo NE 13:00-22:00). Naučíš se toho spoustu o pivu, vyzkoušíš si, jaké to je dělat v malé vesnické hospůdce v tvůrčím prostředí rodinného pivovaru. Zkušeností netřeba, stačí mít trochu fištrón, nadšení, a umět komunikovat s lidmi. Taky to chce poctivost a čistotu, bez toho to nejde. Jo a jsme HATE FREE podnik, takže žádný rasismus, xenofobie, homofobie, závist - lidem se snažíme pomáhat, ne je kritizovat. Takových lidí, co mezi nás zapadnou, je určitě spousta, že? Jsi to Ty? Nebo někoho takového znáš? Pomůžeš nám alespoň sdílením? Dík, jsi geniální 🥰 " Zájemci prosím pište na mail: jana.pavlisova@geniusnoci.cz nebo ještě lépe rovnou zavolejte: 605 165 058
Chci doplnit DREAM TEAM pivnice
Malý úspěch naší oblíbené desítky
V březnu jsme se zúčastnili Jarní ceny českých sládků. Nemáme ambice obíhat soutěže, a tak ani naše piva nejsou vařena tak, aby přesně zapadala do "soutěžních kategorií". Jediné pivo, které nijak nevybočuje, je naše Hořká desítka. A tak jsme ji zkusili přihlásit do soutěže, kde se nakonec ve velké konkurenci umístila na druhém místě nejlepších výčepních piv. Nám moc chutná, tak máme radost, že nejsme sami 😇
Krásné a klidné léto
A to už moji milí musí být pro dnešek vše, protože tento mail píšu střídavě už tři dny a (ano, mezitím se mi vymazaly neuložené změny) a a a už musím běžet tlačit zase pivo do pivnice. Proč tlačit? To vám povím někdy příště. Na korektury není čas, kdo najde chybu a nechá si to pro sebe, má u mě pivo 😜 Moc se na vás těšíme, ať už to bude kdekoliv.
Mějte se geniálně! Genius noci Jana Pavlišová a zbytek celé famílie

BRNO ART OPEN 2022 Dům umění města Brna srdečně zve na slavnostní zahájení osmého ročníku přehlídky umění ve veřejném prostoru Brno Art Open v úterý 7. června od 18 hodin. Letošní přehlídka připomíná odkaz Johanna Gregora Mendela a nese název gGeEnn s podtitulem Mendel is... an Artist! Více informací najdete na našich stránkách.

Tvůrčí intervencí k inscenaci ’68 se HaDivadlo loučí s hravou esejí reflektující revoluční rok 1968 ve světě i u nás. Poetika velikánů francouzské kinematografie – Françoise Truffauta a Jeana-Luca Godarda – a režiséra J. A. Pitínského, jedné z formujících osobností HaDivadla. „Všechnu moc imaginaci!“