[CNW:Counter]
e-mail

Čůro a čorýzo
(report z Brna)

Už dlouho jsme nebyli u Olininýho táty a Jiřinky. Museli jsme to napravit a tenhle víkend pro to byl jak stvořenej. A protože jsme v Brně nebyli už fakt dlouho, hned se toho ujaly i mé sestry a vymyslely další rodinné setkání, aniž by bylo vázané na nějakej pohřeb. Autobus nás dovezl kupodivu bez skrupulí a zdržovaček včas a bezpečně ke Grandu. Ani cesta za Danou nebyla opentlená neuvěřitelnejma historkama. Potkali jsem se tam s Lindou, která byla dlouhé měsíce někde ve Španělsku, a pak i s Helčou a Bibi, které přijely vlakem. K večeři byl výbornej buřtguláš.

Ráno už byla docela kosa. Olina si zabalila do všeho, co si s sebou přinesla, a vyrazili jsme přes obligátní květinářství u Mašků. Olina tam kupuje pro Jiřinku nějakou kytku a Jiřinka jí pak za to vynadá, že neměla utrácet zbytečně prachy, a to se opakuje návštěvu co návštěvu.

Na Erbence na nás už oba čekali ve dveřích. Zase byli o maličko sehnutější, ale jsou veselí a je s nimi sranda. Jediné, co je hodně náročné, je to žrádlo. Jiřinka je stravovací terorista a děda ji v tom podporuje. Tentokrát jsme sice neměli nijak přehnanou snídani - teda jo - nám s Olinou by jedna porce stačila pro dva na celej den, ale to už je ohraná písnička. Jiřinka špatně pochopila Olininu informaci o počtu nájezdníků, a tak připravila snídani nejen pro nás, ale i pro Helču a všechny tři její děti. Jiřinka to nakonec nějak rozdejchala, ale všechny ty housky se šunkou a česnekovou pomazánkou jsme si museli odnést domů. Myslím, že do středy se nám je podaří dojíst. Jiřinka s dědou zatoužili po televizním programu ČT Art, tak jsem jim musel rozvrtat celou televizi a zase ji lopotně vrátit do původního stavu, jak jsou zvyklí.

Od dědy jsme jeli za Alenou, kde bylo to setkání té Roušácké větve.

Snad nejvíc se těšil Otakar, kterej miluje Bibi. Je to jeho jediná a největší láska.

Evička čeká třetí miminko a má zrovna afty, což má pro mě velkou výhodu. Evička totiž mluví nejrychleji v naší rodině. A když je v kondici, ani se nesnažím jí porozumět. Ale ty afty, ty ji natolik retardovaly, že jsem jí rozuměl každé slovo. Já vím, Evi, já ti je nepřeju, ale fakt jsem ti rozuměl všecko. Na druhém místě v kadenci slov se dlouhodobě umisťuje Helča. A když si povídají tyhle dvě a bez aft, je to jako na střelnici. Třetí místo bych přisoudil Lindě, ale Bibi jim zdatně šlape na paty. Ostatní členové velké rodiny mluví normálně. To ale neznamená, že jim všem a všechno rozumím.

Nina je dobrá hérečka.

Kuba si nechává růst něco jako fousy a chvílemi vypadal jako půlka prezidentskýho mluvčího. Jenže s Kuba je bezva a Ovčáček nesnesitelnej.

Otakar se od Bibi nehnul ani na centimetr.

Komik Nina.

Bibi opatřila Otakara dlouhým vlasem.

Nina krásně kreslí a Kuba jí často dělá odborného konzultanta.

Ten, co právě vzniká, je prý Tomáš, říkala Nina.

Dorazili i Huškovi.

Otakar už by spal, ale nemůže, protože je přilepenej k Bibi.

Madona s dítětem jako vyšitá.

Helča a Iveta.

Vedly se řeči, pilo dobré víno a Alena zatížila stůl dobrotama. Od jedné žranice k druhé. Jak říkám, návštěvy Brna jsou náročné a riskantní.

A zatímco Otakar si hlídal Bibi, Esterka si okupovala Kubu. Kuba pak nemusí kvůli kondičce chodit do fitka.

Pak se Otík probral a šel si stejně jako Chuck Norris dát tři objezdy zeměkoule na rotopedu.

Babská sekce + Reník.

Zleva: Denisa, Helča, Iveta, Dana, Alena, Zdena.

Helča a Iveta si vyžádaly aranžovaný dvojportrét.

Evička.

Zdenča.

Tomáš s Helčou, bratranec a sestřenice. Jsou stejně staří. Teda vlastně ne, Tomáš je o dva dny starší.

Esterka, ta vpravo, měla velkej den. Vyhrála totiž v tenise na turnaji pohár. Byla druhá.

Pak Alena všem dětem dala vtipné adventní kalendáře. Sama je vyráběla a šila.

Nina ví, co se dělá, když někoho klepne pepka. Kuba jim pak všem na mobilu ukázal pěkné animované video, jak takové klepnuté zachraňovat.

V neděli dopoledne jsme vyrazili do centra na vánoční trhy. Sourozenci Roušovi opět na scéně.

Někteří stánkaři hráli mikádo. V takovým mrazu.

Kašna na Zelným rynku je zdrojem chemtrajlu.

A asi tu mají i metro.

K té hrbaté věžičce se váže jakási historka, ale zjistili jsme s Olinou, že ani jeden z nás si ji už nepamatuje.

Trhy jsou rok co rok stejné. A nijak zvlášť mě neuchvacujou. Letos tu nebylo tolik lidí a to mě bavilo.

U jednoho stánku mě Olina přemluvila, ať si vyberu nějakou klobásku, a byla mi doporučená španělská klobáska čoríso. U stánku vedle měli zase čůro, tak jsme si ho dali taky.

Čůro je z Jižní Ameriky.

Místní betlém je takovej divnej.

Tramvaje jsou kupodivu shovívavé a ani vztekle nezvoní. Myslel jsem si vždycky, že tramvajáky vybírají hlavně podle toho, jak vztekle umí zvonit, když něco. Tady to nefungovalo. Asi brigádníci, nebo jinej klan.

Nejšílenější atrakcí je jízda na ponících a konících. Zde nastala obrovská inovace. Všecka jezdecká zvířátka jsou dřevěná. Výhodou je, že málo sežerou a hovna dělají dřevěná.

Hřející zvířátko se mi moc líbilo.

I dětský bar tu měli. Co se v mládí naučíš... Můžou si natrénovat malé dětské opilecké opičky. Až budou dospělí, nebudou překvapení.

Bibi se zamilovala do krásného plédu. Dostala ho pod stromeček. Teda dostane.


Teda, už ho má...

V Brně je spousta vtipných názvů provozoven.

Roušovna - můj velmi mazanej anděl. Děcka díky, Brno díky, bylo to tu bezva. Zase přijedeme. Těšte se!

podpis


Vypínač

Jistí to Bibi v hlavním fejetonu...

 
Surreálný zlodějíček se opět hlásí do služby.


Evička je těhotná, bleje kudy chodí. Připravila dětem snídani. A nablila Otakárkovi do talířku.
Otakárek smutně poznamenal: "Mámo, proč zrovna do mýho."

Milí přátelé, v pondělí 12. 12 v 18:00 v galerii Třináctka (Panská 13) 
vystoupíme se Soňou Jány.
Máte-li čas a náladu přijít, budete vítáni, srdečně zveme.
Dada Klementová

Vážení přátelé dobré hudby, příbuzní, kamarádi a fanynky.
Dovoluji si Vás opět pozvat na večer s kapelou Frank Zappa Quartet (FZQ) do brněnského hudebního klubu Stará pekárna (Štefánikova 8). Koncert se koná v pondělí 12.12.2016 od 20:00 hodin. Jedná se o večer s hudbou Franka Zappy v živém valašském provedení s předvánoční adventní atmosférou. Přijďte a nebudete litovat, jeho hudba léčí. Fakt. Přiloženou pozvánku doporučuji vytisknout a magnetkami připevnit na ledničku (za 10 dní by z hlavy vyšuměla).
Můžete přeposlat tento mejlík Vašim známým. Dopředu přeju vážné i veselé Vánoce!
Děkuji. Za kapelu - Jiří Hála.

Třídní schůzka Ateliéru pro kočku - v pondělí 19. 12. 2016 od 17:00 do 19:00 hodin na FAST VUT, Veveří 95, budova C, příspěvek 100 Kč na materiál. Zvány jsou nejenom Hujerovic rodiny, aby se přišly informovat na svoje žáky, ale i ti, co mají zájem se podívat, co a jak děláme a zkusit si některé jednoduché, ale efektní techniky. A samozřejmě jsou zváni a vítáni všichni současní i minulí a budoucí kurzisté. Třídní schůzka.
Ráda zodpovím vaše dotazy, podám další informace, zapíšu si vaše přihlášky...
Zdraví Helena Hermanová, 602 524 200

Zdravím a srdečně zvu,
Jiří Netík


BIG LIGHT, Dům umění města Brna, 7. 12. 2016 - 12. 3. 2017

!!! V PONDĚLÍ 12. 12 V 18:00.!!!

v útulné galerii Třináctka v Brně (Panská 13) máme po dlouhé době koncert se SOŇOU JÁNY!!!
Nazvaly jsme ho už tradičně "Anjeli, ktorých stretávam" a moc se na něj těšíme. Na programu bude Jan Skácel, Milan Rúfus, určitě nějaká Sonina autorská tvorba a nezapomeneme ani na Jiřího Bulise, ani na pány Suchého a Šlitra. Galerie Třináctka je šťastně zvolené místo, je to všude blízko, protože je vlastně téměř uprostřed Brna. Přijďte pobýt a potkat se, rádi vás tam uvidíme!

V SOBOTU POŘÁDALI JARMARK

ve Waldorfské škole. Kiki tam chodí do první třídy. Vypravily jsme se tam s Petrou a vzaly s sebou Ninu a Jona. Jarmark byl pestrobarevný a plný nejrůznějších dílniček. Jon s Ninou si vyzkoušeli výrobu a zdobení svíček.


Kiara s Vincentem zase vyráběli stromeček z akátové větvičky.


Kiki tam chodí moc ráda. Potkali jsme dost kamarádů, kteří tam mají taky děti. Petra pak říkala, že měla pocit, jako by tam potkala úplně stejný lidi jako v Německu, kde se byla podívat na podobným jarmarku.
Jedna známá má synka už v 6. třídě a říkala nám, že se těší do školy každej den. Tento pocit jsme jako děti mockrát nezakusili, aspoň si na velké těšení na školu nějak nevzpomínám...

ZLOBICE V NEDĚLI ZÁŘILA

jinovatkou. Byl mráz a sluníčko svítilo, den jako namalovanej. Přijeli jsme docela brzy, takže Jirka měl dostatek času na chystání zvuku. Já jsem měla těžkó hlavu, poněvadž onemocněl Jurůj a tak jsme byli bez basy... Chyběla nám a tak jsem ji musela nahradit klavírem.
Měli tam opět vystavené betlémy, anděly z nejrůznějších materiálů a prodávaly se tradiční výrobky - další minijarmark.

Vyráběla se přáníčka, filcové figurky a děti mohly navlíkat korálky.

Perníkářka Ája s kolegyněmi.

Kiki a Vincent se zapojili do přáníček i do navlíkání korálků.
Naši studenti dorazili tentokrát v ochuzeném počtu - loni jich tam bylo asi dvacet, letos jen sedm.


Eliška přijela s Tomášem a zahrála si s námi na flétnu.

Díky jednomu z příznivců mám i foto všech studentů z koncertu. Bylo jich málo, ale zpívali dobře a lidi byli spokojení. Jen jedna paní se urazila, že jí nechtěli během koncertu prodat u baru pivo a nazlobeně odešla.


Dalibor Červinka nám opět pomáhal se zvukem, Lucka si tentokrát koncert užila jako divák. Pochvalovali i veškeré pokrmy i nápoje.

Tato třída se vyznačuje tím, že jsou v ní 4 dámy a 4 pánové, všechny dámy Slovenky a tři z nich jsou Kristíny. Na snímku je zleva Tamara a jména ostatních dvou už lehce uhodnete.


Po koncertě jsme si ještě dali mrazivou procházku a vylezli na rozhlednu.
Marešovi nám pak ukázali, jakou krásnou cedulku dostali na barák.

Na Zlobici to bylo jako vždycky parádní, děkujeme všem za přízeň a krásnou atmosféru, za rok tam přijedeme rádi znovu!

Dada a spol.