Poslední prase v roce 2023
(péefkové)

Nemám rád stereotypy, dodržování zvyklostí, rituály a další železný košile. Docela svědomitě se jim snažím do cesty stavět svoji zpupnost a rád si je sám pro sebe většinou porušuju. Důležitý je odhalit, kdy jde o zvyk nebo rituál a pak zasáhnout. Člověk je ale živočich zásadně proradnej a tak se i na porušování či neporušování rituálů umí dobře připravit. Třeba Roušovně zvyklosti nevadí a ráda je dodržuje. Například o víkendech po snídani pronese: A co takhle kafíčko? Skoro nikdy nevynechá a já, abych si ji "nepohněval", tak vystartuju, umelu kafe, uvařím vodu a to kafe udělám a dám si ho s ní. Druhej Olinin rituál je po obědě. S posledním soustem z ní vypadne: "Vidím to na klid na lůžku a sudoku." Svoje rituálky málokdy porušuje. To kafe o víkendu si s ní dávám, ale jen co vypadne v pondělí do školy, začnu vlčet a porušovat. Kafe vypiju to studený, co zbylo z nedělního rána a nebo taky ne a vypiju ho až v úterý, protože ve středu bych ho asi vylil.
Nebo to moje běhání, evidentně to je taky nějakej blbej rituál a zvyklost, jenže já jsem přece proti rituálům a snažím se s nimi bojovat. Abych se vlastní debilní blbostí nepřipravil o tu slast jít si zaběhat, tak to rituálem nenazývám. Běhání jsem zařadil do kategorie nutnosti, tak jako musíte jít na hajzl, když se vám chce. V tom je ta proradnost v boji proti rituálům.
No a právě kvůli tomu rituálu - bojovat proti rituálům - jsem se rozhodl, že poruším letitou zvyklost a místo pefkovýho vydání vydám normální prase. Ale pak jsem se rozhodl, že by se z toho mohl stát zase nějak přiblblej rituál, tak jsem ho hned porušil a přece jenom bude poslední prase klasické, tedy PéeFkové. Konec hlášení.

Libuše a Kurt Gebauerovi


Iveta a Lubo Kristkovi


Ála a Honza Kurkovi

,

podpis

Až zase příští rok.


V poslední prasečím vydání bývá tato rubrik prázdná.

Rubrika v posledním vydání žádnej odposlech nemá.

O PŮLNOCI PŘED ŠTĚDRÝM

dnem jsem vybalila betlémek od praděda Miloše a to je jediná vánoční stopa
v našem obydlí. Venku valil sníh, ráno ale začal mizet.
Vzpomněli jsme si, že letošní rok by praděd Miloš měl 100 let

PF zatím Jirka nenamaloval, poněvadž musí míchat věci natočené na koncertech
a nebo natáčení během Adventu.
Je toho moc a tak dáváme k dobru aspoň brněnskó koledu Franta s dodama,
jak jsme ji 9. prosince předvedli s CKK Bandem v Račicích - koledy se prý mají zpívat
až do Tří králů… To nám vysvětlil Václav Horák z Kyjova. Tož aspoň tak.

PF možná taky bude.

Dada a spol.

Nic