Lennox Head
(parkoviště bílé velryby)

Trošku zasunutá vzpomínka na dva roky starej výlet. V roce 2010, to jsme byli v Austrálii poprvé skoro na dva měsíce. Jedním z malých roztomilých výletů po okolí bylo malé letovisko Lennox Head. Městečko mezi Byron Bay a Ballinou. Jeli jsme si hezky jen ve třech. Větší děti byly ve škole a malej Bobík ve školce.

Cestička k barevnejm kamínkům.

Ráj surfařů - Lennox Head.

Na to, jak je Austrálie obrovská, tohle byl výlet jen za humna. Ráno jsme si udělal pár trojúhelníkovejch chlebů, místní specialita, kterou se krmí i děti ve škole. Říkají tu tomu tady maffle. Mezi dva celkem nijaké toastové chleby zasunout nějakej sýr, či jinou dobrotu, strčit do trojúhelníkovátka, ohřát dohněda, strčit do krabičky a hodit do školního batohu. A nebo do auta. A jedem. V autě je veselo. Ještě než jsem dojeli do města, vzala nás Helča na pláž Flat Rock Je to tu plné surfařů. Tahle oblast celá je proslulá surfováním. Surfování v Austrálii, to je filosofie života. Mám podezření, že surfování je hlavním důvodem, proč je tu tak oblíbené pracovat jen tři dny v týdnu, nebo dokonce vůbec nepracovat, protože slavní surféři tvrdí, že vlny nepočkají. Pláží, kde se dá surfovat je po Austrálii nepředstavitelně mnoho, ale některé jsou prostě vyhlášeným rájem.

V každým kamínku je ukrytá zpráva.

Kubismus čapkovského stylu.

Jako třeba Byron Bay, nebo právě Lennox Head. Nejčastější ozdobou auta je surfařský prkno. A když si pronajmete nějakej byt v oblasti, kde je moře, mlžete si být skoro jistí, že kromě kompletního servisu je v tom bytě v garáži někde i erární surfařský prkno a párek zrzavých velocipedů. Surfování je tu víc než klokani. Od Helči jsme se dozvěděli pár drobných postřehů o životě australských surfařů. Třeba problém s klíčkama od auta. Když jdete na vlny, a přijeli jste autem, tak co s klíčkama? Australští surfeři si dávají klíčky od auta na pneumatiku předního kola pod blatník. NA parkovišti nikdo nebyl, jen pár aut, schválně jsem si šáhnul na cizí přední kolo auta vedle nás. Jojo je tam klíč. Tady v Austrálii by si autozloději užívali plnými doušky, jenže tak moc se tu zlodějina zase neprovozuje. Divná země.

Kačer Donald zahazuje dítě.

Osmistopé vozidlo

Tady je tolik krásných předmětů.

Tři mušličky pro Popelku

Chvíli čumíme z vyhlídky na nekonečný oceán. Dva cizí lidé nás mile upozorňují na velrybu, ukazují rukou kde je vidět. Nevidíme nic, ale tak úporně čumíme, až se nám zdá, že vidíme svou první doopravdickou velrybu v životě. No mezi náma nic moc. Trošku ze zavlní voda, trochu pěny a nadšené áchání diváků na břehu. Ale pak najednou se z té vody vynoří obrovská ocasní ploutev, zamává, a zmizí pod hladinou. Jo, tak to je macek. Takhle daleko od nás a tak veliká ploutev. Tak tam chvíli čučíme, pokouším se to vyfotit, ale obrázky jsou pitomé. V dnešní době jsou k dispozici tisíce kvalitních fotek velryb zblízka, to moje, je jen ubohoučká soukromá vzpomínka.

Pidiaturní jezírka

Tihle šnekové jsou zdatní grafici.

Speciální technika, kterou zatím nikdo z lidí nepoužívá.

Atrakce končí, velryby už na nás kašle a my na ni. Jdeme k vodě. Jsem ve fotografickém ráji, barevný kamínky, malinký jezírka velikosti dlaně, mušličky, písek... Kam se podívám je nějakej krásnej motiv. A nejlepší jsou mořský šneci, kteří se pohybujou po tmavých kamenech potažených bílým pískem, za jejich prdelkama zůstávají úžasné motivy. Jsou to fakt machři. Někteří malujou kolektivně. Nejraději bych tu zůstal až do tmy a naplnil si karty motivama až k prasknutí. Je to tu krásný. Ptáci, neklidné velké vlny, spršky vody a slunce, pár delfínů, pár povalujících se na vlnách surfařů. Dáma s psíkem. Nerad odcházím, ale Helča nám slíbila Lennox Head, tohle byla jen malá krásná odbočka. Jedeme dál.

A dá se s tím malovat i pod vodou.

Velryby se mají poblíž Austrálie docela dobře, protože je Australani chrání a taky Nový Zéland je jejich ochranářem. Japonce to štve a žádají obě země, aby s těma zlejma teroristama, co hájí práva velryb, už konečně něco udělali. Japonci jsou, co se velryb týče naprostí šílenci a loví je jak diví, hledají sebemenší skulinku v zákoně, aby si jich mohli nalovit co nejvíc. Ty bílé prý chtějí lovit hlavně kvůli výzkumu. Tvrdí oni. Ulovit velrybu, rozporcovat a zkoumat v luxusních restauracích. Pardon, v laboratořích.

Rozezlený chlápek.

Aboridžinci bílé velrybě říkají Migaloo což v překladu do angličtiny znamená white Fella ale co to je česky, to teda nevím. Velryby ale tohle pobřeží docela milujou a cestujou tudy do vod Antarktidy a pak zase zpátky. Australani si velryb udělali docela byznys. Ale ne takovej jako Japonci. Australani tomu sami říkají Australia's whale-watching industry. Je fakt, že všude, kde jsou často velryby k vidění jsou místní experti vybavení vědomostmi o velrybím životě, půjčujou, mnohdy zadara dalekohledy, a někdy se jen tak přitoulají k vám a směrujou vám oči na hravé velrybičky a povídají o nich encyklopedické znalosti. Sami jsme to několikrát zažili. Aboridžinci tvrdí, že Bílá velryba je jen jedna. Inu, necháme-li řádit japonské "výzkumné" velrybáře, budou mít Aboridžinci pravdu.

Dáma s psíkem.

Ale velryby jsou fakt obrovská stvoření. Jako sviňa, i když tohle přirovnání jaksi hodně kulhá.

Tohle neudělali šneci.

Duchové ptačích hoven.

Některé vlny jsou veliké.

Vjíždíme do úhlednýho městečka, všude pořádek a uklízeno. Když si představím, že měsíc před naším příletem se tu prohnaly dvě menší tornáda a městečko dost poničily, Vzduchem lítaly menší karavany a střechy domů, nechtělo se nám ani věřit, že to je jen necelé dva měsíce od přírodní katastrofy. Australani jsou na to docela zvyklí, berou to všecko s jistým nadhledem. Tornáda, požáry povodně. Většinou jsou i ukáznění a chovají se rozumně. A pomáhají si vzájemně. Třeba při loňských povodních se vyrojila spousta dobrovolníků, kteří přijeli do postižených oblastí a umejvali všecko od bláta a dezinfikovali nádobí a zachraňovali, co se dalo. Jen tak zadarmo, prostě proto, že to je potřeba.

A stát je taky štědrej a finančně a armádou a i jinak dost postiženým pomáhá. Hodně rychle se tu všecko vrací do původních kolejí. Jen co za sebou přírodní katastrofa zavře dvířka, vyrojí se pomocníci a za chvíli je to jako dřív a jede se dál, močálem černých kol bílých skal, napsal by Shakespeare. A to mi připomíná místní raritku. Není to močál, ale sladkovodní jezírko. Ainsworth. Zrzavě černý jako bota. Vypadá docela odporně, ale prý je velmi zdravé. V kontrastu s bílým pískem to vypadá ještě víc černě. Třísloviny se do vody dostávají ze slavných tea trees, ze kterejch se dělá ten drahej olejíček prodávanej v obchodech se zdravou výživou a léčivy za kurevsky velké prachy. Sranda, je, že přestože je voda díky tříslovinám vyloženě zdravá, ani se vám do tý vody nechce, jak je to hnusný.

Domovní schůze družstevníků.

Malinká kamenná nebílá velryba.

Křižácké nájezdy.

Divné zvíře.

U jezírka vyndáváme naše trojúhelníčkový chleby a obědváme. Do vody se nám nechce, chvíli se fotíme samospouští. Přijíždí surfařská školička, Ti, kteří se chtějí naučit surfovat vypadají srandovně a nemožně. Máme pocit, že jestli tohle teda se naučí na prkně jezdit, mohli bysme se to naučit taky. Jdeme na pláž a pozorujeme školičku surfařů. Mně se moc líbí metoda, jakou používají instruktoři. Pomůžou vám na prkno, stojíte jako pecky, a učitel drží prkno a čeká na správný okamžik. A pak vás vypustí. Ti šikovnější se na prkně udrží a chvíli jedou. Pro mě je téměř nemožné vylézt na prkno a neponičit si tu poničenou nohu. Láká mě to, ale asi to pro mě je sport nepoužitelný. Kašlu na to.

Lennox Head už je zase hezky uklizené po červnovém tornádu.

Prodejna žabek

Holínky pro japonské velrybí výzkumníky.

Tady jsme si dali kafíčko a moučníček.

Trhovkyně.

Válíme se ve vodě, na to, že je v Austrálii zrovna zima je voda příjemná a vzduch taky. Ale čas neúprosně běží. Budeme muset jet domů. Bobíkovi končí školka a děcka se vrátí ze školy. Proběhnem městečkem, dáme si nějaké zdravé žrádlo a kafíčko v jedné kavárničce, Jedeme domů.

Podivná čísla nejsou specialitou jen u nás. I v Austrálii touží někteří řidiči po raritce. JAK na to?

Umělec se příliš vzdálil od svého obrazu.

Tohle je náš trianglový oběd. Na této fotce vypadá jezírko jakoby byla voda průzračně modrá.

Passion fruit.

Jdeme se podívat, jak instruktoří učí lemry základní austraské dovednosti - surfingu.

Prasácké varieté.

Samospoušť na 10 vteřin a pak chytit 3x balanc.

A jsme zpět v Evans Head. Večerní procházka k moři.


Most přes řeku Evans Head.

A je u baru.

Cesta nikam.

Malinkej, ale krásnej výlet.

Taky jenom písek

I samotnej písek je úžasnej grafik

p.s. Ten blbej obrázek s velrybou jsem sem nedal ne proto, že je blbej, ale proto, že jsem ho nenašel v archivu. Asi někde bude, ale já nevím kde.

 

Tajné setkání za rohem...

  • Po těžké nemoci zemřel Oldřich Černý, dlouholetý spolupracovník exprezidenta Václava Havla a výkonný ředitel Nadace Forum 2000.
  • Astronomům se podařilo zachytit obří sluneční tornádo, jehož rozměry pětkrát převýšily velikost planety Země.
  • Němečtí vědci objevili na Sahaře pavouka, který se kupředu pohybuje kutálením. Rotační pohyby zrychluje díky koordinované práci nohou.  Doposud byl znám jen jediný druh pavouka, který se pohybuje roztočením těla, ten se však nechá pouze volně kutálet z písečných dun.
  • Na příští rok plánuje Evropská kosmická agentura ESA start družice Bepi Colombo k Merkuru. K planetě by měla dorazit v roce 2019.

  • Tak jsem si dal ještě jeden půlmaratonek, ale takovej podrazáckej, v půlce jsem to zapíchnul u Jitky, zkontroloval děti a vypil kafe, teprve pak jsem běžel dál.
  • A po cestě jsem se dozvěděl toto:

  • Už máme nejen víza. ale i zaplacené letenky za pradětma do Austrálie.
  • Jirka nepřišel na oběd.
  • A ani to nesliboval.
  • Honza taky uběhl v Irsku půlmaraton a zítra přiletí do Česka.

 

australia


australia

Surreálný inspektor Zrzek

aaa

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Obecní dům
TAUROMAQUIA - PICASSO, DALI, GOYA, FILLA, ČAPEK - Tváří tvář býku (do 9.4.2012)
DOX - The Silent Village (do 9.4.2012)
Výstava vznikla ve spolupráci Fotogallery a University of Wales v Newportu. Součástí výstavy je i videoinstalace Jana Kaplana nazvaná 10:35. Lidický masakr byl odplatou Třetí říše za atentát na Zastupujícího protektora Čech a Moravy Reinharda Heydricha, provedený 27. května 1942. Instalace zpracovává několik osudových minut, její název 10:35 odkazuje k okamžiku, kdy se atentát uskutečnil.
Galerie hlavního města Prahy - Dům U zlatého prstenu
Richard Loskot ( 29.3.2012 - 29.4.2012)
V rámci projektu Start up představuje svou instalaci Richard Loskot, absolvent Ateliéru vizuální komunikace Stanislava Zippeho Technické univerzity v Liberci a Studia prostorové tvorby Magdaleny Jetelové mnichovské akademie. Loskotova práce je založena nejčastěji na světelném prvku, přitom sestavuje různé přístroje – "vynálezy", které v prostoru světlo vytvářejí a různě modifikují. Vznikají svébytné instalace, v nichž se elektrotechnické prvky stávají vlastními spoluúčinkujícími objekty.
Galerie Divadla Kámen
OLGA DARMOKRYK - "INSPIRACE" (do 30.4.2012)
GATE Galerie a informační centrum
František Drtikol / Nahá geometrie (do 15.5.2012)
Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů.
Artinbox - Galerie
NĚŽNÝ FOTOEROTIKON (28.3.2012 - 10.5.2012)
Touha, něha, erotika ve fotografiích 20. a 21. století.

Taylor Downing: Churchillova válečná laboratoř
Downingova kniha Churchillova válečná laboratoř jsou dějiny druhé světové války a úlohy, kterou v ní sehrál Winston Churchill a jeho využívání vědy a techniky ve vedení boje, doplněné o zásadní životopisné údaje týkající se Churchillovy vojenské, novinářské a politické kariéry, jak se vyvíjela do května roku 1940, kdy se stal ministerským předsedou Velké Británie.
Autor stvořil práci velice zajímavou, dobře zpracovanou a informačně bohatou, v níž věnuje velkou pozornost Churchillově osobnosti, ale líčí v ní především průběh druhé světové války z pohledu Velké Británie, diplomatické akce, které ji doprovázely

Jazzový pianista Robert Glasper vydává desku Black Radio. Ke svému experimentu Glasper říká: „Nechci, aby někdo totálně vydefinoval to, co dělám, protože to vnáší do věci kus normálnosti. A jazz by sakra měl být svým způsobem ne-normální.“



  •  „Stres není něco, co se nám děje. Je to naše reakce na to, co se děje. A reakce je otázkou volby.“ (Maureen Killoran)

  • Kina:
    2.4. – Aero – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (20:45)
    3.4. – Aero – Hugo a jeho velký objev (režie: Martin Scorsese, USA, 2011, 126 min. Dobrodružný) (Hugo Cabret je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.) (10:00)
    2.3. – Aero – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.) (20:30)
    6.4. – Aero – Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švé./Fr./Něm./It., 2011, 130 min. Drama) (Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester, z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává se čerstvou matkou.) (22:15)
    2.4. – Oko – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (18:00)
    3.4. – Oko – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.) (10:00)
    4.4. – Oko – Večer iShorts – projekce krátkých filmů (20:30)
    2.-4.4. – Evald – Příliš mladá noc (režie: Olmo Omezru, ČR/Slovinsko, 2012, 65 min. Drama) (Příběh filmu Příliš mladá noc vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých mužů. Děti se v bytě zapomenou, prožijí svoje první setkání s láskou a sexualitou, přestanou vnímat čas a neuvědomí si, že se po nich doma shánějí a pravděpodobně už je hledá policie. Intimní aktuální příběh syrově a autenticky nahlíží na současné partnerské vztahy, přičemž nekompromisně odkrývá jejich prázdnotu. ) (17:00 , 19:00)
    3.4. – Městská knihovna – Děti moje (režie: Alexander Payne, 2011, USA, 115 min. Komedie) (Poklidný havajský život Matta Kinga se začne sypat ve chvíli, kdy jeho žena po nehodě skončí v kómatu. Otec dvou dcer, předčasně vyspělé desetileté Scottie a sedmnáctileté rebelky Alexandry, který doposud sloužil jen jako „záložní“ rodič, se najednou musí vyrovnat s vědomím, že výchovu vlastních dětí musí zvládnout sám. A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak.) (16:00, 19:00)
    2.4. – Světozor – Dokumentární pondělí – Hájek na zámku, Petr v podzámčí + Paroubkové (režie: různí, ČR, 2012, 90 min. Dokument) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    2.-3.4. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    4.4. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    5.4. – Agharta – Balzar Robert Trio (21:00)
    7.4. – Agharta – Matěj Benko Quintet (21:00)
    2.4. – Balbínova poetická hospůdka – Bran (20:00)
    4.4. – Balbínova poetická hospůdka – Míla Fuxa Band (20:00)
    2.4. – Blues sklep – Vilém Čok & By Pass (21:00)
    3.4. – Blues sklep – Gipsy Night: Trio Omano Parne Čilagi (21:00)
    4.4. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    5.4. – Blues sklep – B5 (21:00)
    7.4. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
    2.4. – Jazz Dock – Points (22:00)
    4.4. – Jazz Dock – Petra Erneyi Quartet (19:00)
    5.4. – Jazz Dock – BraAgas (19:00)
    6.4. – Jazz Dock – Ondřej Štveráček Quintet (22:00)
    7.4. – Jazz Dock – Nikolaj Nikitin Quartet (22:00)
    2.4. – Jazz klub Ungelt – Prague Connection (21:15)
    3.4. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    4.4. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun (21:15)
    5.-6.4. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    7.4. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    2.4. – Jazzboat – Hanelle Blue´s Band (20:30)
    3.4. – Jazzboat – Eva Emingerová Quartet (20:30)
    4.4. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:30)
    5.4. – Jazzboat – Stan the man (20:30)
    6.4. – Jazzboat – Svatobor Macák Quartet (20:30)
    2.4. – Reduta – Ivan Audes Trio (21:30)
    3.4. – Reduta – Balzar Robert Trio (21:30)
    5.4. – Reduta – Petra Vlková Band (21:30)
    7.4. – Reduta – J.J.Jazzmen (21:30)
    3.4. – Stará Pekárna, Brno – Hippie Diktat (20:00)
    5.4. – Stará Pekárna, Brno – Lucie Niemelä (20:00)
    7.4. – Stará Pekárna, Brno – Bitosti (20:00)
    2.4. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    3.4. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    4.4. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
    5.4. – U malého Glena – St. Johny & Sinners (21:30)
    7.4. – U malého Glena – Los quemados (21:30)
  • Kluby - cizina:
    5.-6.4. – Blue Note Tokyo, Japonsko – John Oates (20:00)
    3.-8.4. – Blue Note New York, USA – Ron Carter Quartet (20:00, 22:30)
    5.4. – Twins Jazz, Washington, USA – Bobby Muncy Quartet  (20:00, 22:00)
    2.4. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Lucky Peterson feat. Tamara Peterson (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    Slavný japonský tanečník a režisér Min Tanaka se po sedmi letech vrací do Prahy. 7. a 8. Května uvede v Divadle Archa své sólová vystoupení pod názvem Locus Focus. 9. května vystoupí společně s tanečnicí Shiho Ishihara v představení Krok do stínu.
    V květnu a červnu 2012 se na pražských scénách Národního divadla můžeme těšit na jedinečnou retrospektivu díla choreografa (a tanečníka) Petra Zusky. Půjde o přehlídku osmnácti jeho choreografií. 2.4. – La Fabrika – La putyka (režie: Rostislav Novák, SKUTR) (Originální pojetí inscenace La Putyka je vedeno především snahou nekopírovat francouzské novocirkusové zdroje.) (19:30)
  • Divadla:
    Divadlo Hybernia jedná o uvedení Polanského muzikálu Ples upírů. Předpokládaná premiéra je plánována na únor příštího roku. Režisérský dohled nad uvedením hororové komedie by měl vykonávat sám Polanski.
    3.4. – ABC – Joseph Heller: Gold za všechny peníze (režie: Ondřej Zajíc) (Chcete-li za každou cenu pracovat v Bílém domě, může z toho být pěkná komedie. Jevištní zpracování jedné z knih amerického kultovního spisovatele. Humoristický román s autobiografickými prvky skutečně začíná nabídkou z Bílého domu. Dostává ji spisovatel a univerzitní profesor ve středních letech a pořádně se mu z ní zatočí hlava.) (19:00)
    4. a 6.4. – ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    7.4. – ABC – Jaan Tätte: Tajemné rozcestí aneb Zlatá rybka po estonsku (režie: Lída Engelová) (Hra o zázracích a penězích a také o děravé naději, že by láska a peníze mohly být slučitelné.) (19:00)
    2.4. – Divadlo Bez zábradlí – Bernard Slade: Každý rok ve stejnou dobu (režie: Jiří Menzel) (Osudové setkání dvou lidí, on ženatý, ona vdaná. Rozpětí pětadvaceti let, v němž se mění chování, oblečení i názory obou protagonistů, tvoří kalendář událostí a nálad, které zmítaly v rozmezí 1951 až 1975 americkou společností.) (19:00)
    3.4. – Divadlo Disk – PREMIÉRA Punk Rock (Nechoď. Nesmíš. Umřeš.) (19:30)
    4.4. – Divadlo Kalich – PREMIÉRA Na mělčině (19:00)
    6.4. – Divadlo Komedie – Petr Handke: Spílání publiku 2010 (režie: Dušan D. Pařízek) (Máte pocit, že už jste všechno viděli? Unavuje vás znovu a znovu sledovat ty stejné příběhy? Napodobeniny reality vás neuspokojují? Tragické konce vás nechávají chladnými? Nemáte potěšení ze hry? Bojíte se prázdnoty? Nudíte se? Cítíte se neobjeveni? Ztratili jste schopnost nechat se unášet sny? Pochybujete? Uvědomujete si, že čas běží? Jste připraveni - přijďte si nechat vyspílat!) (20:00)
    6.4. – Divadlo na Vinohradech – J. Lynn, A. Jay: Jistě, pane ministře (režie: Martin Stropnický) (Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény.) (19:00)
    4.4. – Divadlo Na zábradlí – David Gieselmann, Klaus Schumacher: Louis a Louisa (režie: Juraj Nvota) Když bylo Louise osm let, dostala od rodičů vysněný dárek – adoptovala na dálku za dvacet euro měsíčně chlapečka z Jižní Ameriky. Teď je jí osmnáct a Louis stojí u dveří jejich domu, zářící úsměv, jihoamerický temperament. Komedie o problematice xenofobie, globalizace a srážky dvou odlišných světů, kdy si nemůže ani typická maloměstská rodina být jista správností svých zvyků.) (19:00)
    4.4. – Švandovo divadlo na Smíchově, hostuje Buchty a loutky – PREMIÉRA Cesta na Sibiř (19:00)


VYSTOUPENÍ S PANEM SUCHÝM


v Café Práh na Vaňkovce bylo tentokrát komorní a neobvyklé.



Věnoval se poezii a krásně povídal o svých začátcích.


Četl některé ze svých básní, zdaleka jsme je všechny neznali.


A parádně bavil všechny zúčastněné, celý večer táhl sám.


Zpíval tentokrát písničky z let šedesátých, překvapilo mě, že si vybral Melancholické blues.
Fotky máme díky Jaro Majerčíkovi!

NOVÍ ČLENOVÉ RODU SE ZAČALI USMÍVAT NA SVĚT:



Jon


Zuzanka

 

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

1. 4. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš