Cestovní výpečky
(Poslední díl z Ameriky)

Dobrá stavebnice se pozná podle toho, že konečný výrobek je funkční, úplný a žádný díl nezbyl. Když má vyprávění v dílech pokrýt celou dovolenou, je možné to řešit chronologicky nebo tématicky. Druhý ze způsobů považuji za zajímavější, existuje tu však ta záludnost, že na závěr k dispozici zůstane několik beznadějně nesourodých zážitků či výletů, které samostatně na celý díl nestačí a dohromady je nic moc nespojuje. Jsou to takové cestovní výpečky z okrájených kousků, aby se to nevyhodilo.

Baffinův ostrov a Kanada z letadla

Letěli jsme přes den a západním směrem, takže jsme si užili dlouhého světla. Zajímavé to bylo už nad Grónskem, ale to se nějak nepodařilo vyfotit. Až Baffinův ostrov a Kanada vyšly docela úchvatně.

Dead Valley a Mt. Whitney cestou
Cesta od San Francisca na východ je zabarikádovaná pohořím Sierra Nevada. Teoreticky se dá projet Yosemitským parkem (nikoli přímo tím obdivuhodným údolím) a silnicí přes Tioga Pass (3031 m n.m.) k jezeru Mono nebo po Yosemitech navštívit NP Sequoia a hory objet z jihu (třeba s noclehem přes minule pomlouvaný Bakersfield). Je zřejmé, že jsme volili druhou možnost. Na východním okraji NP Sequoia se nachází nejvyšší hřeben v kontinentální části USA, tj. mimo Aljašky a Havaje, s vrcholem Mt. Whitney (4421 m n.m.). Věděli jsme, že tam ta hora je, ale nevěděli jsme, která. Až zpětné porovnání s internetem (první z fotek) odhalilo identitu. Ten internetový snímek je focený od západu, náš naopak od východu (kde ani nejsou stromy), je to trochu z větší dálky a v takovém pouštním prachu, ale je to ono.

Ty hory tvoří srážkový stín a působí, že sousedící Dead Valley je nejsušší a nejteplejší lokalita v severní Americe. Udává se extrém 40 mm srážek za rok a nejvyšší naměřená teplota 56,7°C. Mám s těmi údaji trochu problém, protože mám od školní docházky zafixovanou (nebo spíš zafixlovanou?) mapu na straně 9 školního zeměpisného atlasu pro 6. a 7. postupný ročník všeobecně vzdělávacích škol z roku 1958, kde se udává teplota +66°C.

Tehdy mě ty rekordy braly víc než cokoli ze zeměpisu jiného (např. Pirados – 91 let bez deště, apod.). Ovšem nedivme se, když se v souvislosti se současnými mrazy začteme podrobněji do okolností domácích rekordů, znejistíme. Nuže rekordní mráz u nás -42,2°C naměřil 11. února 1929 v Litvínovicích u Českých Budějovic amatérský meteorolog Jaroslav Maňák. Extrémní teplotu novější doby -41,6°C na Jezerní slati naměřil v lednu 1987 amatérský „lovec mrazů“ Antoním Vojvodík. Na stanici Javorník naměřili 3. února 2012 mráz -42,9°C, pak ovšem odhalili chybu v přístroji. Jaké zklamání. Nechci sahat amatérům ani do svědomí, ani do odbornosti, ale kdo ví, jak to doopravdy je? Ještě je zajímavé, že se zde pouhých 136 km od nejvyššího místa nachází i místo nejnižší – Bad Water 86 m pod hladinou moře. Úplně nejnižší místo bylo trochu mimo naší trasu a jelikož jsme usoudili, že i tak jsme v krajině dostatečně dead (nížka 25 m pod mořem a 43°C), návštěvu Bad Water jsme oželeli. Aspoň, že jsme tu měli ty opravdové pískové duny. Jako již mnohokrát stalo se, že na místě, kam přijedete, je to jiné než se píše nebo je obvyklé. Na tomto nejsušším místě nám velmi krátce, ale vydatně zapršelo.

Yoshua Tree NP
Je to rozsáhlý park severně od Palm Springs. Kombinace žulových skal a zvláštních stromů. Juka krátkolistá zde dosahuje výšky až 8 m. Na tyhle stromy v menších rozměrech jsme narazili už při přejezdu před Dead Valley. Asi nejznámějším skalním útvarem je tady Skull Rock - skála, co vypadá jako lebka. Já jsem objevil jeden, který nápadně připomínal jinou část těla.

Překvapilo nás, že jsme na této dovolené ani v Arizoně nepotkali mnoho kaktusů (jsou ve skutečnosti víc na jih a východ). Ty, které jsme však viděli a ofotili v jedné obci při odjezdu z parku Yoshua, stály za to. Je možné říci, že průměrná velikost kaktusů na naší dovolené byla mimořádná.

Mesiáši, cvoci a vzkaz od prezidenta
K politickým otázkám nemám v úmyslu nic dalšího dodávat. Bylo ale zajímavé, že když jsem se před cestou bavil s několika lidmi, například se sousedy ve Slaném, a říkal jsem jim, kam jedeme, první jejich reakce byla: „Tak tam pozdravuj Obamu“. Příležitost k setkání nebyla, jak jsem ale vyrozuměl, prezident na nás úplně nezapomněl – viz foto.

Tak to máme USA 2011 odbyté. Kam příště? Ještě se neví, nejdřív však Ále musí srůst zlomená ruka a pak si musí nechat spravit prst na noze. Pak se uvidí.

ad A.C.T.A. těžká bitka s.r.o.

  • Vědci z Chalmersovy technologické univerzity představili unikátní typ detektoru zvuku, který snímá zvuky na úrovni kvantové mechaniky. „Kvantový mikrofon“ vychází z jediného elektronového tranzistoru. Akustické vlny, které vědci snímali, se šíří po povrchu krystalického mikročipu. Připomínají vlny na rybníce, které se objeví, když do klidné hladiny vhodíte oblázek. Vlnová délka zvuku měří pouhé 3 mikrometry, detektor je dokonce ještě menší, a dokáže je procházející akustické vlny sejmout.

  • Podle studie vědců Illinoiské univerzity lze nasadit proti malárii lék běžně ordinovaný proti osteoporóze. Vědci zkoumali téměř 1000 látek, které již v minulosti fungovaly na principu zaměření biochemické cesty. Takovému principu se říká isoprenoidní biosyntéza. Lék s názvem BHP-703 při pokusu na myších rychle přecházel do malárií infikovaných červených krvinek a i při nízkých koncentracích dokázal parazita zabít.

  • V pátek jsme navštívili vernisáž Kouzelné školky v JardaMAyer kavárně. Podílel se na tom i Jirka, tak jsme museli jít abyl to moc zajímavý. Stojí to za to. Instalace je k vidění a k pohrání až do 26. března.

  • Byl jsem v Brně u maminky.
  • Spravil jsem Daně počítač.
  • Sežral Honzovi rybu.
  • A u Aleny řízek.
  • V Brně nádherně pustnou fotbalové stadiony.

 

australia


Zase něco z archivu.

australia

Surreálný inspektor Zrzek

Chlubí se třiapůlletý vnouček dědovi:
"Dědo, já mám ve školce kamarádku
Anetku a Kristýnku."
Na děduv dotaz, jestli má také nějakého kamaráda, odpoví:
"Jo, Veroniku."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Galerie Moderna
Toyen - "Šelestění per" (do 25.3.)
DOX - The Silent Village (do 9.4.2012)
Výstava vznikla ve spolupráci Fotogallery a University of Wales v Newportu. Součástí výstavy je i videoinstalace Jana Kaplana nazvaná 10:35. Lidický masakr byl odplatou Třetí říše za atentát na Zastupujícího protektora Čech a Moravy Reinharda Heydricha, provedený 27. května 1942. Instalace zpracovává několik osudových minut, její název 10:35 odkazuje k okamžiku, kdy se atentát uskutečnil.
Galerie VIVO
Obrazy, plastika a grafika... (práce Bedřicha Dlouhého, Aleše Krejči, Milana Ressela, Igora Ševčíka, Elišky Rožátové, Aleny Koenigsmarkové, Tomáše Kůse, Petry Orieškové, Olgy Vyleťalové, Jaroslava Šerých, Jáchyma Šerých, Jana Eckerta, Daniela Mellera a mnoha dalších.)
Galerie Vltavín
Roman Franta: BLACK BUG SHOW (do 18.3.)
Atelier Josefa Sudka
VIKTOR KOPASZ [CITY.ZEN] (do 28.3.)

Vladimír Körner: Údolí včel
Baladická novela se odehrává v druhé polovině třináctého století. Líčí životní střet dvou přátel a křižáků Ondřeje z Vlkova a Armina von Heide. Scénář k stejnojmennému filmu Františka Vláčila (1967) napsal Vladimír Körner o deset let dříve
než novelu. Dvojici protagonistů v něm ztvárnili Petr Čepek a Jan Kačer.
Údolí včel je prvním titulem z edice Česká řada, která se zaměřuje na novodobou českou prózu psanou výrazným autorským stylem. Kromě knih již známých uvede díla, která kvůli pokřivenému publikačnímu vývoji v druhé polovině dvacátého století zůstala pouze v rukopisu či samizdatu.

Hudba kytaristy Willa Bernarda je směsicí soul jazzu, instrumentálního jazz-funku s výraznými vlivy neworleanského hudebního prostředí. Na nové desce nazvané Outdoor Living se představuje se svými dlouholetými známými, varhaníkem Willem Bladesem a bubeníkem Simonem Lottem.



  • „Nemluv, pokud tvá slova nejsou lepší než ticho.“ (Buddha)
  • Kina:
    6.3. – Aero – FAMU: premiéra filmu Spojení (20:30)
    8.3. – Aero – Děti moje (režie: Alexander Payne, 2011, USA, 115 min. Komedie) (Poklidný havajský život Matta Kinga se začne sypat ve chvíli, kdy jeho žena po nehodě skončí v kómatu. Otec dvou dcer, předčasně vyspělé desetileté Scottie a sedmnáctileté rebelky Alexandry, který doposud sloužil jen jako „záložní“ rodič, se najednou musí vyrovnat s vědomím, že výchovu vlastních dětí musí zvládnout sám. A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak.) (18:00)
    10.3. – Aero – Soukromý vesmír (režie: Helena Třeštíková, 2011, ČR, 83 min. Dokument) (Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamarádku Janu v roce 1974. Jana tehdy čekala první dítě s manželem Petrem a právě život jejich syna Honzy je osou tohoto filmu. Před kamerou se tu narodí, vyrostou a dospějí dohromady tři děti a jejich rodiče prožijí velkou část svého života.) (17:00)
    5.3. – Oko – Hugo a jeho velký objev (režie: Martin Scorsese, USA, 2011, 126 min. Dobrodružný) (Hugo Cabret je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.) (20:30)
    9.3. – Oko – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.) (23:30)
    10.3 – Evald – Vzdám to až zítra (režie: M. Collins, USA, 2011, 95 min. Dokument) (Je možné, aby byl někdo odsouzen k trestu smrti za zločin, který s největší pravděpodobností nespáchal? Navíc v situaci, kdy není jasné, zda se onen zločin, vzhledem k tomu, že neexistují těla obětí, důkazy ani průkazná svědectví, skutečně stal? Film Vzdám to až zítra vypráví osobní příběh mladého muže Paca Larrañagy, odsouzeného k trestu smrti během ostře sledovaného procesu společně s šesti dalšími mladíky za údajný únos, znásilnění a vraždu dvou sester na filipínském ostrově Cebu. Je brilantní ukázkou toho, kam až může zajít společenská a politická poptávka po rychlém nalezení a odsouzení pachatelů zločinu, který v červenci 1997 otřásl filipínskou veřejností. Ukazuje také, jak absurdních, až groteskních podob může nabýt zkorumpovaný a zmanipulovaný právní a soudní systém, navíc podpořený rozsáhlou účelovou mediální kampaní a všeobecnou hysterií. ) (21:30)
    8.3. – Kino 35 – Hlas Barmy (režie: Turid Rogne, Nor., 2011, 64 min. Dokument) („Nevnímáme to jako práci. Je to náš osud, naše budoucnost,“ říká barmský šéfredaktor malého rádia Democratic Voice of Burma (DVB), které společně s několika krajany založil na počátku 90. let v norském Oslu. Cílem exilové rozhlasové stanice bylo přinášet svobodné informace do rodné země, kde nezávislá média prakticky neexistují. Zpravodajové a zpravodajky DVB tak byli u všech důležitých politických událostí v Barmě, které vrcholily násilně potlačenou šafránovou revolucí v roce 2007. Žádný z protestů ale represivním vojenským režimem nepohnul. V roce 2011 junta vypsala parlamentní volby. Dokument sleduje přípravu redakce DVB na tento zásadní moment v dějinách země, který se rozhodla přenášet živě na televizní obrazovky. Přes nelehké začátky s přenosem se reportérům DVB podaří přinést autentické svědectví o průběhu voleb včetně dojemného okamžiku, když režim propustí opoziční političku a obhájkyni lidských práv Aun Schan Su Ťij.) (17:30)
    5.3. – Mat – Praha a její dcery: Karin Babinská (20:30)
    10.-11.3. – Mat – Půlnoc v Paříži (režie: Woody Allen, Šp./USA, 2011, 94 min. Komedie) (Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.) (16:45)
    10.3. – Městská knihovna – Grónsko v bodě nula (režie: Anders Graver, Niels Bjorn, Dán./Gro. 2011, 26 min. Dokument) (Současné Grónsko prochází převratnými změnami hned v několika oblastech najednou. V roce 2008 občané a občanky odhlasovali v referendu, že země získá větší nezávislost na Dánsku. Byly zde objeveny obrovské zásoby ropy a odlehlý ostrov se tak rázem stal magnetem pro těžařské společnosti z celé severní polokoule. V neposlední řadě se v zemi věčného ledu ukazuje, že její led nemusí být úplně věčný - klimatické změny se zde projevují více než kde jinde na světě. Jak se s tím vším vyrovná země, kde na ploše velké jako polovina Evropské unie žije tolik obyvatel jako ve Frýdku-Místku? Odpověď možná jednou budou umět dát mladí studenti, kteří ve filmu vystupují. Filmová esej nabízí pestrou mozaiku záběrů úchvatných přírodních scenerií i výjevů z každodenního života místních obyvatel. Vedle kameramana odvedl skvělou práci i mistr zvuku, díky kterému poznáte, jaký zvuk vydává padající ledovec či tající sníh nebo jak hvízdá grónská meluzína. Nic ale není jen idylické - i grónská symfonie občas pěkně zaskřípe.) (20:00)
    5.3. – Světozor – Dokumentární pondělí – Letní pastviny (režie: Lynn True Nelson Walker, Tsering Perlo, USA, 2010, 85 min. Dokument) (Civilizace tibetských nomádů je v posledních desetiletích vystavena sílícím vnějším tlakům. Zkostnatělá vládní politika, degenerace pastvin a lákadla moderního světa přiměly mnoho nomádských rodin, aby život na pláních vyměnily za pochybné pohodlí stálého bydlení ve vesnicích a městech. Mnozí z kočovníků věří, že pro jejich národ nastala dlouho ohlašovaná doba temna.) (20:30)
  • Filmové festivaly:
    6.-15.3. – Jeden svět, Praha (Festival dokumentárních filmů o lidských právech) (info: http://www.jedensvet.cz/)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    5.3. – Agharta – Noční optika (21:00)
    6.3. – Agharta – Filip Gondolán Band (21:00)
    7.3. – Agharta – Emil Viklický Trio (21:00)
    8.3. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    10.3. – Agharta – Matej Benko Quintet (21:00)
    11.3. – Agharta – Balzar Robert Trio (21:00)
    12.3. – Agharta – František Kop Quartet (21:00)
    6.3. – Balbínova poetická hospůdka – Honza Wolf & hosté – Akustický BluesRock (20:00)
    7.3. – Balbínova poetická hospůdka – Iván Gutiérrez & Madera & To Purtugal (20:00)
    5.3. – Blues sklep – Vilém Čok & By Pass (21:00)
    6.3. – Blues sklep – Gipsy night: Trio Romano (21:00)
    7.3. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    9.3. – Blues sklep – Paul Batto jr. With Ondřej Kříž (21:00)
    11.3. – Blues sklep – Orpheovi Bardi (21:00)
    6.3. – Jazz Dock – Tues bluese (22:00)
    8.-9.3. – Jazz Dock – Zdeněk Bína acoustic project (19:00)
    8.3. – Jazz Dock – Magej Benko Quintet (22:00)
    10.3. – Jazz Dock – Vacík Miloš – Tam Tam Orchestra (22:00)
    5.3. – Jazz klub Ungelt – Los quemados (21:15)
    6.3. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
    7.3. – Jazz klub Ungelt – Groove in (21:15)
    8.3. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    10.-11.3. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    5.3. – Jazzboat – Július Baroš Trio (20:30)
    6.3. – Jazzboat – Jan Smigmator Quartet (20:30)
    7.3. – Jazzboat – Vít Švec Trio (20:30)
    8.3. – Reduta – Adam Tvrdý Crossover (21:30)
    9.3. – Reduta – Petra Ernyei Quartet (21:30)
    10.3. – Reduta – Július Baroš Trio (21:30)
    5.3. – Stará Pekárna, Brno – Jura Pavlica a miniMAXband (20:00)
    6.3. – Stará Pekárna, Brno – Rene Trossman Trio (20:00)
    7.3. – Stará Pekárna, Brno – Undertables (20:00)
    8.3. – Stará Pekárna, Brno – Ahmed má hlad (20:00)
    5.3. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    6.3. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    7.3. – U malého Glena – Jakub Zomer Quartet (21:30)
    8.3. – U malého Glena – Balzar Robert Trio (21:30)
    9.3. – U malého Glena – St. Johny & Sinners (21:30)
    10.3. – U malého Glena – Libor Šmoldas Quartet (21:30)
  • Kluby - cizina:
    5.3. – Blue Note Tokyo, Japonsko – David Garfield & Friends feat. Gerald Albright & Alex Ligertwood (19:00, 21:30)
    5.3. – Blue Note New York, USA – Guy Davis & The High Flying Rockets  (20:00, 22:30)
    11.3. – Twins Jazz, Washington, USA – Andrea Pais (20:00, 22:00)
    6.-8.3. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Jack Bruce and his Big Blues Band (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    9.3. – Alfréd ve dvoře – E puits… et puis? (Jazykově bezbariérové.) (20:00)
    5.3. – Divadlo Ponec, hostuje Pražský komorní balet Pavla Šmoka – Mono no aware / Na hranici krásy (Mono no aware je termín pocházející z japonské literatury, který lze volně přeložit jako autentický povzdech bytosti.) (20:00)
    7.3. – Divadlo Ponec, hostuje VerTeDance – Třiačtyřicet slunce západů (Malý princ už nechce jen namalovat beránka.) (20:00)
    8.3. – Divadlo Ponec, hostuje VerTeDance – Transforma (choreografie: Maya Lipsker) (Neustálá změna je naší přirozeností. Pětice žen ve hře proměny a regresivní evoluce si chce vzájemně vyplnit všechny své touhy. Přeměňují se v dítě, nevinnou ženu, muže, zvíře i monstrum.) (20:00)
    10.3. – Divadlo Ponec, hostuje SKUTR – Muži (režie: Adéla Laštovková Stodolová) (Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou. Stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec.. Pořád je co řešit. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je důvod k tomu být na sebe hrdý. Přestaňme se tak konečně koukat na muže s předsudky, které nám vštěpuje naše společnost. Divadelní představení na pomezí mnoha žánrů je inspirováno skutečnými příběhy mužů.) (21:00)
  • Divadla:
    5.3. – ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    9.3. – ABC – Joseph Heller: Gold za všechny peníze (režie: Ondřej Zajíc) (Chcete-li za každou cenu pracovat v Bílém domě, může z toho být pěkná komedie. Jevištní zpracování jedné z knih amerického kultovního spisovatele. Humoristický román s autobiografickými prvky skutečně začíná nabídkou z Bílého domu. Dostává ji spisovatel a univerzitní profesor ve středních letech a pořádně se mu z ní zatočí hlava.) (19:00)
    10.3. – ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    9.3. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Jsme lidé kultury, rozumu, anebo jsme jen bezmocné individuální oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování: do lehkosti konverzační frašky čím dál víc prosakuje podvědomí aktérů a před námi se odkrývají tajené animozity života v páru, faleš leckterých kulturních a morálních klišé i dravčí podstata existenčního boje.) (19:30)
    6.3. – Dejvické divadlo – John Buchan a Alfred Hitchcock: 39 stupňů (režie: David Ondříček) (Komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.) (19:30)
    8.3. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )(Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)


 

 

SEDMDESÁTINY MILOŠE ŠTĚDRONĚ

teď hýbou Brnem. Křest knihy Olgy Jeřábkové bude ve středu v 16:00 v Barvičově knihkupectví, viz pozvánka.

Koncert v Besedňáku k poctě tohoto významného stréca byl velkolepý. Nejlepší bylo OK Duo – Martin Opršal a Martin Kleibl s dvěma skladbami pro marimbu, vibrafon a různá ťukátka, tak trochu hardart.

Dnes je byl Jirka natáčet (taktéž v Besedňáku) a podařilo se mu vyfotit stěhování nástrojů po ulici, stěhují oba umělci osobně! S klavírem by to asi tak jednoduše nešlo.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

4. 3. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš