Stretnutie
(takovej rozlítanej víkend)

Všecko se to zazipovalo do potrhlého víkendu. Vypadalo to na klidný víkend, ale nakonec to všecko nabralo docela dobrý otáčky. V pátek navečer jsme se domluvili my, co jsem měli v srpnu narozky, že si je nenápadně oslavíme. Sešli jsme se v Bílé vráně. Bylo to fajnové setkání a byli jsme tam dost dlouho. Asi tak o půl třetí jsem z hospody vypadl, ale domů už mi nejede žádnej autobus nebo vláček, jenže to mi nijak nevadí, je to domů asi tak 13 kilometrů a taky jsem si uvědomil, že se brzo poběží slavné Běchovice a že bych si je mohl dát v předstihu a obráceně. Noční Praha je něčím kouzelná. Skoro žádný auta, sem tam opuštěnej motavej opilec, nebo zamilovaná dvojice, čerstvě vylezlá z nějaké vinárny. Nasazuju baťůžek a vybíhám. Za chvilku jsem na místě, kde běchovický závod končí.

V Bílé vráně je příjemně a temno.

Kamča si kouše zase nehty.

Obrázky z dovolených.

Běžím si domů, auta mě neobtěžujou, je to fakt příjemně prdlej nápad. Poslední dva kiláky běžím bosky. Je svěží vzduch a sem tam zaslechnu pípnout ptáčka. Lezu do postele, brzy bude svítat. Ráno vstávám, co jsem to jen chtěl? Jo, už vím. Chtěl jsem si zaběhat, ale už mám za sebou 13 kiláčků a ještě mě chytla křeč do lýtka. Ta mě totiž probudila a rozhodl jsem se, že běhat nepůjdu. Olina jela za svou mámou, co bych seděl doma sám, jel jsem se projet na kole.


Sobotní dopoledne na kole bylo barevně nápadité.

No a při jízdě lesem jsem se rozhodl, že bych si mohl zajet do Brna na otočku. V Brně má být večer křest nového CD z dílny Dady Klementové. Chytrej telefon mi prozrazuje, kdy mi jede busík do Brna, dá se přes něho i koupit lístek. Až Austrálie mě naučila, co to jsou správné vzdálenosti. Dřív jsem si myslel, že do Brna z Prahy to je daleko, ale několik návštěv Austrálie mě naučilo - Brno je za rohem, a jste tam hned. Kromě toho se v autobuse dá krásně spát. Ani jsem se nestačil pořádně vzpamatovat a už stojím před Dělnickým domem v Židenicích. Jsem tu o tři minuty dřív, než začíná slavnostní křest. Křest byl velmi příjemnej. Dada s Quakvartetem hrajou naživo a naplno. Nádherné setkání s bezva lidma. Byl jsem rád, že jsem se rozhodl na otočku do Brna jet.

Sojka neuletí. Stretnutie s nedobrým koncem.

Pořadem provází Petr Šmiřák

V Dělňáku se sešla docela slušná partička.

Dada hraje na piáno

Je to tu hodně mezinárodní. V úplné tmě vzadu sedí s tátou malej českoněmeckej Jon Klement Hahne od Petry

Kontrabas Vít Šujan a flétna Patra Klementová.

Na housle hraje Dorothea Kellerová

Zpívá Soňa Jányová.

Běhá mi mráz po zádech, je to fakt síla.

V naprosté tmě sedí babičce na klíně Jasmínka, čerstvá dcery zpěvačky Soni. Všechny ty jejich čerstvý miminka jsou bezva.


Jedna z písniček se jmenuje Přípitek.

CD obsahuje Dadou zhudebněné básně výborného brněnského básníka Jana Skácela a stejně skvělého slovenského Milana Rúfuse. Vtipně vyrobený booklet obsahuje i anglické překlady básniček. Přeložila Pavla Váňová.

Petra Klementová

Tahle písnička se jmenuje Přípitek.

Kmotrem CD se stal Milan Suchánek.

CD bylo pokřtěno hlínou z Česka a ze Slovenska.

Petra Klementová, Vít Šujan, Antonín Mühlhansl.


Petr Šmiřák


Pan Klement senior rozdává růže.

Růže pro Pavlu Váňovou

Slovensko-finská Jasmínka umí skvěle vyplazovat jazyk.

Jasmine Jany Louhivuori  s baičkou Ejkou.

Po křtu vypráví Alena a Milan Suchánkovi o permakultuře. Jsem nepozorný a místo toho, abych se dozvěděl něco nového, tak potichu kafráme s Pavlem o focení a o fotkách a taky o foťácích. To mě bavilo víc než permakultura.

Petra poslouchá o permakultuře daleko pozorněji.

Večírek pokračuje u Klementů na terase. Mají tu dobré pivo a moje kancelář tiskového mluvky jenerální řiditelky TdZ se rozrostla o dalšího pracovníka. Kromě tiskové mlčky a pomlčky jsem zaměstnal ve svém nefunkčním týmu dalšího darmojeda tiskovou dvojtečku. Kdoví, jestli jsem nezapomněl na někoho důležitýho. Už si vzpomínám, mám v týmu ještě tečku.
Zleva: Tisková dvojtečka, tisková mlčka, Petra, taška z IKEI. V popředí salát z řepy, sušené chobotnice slané a macesy bez chuti a zápachu.
(Tisková tečka je o patro níž a tisková pomlčka se na míting nedostavila. Udělil jsem jí za zo neomluvitelné áčko.)

Dada účtuje. Počítá, co jí to vynese...

Soňa pak na nás nachystala nějakou děsnou společenskou hru. Vůbec tu hru nechápu, na kartičce mám napsáno, že mám na všecko říkat Johoho, což dělám, ale nijak mě to nepomáhá. Mé johoho je nepřesvědčivé. Vítěz dostane čokoládovej bonbón, ale já sladký nerad.

Večírek se protáhl hluboko do noci, nakonec se všichni odplížili spát. Zůstáváme u stolu jen Pavel a já a zase žvaníme o focení. Mě kecání o focení dávno přestalo bavit, ale s Pavlem jo. Jdu spát a ráno zase jedu autobusem do Prahy. Byla to příjemná akce. Jo a děkuju.

 

bazar


 • Pomozte vědcům z Astronomického ústavu AV ČR vysvětlit, co se na naší obloze stalo v podvečer ve středu 29. 8. 2012. Za plného denního světla přibližně v 18:09 SELČ totiž severní částí území České republiky proletěl velmi jasný meteor, tzv. denní bolid. Vědci již nasbírali několik desítek hlášení, která potvrzují, že se jednalo o velmi mimořádný bolid. Dosud však astronomové nemají ani jediný vidoezáznam této události. Možná ho máte právě i vy. Zašlete nahrávku vědcům.
 • Nový druh ptakoještěra neboli pterosaura, létajícího druhohorního plaza, který žil po boku dinosaurů, byl objeven v Německu. Vědci jej datovali do období pozdní jury a naši planetu tak obýval zhruba před 155 miliony let. To z této fosílie dělá jednoho z nejstarších známých pterosaurů.


Jirka se pilně učí na zkoušku.

 

australia


Boris...


...a po dvou letech.


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Televizní léčitelka a čarodějka v EZO TV:
"Chci se u vás dostat až nahoru, tam máte příliš podvěsek mozkový.
"

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerZámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Literární kavárna Knihkupectví Academia
Výstava obrazů Ivy Fryčové (do 30. září 2012)

Klub cestovatelů (do 30.9.2012)
Tingatinga - obrazy z Tanzanie
Tingatinga je unikátní malířské umění z jižní Tanzanie, jehož motivy vycházejí z africké přírody a odhalují dávné hluboké pouto člověka s přírodou. Díky pestrým barvám a elegantní jednoduchosti vyzařuje z obrazů pohoda a energie, tak vzácná v našem evropském uspěchaném světě. Výstava je prodejní. Více informací o tingatinga naleznete na www.tingatinga.cz.

Obecní dům v Praze (do 30.9.2012)
Pavel Brunclík - Diverse
Výstava tvorby Pavla Brunclíka (*1950) s názvem DIVERSE je první souhrnnou přehlídkou děl tohoto fotografického solitéra, který se na umělecké scéně pohybuje už třicet let. Představí jeho fotografie v rámci čtyř tematických okruhů, jimž se Brunclík celý život věnuje: Cizí ženy, Krajiny, Geometrie nahoty a Portréty. Výstavu doprovodí stejnojmenná publikace.

Marcela Zoufalá, Judaismus a ženy v Izraeli
Kniha se snaží přiblížit realitu dnešní Svaté země prostřednictvím rozhovorů s místními obyvateli. První část zachycuje sociokulturní, historické a náboženské souvislosti, které spoluvytváří komplikovaný obraz izraelské společnosti. Druha část je pak věnována analýze a interpretaci vypovědí současných Izraelců. Kniha predstavuje českému publiku postoje, názory a sebepojetí izraelských žen a mužů, a to především ve vztahu k nestandardnímu prostředí, ve kterém žijí. Postřehy a komentáře jednotlivců zpřístupňují čtenáři novou prožitkovou dimenzi. Tyto "živé vstupy" konkrétních osob nám umožňují do jisté míry sdílení situací či přímo spoluprožívání diskutovaných událostí. Publikace může sloužit také jako praktický manuál či inspirace k realizaci terénního antropologického výzkumu.


Americký trumpetista Christian Scott vydává pod novým pseudonymem Christian a Tunde Adjuah, který dává tušit změnu směru, nové album. Scott ke změně jména říká: „Je to prostě způsob, jak dát světu vědět, že akceptuji svůj původ – ten předtím, než jsem dostal jméno Scott.“ Na desce dále hrají Kristopher Keith Funn (basa), Jamire Williams (bicí), Matthew Stevens (kytara) a Lawrence Fields (piano, čembalo).


 •  „Každá látka je jedem, toliko dávka je příčinou, že jím býti přestává.“ (Paracelsus)
 • Kina:
  11.9. – Aero – Divoká stvoření jižních krajin (režie: Benh Zeitlin, USA, 2012, 92 min. Drama) (V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů. ) (10:00, 20:30)
  11.9. – Aero – Polski film (režie: Marek Najbrt, ČR/Pol., 2012, 113 min. Drama) (Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin.) (18:00)
  14.9. – Aero – Trainspotting – poslední zastávka (režie: Danny Boyle, VB, 1996, 94 min. Krimi) (Temný příběh o drogách, kamarádství a zradě v britské černé komedii.) (Další snímek tvůrčího tria, skládajícího se z režiséra Dannyho Boylea, scénáristy Johna Hodge a producenta Andrewa MacDonalda, si získal ještě větší celosvětovou popularitu než předchozí Mělký hrob. Ve vyprávění hlavního "hrdiny", asociálního mladíka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti současné konzumní společnosti. Renton a jeho skotští přátelé jsou totiž narkomané, jejichž jedinou starostí je sehnat další dávku. Jenže "skutečný život" smutné protagonisty "semele" a změní. Někteří nepřežijí, z jiných - jako například právě z Rentona - se stanou "normální" lidé. Epizodické vyprávění vytváří zvláštní mozaiku, z níž se velmi působivě vynořuje pochmurný obraz jedné "ztracené" generace. Snímek těží z tradic britského civilismu a dokumetárních filmů se sociální tématikou, ale zároveň je radikálně inovuje pomocí surrealistických hříček, černého humoru, dynamické kamery, střihu a charakterizace hlavních postav.) (23:00)
  15.9. – Aero – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (18:00)
  16.9. – Aero – Andělský podíl (režie: Ken Loach, VB/Fr./Bel./It., 2012, 106 min. Komedie) (Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy.) (20:30)
  12.9. – Oko – Pásmo filmů – Večer iShorts: Filmy z Písku (Projekce krátkých filmů.) (20:30)
  16.9. – Oko – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (15:00)
  10.-12.9. – Evald – Až vyjde měsíc (režie: Wes Anderson, USA, 2012, 94 min. Komedie) ( Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice a další výstřední dobrovolníci…) (21:00)
  15.9. – Evald – Rozchod Nadera a Simin (režie: Asghar Farhadi, Írán, 2011, 120 min. Drama) (Nader a Simin stojí před osudovým rozhodnutím: zatímco žena chce opustit Írán spolu s jejich dcerou, manžel nechce a nemůže, stará se totiž o nemohoucího otce. Do partnerského sporu však vstoupí ještě tragičtější událost, jež se promítne do životů mnoha lidí. Snímku, který ukazuje každodenní život v současném íránském městě, se s mimořádnou přirozeností daří pohybovat v blízkosti hrdinů, nevyužívá toho ale k laciné melodramatičnosti. Postavy pozoruje s pochopením i nestranností a nebojí se ukazovat jejich problémy ze všech stran. Hrdinové zde nejsou hnáni zlými úmysly, spíše se dostávají do vleku okolností nebo je pohání touha po tom, co v jejich očích vypadá spravedlivě. Spory nejsou uměle vyostřovány, a přesto v sobě nesou velké napětí, možná i proto, že na konci proti sobě nebudou stát vítězové a poražení, ale lidé, kteří bez výjimky zůstanou poučeni i poznamenáni.) (19:00)
  11.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Petr Skala (První představitel gestické abstrakce v českém filmu.) (20:00)
  12.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Film před sto lety (Rok 1912.) (17:30)
  12.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Cannes 2012 (Oficiální výběr krátkometrážních filmů Semaine.) (17:00)
  13.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Cannes, Semaine De La Critique (Ozvěny ročníků 2009-2011.) (20:30)
  10.9. – Světozor – Dokumentární pondělí – Milá historie (režie: Klub Zwei, 2010, Rak., 98 min. Dokument) (Ženy - potomci vykonavatelů a stoupenců nacistického režimu podávají svědectví o svých příbuzných ve vztahu k vlastnímu životu. Film přitom zůstává ve veřejném prostoru. Skandální skutečnosti, jako například osvobození nacistických zločinců v Rakousku, kamera zacílená na veřejné budovy spíše vypočítává než vypráví. Fakta mluví sama za sebe, nepotřebují zdůraznění dojímavými záběry. Fakta mluví sama za sebe, nepotřebují zdůraznění dojímavými záběry.) (20:45)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  10.9. – Agharta – Robert Balzar Trio (21:00)
  11.9. – Agharta – Petr Kroutil Band (21:00)
  12.-13.9. – Agharta – Agharta Gang feat. Štěpán Markovič (21:00)
  14.9. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
  15.9. – Agharta – Jazz Efterrätt (21:00)
  16.9. – Agharta – Cloud nine (21:00)
  10.9. – Balbínova poetická hospůdka – Originální Pražský synkopický orchestr (20:00)
  11.9. – Balbínova poetická hospůdka – Josef Klíma – Na vlastní uši Band (20:00)
  12.9. – Balbínova poetická hospůdka – Ivan Hlas trio (20:00)
  13.9. – Balbínova poetická hospůdka – Václav Koubek (21:00)
  14.9. – Balbínova poetická hospůdka – Iván Gutierrez (21:00)
  15.9. – Balbínova poetická hospůdka – Mrakoplaš (21:00)
  16.9. – Balbínova poetická hospůdka – Balbínova Poeticko-hudební akademie (20:00)
  10.9. – Blues sklep – Papa Lam (21:00)
  11.9. – Blues sklep – Big Band Trumpets (21:00)
  12.9. – Blues sklep – Akustický řez: Marek Dusil Blend + Hynek Kočí + Kieslowski (21:00)
  13.9. – Blues sklep – Ivan Vrána Blues Band (21:00)
  14.9. – Blues sklep – Letouni Soumraku – Blues Band (21:00)
  15.9. – Blues sklep – Tony Viktoria Group (21:00)
  16.9. – Blues sklep – Greyhound Bus (21:00)
  10.9. – Jazz Dock – Jean-Pierre Fourment Trio (22:00)
  11.9. – Jazz Dock – Cuprum + Holeček-Kulhánek-Kowacz-Razím (22:00)
  12.9. – Jazz Dock – European Jazz Orchestra (22:00)
  13.9. – Jazz Dock – European Jazz Orchestra (19:00)
  13.9. – Jazz Dock – Ladě (22:00)
  14.9. – Jazz Dock – Muff (22:00)
  15.9. – Jazz Dock – Martin Kratochvíl & Tony Ackerman feat. Imran Musa Zangi (19:00)
  15.9. – Jazz Dock – Caribe (22:00)
  16.9. – Jazz Dock – Armin Reich Bigband (17:00)
  10.9. – Jazz klub Ungelt – Poetic Filharmony (21:15)
  11.9. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
  12.9. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun  (21:15)
  13.9. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
  14.-15.9. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
  16.9. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
  10.9. – Jazzboat – Gumbo a Ondřej Konrád (20:30)
  11.9. – Jazzboat – Jan Smigmator & Jazz Quartet (20:30)
  12.9. – Jazzboat – Vojtěch Eckert Trio (20:30)
  14.9. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
  15.9. – Jazzboat – Vesna Cáceres and Anima (20:30)
  16.9. – Jazzboat – Rajnošek B.AND (20:30)
  10.9. – Reduta – Ondřej Kabrna trio (21:30)
  11.9. – Reduta – Milan Svoboda Quartet (21:30)
  12.9. – Reduta – Ivan Audes Trio (21:30)
  13.9. – Reduta – Lester Jackman Band (21:30)
  14.9. – Reduta – Prague big band (21:30)
  15.9. – Reduta – Kratochvíl – Ackerman – Zangi (21:30)
  16.9. – Reduta – Traditional Jazz Studio (21:30)
  14.9. – Salmovská literární kavárna – Šansonová smršť (19:30)
  10.9. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
  11.9. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
  12.9. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
  13.9. – U malého Glena – Robert Balzar Trio (21:30)
  14.9. – U malého Glena – Filip Gondolán Band (21:30)
  15.9. – U malého Glena – Adriano Trindade, Los Quemados Band (21:30)
 • Kluby - cizina:
  13.9. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Naruyoshi Kikuchi Dub Septet (17:00, 20:30)
  11.-16.9. – Blue Note New York, USA – The Brecker Brothers Band Reunion (20:00, 22:30)
  14.9. – Twins Jazz, Washington, USA – Gabriel Alegria Afro Peruvian (21:00, 23:00)
  10.9. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Incognito (18:00)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  10.9. – Divadlo Ponec, hostuje Taneční divadlo Nanohach – Miluj mě (režie: Nigel Charnock) (Tragická taneční komedie režírovaná jedním ze zakladatelů slavné DV8 Physical Theatre rozebírá mýtus a pravdu o stavu, kdy je člověk zamilovaný. Černý humor, sladká a potící se těla, srdce hořící l.á.s.k.o.u.) (20:00)
  12.9. – Divadlo Ponec – MAIA: LV-426 (LV-426 je a není lidský příběh – abstraktně ztvárněný svět dvou postav v sevření strojovosti, mechaniky a chladu.) (20:00)
  12.9. – Divadlo Ponec – Rozárium (Inscenace, která vznikla na základě inspirace zahradním prostorem v pražské čtvrti Karlín a divadelní hrou Václava Havla.) (21:30)
  14.9. – Divadlo Ponec, hostuje Pražský komorní balet Pavla Šmoka – Mono no aware / Na hranici krásy / On the edge of beauty (Mono no aware je termín pocházející z japonské literatury, který lze volně přeložit jako autentický povzdech bytosti.) (20:00)
  14.9. – Roxy/NoD – Děláme vlny: Státní převrat zábavnou formou (Pilotní díl tematických večerů Radia Wave Děláme vlny odstartuje známá trojice hudebních publicistů Pavel Klusák, Aleš Stuchlý a Karel Veselý. Ti spolu s několika vybranými hosty vyplní celý prostor NoD jejich audiovizuálním večírkem.) (19:00)
 • Festivaly tance a experimentu:
  15.9. – Babí léto Bohnice 2012, Praha (info: http://www.babileto.info/)
 • Divadla:
  14.9. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) („Vždycky mám rád temný příběh, který je zdánlivě bez srdce, ale kde srdce je, pravda tak malé a dobře schované, jak to jen jde. A postavy, ty mě zajímají opravdu hrozně.“ Martin McDonagh) (19:30)
  12.9. – Divadlo ABC – Zdeněk Jirotka, Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
  15.9. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
  11.9. – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Vladislav Vančura: Rozmarné léto (režie: Jakub Špalek) (Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz… Jak je to krásné býti kadeřavým!) (19:30)
  12.-13.9. – Divadlo v Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Rozmarný Bonus (režie: Jakub Špalek) (Dárek pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují. To, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou.) (19:30)


 

PÁNÍČEK NÁM UDĚLAL RADOVANEC

nečekaným příjezdem na sobotní křtění nového CD. Jedinou chybou bylo to, že jsme si ho nikdo nevyfotili...
A protože udělal reportáž o večeru v brněnském Dělňáku, já můžu rovnou psát o nedělním matiné v Pršticích. Tam už s námi nebyl, poněvadž to už zase seděl v autobusu směr Praha a určitě dospával prodloužený večer.

V PRŠTICÍCH BYLO VŠECHNO, CO JSME SI MOHLI PŘÁT.

Přišli LIDI, přesně ti správní, kteří tam být měli a pro které byla radost tvořit.
Svítilo sluníčko a bylo teplo, nebylo potřeba se schovávat pod střechu. Nefoukal vítr a tudíž ani nelítaly noty.

Přesto, že jsme měli trochu zpoždění kvůli miminkám, nikomu to nevadilo, protože tam bylo dobře.
Jirka zařídil příjemné ozvučení a nám se báječně hrálo a zpívalo.

Přišel i Ríša Procházka, grafik, fotograf, výtvarník. To, že CD vypadá jako krásná knížečka a je
z takového materiálu, který je radost držet v rukou, je jeho zásluha.

Hlína, kterou Petra se Soňou sypaly na CD ze šampusek i v Pršticích, je z Brna (za Jana Skácela)
a ze Závažnej Poruby (za Milana Rúfuse).

Quakvarteto se tentokrát nesešlo, proto došlo k jinému seskupení muzikantů – místo basy Víti Šujana
se často objevila tuba s Peťou Šmiřákem, v písni Jesenný čistý vzduch nahradila i tenor saxofon.

Za Dorotheu Kellerovou zaskočil obětavě stréc Jakub Výborný a dočkal se zasloužené pochvaly.

Naštěstí nemusel nikdo zaskakovat ani za Soňu, ani za Petru a tak jsem si mohla
vystoupení s nimi napsledy užít, protože čas jejich odjezdu se blíží –
Soňa se vrátí s Jasmínkou do Helsink a Petra s Jonem a Jannem nám ujedou zase zpět do Berlína.
Jestli pojedete někdy okolo Prštic, zastavte se v Galerii Aviatik.
Je to tam útulné, inspirativní, budete se tam zásluhou Petry a Pavla Kunešových cítit dobře.
Je dobré se kouknout na jejich stránky http://www.galerie-aviatik.cz, kde se dozvíte podrobnosti o tom,
co se tam právě děje a taky otevírací dobu.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

9. 9. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš