[CNW:Counter]
e-mail

Hektický
(týden)

Je to s tím Španělskem složitý. Furt se těším, jak o něm začnu psát, o tom nádherným multikulti prostředí, o kterým si ani Španělé ani nepovídají, protože ho žijou a to tak přirozeně, že ani netuší, že jsou země, třeba jako ta naše, kde multikulti může být i zdrojem čiré a zlé zloby. A kdo si multikulti přeje, nebo mu nevadí, je pro jiné Čechy naprostej debil, neboli, jak v poslední době vyplývá Sluníčkář. Sluníčkář je daleko horší verze multikuliuznávače. A pak jejich pražská odnož (pozor! s Prahou to nemá nic společnýho - pražská lumpen kavárna.) Španělsko je krásně otevřená společnost, teda pro nás xenofobní Čechy. Ale bohužel ani v tomhle čísle se k psaní o Andalusii nedostanu. A to proto, že mě zase pohltil extatický týden. Kromě toho, že jsem fotil skleničky pro královnu, tak jsem byl na vernisáží Aleny Vackové v Ulitě, a fotil, pak hned druhej den ve Vystřeleným oku koncert Bobcats, kterej byl naprosto úžasnej a společnost v hospodě epesní. A protože jsem během focení skleniček pro královnu zjistil, že čidlo na sobě má pár hnusných drobků, rozhodl jsem se, že než retušovat, zajedu si do Nikona na vypucování na počkání. Jenže... No a pak v sobotu návštěva vňoučátek v Kladně... a v neděli návštěva u Martina. Mezitím jsem se párkrát musel zabývat klienty, kteří měli složitá zadání. Například: Návrh, který vám posílám je sice hnusný, dělal ho kolega a musí zůstat naprosto stejný, ale udělejte s tím něco, aby to nebylo tak hnusné. To je, podle mého soudu úkol nesplnitelný, ale uvidím, až dostanu zpětné reakce. Jo a v úterý jsem na Albertov nešel, zjistil bych, že mám slabej žaludek, Zemana, Konev a další šmejdy nerozdejchávám, a dobře jsem udělal, ani by mě tam nepustili. Ovčáček by totiž pár dní poté musel přiznat, že bych se odhaloval. Nebo něco podobnýho. Ale teď už ty fotoreporty:

Večerní Žižkov má grády, prší a... Pane Řezníku, herák by nebyl?

Ve vystřeleným oku se odehrává 2 v 1 Efka má narozky a hrajou Bobcats.

Spousta profláklých ksichtů a známých zaplavila hospodu.

Vystřelený oko má genius loci jako prase.

Hatíček hraje na bicí.

Starý dobrý Bobcats.

Rokenrol na rozdíl do hráčů nestárne.

Rokenrolová legenda Petr.

Zuzana Oplatková točí video a já jsem zvědavej, jestli ho někdy uvidím.

Vystřelený oko má nejvíc zajímavýho zvukaře. Přestože se tváří zcela inertně, čte si básničky, šťourá v zubech a vypadá, že ho nic nezajímá, zvuk má skvělej.

Mladí Kaličáci. Pamatuju si je od útlounkýho dětství a najednou jsou z nich normální velcí lidi. Vzpomněli jsme si, jak na mé padesátiny na chalupě v Ostružné děti Kalinovy nemohly svého tátu najít, Štěpán plakal a Adélka slzy zadržovala. Pak jsme tátu našli, přesněi zpoza smrčku vyčnívaly dvě charakteristické Martensky. Děti poznaly, že jsou tátovy a asi i ty nohy v nich. Šťouchaly do toho klacíkem a i Adélka začala potichu plakat. Uklidnil jsem je, že táta jen spinká po kořalce a vzal jsem jeho děti do místního obchůdku nakoupit. Když dostaly sladkost, táta je přestal tížit. A pak táta oživl.

Basa tvrdí muziku, i když Jiří Suchý tvrdí opak.

Efka má narozky a dostala kytku.

Vláďa Švestka nikdy nevynechá, když se něco kolem týhle partičky odehrává.

Efka pokoutně nalévá panáky tmavé tekutiny.

A Jirka Žujič, ozdobený movembrovým knírem je v ráži.

Honza Kalina si v hubě pěstuje jesetera.

A hajzly ve Voku jsou boží.

Nevím, jak se to vždycky přihodí,ale ve Vystřeleným oku je vždy libá společnost.

Movember římská II.

A to již přichází Arnošt, tentokrát ne ve žlutém saku. Ostatně na čb fotkách by to stejně nebylo poznat.

Někdo z Harry Pottera.

Arnošt.

Jabko v akci.

Přichází s gratulací Miky.

Tanec staříků.

Petr Trpák.

Adéla.

A je po koncertě. Byl skvělej.

slečna Švestková si pro nás přišla, aby nás odvezla domů. Švestkovi jsou milí, nejen protože mě vždycky hodí autem domů.

Jan Kalina a jeho sedáček pod prdel.

V sobotu jedeme do Kladna za dětičkama. Společná snídaně. Kluci si hustě mažou máslem. Bobík ostřížím zrakem sleduje, podařilo-li se mu namazat tlustěji než Borisovi. Mohl bych ho uklidnit, podaří se mu to vždycky.

A Bibi už je velká dáma, ukazuje nám svou sbírku laků na nehty, kterou založila už v Austrálii.

Dana, kam přijde, tam loupe ořechy, ale nesmíme je pak sežrat.

Studentka Helča klohní oběd.

Brusle se s oknem střetla.

Na oběd byla báječná krkovice se zeleninou.

Dožráno.

Teda Bibi až teď.

Jdeme na výlet, aby nám vytrávilo. Je docela kosa. Helča nám ukazuje svou běhací trasu.

Po cestě ale narazíme na květinářství, Olina opět neodolá a koupí si brambořík, kterej s náma musí jít až do Prahy.

Našel jsem v lese lascivní půlku dámy.

Sportovní vyblblátko. Myslel jsem si, že tohle Boris zvládne levou zadní, ale je to asi docela obtížný, protože zvládne tak tři přehmaty a spadne.

V Kladně rostou medvědi.

Pár čar a erotično ezoterické je na světě.

Už je tma zima, jdeme do vyhlášené místní čajovny. Bibi toho využívá k výuce zeměpisu. Právě šroti BENELUX.

V čajovně to drhne. na čaj čekáme předlouho.

Dokonce ani ne všechno nám přinesou.

Já si ale myslím, že to tak má být, protože čajovna je místo meditační a když tam musíte být dlouho a ještě vám nepřinesou vše, co jste si objednali, tak máte prostor pro opravdovou meditaci. A ne si na ni jen hrát, jako tomu v mnoha případech je. Já jsem nemeditoval, protože mě Olina a Bibi zahltily dotazy typu, kolik obyvatel má Belgie, Nizozemsko a Lucembursko.

Dana varuje, ale už nevím před čím.

Bobíka zajímá, jestli přinesou chalvu, protože, jak mi tajně sdělil, nezná nic lepšího než chalvu. ale obyčejnej cukr po lopatkách prý je taky docela dobrej. Boblík miluje sladkosti.

Dali jsme si s Olinou zázvorovou vodu, na rozdíl od Dany nám ji přinesli. Dana si dala zatuchlý puehr nebo jak se to píše, ale nedostala nic.

Pak jsme šli domů, Boris nám zahrál na trubku a já si myslím, že by v ní mohl být dost dobrej, má skvělej sluch.

Bibi ráda hrávala na klavír, ale teď se tak netváří.

No a to je všechno. V neděli jsem připravoval fotky pro královnu a pak jsme jeli za Martinem na návštěvu a od něho velmi dobrodružně domů.

podpisČeská republika trpí cedulitídou.

Naše společnost se výrazně fašizuje.

Kousek peleše je v hlavním fejetonu.

Verkovej inspektor vám posílá postříhané video z Lubova Honu:

Lubo Kristek 2015 - zámek Křtiny - Hon from VUKU on Vimeo.

 


Boris žaluje na Bobíka, kterej nechce předat tableta:
"Mami, Bobík umřel a hraje dál."

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Dům U Kamenného zvonu - Milota Havránková: Milota (do 17. 1. 2016)
Retrospektivní výstava je uspořádaná k životnímu jubileu této představitelky slovenské a české výtvarné scény, fotografky a multimediální výtvarnice
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006) Leica Gallery Prague - POCTA WERNERU BISCHOFOVI (do 24. 1. 2016)
Švýcarský fotograf Werner Bischof (1916–1954) vystudoval fotografii u Hanse Finslera a po několik let pracoval jako reklamní a módní fotograf. Mezinárodního uznání dosáhl zveřejněním dokumentárních záběrů následků druhé světové války. V roce 1949 se stal členem prestižní agentury MAGNUM Photos a začal fotografovat pro časopisy Life a Paris-Match. Werneru Bischofovi bylo pouhých třicet osm let, když tragicky zahynul v peruánských Andách. Během posledních devíti let svého života se mu však podařilo vytvořit dílo výjimečné citlivosti a intenzity, které je považováno za jeden z vrcholů angažovaného fotožurnalismu. Jeho humanistický přístup k existenciálním lidským otázkám v kombinaci s jeho uměleckým talentem z něj dělá klasika černobílé fotografie.
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Gallery of art Prague - Andy Warhol - I'm OK (do 31.12.2015)
Od klasických děl jako jsou Mao, Flowers, Marilyn Monroe a Campbell's Soup, které spadají do edice Sunday B. Morning až po ručně kolorované Flowers.

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Umbert Eco: Nulté číslo
V Nultém čísle se vrací Ecovo oblíbené prostředí redakce. Ztroskotaný nájemný spisovatel připravuje nulté číslo bulvárního plátku Zítřek, jehož cílem je spíš vydírat než informovat. Zaplete se přitom do šíleného příběhu, v němž hraje roli mrtvola lži-Mussoliniho, vražda papeže Jana Pavla I., Rudé brigády, CIA, mafie a houfy spiklenců.

„Moudrý člověk se může od hlupáka naučit víc než hlupák od něho.“ Marcus Aurelius

 

Martin Kratochvil / Jazz Q - Temne slunceLP MINISTERSTVO MÝHO NITRA!
Dámy a pánové, naše nové album MINISTERSTVO MÝHO NITRA již v našem eshopu k dispozici i v LP podobě... Konečně! Stará natoč gramofón... Poprvé v životě si k sobě přivineme náš vinyl! A vlastní vinou!

 

 

Milí příznivci BUCH,
připomínám naši účast na skvělé přehlídce 25.11. v 19:30 na Leitnerce. Abyste věděli, do čeho jdete, posíláme Vám odkaz na nejnovější BUCH News, kde najdete profily těles, která budete mít možnost zhlédnout a hlavně vyslechnout. Prohlížet, případně stahovat můžete zde: https://drive.google.com/file/d/0B6DxXybTBTGdVWxHVHA1NGxPclk/view?usp=sharing
Za Black Uganda Choir zdraví Richard Lank a Tomáš Drtílek

Program Divadla Radost na prosinec


FURT PÍŠU NOTY, ALE

už se blíží finále. Ještě 4 Bulisovy písně a nastane kontrola napsaného, zkoušení s kapelou atd.
Přesto jsme se zašli podívat na koncert Smíšené Kantilény do kostela sv. Jana Křtitele na Minoritské ulici. Díky tomu koncertu jsem se až teď dozvěděla, že Minoritská ulice je zrovna ten kousek mezi Josefskou a Poštovskou. Pořád je co řešit a lepší to nebude, protože praděd Miloš ten kostel hledal ještě úplně jinde. Ale nakonec úspěšně našel a přišel jen kousek po začátku.
S Kantilénou spoluúčinkovala Musica Figuralis s uměleckým vedoucím Markem Čermákem, který obsluhoval tento úžasně vypadající, ale i zajímavě znějící hudební nástroj.

Údajně portativ, ale takový model jsme viděli poprvé v životě.


Na programu bylo baroko, díla skladatelů jménem Joseph Puschmann a Carl DDitters von Dittersdorf. O nich jsme se ve škole nikdy nedozvěděli a přesto napsali krásnou muziku.


Sólo zpívala Lenka Cafourková-Ďuricová a to výborně.


Dirigent Martin Franze to řídil jako vždy s óbrovskó siló.

Příště už asi uveřejním pozvánku na premiéru koncertu z písní Jiřího Bulise. Na stránkách DNO už asi visí pod názvem "Hodinka na Štědrý den".

Dada a spol.