Rodinnej míting
(po 24 měsících)

Od těch dob, kdy se většina z našich kuřátek rozhodla objevovat svět a žít na různých místech planety, se pro nás stalo velkým svátkem, když se sejdeme všichni. Honza začal žít a pracovat v Irsku a odtud se odsunul do Ameriky. Jak jsme ho tak nenápadně sledovali, začíná být Amerika pro něho novým domovem. Helča zase s rodinkou zkusila několik let v Austrálii, tak jsme měli s Olinou docela fofry, abychom je svou přítomností obtěžovali spravedlivě a abysme se nestali chudou holotou, protože letenky do vzdálenejch destinací, a ještě v době prázdnin, jsou kurevsky drahá komodita. Některá setkání byla dobře ujetá, třeba to v Austrálii, kdy tam přijeli i kluci a byli jsme tak pohromadě v australským buši. Jirka tam tenkrát vymyslel slogan "To je jako u nás na Berounce." A používal to pořád. Ať už stál u obrovskýho stromu v pralese, nebo na smeťáku v Nimbinu, kde jsme našli v hromadě haraburdí funkční vařič na čundr a nebo radiomagnetofon i s baterkama, takže jsme si mohli zatančit u dětskejch prolejzaček na blues z místního rozhlasu. Samozřejmě, že to Jirka nezapomněl okomentovat slovy: "Tak jako u nás na Berounce." To však ještě netušil, že si o pár let později budou budovat domeček u nich na Berounce. A právě tam se uskutečnilo naše rodinné setkání. Pro nás je to destinace peněženkově příznivá, protože letenka od Českých drah nás dva důchodce stojí dohromady 14 korun. A to je úplně jinej levl, než 64 tisíc do Austrálie nebo Ameriky.
Honza přijel z Ameriky na měsíc k nám, potažmo i k sobě domů. Doba kovidová zakvedlala se vším. Přijet z Ameriky je dobrodrůžo do posledního okamžiku. Mnohdy ani očkovací průkaz nestačí. Honzovi se podařilo zlegalizovat svoje americké Moderna očkování v českým rybníku, tak se stává pro Evropu přijatelnej.

Setkání jsme naplánovali právě u JaJ na Berounce. Helča s rodinkou z Kladna, my s Honzou z Počernic. V Řevnici (Řevnicích?) si nás vyzvedla Jitka autem a stavili jsme se pro ryby v řevnickým rybářství.

Šéf v zakrváceným triku nás obsloužil i s doplňujícím výkladem. Mají tu sádky, ryby si chovají sami, ale prodávají i zamrzlý produkty, protože z moře potvory ještě chovat neumí. Kromě haldy čerstvých ryb nabízí i saláty vypěstovaný aquaponicky.

Taky králíky si můžete koupit. I čerstvý vajíčka - slepičí i křepelčí. Je to děsně sympatický místo a doporučuju návštěvu, až pojedete kolem.

Jurta pro jesetery.

Tam, kde vládnou ostrý nože, najdete určitě i funkční brusku. Zkoušeli jste někdy kuchat rybu tupým nožem? To je čirý peklo. Tady jsme viděli nádhernej koncert. Zabít, vykuchat, do pytlíku strčit je otázkou několika málo minut. Ani vám to nepřijde moc vražedný.

Kromě živých, nebo čerstvě vykuchaných ryb, si můžete odnést i ryby uzené. Všelijaký druhy. Taky rybí saláty tak lahodné, že byste je nejraději sežrali hned na místě a bez pečiva.

Vzadu je důkaz, že ostré nože vyžadujou pořádnou brusku. My jsme si vybrali dva africký sumečky a tři velký krásný pstruhy. Sumečkové, říkal šéf, mají plíce, tak jim nevadí procházka po trávě. A nechtě nám ukázal, že nekecá, protože ten šikovnější sumeček vyskočil ze síťky (nevím, jak se to správně jmenuje) a utekl po kamenité cestičce směrem k jurtě s jesetery. Ale nakonec byl dostiženej a dostal po hlavě polínkem. Pstruzi se chovali víc jako ryby. Mrskali se, ale neutíkali.

V rybárně je i několik bazénů pro aquaponický pěstování salátu. Všecko v areálu je i vizuálně orientované na ryby a vodu. Jíťa je přesvědčená, že ten pán, co to tu vede, je vodník.

Olina se chtěla vyfotit se svou kámoškou.

A když jsme se pak všichni sešli u J&J na domečku, museli jsme si připít na to velký rodinný setkání. Zleva: Jirka, Jíťa, Honza, sedící Olina - královna úlu, Boris, Helča, Bobík, Bibi. A já rafinovaně skovanej za nikonem.

Musíme si se vzájemně co nejvíc užít, protože měsíc, to je prd doba. Honza totiž už za týden odjíždí do Švýcarska a odtama do Dolomit lozit s Robin a pak si smočit kosti u řeckýho moře, než se zase vrátí oba do Colorada.

To jsou naše tři malá kuřátka. Už nám ve všech parametrech (kromě věku) přerostla přes hlavu.

Organizátorka Jíťa.

Je radost sledovat všecky naše děti, když se pustí do vaření. Jsem asi jedinej, kterýho vaření nebaví a je ochotnej sežrat všecko syrový a téměř neupravený. Ale protože jsem neustále obklopenej někým, kdo vařit umí, a rád vaří, nemusím žrát syrové. Jíťa s Jirkou vymysleli, že k večeři budou ryby z toho kouzelnýho rybářství. Dokonce i tvrdej vegetarián Honza se rozhodl, že ryby jsou mrkev a jedl je taky, až se za ušima olizoval. Sumečkové i pstruzi byli připravení a nadití zeleninou a kořením a zabalení do alobalu opečení na ohni. Honza drží sumečka, Jirka pstruha.

Během grilování se podařilo Heleně pomocí velkýho šutru a ohně prorazit dno grilu. Dle mýho pozorování to takto griluje líp.

Rodinný otlapkávání.

Spali jsme v dětským dvojpokojíčku a spát jsme šli fakt hodně pozdě. Jirka, pan domácí, nám přišel dát dobrou noc.

Proraženej gril doladěnej balvanem.

Je ráno. Dvě učitelky se vyhřívají na sluníčku a mudrujou. A ta jedna k tomu, konečně jako vždycky, plete fusakle. Tyhle budou pro Helčinýho kámoše Červa.

Nenápadné stopy včerejší žranice.

Ještě než jsme se stačili pořádně otřepat z večeře, už se tu na stole objevujou stavební kameny dnešního oběda. Tentokrát již plně v duchu vegetariánským. Ona totiž i Helča je vegetarián.

Honza je vegetarián, levák, ADHD a závislák na šachu.

Bobík není vegetarián, není levák, ani závislák na šachu, ale hry na mobilu paří o sto péro.

Jirka pije džus. U nich na Berounce. Nikdy by mě nenapadlo, že se z Jirky stane takovej šikovnej domkař. A Jíťa? To je neuvěřitelně šikovnej kutil a zdatnej organizátor. Kdybyste viděli, jak bravurně sestavuje šuplíky do kuchyňský linky.

Ale základem rodinnýho setkání nebyla primárně práce na domečku, spíš jsme si toho museli sdělit tolik, že jsme někdy mluvili multitáskingově. Windows by nám záviděla. Probrali jsme toho hodně. Andromedu, Mléčnou dráhu, temnou hmotu, gravitaci, kulatost placaté země, otázky bytí i nebytí. Řešili jsme limitní situace, co ještě je a co už není živá forma. Makroviry i viry normální, bakterie a struktury, gradienty mezi dvěma póly. Ne severní a jižní. Vzduchem lítaly argumenty i filozofický žvásty. Bylo to krásný. Taky jsme si dali kolektivně volební kalkulačku a navzdory mnoha pravicovým myšlenkám nám skoro všem vyšlo, že buď Zelený, nebo Piráty, Stan a nebo ČSSD. To poslední trapný uskupení je pro nás všechny navzdory kalkulačce nepřijatelný. Kalkulačka taky odhalila, že jsme banda levičáků.

Po celou dobu se nám pod nohama motala sousedovic kočka. Jíťa se na ní učila, jak ji naučit, aby nelezla do domečku. Nebylo to přesvědčivý. Ale kočička mazlivá byla. Nejvíc si oblíbila Honzu. Honza kočičky zbožňuje, nejraději by si ji odvezl do Ameriky. Říkal jí Kočko.

Z rybích hlav ze včerejší velké večeře druhej den Olina s Helčou uvařily excelentní rybí polívku.

Samozřejmě, že při obírání hlav žvanily o škole, potažmo o angličtině. Vypadalo to chvílemi, že učí anglicky ty skoro duté rybí hlavy.

Sousedka u nás v baráku si přivodila žlučníkový bolení, tak mi zavolala, ať si přijdu pro některé komodity, které jí způsobují nevolnost už od pohledu. A tak jsem si od ní odnesl uzenou makrelu, tučný sýry a ještě něco, co si už nepamatuju. Ale to jsem ještě netušil, že ta sousedčina makrela z Alberta bude mít tak těžkou konkurenci v čerstvejch africkejch sumečcích. Ale nakonec i ta se sežrala.

Rybí víkend podtrhovaly i Jirkovy, původně Jitčiny, kroksy.

Víkend plný akordů chuti, řekl by básník, kdyby tu nějakej byl.

Večer se udělalo balkónově, tak jsem to musel vyfotit. Tohle vidí Jíťa s Jirkou z oken svýho domečku. Paráda.

Večer už ryby nebyly, zato pro nás Jirka připravil dobrou zábavu v podobně japonskýho jídla, jehož jméno jsme si nedokázali s Olinou zapamatovat. Nějaký Ontário nebo Orinoko, Oněgin zrazu,... Správně se to ale jmenuje onigirazu. Vtipný jídlo, který si může člověk namíchat do lesklýho kopíráku z řasy, kterýmu se podle obalu říká nori nebo nora, noris... nebo tak nějak. Už tím, jak si nejsem schopnej zapamatovat správnej název jídla, na sebe prozrazuju, jakej ignorant na jídlo jsem.

Postup je následovnej: namočit prstama ten zelenohnědej papírek. Lesklým ven. Speciálně uvařenou lepivou rýži, rozplácnout na kopírák, přihodit něco málo osmaženejch japonskejch hub, wasabi majonéza, rajčata, čínský zelí, ředkvičky, jakási tmavá kopřiva perila, petržel, zelená cibulka, naklíčený mungo a mraky dalších ingrediencí. Plnej stůl mističek. Vrstvíte a vrstvíte, místo bonito flakes obyčejný slaný brambůrky, jo a taky děsně pálivý chilli papričky na drobno. Pak přeplácnout další vrstvou rejže. Opatrně od rohů zabalit ten rozmanitej knedlík věci, uhňácat a uplácat jako děcko bábovku na pískovišti. Vypadá to jako totálně spálenej hambáč. Ale je to moc dobrý.

Je nedělní ráno, všichni tvrdě spí, jen my, starouškové, už jsme vzhůru. Rozhodli jsme se, že si k snídaní dáme to japonský "origami". Jenže kdo by se s tím piplal. A taky už nejsou ty kopíráky Chuck Norris. Naházeli jsme si to všecko do misky a pohňácali lžící. Kdyby to viděl Jirka, asi by nám dal facku. Ale upřímně, bylo to úplně stejně dobrý jako ten černej hambáč.

Na stole byla i velká piksla s perníčkama. Moc mi nechutnaly, což mě přivedlo k jalovému filozofování:
"Jíst nebo nejíst – to je otázka: je důstojnější zapřít se a snášet surovost osudu a jeho rány, anebo se vzepřít moři trápení a skoncovat to navždy? Zemřít, spát – a je to." Shakespeare, Hilský a perníky Lambertz.

Electric Ladyland od sousedů.
Čerstvá zpráva z pondělka: Kočička není kočička, ale kocour a plně J&J prostor akceptoval(a). Místo podpisu smlouvy ulovil svou první myš, což vedlo k oboustranné spokojenosti.

Jirka se probudil a zajel autem pro kopíráky, tak si všichni ostatní mohlí dát k snídani včerejší večeři. Zbytek dopoledne jsme se věnovali práci na domečku. Olina s Helčou poprvé umyly okna a najednou bylo vidět, jak jsou tu krásný výhledy.

Jirka kouká do budoucnosti, Helča se ptá, co tam vidí.

Jirka odpovídá, že ať se raději ani neptá.

Tři naše kuřátka v nedělním dopoledni.

Olina se rozhodla, že J&J udělá pořádek v koření. Pořádek jim v tom už udělaly myši, ale Roušovna zvítězila a na krátkej čas do toho myším hodila svůj řád. Novej řád, nové pořádky.

Venku se parádně rozpršelo.

Kočka do baráku nesmí, ale přesto se jí to podařilo. Helča jako správná učitelka hned mlžila, že kolem ní teda ta kočka určitě neprošla. Jenže stopy mluvily jasně. Helča kecá.

Pozdní oběd. Odpoledne už rodinný mejdlo končí, jedeme domů. Děcka, to byla paráda. Těšíme se na další podobnou akci.

Bláznivě milej rodinnej víkend skončil. Kdoví, kdy se nám to zas podaří.

podpis


Horolezci a horolezčata.


Tibor: "Mami, ty potvoro, tys mně dala studenej banán."

VYPRAVILI JSME SE NA LIPTOV TENTOKRÁT
bez vnoučátek. Cesta byla komplikovanější, navigace nás vedla okolo Zlína a pak přes Uherské Hradiště, kde doprava poněkud vázla. Ale po dálnici od Trenčína, tam už to frčí až do Žiliny, kde se opět jelo krokem a nebo se stálo, okolo spousta kamionů... Vypadalo to skoro neprůstřelně a tak jsme sjeli na Terchovou. Zkoušela jsem dvě navigace - mapy.cz. a WAZE. Jedna z nich nás směrovala záhadně okolo Strečna, zpět na Ružomberok. Jirka nevěřil, že tudy něco vede, ale zkusili jsme to. Odbočit ve Varíně a pak do Nezbudské Lúčky, kde to malovalo něco jako most. Dojeli jsme na konec světa, most nikde, ale byl tam přívoz!

Právě ujel, říkali jsme si, že to bude asi za moc peněz, ale čekalo tam další auto, v něm čtyři mladí chalani a ti mně prozradili, že to stojí pár EUR a premáva furt! Riskli jsme to a počkali.


Nečekaný zážitek pokračoval příjemným překvapením. Za pouhá 4 éra (jak říká teta Jana) nás pan kapitán Bohuš přepravil na druhou stranu.


Zdržení nevelké - v té frontě mezi kamiony bychom stáli určitě skoro stejnou dobu.


Pod mostem se projede na tu správnou silnici, kde je možno pokračovat už bez zácpy správným směrem! Aspoň nám to tak vyšlo, příště to zřejmě zopakujeme...

Do Petra jsme dojeli za tmy a dlouho do noci pobesedovali s Ejkou a Štefanem. Vymysleli, že následující den pojedeme do Látanej doliny, kde zrovna přebývají Nasťa a Jojko s prvním potomkem Elou. Nabalili jsme velocipédy a vyjeli ve čtyřech směr Zuberec a pak nahoru na Šindl'ovec, kde jsme zaparkovali auto, nachystali kola a Štefan nás pozval na pivo!


Plzničku mají dobře ošetřenou!

Jerka objevil uvnitř v penzionu Anorektickou lišku (poznámka pro návštěvníky představení Čajová romance...)
Iniciativně jsem vyrazila nesprávným směrem a čekala u závory, že zbytek pelotonu pohotově vyfotím.

Když se asi 10 minut nic nedělo, volám Jirkovi, kde to vázne. Naštěstí to vzal a divil se, kde čekám, protože oni už jsou na cestě! Musela jsem se vrátit a teprve pak zvolit správný směr - samozřejmě jsem si to od minule nepamatovala...

Postupně jsem pochopila, proč si Štefan dával před cestou česňačku. Kopec výživnej a dlooouhej, dokonce to chtělo chvilku i tlačit kolo.
Je to pár roků, co jsme tu byli a měli povolení jet autem až na horní parkoviště, byli tam s námi Kiara s Vincentem. Tenkrát mně to připadalo skoro jako rovina, ale to jsem se pěkně sekla. S kolem a zavazadly se zásobami (jeden by nevěřil, jak víno a mošt přidají na váze) to bylo náročné. Ale vydrželi jsme. Dokonce i poslední úsek cesty přes šutry a úzkou pěšinkou, sem tam vodou a blátem, jsme zvládli.
Stejně ta námaha stojí za to, to místo má kouzlo!


Uvítání bylo velkolepé!!!


Počasí objednali ukázkové, sluníčko nepálilo, ale hřálo a v noci bylo pořádně chladno, takže u krbu bylo dobře! Nasťa nám připravila hromadu perfektního rizota a zasloužila se tak o doplnění energie. Besedovalo se dlouho do noci, naučili jsme se novou hru (samozřejmě jsem zapomněla název) a šlo se spát hodně pozdě. Je to místo, kde je v noci pořádná tma! Když se člověk vzbudí a podívá se oknem, vidí hvězdy úplně jasně, ne jako ve městech - to jsem si fakt užila.
V sobotu ráno u snídaně, kterou připravila Nasťa i Ejka, se velmi vážně mudrovalo, kam se vydáme, abychom stihli ještě ten den odjet do Petra a v neděli udělat kolovýlet, než odjedeme domů.

Nebyla jsem si jistá, co vydrží moje klouby a tak byla zvolená méně náročná varianta. Zapomněla jsem totiž nejen dobrý boty, ale i hůlky! Ty máme doma cca 5 let připravené na turistiku, abychom šetřili stará kolena, jenže se nám doposud podařilo je pokaždé spolehlivě zapomenout.


Ela je šikovné mimino, má na věci svůj názor a chutná jí všechno, co jí rodiče nabídnou. Krásně se "zapojuje do debaty", bavili jsme se skvěle!

Den byl jako namalovanej a mně se dostalo velké cti, že mně Nasťa půjčila svoje hůlky. Jsou sice určené na nordic walking, ale mě asi přesto uchránily od velkých komplikací...


Asi v polovině cesty vzhůru jsem ty hůlky zkusila a zjistila, že to odlehčení je fakt znát!

Pohled nahoru chytrým telefonem pana Jiřího.

Štefan tím stejným - fotí to, sviňa, dobře...


Sedlo Zábrať jsem si troufla, ale výš jsem se neodvážila. Děkuji všem, kteří respektovali moje obavy!


Ještě vrcholové foto a po poradě následovala cesta dolů k bývalé Ťatliakově chatě.


Pivo bodlo!

Tu chatu jsme kdysi navštívili v době, kdy naši potomci byli cca o dvacet let mladší. Tenkrát to asi byla jen bouda - bufet. Teď je z toho dokonce penzion! A lidí mraky.
Na zpáteční cestu se rýsovaly dvě varianty - jedna by vedla cestou zpět (vzhůru do sedla Zábrať a pak chodníkem dolů přímo k chatě) a druhá po asfaltce směr Zverovka, pak pěšky po trase, kterou jsme den před tím absolvovali na kole. Jedna lepší, než druhá...
Pan Jiří tíhnul k té druhé (po cestě bylo totiž téměř jisté zastavení na pivko) - no a my ostatní jsme s ním souhlasili.
Kdybych si vzala lepší boty, šlo by se líp, ale i tak se to dalo.
Zastávka v bufetu před Zverovkou vůbec nebyla marná!


Pak už jen kousek a byli jsme na Šindl'ovci, kde jsme den před tím zaparkovali auto.
Jányovci jsou neuvěřitelně početná rodina a když se objeví zrovna v těchto místech, téměř vždycky se jejich počet násobí. Penzion Šindl'ovec totiž vybudovala Štefanova sestra Maricka a teď ho obhospodařují její děti. Ocitli jsme se tam právě v momentě, kdy rodina očekávala návrat Miška, slavícího v ten den narozeniny.


Měli připravený dort a gratulace. Miško se prý vypravil do Látanej, aby navštívil Nasťu a spol., jenže se trefil zrovna na dobu, kdy byli všichni na túře. Není tam totiž signál, což občas způsobuje zajímavé komplikace.
V době našeho příchodu byl už na cestě zpět, skoro na dosah a tak jsme počkali, že mu pogratulujeme taky.


Při jeho příchodu zazářil dort pomocí rachejtle, ale tu jsem nestihla zaznamenat. Pak přípitek, konzumace dortu, povídání...

Děti se bavily...

Dort chutnal a než jsme se vymotali na cestu zpět do Látanej, už jsme tušili, že ten den se asi zpět nevypravíme. Znamenalo by to rychle pobalit, cesta zpět na kolech pak zřejmě za šera a tak jsme se poměrně rychle shodli - přespíme radši ještě jednu noc a vypravíme se ráno.
Moudré rozhodnutí!
Aspoň jsme mohli Nastě a Jojkovi trochu pomoct s úklidem. Funguje to tady tak, že ten, kdo opouští chatu, odnese veškeré odpadky dolů, naseká dřevo, vyčistí chatu a připraví ji tak, aby další uživatelé mohli prostor okamžitě použít. Ne všichni to zřejmě dodržují, ale u Jányů je to jasné pravidlo!


Toto je místo, kde se dá ještě pít voda z potoka! A jak příjemně se tam ráno čistí zuby...

Zatím, co Jojko sekal dřevo, dámy uklízely uvnitř a Štefan hlídal Elu.


Příprava na závěrečné foto samospouští.

Věcí na odnesení nebylo málo - a to zdaleka není všechno!


Všechno dobře dopadlo, závěrečné skupinové foto snad od Jojka někdy obdržíme...

Taťka s dcerou na závěr zapózovali a pak mně došla baterka. Ta náhradní byla dole v autě.
Škoda, ale i tak jsem si tu jízdu zpět na kole užila.
Celkem úspěšně jsme všichni dorazili na Šindl'ovec - my na kole a Nasťa s Jojkem a Elou pěšky. Štefan na elektrokole vyjel kopec ještě jednou a ulehčil Nastě od obrovského ruksaku...
Jak už jsem napsala před tím, rodina okolo Jányů je neuvěřitelně veliká.


Dobře se tam mudrovalo!


Je totiž pořád co řešit, mladším generacím přibývají děti a tak to má být.


Další kouzelné místo, kam stojí za to se vracet!


Rozloučení a jedeme!
V Liptovskom Petre stihla ještě Ejka uvařit nedostižné brynzové halušky!


Dědko a vnučka krásně zapózovali a těsně před odjezdem stihla přijít pozdravit i Danka!

Odjeli jsme poměrně pozdě, ale všechno dobře dopadlo - kupodivu nikde nebyly zácpy a dojeli jsme v pořádku v devět večer!
Když si to všechno teď promítám v hlavě, mám pocit, že jsme tam prožili minimálně týden dovolené, tak se nám, zážitky v hlavě nahustily!
Děkujeme moc a moc!!!!!!!!!

Dada a spol.

STAND UP DOWN
Pestrá a dynamická nabídka témat, situací, emocí, nálad a překvapení, kterou nečekáte. Která na vás dotírá od první minuty začátku představení a neopustí vás ještě dlouho poté, co se ze Stand up Down vrátíte domů.

O moderování se snaží zkušený Stand up komik Filip Teller, mnohem silnější slovo má ale jeho asistentka Martina Trusková, zkušená herečka a milovnice volných improvizací.

Nabízíme dva termíny - dvě různé herecké skupiny.

Doporučujeme přijít na obě představení, každé z nich vás pohltí svou specifickou a přitom velmi různou atmosférou.

STAND UP DOWN
I. herecká skupina

Středa 22. 9.
19:30

Klub Leitnerova

Rezervace

STAND UP DOWN
II. herecká skupina

Čtvrtek 23. 9.
19:30

Klub Leitnerova

Rezervace

Vážení a milí,
osud a dramaturg Café Práh mi dopřáli náhradní termín na úterním Open mic.
Celý koncert vřele doporučuji vaší pozornosti.

PROGRAM
19:00 Pavlína Mariánková a kapela - jazzík
19:30 Richard Lank - recitál - texty psané pro jiné
20:00 Monopól - nový projekt Jima Macháčka
20:30 Jenoféfa Beta / www.jenofefabeta.cz
hvězda večera:
21:00 Kolenem - acapella doo-wop a rhythm & blues - skvělá vokální sekce kolem Petra Pospíšila

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Richard.jpg
srdečně zdraví / Best Regards
Richard Lank

Další akce:
- sobota 18. září Večer Vlakových písní - sousedské slavnosti 19.00 Alfa Galerie, Bílovice n. Svitavou (společné muzicírování z promítaného zpěvníku )

- sobota 2. říjen Divadlo Bota - Pohádka pro dospělé - 18.00 Obecní sál Bílovice n. Svitavou. Mihnu se v úloze frontmana kapely Běsi z lesa

- čtvrtek 14. října Black Uganda Choir, 19.30 klub Leitnerka - vstupenky na místě

- pondělí 25. října Máta Brno, 19.30 klub STARÁ PEKÁRNA

Libor Veselý: IX

Začátek školního roku přinesl do Domu umění nejenom nové výstavy, ale i nový doprovodný program. Na co se můžete v následujících týdnech těšit?

VÝSTAVY

LIBOR VESELÝ: IX

8. 9. - 7. 11. 2021

kurátorka: Terezie Petišková

Výstava v galerii v prvním patře Domu pánů z Kunštátu, věnovaná tvorbě brněnského malíře Libora Veselého, prezentuje autorova plátna ze starších i novějších cyklů. Mezi vystavenými díly jsou například Osy těla, kontrastující chaos a řád, nedávno vzniklá plátna Dívka na oslu nebo parafráze na Tizianův obraz Apollo a Marsyas.

MARTIN HRVOL: Neborôstky

8. 9. - 7. 11. 2021

kurátorka: Eva Mráziková

DIVADLO RADOST
NOVÁ INSCENACE
RONJA, DCERA LOUPEŽNÍKA

Vážení diváci a příznivci divadla Radost!
Rádi bychom Vás pozvali na veřejnou generálku nové inscenace podle světoznámého dětského bestselleru a to Ronja, dcera loupežníka!
Toto nové báječné představení je vhodné pro děti od 7 let a budeme jej uvádět na Velké scéně divadla.
Přijďte se za námi podívat již 30. září v 18:00 hod.
Vstupenky za zvýhodněnou cenu 100,- Kč k zakoupení na pokladně divadla či online přes odkaz níže
TĚŠÍME SE NA VÁS

Prodej lístků

Vážení,
Rád bych Vás rád pozval na sobotu 9. října 2021, kdy se uskuteční několikrát odložená 8. Bluesová pomlázka. Na ní se představí Ľuboš Beňa & Peter Bonzo Radványi, James Harries a Charlie Slavík Revue. Bližší údaje naleznete v přiložených letáčcích.
Srdečně zdraví
Václav Seyfert

 

 

 

Zdravím všechny!
Prosím, poslechněte si naše nahrávky (viz odkazy úplně dole), které jsme vytvořili během řádění covidu.
V nahrávkách jsem zatím všechny perkusy nahrával sám postupně po jednom. Anžto nejsou lidi, tak jsem si nějak musel pomoci.
Kdybyste někdo o někom ve svém okolí věděli, kdo buší do cajonu, djembe či na bicí, tak mu prosím přepošlete níže uvedené odkazy.
Moc děkuji!
Třeba se to bude někomu líbit a chtěl by s námi pokračovat v naší tvorbě.
A vztahy v naší tvořivé kapele jsou velmi kamarádské, což je taky dost důležité.

Ing. Ivo ALBRECHT
+420 602 591 751

kapela Harry Ventil:
www.harryventil.borec.cz
https://bandzone.cz/harryventil

Posílám teplý pozdrav z jihu Čech a také upoutávku na výstavu na Kampě. Stojí za vidění, protože je to Jiří Šalamoun.
A jestli nevíte, kam na dovolenou, podívejte se na nekonečné možnosti. https://www.zonerama.com/PawlasMB
Dávejte na sebe pozor!
Eva