Velikonočníkové
(běženíčko)

Dostal jsem v předstihu od pilného Honzy K. cestopisnou črtu z Francie, tak jsem se rozhodl, že se na vymejšlení prasete č. TEĎ vyprdnu, ale nakonec nesmím, protože všichni chtějí nějaký fotky z Ostružné, tak to musím udělat jinak. Francie bude v čísle 16. A v tomhle čísle tak trošku odflinknu Velikonoce na chaloupce hromadou fotek.

Martin si zkouší Nikona V1 a říká, že je to fajn foťák.

Ája Bája vypráví a Olina sleduje, fotí Martin.

Jirka si zkouší foťák Nikon V1. Neříká nic.

Zuzka taky neříká nic.

A toto se fotí Jirka sám tak, jak se sám vidí, jak ho máme vidět.

Irskej Honzík je filuta.

Velikonoční výlet do Ostružné byl rozčepýřený. Jelo nás tam hodně a každej jinak. Přijel Honza z Irska. Přiletěl 2.4. A na Apríla si dal svůj první půlmaraton v životě. Já jsem si ho dal sériově s ním a moc se mi to líbilo. Honzovi prý taky. Sériově znamená, že jsem vyběhl v Česku jako první a doběhl tak, aby Honza zrovnaqvyběhl na start tam u nich v Irsku. Já jsem si zase vymyslel nějakou trasu tady u nás. 14 kiláčků oklikou do Vinoře, tam zkontrolovat děti od Jitky, vypít kafe a pak 10 kiláčků zpět domů. A pak už běžel Honza tam u nich v Irsku. Jenže jsem se spletl v časovým posunu mezi náma, takže Honza stejně běžel až hodinu po mém doběhnutí. A druhej den přiletěl do Česka. Oba nás bolely nohy.

Co zítra nakoupit.

Buchty, které dělala Zuzka a Jirka.

Olina mě donutila vyfotit sněženky a bledule. Moje motivářka prostě machruje

Ostružňáckej hřbitov je docela udržovanej. Vždycky vypadal tak tak olysale a zanedbaně, ale zlý kapitalizmus hřibitůvku hodně pomohl. Až zvítězí v téhle zemi zase lid, jak si to přeje šílený Popelka, tak bude dost času, aby hřbitůvek zase zpustnul a zludařil.

Zuzka přivlekla od strejdy ovčí nohu. Tu pak s Jirkou upekli v troubě. To byla dobrota.

Jirka jel na chaloupku už ve středu ale uvízli se Zuzkou v Hradci a na chalupu dorazili v pátek dopoledne. Dana přijela z Brna jako první. Třetí partičkou, která dorazila, jsme byli my, pražsko irská sekce. A pak ještě Martin Ájou Bájou.

Jirka si našel v lese žebírka.

Tahle laň nepřežila krutou zimu. Nahlásili jsem ji hajnýmu, ale už o ní věděl.

Vaříme jak zběsilí. Vždyť se to nedá sežrat.

A Olina za kastróly plete ponožky

Zrovna je úplněk, tak dámy v noci, místo aby spaly, bezcílně bloudí noční chalupou a trpí nespavostí.

Večer jsme u vína kafrali a pomlouvali a vymejšleli nějakej výlet na zítřek. Nakonec jsme se podřídili okolnostem a sobotu jsme věnovali výrobě dřeva. Poprvé v historii jsme káceli strom na stojato, skoro stejně jako kanadští dřevorubci v soutěži, kdy řežou strom shora směrem k zemi. To my jsme ho káceli obráceně, prostor pro položení stromu byl jasně daný, ale okolnosti tomu zabránily, strom se opřel v koruně o větev a zůstal stát.

Běžím bez běžek sněhem, je to trošku dřina, ale mě to baví.

Dáma s psíkem. Psík zrovna fotí.

Narcis s Martinem na Paprsku.

A už zase chumelí. Když přestanu běžet, kouří se ze mě jako z vola.

Jsem z toho běžení tak unavenej, že jsem si musel na chvíli lehnout. Nad hlavou mi visí má vlastní minulost. Ti dva krasobruslaři v paspartě, to jsou sourozenci Roušovi.

Odřízli jsme mu metr, kopli  do něho, strom se zkrátil a zůstal stát ještě kolměji. Po dalším uříznutým metru již byl naprosto svislý. Ještě asi další tři metry jsme z něho uřízli, než se pod naším nátlakem zhroutil úplně jinam, než kam jsme mu původně podřezem nařídili. Jirka našel zbytek z laně, Martin našel laň celou, já jsem si zapíchl jen větev do břicha. Dřevo jsme hned odvlekli na chalupu a zpracovali. Večer u vína jsme zase planě tlachali a vymysleli si výlet. Vypadalo to, že by na hřebenu ještě mohla výt běžecká stopa. Takže na běžkách na Paprsek. A protože já jsem si vlastní blbostí a hloupým strachem z velikého psa bez páníčka zkusil parakotoul, protože jsem se chytil sám do mamutí pasti a narazil si dva prsty a holeň, tak jsem měl obavy, že mi to asi v běžkovejch botech moc nepůjde. Zkusil jsem si na nečisto běžkařské boty, a opravdu, bylo by to utrpění, tak jsem si vymyslel, že poběžím s nimi, ale bez běžek.

Když si půjčí Jirka od Honzy brýle, tak ani jeden z nich pak nevidí.

Pepa s Mirkou

Zdena a Kryštof

Kryštof, Dana, Tereza a Olina.

Zdena se naučila od svého psíka vyplazovat jazyk.

V neděli bylo trošku škaredě a foukal vítr a začalo i sněžit. Výlet samotný však byl krásný. Od konce Horní Ostružné až na Paprsek se dalo běžet na běžkách. Já jsem běžel bezběžkově s Olinou. Hráli jsme si  na dámu s psíkem od Antona Pavloviče Čechova. Já byl ten psík. Běžel jsem s Olinou a snažil se držet tempo. Po rovině to byla docela fuška, do kopce jsem vítězil a z kopce jsem mohutně ztrácel. Přesto jsme se dostali na Paprsek skoro ve stejnou dobu.

Zdena, Kryštof, Dana. Nad nimi opět "slavní" sourozenci Roušovi.

Martin, Jirka, Zuzka.

Zuzka a Jirka

Pivo a gulášovka byla dobrota, ale pak, po cestě zpět jsem při běhu tu polívku málem vrátil zpátky. Běželi jsme co nejrychleji, abychom stihli ještě Honzu, který odjížděl zpátky do Prahy protože musel zpět do Irska. Stihli jsem ho, ale byl jsem zpocenej až na prdeli. Dokonce jsme se stihli ještě jednou trošku najíst. Pak jsme byli doprovodit Honzu na nádraží. Prosili jsme paní průvodčí, aby dávala na našeho malýho Honzíka pozor, že jede poprvé sám vlakem,  Honzíkova cesta. Myslela si, že si děláme srandu, ale pak znejistěla.

Dana a Olina si našly monokly.

Zuzka s Jirkou jedou do Pardubic.

Poštovním vozem 50 54 82 - 40 103 - 9

Večer u vína jsme řešili zase všelijaké zásadní otázky života a smrti, byla to sranda a ničemu jsme skoro nikdo nerozuměli. A mě děsně bolely nohy z toho neběžkovýho běžení po sněhu. Objevil jsem novou diagnostickou medicínskou metodu, jak zjistit zlomeninu. Ty dva prsty, které jsem si narazil ve středu v lese by mohly být klidně zlomené, stejně se s tím moc dělat nedá, jen vám je slepí k sobě a nařídí klid. A dva rentgeny. Přemýšlel jsem o tom, jak se asi chová zlomenina a dospěl k laickému názoru, že když tu nohu zatížím běžením, tak zlomenina se projeví tím, že to bude čím dál víc bolet, je-li to jen naražené, bude to bolet čím dál míň. A taky že jo, po prvních kilometrech to skoro přestalo bolet, čili nic zlomenýho nemám. Což se mi líbí.

Přijíždí Timmy ze Švýcarska.

Tim už stojí a má čtyři zuby, na kapici uši a na prdeli od kalhot obličej.

Upletli jsem si pár pomlázek, protože v pondělí je mrskut. Ne, že by mě to bavilo, ale na chalupě je spousta ženskejch, který touží po omlazení a asi by nám nevymrskání neodpustily.

Timouš se jde napást. A Lenka má nový botky.

Kamenožrout. Vždyť už mám přece zuby, tak pro nežrát kamení.

V pondělí je ráno na teploměru -11°C, ale je krásně a svítí sluníčko. Někdo jde na výlet, Jirka a Zuzka jednou do Pardubic, Dana uklízí, já jdu za Terezou a Mirkou na mrskajdu, aby na mě nebyly nasrané. Kolem poledne přijíždí Lenka s malým Timurem a Mathewem ze Švýcarska. Vystřídají nás na chaloupce. Odpoledne jedeme domů.
Letošní Velikonoce byly velmi příjemné.

A ještě pár fotek z Honzovýho nedělního výletu na Šerák a přes Obří skály zase zpátky na chaloupku.

Honza se vrátil celej mokrej, protože šel jen v maratónkách a v gatích, ve kterých měl jet zpátky do Prahy, ale jeho vlastní maminka ho zachránila a půjčila mu svoje tepláky a šusťáky, takže Honza jel domů maskovaný za ukrajinského dělníka.

Těch poslední 7 fotek si fotil Honza.

 

2D plavky pro 3D holky

  • V jihoafrické jeskyni Wonderwerk Cave objevili archeologové dávné stopy po kontrolovaném využívání ohně. Popel ze zbytků rostlin, žárem popraskané kameny a poházené kamenné nástroje svědčí o jeho systematickém využívání. Analýza jeskyně posunuje počátek užívání ohně lidmi o 300 000 let dozadu.

  • Temné skvrny, které jsou k vidění na mnoha místech severní polokoule Marsu, podněcovaly fantazii vědců i nejrůznějších fantastů již delší dobu. Vědcům z Arizonské státní univerzity se v nich nedávno podařilo identifikovat vulkanické sklo. Podle planetologů se tímto objevem otevírají nové pohledy nejen na dějiny Marsu, ale i na možnou přítomnost života na této planetě.

  • Mám modré dva prsty na levé noze
  • Zuzka zapomněla na chalupě termosku
  • Daně se rozpadly pohorky
  • Pepa u nás zapomněl čepici s kšiltem
  • A Tereze to sluší.

 

australia


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Aktivista Popelka v televizi řekl jednu moudrou myšlenku, která by vedla podle něho k té správné demokracii:  
„Lidi jmenují jiné lidi do vyšších pozic,“

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Galerie hlavního města Prahy - Dům U zlatého prstenu
Richard Loskot ( do 29.4.2012)
V rámci projektu Start up představuje svou instalaci Richard Loskot, absolvent Ateliéru vizuální komunikace Stanislava Zippeho Technické univerzity v Liberci a Studia prostorové tvorby Magdaleny Jetelové mnichovské akademie. Loskotova práce je založena nejčastěji na světelném prvku, přitom sestavuje různé přístroje – "vynálezy", které v prostoru světlo vytvářejí a různě modifikují. Vznikají svébytné instalace, v nichž se elektrotechnické prvky stávají vlastními spoluúčinkujícími objekty.
Galerie Divadla Kámen
OLGA DARMOKRYK - "INSPIRACE" (do 30.4.2012)
GATE Galerie a informační centrum
František Drtikol / Nahá geometrie (do 15.5.2012)
Retrospektivní výstava jednoho z nejvýznamnějších českých fotografů.
Artinbox - Galerie
NĚŽNÝ FOTOEROTIKON (do 10.5.2012)
Touha, něha, erotika ve fotografiích 20. a 21. století.

Lenka Procházková: Beránek
Román o Ješuovi (Ježíšovi) z Nazareta, Miriam (Máří Magdaleně), Janu Křtiteli a učednících vypráví trochu jiný příběh než ten, který známe z evangelií. Ješua se s Janem Křtitelem seznámí během pobytu v komunitě vzdělaných Esejců, ke kterým vstoupil do učení. Záhy jsou však oba vyhoštěni pro své "revoluční" názory. Naplnit proroctví Starého zákona cítí jako své poslání. Během křtů u řeky Jordán získávají první učedníky. Tamtéž se setkávají s mladou ženou jménem Miriam. Úsilí o náboženskou reformu však vzbudí nepřátelství židovských konzervativců i římských okupantů. Po smrti Jana Křtitele pokračuje v šíření svého učení Ješua sám a neváhá pro věc obětovat i vlastní život.

Čtrnáctičlenný britský bigband Beats & Pieces, vedený skladatelem Benem Cottrellem, vydává slibný debut Big Ideas. Kapela v sobě spojuje mladé a velmi aktivní hudebníky, kteří se setkali a začali spolu hrát během studií v Manchesteru.



  • „Jsem tu dobře? Narodil jsem se u slušných lidí? Ve slušném století? Nevedu náhodou válku? Smím dýchat? Tak děkuji.“ Ludvík Aškenazy

  • Kina:
    9.4. – Aero – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.) (18:00)
    10.4. – Aero – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (20:45)
    13.4. – Aero – Alois Nebel (režie: Tomáš Luňák, ČR, 2010, 87 min. Animovaný) (Dlouho očekávaná adaptace kultovního komiksu Alois Nebel autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99 přináší temný příběh s atmosférou podobnou filmům jako Scanner Darkly, Sin City nebo Valčík s Bašírem, k jehož realizaci použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii rotoscoping, unikátní technologii kombinující kreslený a hraný film. Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel. Nebel je tichý samotář, kterého čas od času přepadne podivná mlha.)
    9.4. – Oko – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung žije se svou těhotnou ženou Emmou v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.) (18:00)
    11.4. – Oko – Filmjukebox – Videodrom (20:45)
    14.4. – Oko – Visegrad Shorts On Tour 2012 (20:30)
    12.4. – Evald –  Děti moje (režie: Alexander Payne, 2011, USA, 115 min. Komedie) (Poklidný havajský život Matta Kinga se začne sypat ve chvíli, kdy jeho žena po nehodě skončí v kómatu. Otec dvou dcer, předčasně vyspělé desetileté Scottie a sedmnáctileté rebelky Alexandry, který doposud sloužil jen jako „záložní“ rodič, se najednou musí vyrovnat s vědomím, že výchovu vlastních dětí musí zvládnout sám. A to pro člověka, který doposud výchovně nefungoval, bude přetěžký úkol, který mu „dětičky“ rozhodně neusnadní. Spíš naopak.) (15:00)
    9.-11. – Mat – Půlnoc v Paříži (režie: Woody Allen, Šp./USA, 2011, 94 min. Komedie) (Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život.) (16:45)
    9.4. – Mat – Praha a její dcery: Absolventky a studentky FAMU (20:30)
    10.4. – Městská knihovna – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung žije se svou těhotnou ženou Emmou v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.)
    12.4. – Ponrepo – Zloději kol (režie: Vittorio De Sica, It., 1948, 93 min. Drama) (Italský film, který na pozadí příběhu nezaměstnaného dělníka podává realistický obraz sociálních poměrů dnešní Itálie. Hlavnímu hrdinovi filmu hrozí, že hned po nastoupení práce v novém zaměstnání, které těžce získal, se znovu ocitne na dlažbě, poněvadž mu kdosi ukradl jízdní kolo, které je pro lepiče plakátů podmínkou zaměstnání. Všechno další úsilí hrdiny filmu směřuje k tomu, aby nalezl zloděje a získal zpět své kolo. Když se však přesvědčí o marnosti tohoto počínání, rozhodne se v zoufalství stát se sám zlodějem.) (17:30)
    13.4. – Ponrepo – Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? (režie: Ladislav Rychman, ČSSR, 1969, 82 min. Komedie) (Podle předlohy Josefa Škvoreckého vznikla značně odlehčená detektivní šaráda o záhadně zmizelém vědeckém pracovníkovi. Hlavní hrdina ovšem pátrá nejen po něm, ale také po vzácné středověké knize, věnované magickým kouzlům. Budova bývalého kláštera, v níž se skrývá i vzácná knihovna, se tak stává prostředím, které prostupuje tajemno... Filmu však hlavně chybí uměřenost a přehledné rozvíjení jednotlivých motivů, na jejichž místo se prosazuje málo přehledná tříšť navzájem izolovaných nápadů. ) (17:30)
    9.4. – Ponrepo – Trafačka – Chrám svobody (režie: S. Dlouhý, R. Vávra, ČR, 2011, 75 min. Dokument) (Co lze udělat s prázdnou tovární halou, kterou budou do roka bourat? Příběh o poslední etapě života jedné budovy v pražských Vysočanech a o vzniku významného kulturního místa na mapě České republiky dokumentární kamerou zachytil Saša Dlouhý s Romanem Vávrou. Časosběrně zaznamenávali vývoj alternativního uměleckého centra i osobní proměny hlavních protagonistů filmu, kteří se vesměs jako čerství držitelé akademických titulů výtvarných oborů ujali industriálního prostoru a dokázali ho v krátké době přetavit ve funkční organismus umožňující střet různých kulturních proudů. Původně jasný a časově omezený projekt však ovlivnily osobní střety i ekonomická krize. Nikdo u zrodu Trafačky netušil, jakým směrem se vše jednou vyvine...) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    9.4. – Agharta – Jazz Efterrätt (21:00)
    10.-11.4. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    12.4. – Agharta – Latin Wave (21:00)
    13.4. – Agharta – Jaroslav Šimíček Quartet (21:00)
    9.4. – Blues sklep – E Conerso (21:00)
    10.4. – Blues sklep – The Around Cube (21:00)
    11.4. – Blues sklep – Iglú (21:00)
    13.4. – Blues sklep – Tonny Blues Band & Jan Kodad + Špinaví lůzři (21:00)
    9.4. – Jazz Dock – Marek Novotný Quintet feat. David Dorůžka a Gabriela Vermelho (22:00)
    10.4. – Jazz Dock – Juwana Jenkins & Her Mojo Band (22:00)
    13.4. – Jazz Dock – Jazz dock jamband (01:00)
    13.4. – Jazz Dock – Štěpán Markovič Saxtet (22:00)
    14.4. – Jazz Dock – Duende (22:00)
    9.4. – Jazz klub Ungelt – Lukáš Martínek Private Earthquke (21:15)
    10.4. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    11.4. – Jazz klub Ungelt – March 15 (21:15)
    12.4. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun (21:15)
    13.-14.4. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    9.4. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    10.4. – Jazzboat – Jan Smigmator & Jazz Quartet (20:30)
    11.4. – Jazzboat – Vít Švec Trio (20:30)
    12.4. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    13.4. – Jazzboat – Nika Diamant & Sensitivo Quartet (20:30)
    14.4. – Jazzboat – Elena Sonenshine & Jocose Jazz (20:30)
    15.4. – Jazzboat – Franta Kop Quartet (20:30)
    9.4. – Reduta – Petra Ernyei Quartet (21:30)
    10.4. – Reduta – Back Side Big Band (21:30)
    11.4. – Reduta – Pocta Franku Sinatrovi – Jan Smigmator Swing Trio (21:30)
    13.4. – Reduta – Metropolitan Jazz Band (21:30)
    10.4. – Stará Pekárna, Brno – Pleasure Garden (20:00)
    12.4. – Stará Pekárna, Brno – KlezMehrin (20:00)
    13.4. – Stará Pekárna, Brno – Special Providence (20:00)
    9.4. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    10.4. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    11.4. – U malého Glena – Jamie Marshall & Radek Hlávka (21:30)
    12.4. – U malého Glena – Balzar Robert Trio (21:30)
    13.-14.4. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
  • Kluby - cizina:
    9.-12.4. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Jane Monheit, Ivan Lins (19:00, 21:30)
    9.4. – Blue Note New York, USA – Juilliard Jazz Orchestra (20:00, 22:30)
    15.4. – Twins Jazz, Washington, USA – Indigo Love  (20:00, 22:00)
    10.-12.4. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Michel Legrand (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    10.-11.4. – Alfred ve dvoře – PREMIÉRA V pasti těla (režie: Jakub Folvarčný) (Kvalita pobytu v našem těle obvykle závisí na několika málo okolnostech. Popustíme-li uzdu fantazii, mohou nám zdánlivě přijatelné hranice naší „svobody“ začít připadat najednou těsné až nesnesitelné. V hrůze však zjišťujeme, že uniknout není možné, nebo je jen extrémně nesnadné.
    Tento „společenský horor“ je příběhem volně inspirovaným současnou politickou a společenskou situací. Příroda se tu setkává ve své nejvyšší formě s nejvyšší formou politického, společenského a vědeckého opovržení jedincem.) (20:00)
    14.4. – Alfred ve dvoře – Margaretha vypravuje (choreografie: Bára Látalová) (Taneční sólo velmi volně inspirované poezií a životem české básnířky Irmy Geisslové. Proměny jedné ženy za použití němého slova, tanečního hlasu a videografologie, zastavení se a hledání spojitostí ženy v přelomech různých staletí.) (15:00)
    10.4. – Divadlo Ponec – Sněžná revoluce (Rok 1983…) (20:00)
    13.4. – Divadlo Ponec, hostuje SKUTR – Muži (režie: Adéla Laštovková Stodolová) (Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou. Stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec.. Pořád je co řešit. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je důvod k tomu být na sebe hrdý. Přestaňme se tak konečně koukat na muže s předsudky, které nám vštěpuje naše společnost. Divadelní představení na pomezí mnoha žánrů je inspirováno skutečnými příběhy mužů.) (20:00)
    14.4. – Divadlo Ponec, hostuje VerTeDance – Kolik váží vaše touha? (choreografie: Tereza Ondrová) (V inscenaci, která zkoumá témata krásy, přetvářky a naplnění, vystoupí společně čtyři tanečnice a pět hudebníků, kteří jsou na scéně po celou dobu představení. Dílo je tedy zároveň živým koncertem, je výsledkem vzájemného organického působení pohybové a hudební složky. “Smyslem projektu je proniknout do tajů našich tužeb. Přijít na to, co skrýváme. Od léta jsme vážily naše touhy a samy jsme zvědavé, kolik vlastně ve výsledku váží,” říká s nadsázkou tanečnice a choreografka Tereza Ondrová a Veronika Kotlíková dodává otázku: “Ptáme se na to, jak lze ukrýt tělo a duši v době všeobecné honby za dokonalostí.”) (18:00)
    15.4. – Divadlo Ponec, hostuje Pražský komorní balet Pavla Šmoka – Mono no aware (Mono no aware je termín pocházející z japonské literatury, který lze volně přeložit jako autentický povzdech bytosti.) (20:00)
  • Divadla:
    10.4. – ABC – Zdeněk Jirotka, Martin Vačkář, Ondřej Havelka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
    9.4. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina (režie: Ladislav Smoček) (Pravda je ukrytá tak hluboko, že je úplně neškodná a nemusí nám na ní vůbec záležet.) (19:30)
    11.4. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) („Vždycky mám rád temný příběh, který je zdánlivě bez srdce, ale kde srdce je, pravda tak malé a dobře schované, jak to jen jde. A postavy, ty mě zajímají opravdu hrozně.“ Martin McDonagh) (19:30)
    12.4. – Činoherní klub – PREMIÉRATahle postel je příliš krátká aneb Jen fragmenty (19:30)
    13.4. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Jsme lidé kultury, rozumu, anebo jsme jen bezmocné individuální oběti svých pudů? Hra, během níž se bortí očekávané stereotypy chování: do lehkosti konverzační frašky čím dál víc prosakuje podvědomí aktérů a před námi se odkrývají tajené animozity života v páru, faleš leckterých kulturních a morálních klišé i dravčí podstata existenčního boje.) (19:30)
    11.4. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická Banka (režie: Karel Heřmánek) (Alain Kraft, realitní makléř, si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    13.4. – Divadlo Bez zábradlí – Bernard Slade: Další roky ve stejnou dobu (režie: Jiří Menzel) (Volné pokračování úspěšné sexkomedie Každý rok ve stejnou dobu.) (19:00)
    14.4. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )( Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    15.4. – Divadlo Bez zábradlí – Jan Misto: Sonáta pro lžíci (režie: Kateřina Iváková) (Setkání dvou žen po mnoha letech. Jejich konfrontace – mnohdy humorné, někdy svárlivé – reprezentují střetnutí dvou epoch - minulé a současné, dvou světů -australského a britského – a dvou společenských postojů – zdravého selského rozumu a aristokratické nadřazenosti.) (19:00)
    11.4. – Divadlo Komedie – Petr Handke: Podzemní blues (režie: Dušan D. Pařízek) (Společnost uživatelů městské hromadné dopravy si cestu útrobami džungle velkoměsta krátí čtením, tlacháním, civěním.) (20:00)
    10.4. – Divadlo na Vinohradech – Oscar Wilde: Ideální manžel (režie: Jana Kališová) (Hlavní postavou je Lord Arthr Goring, vtipný a obratný glosátor světa "duchaprázdných krasavců", společenské smetánky, která ho obklopuje a na které je svým společenským postavením víceméně závislý. Přestože on sám je okolím vnímán jako ohromně zábavný a duchaplný společník, velice jasně si uvědomuje přetvářku a omezenost postojů i chování lidí, kteří svět intikánů a intrikaření tvoří.Wilde měl neobyčejný talent a nevšední schopnost obratně rozvíjet komediální situace, které navíc naplňuje osobitým, nezaměnitelným humorem, v případě Ideálního manžela velice ironickým až sarkastickým.) (19:00)
    13.4. – Divadlo Ungelt – Edward Albee: Hra o manželství (režie: Ladislav Smoček) (O nelítostném manželském ringu, s Chantal Poullain a Jiřím Schmitzerem. Hra o manželství proslulého amerického autora Edwarda Albeeho.) (19:00)


Vážení přátelé a příznivci galerie Aviatik. Až si přečtete tuto pozvánku, tak budete doufám už po všech řízečcích, panáčcích, dobrotách, vajíčkových salátů a tak nějak. Proto budete jistě rádi, že si trošku duševně odpočinete v Pršticích a to tento týden v pátek - neboli 13. dubna. Pro někoho magické číslo! Jako obyčejně Vás chci požádat o zaparkování svých aut u ZÁMKU či SPORTOVNÍ HALY (asi 50 m od galerie). Děkuji a těšíme se p+p

Milí příznivci Black Uganda Choir,
zveme vás na VÝMĚNNÝ KONCERT, který se koná v úterý 17.dubna od 19"30 v sále Café Práh, viz www.cafeprah.cz
Co vás čeká?
- dvě hodiny jarní a-capella muziky, kdy nemusíte spěchat
- výměna pálených vran za lisované
- výměna části repoertoáru a postojů či postavení vran v jednotlivých skladbách
- malý happening na téma Karpíškův dobro-činný bazar
Kdo chcete, vemte s sebou 3 drobné předměty, které můžete kdykoliv postrádat.
Těšíme se na vás, za Black Uganda Choir
Richard Lank a Tomáš Drtílek
P.S.: Neváhejte napsat, pokud již nechcete další pozvánky od nás dostávat, nebo naopak máte zájem posílat tyto pozvánky i na jinou adresu.

V úterý 10. 4. v 16:30 proběhne ve foyer Městského divadla Brno vernisáž výstavy "Ladislav & Peter Čisárik". Vystoupíme tam se studenty 2.ročníku muzikálového herectví, uslyšíte něco Ježka, Šlitra a Suchého a taky pár hitů z let šedesátých (Hvězda na vrbě a podobné lahůdky).

A v sobotu 14. 4. v 19:00 máme koncert v Rychnově nad Kněžnou (Pelclovo divadlo) – už tradičně v rámci festivalu Šlitrovo jaro. Pojedeme tam se studenty 3. ročníku a CKK Bandem.

Dnes mě válcuje chřipka i s teplotou a není mně zrovna příjemně, takže ostatní zprávy až příště...

 

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

9. 4. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš