Irena se vdala
(Prase speciál)

V sobotu 30.6.2012 se rozhodla Irena se svým Honzou, že se stanou manželama. Stalo se to v Uhříněvsi v kostele .... v 11:00 Z tohoto okamžiku žádný foto nemám, protože jsem tam nebyl. Ale z další části celé svatby už jo. Potěšilo mě, že kamarádka Irena se rozhodla zrovna pro Uhříněves, která je skoro na dostřel od místa, kde bydlíme. A zároveň v té samé době se Helča přihlásila zase na svůj oblíbený půlmaraton v Gold Coastu. Tentokrát se jí podařilo pokořit hranici dvou hodin a má z toho velikou radost a opuchlé koleno. A protože já rád se svejme dětma běhám paralelně ty jejich maratony, přišlo mi jako výbornej nápad běžet do Uhříněvsi, je to asi 11 kiláčků lesem, pěšinkama kolem rybníka, po silnici a i chodníčkama mezi poli. To by mohlo být příjemné. Lehce poobědvám a pak vyrazím. Venku je podle Oliny vražený vedro a prej nemám bejt blbej a nemám běžet, jenže já jsem blbej, tak běžím. Už dole na nádraží v Běchovicích, což není ani kiláček a půl, jsem mokrej jako napůl mrtvá želva. Ale jen mokrej, běžení mě kupodivu baví. A krajina kolem mě je fakt příjemná a krásně to všude voní, i ten smradlavej rybník Podlesák mi voní.

To sice není Irenino miminko, ale sluší jim to.

Slepice - hlídač odpadků...

Modrá zmrzlina vypadá nechutně.

Rozčísnout nožem dort, nosí se to, dělá se to.

Nevěsta s ženichem.

Na ulici Přátelství v Uhříněvsi s během končím, přece nemůžu na svatbu přijít úplně mokrej jako prase. Jdu po asfaltu, mám rozpaženo a příjemný teplý větřík mi postupně usuší triko i kraťasy. Jsem zachráněn a na svatbu dorazím suchej. Přece jen se mi podaří zahnou jednou blbě a rybník mám najednou z jiné než té správné strany. Ptám se dvou cigošů, kteří opravují dlažbu u dřevěnýho mostku. Zamyslí se oba hluboce a posílají mě blbě, nevěřím jim a jdu intuitivně jinak, než radili, slyším, jak jeden druhému říká: "Stejnak de blbě." Ale na konci ulice zjišťuju, že jsem blbě nešel. Jsem tu skoro první, protože ve dvě mělo začít volné bavení a stále ještě jel ofiko oběd s příbuzenstvem. Volná zábava začala s jistým zpožděním a s překvapením zjišťuju, že jsem stará škola, že když ve dvě, tak ve dvě, první opravdoví hosté na merendu přichází skoro s hodinovým zpožděním a stále se nic neděje, což ale neva, protože pak nenápadně, aniž by si toho kdokoliv všimnul, se zábava rozproudí, kecáme, pijeme pivo a jiné nápoje, lidi tvrdí, že je vražedné vedro, mně připadá, že ne, ale já nejsem bernou mincí, jsem pokažen ze svých misí po arabském světě a Africe a vedro si představuju jinak. Zábava je najednou v plném proudu a vše příjemně proklouzává prostorem, spousta drobotiny pobíhá nahatě kolem, všichni se více méně usmívají a je to příjemné. Začíná poprvé a naposledy pršet, je tu živá hudba, lidi tančí a žerou a piju. Jako na svatbě.

Počkej na mě, krasavče, už běžím...

Ireně to prostě sluší a hotovo.


Kejvi s rodinkou...

Uzenej pstruh, vylovenej přímo z rybníčka uprostřed hospody.

Začíná být tma, foťáček už je z té tmy mírně paralyzovanej a fotí s vypětím všech posledních paprsků. Živá hudba balí, začíná DJ. Tančí se a pije a taky jí, furt tu někdo žere. Fascinuje mě, kolik toho lidi sežerou. Začíná noc. Vím, že budu muset zpátky, mám to docela vymyšlené, poběžím zhruba stejnou cestou jako sem, ale zpátky, a poběžím až dom, tím pádem si děleně uběhnu tak půlmaraton, jako Helča v Austrálii, ale Rouš míní a okolnosti mění. Zdržím se tak dlouho, že už je fakt hluboká noc a Míša, že půjde se mnou, protože ona bydlí v Dubečku a já v Počernicích, půl cesty máme společné. Jsem galantní a neběžím, jdeme spolu lesem a lukami, je tma jako v prdeli a čelovku, na kterou jsem tři dny před svatbou myslel, jsem si stejně zapomněl doma.


Šárce to taky sluší, je nádherně barevně vyladěná svědkyně.

Kejvi přinesl 39 skoro zralých třešní.

Taška, se kterou přišel na svatbu Tačud...

Cesta černou krajinou je příjemná, akorát naprosto netuším, kudy jedeme. Míša vesele švitoří, jak to tu zná, prožila tu celé své dětství, ale vždycky vyjdeme úplně jinde, než si Míša myslela, já jsem si nemyslel nic. Kecali jsme po cestě roztomilé kraviny o dětství, tedy hlavně Míša, a mně se to moc líbilo. Jednou jsme se ocitli uprostřed kravínů a všude kolem nás ve tmě voněly a bučely krávy. Pak zase nějakej rybník, pak pole a zase les, nevím, kolik jsme toho nachodili, ale nakonec, snad již asi po sedmé, Míša řekla: "Tady to znám naprosto přesně, tady jsme chodili lyžovat na tenhle velikej kopec," a ukázala na malou hroudu hlíny na horizontu. "Teď vím naprosto přesně, kde jsme," řekla po několikáté již tu noc. Ale tentokrát jí to jakoby zázrakem vyšlo. Vylezli jsem uprostřed Dubče. Rozloučili se. Míša šla doleva do Dubečku domů a já doprava, směr Běchovice, do Počernic taky domů.

Tačud rozpráví.

Mám to už jen pět kiláčků. Vybíhám. Ani to vypité pivo mi nijak nevadí a běžení je fajn. Domů se dostanu ve tři hodiny ráno. Všichni spí, tma jako v prdeli s náznakem svítání. Někteří ptáci, trpící nespavostí, už začínají otvírat zobáky a rušit. Baví mě poslouchat jejich divné halasení. Jsem doma, jdu spát, je půl čtvrté. Příjemná svatba, příjemní lidé a příjemný všecko. Takže jsem s Helčou ten půlmaraton neuběhl, chyběly mi asi 4 kilometry. Ale chůze temným lesem sem a tam to možná tak trošku doplnila, kombinovaný maratónek. Ráno ze mě kupodivu ještě stále smrdí pivo, jdeme s Olinou nakoupit do Interšpáru a celá neděle je ve znamení žrádla, zdá se mi. Snídaně uzenej mates a celozrnnej rohlík jakejsi, za chviličku oběd, srdíčka v sýrové omáčce, přijela i Zuzka od Jirky, tak si žereme jak šlechta. A večer, to je fakt běs, ještě lososa s křenovou omáčkou.

Irena s Honzou rozbalujou hodnotné dárky

Šárce kytka sluší...

Ženich je v prdeli, neví, co udělat s porculánovým jelenem a psíkem.

Strom s vyobrazením partičky. Prý tam je i Helča, která do partičky patří, ale je momentálně na odvrácené straně Země.


Tahle bublina je prý Helča.


Obraz i s manuálem, who is who.

Carmen s tatem.

To je fuška...

Agresivní želva lidožrout + želví blues.

Hruška v hubě, to je ono.

Ještě jednou jelen.

Alice se dala na pití.

Sólo pro nevěstu a ženicha.

Našeptávání DJ.

Volá Alena, jestli se nechceme stavit na pivo. Jedeme tam a pijeme Svijany, Tonda měl narozky a tohle pivo v sudu zbylo, je potřeba ho dopít. Ale to všecko už je jiný příběh. Za pár dní odlétáme za vňoučátkama do Austrálie. Všecko se skládá do veselých obrázku a na světě je krásně navzdory tomu, jak se to snaží naše politická reprezentace posrat a rozdrbat. Ani tohle nedokážou dokonale. A to je dobře.

Původně jsem chtěl místo všech těch fotek ze svatby poslat jen tuto jednu, ale pak jsem vyměkl a dodal zbytek.


A to je konec. • Teoretičtí fyzikové Zurab Berezhiani a Fabrizio Nesti z univerzity v italské l´Aquile pozorovali při jaderném štěpení, že neutrony, které jsou jedním z jeho produktů, záhadně zmizely. A to v řádu několika sekund, tedy podstatně rychleji, než je jejich desetiminutová životnost. Vědci vyslovili teorii, že mizení částic může být způsobeno tím, že se promění ve své neviditelné „zrcadlové“ dvojče v paralelním světě. Tímto způsobem by neutron mohl vstupovat do paralelního světa a zase se z něj vrátit zpět.
 • Nedávno byly objeveny nejstarší hudební nástroje. Jedná se o flétny vyrobené z ptačí kosti a z mamutího klu, staré 42 tisíc až 43 tisíc let. Pocházejí z jeskyně na jihu Německa Geissenklösterle v pohoří Švábská Alba. Podle Toma Highama z Oxfordské univerzity jdou nové nálezy ruku v ruce s dřívějším předpokladem, že Dunaj byl před 40 až 45 tisíci lety důležitou cestou pro pohyb lidí a technologických inovací do střední Evropy. 

 •  Žádný drby neznám.
 • Už jen pár dní a letíme za vňoučátkama.
 • Helča uběhla půlmaraton za míň než dvě hodiny.

 

australia

foto Milan a Helča

australia

Surreálný inspektor Zrzek

Bobík:
" I am half Bobik, half Harry Potter and half warevolf.... and sometimes half vampire too.
"

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerGalerie Millenium
Jiří Kovanic -Fotografie (do 15.7.2012)
Galerie u Betlémské kaple
Josef Šíma, Václav Boštík Obrazy mezi nebem a zemí (do 15.7.2012)
GATE Galerie a informační centrum
FRANCIS BACON & BOHUMIL HRABAL (do 22.7.2012)
Dílo světoznámého irského malíře Francise Bacona nebylo doposud v Praze nikdy uceleně představeno.
Pražský hrad
Jan Reich – Fotografie (do 19.8.2012)
Životní příběh fotografa narozeného roku 1942 v Praze.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Sabine Richebächer: Život mezi Jungem a Freudem
Životopis Sabiny Spielreinové
Počátky psychoanalýzy jsou těsně spjaty s postavami Sigmunda Freuda a Carla G. Junga – a také Sabiny Spielreinové. Milostný poměr mezi mladým, ženatým Jungem a jeho pacientkou rusko-židovského původu vedl k vážným trhlinám ve vztahu s jeho učitelem Freudem. Sabina se stane tvořivým principem Jungovy psychoanalytické teorie a zároveň jeho nejlepší žákyní. Životopis jedné ze zakladatelek dětské psychoanalýzy a vůdčí představitelky ruské psychoanalytické školy je fascinujícím úvodem do studia historie moderní psychologie. O tom, že je postava Sabiny Spielreinové stále živá, svědčí také nový film o jejím životě kanadského režiséra Davida Cronenberga Nebezpečná metoda (2011). Kniha zaujme nejen čtenáře se zájmem o psychologii, ale také čtenáře Carla. G. Junga a Sigmunda Freuda a zároveň všechny ty, kdo milují judaistickou literaturu a dějiny moderního židovstva.
Sabine Richebächer pracuje jako klinická psycholožka a psychoterapeutka v Curychu.

Australská skupina King Cannons vydává novinku nazvanou Brightest Light.  „Těšte se na elektrizující kombinaci soulu a rocku, na kterou se nezapomene,“ slibuje šestičlenná kapela.   


 • Vezmi život do svých rukou a co se stane? Strašná věc: nebude koho obviňovat.“ (Erica Jong)
 • Kina:
  2.7. – Aero – Nebezpečná metoda (režie: David Cronenbert, 2011, Kan./VB/Něm./Švýc., 99 min. Drama) (Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung (Michael Fassbender) žije se svou těhotnou ženou Emmou (Sarah Gadon) v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku hvězdné kariéry. Inspirovaný prací Sigmunda Freuda (Viggo Mortensen) chce na mladé pacientce, u níž byla diagnostikována hysterie, vyzkoušet experimenální léčbu zvanou psychoanalýza. Léčba Sabiny Spielrein (Keira Knightley) je úspěšná a Sabina v hovorech s Jungem přiznává, že v dětství byla ponižována a bita autoritativním otcem. Jung tak odhaluje rušivý sexuální element, který ovlivňuje její dysfunkci, což podpoří jeho teorii o propojení sexuality a emočních poruch.) (18:00)
  3.7. – Aero – Královská aféra (režie: Nikolaj Arcel, Dán./Švéd./ČR/Něm., 2012, 128 min.) (Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander.) (18:00)
  4.7. – Aero – Mechanický pomeranč (režie: Stanley Kubrick, VB, 1971, 131 min. Krimi) (Chuligán a týpek s buřinkou na hlavě má svůj vlastní styl, jak se dobře pobavit. Obvykle však s tragickými následky pro ostatní. Alexova proměna z amorálního fracka v řádného občana s vymytým mozkem a zase zpátky, je základním kamenem šokující futuristické vize budoucnosti, jež je Kubrickovou adaptací novely Anthonyho Burgese.) (18:00)
  6.7. – Aero – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (18:00)
  2.7. – Oko – Železná lady (režie: Phllida Lloyd, VB/Fr., 2011, 105 min. Biografický) (Bez kompromisu… Margaret Thatcherová, neobyčejná a všestranná žena, která dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, se jako první žena stala premiérkou Spojeného království Velké Británie a Severního Irska. Svým nekompromisním přístupem k politickému, ale i osobnímu životu, získala přezdívku Železná lady. Film ukazuje Margaretino jedenáctileté působení v pozici předsedkyně britské vlády, její neústupnost a rozhodnost, ale i to, jakou cenu zaplatila za politický vliv a moc.) (18:00)
  2.7. – Oko – Trainspotting – poslední zastávka (režie: Danny Boyle, VB, 1996, 94 min. Krimi) (Temný příběh o drogách, kamarádství a zradě v britské černé komedii.) (Další snímek tvůrčího tria, skládajícího se z režiséra Dannyho Boylea, scénáristy Johna Hodge a producenta Andrewa MacDonalda, si získal ještě větší celosvětovou popularitu než předchozí Mělký hrob. Ve vyprávění hlavního "hrdiny", asociálního mladíka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti současné konzumní společnosti. Renton a jeho skotští přátelé jsou totiž narkomané, jejichž jedinou starostí je sehnat další dávku. Jenže "skutečný život" smutné protagonisty "semele" a změní. Někteří nepřežijí, z jiných - jako například právě z Rentona - se stanou "normální" lidé. Epizodické vyprávění vytváří zvláštní mozaiku, z níž se velmi působivě vynořuje pochmurný obraz jedné "ztracené" generace. Snímek těží z tradic britského civilismu a dokumetárních filmů se sociální tématikou, ale zároveň je radikálně inovuje pomocí surrealistických hříček, černého humoru, dynamické kamery, střihu a charakterizace hlavních postav.) (20:30)
  4.7. – Oko – Lovci hlav (režie: Morten Tyldum, Norsko, 2011, 100 min. Krimi) (Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu…) (18:00)
  5.7. – Oko – Bůh masakru (režie: Roman Polanski, Fr./Něm./Pol./Šp., 2011, 79 min. Komedie) (Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby... Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili. Přátelské žertíky zprvu vysoce civilizovaných lidí se postupně mění v masakr, kterému nikdo z nich neunikne. Příběh odhaluje to, co je politicky korektní, a ukazuje, že pod pozlátkem je mnoho krutosti.) (18:00)
  6.7. – Oko – Kůže, kterou nosím (režie: Pedro Almodóvar, 2011, Šp., 118 min. Drama) (Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval jeho milovanou zachránil. Šarmantní muž posedlý ideou, jež sahá za hranice bioetiky, se nenechá spoutat skrupulemi ani v okamžiku, kdy se rozhodne svůj vynález testovat. V příběhu, v němž hraje zásadní roli chladně vykalkulovaná a precizně provedená pomsta, Almodóvar za scenáristické pomoci bratra Agustína suverénně kombinuje časové roviny, mezi něž rozpíná svá témata vášně, tělesnosti a pohlavní identity. Jeho devatenáctý film je opět sofistikovanou poctou filmu, tentokrát Hitchcockovi, Buñuelovi či hororu Georgese Franjua Oči bez tváře.) (18:00)
  7.7. – Oko – Muži, kteří nenávidí ženy (režie: David Fincher, 2011, USA/Šv./VB/Něm., 158 min. Drama) (Mikael Blomkvist je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem Vangerem, je povolán, aby rozluštil tajemství dávného zmizení jeho milované neteře Harriet - kterou, jak je Vanger přesvědčen, zavraždil některý z členů jeho rodiny. Novinář se vydává na odlehlý ostrov u promrzlého švédského pobřeží, aniž by tušil, co tu na něj čeká. V téže době je Lisbeth Salanderová, výstřední, ale velmi efektivní detektiv společnosti Milton Security, pověřena úkolem Blomkvista prověřit. Tento úkol má nakonec za následek to, že s Mikaelem spojí síly při vyšetřování vraždy Harriet Vangerové.) (18:00)
  2.-4.7. – Evald – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (20:30)
  2.7. – Světozor – EM a ON (režie: Vladimír Michálek, 2011, ČR, 87 min. Dokument ) (Dokument bez cenzury i autocenzury je věnován dvojici nekonvenčních umělců a kamarádů z Litvínova. Em Rudenko, nonkonformní ukrajinský stavební dělník, básník a alkoholik, je autorem absurdních a sexuálně podbarvených básní z dělnického prostředí. Xavier Baumaxa je osobitý performer, básník a undergroundový bard. Ve své tvorbě paroduje žánry bez rozdílu, karikuje celebrity a zesměšňuje takřka cokoliv.) (20:45)
 • Filmové festivaly:
  do 7.7. – Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (info: http://www.kviff.com/)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  2.7. – Agharta – Matej Benko Quartet (21:00)
  3.7. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
  4.7. – Agharta – František Kop Quartet (21:00)
  5.7. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
  6.7. – Agharta – František Uhlíř Team (21:00)
  7.7. – Agharta – Emil Viklický Trio (21:00)
  2.7. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
  3.7. – Blues sklep – Trio Romano (21:00)
  7.7. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
  5.7. – Blues sklep – Bluesberry (21:00)
  6.-7.7. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
  2.7. – Jazz Dock – Charlie Sawyer & The Savoj Blues Band (22:00)
  4.7. – Jazz Dock – John Gros & Brian Seeger & Friends (22:00)
  5.7. – Jazz Dock Astidir (19:00)
  5.7. – František Kop Quartet (22:00)
  6.7. – Jazz Dock – Erika Fešová (22:00)
  7.7. – Jazz Dock – Santy y su marabú (22:00)
  2.7. – Jazz klub Ungelt – Groove In (21:15)
  3.7. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun (21:15)
  4.7. – Jazz klub Ungelt – Charlie Sawyer & The Savoj Blues Band  (21:15)
  5.7. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
  6.7. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
  30.6. – Jazz klub Ungelt – Charlie Sawyer & The Savoj Blues Band (21:15)
  7.-8.7. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
  2.7. – Jazzboat – Hanelle Blue´s Band (20:30)
  3.7. – Jazzboat – Petra Ernyei & Jakub Šafr Quartet (20:30)
  4.7. – Jazzboat – Jana Koubková Quartet (20:30)
  5.7. – Jazzboat – Charlie Sawyer & The Savoj Blues Band (20:30)
  6.7. – Jazzboat – Eva Emingerová Quartet (20:30)
  2.7. – O2 aréna – Pearl Jam (19:00)
  3.7. – Reduta – Karel Růžička Quartet (21:30)
  4.7. – Reduta – Los quemados (21:30)
  5.7. – Reduta – Berenika K. & Emil Viklický Trio (21:30)
  6.7. – Reduta – Prague big band (21:30)
  7.7. – Reduta – Senior Dixieland (21:30)
  2.7. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
  3.7. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
  4.7. – U malého Glena – Jamie Marshall & Radek Hlávka  (21:30)
  5.7. – U malého Glena – Tomas Jochman trio feat. Petra Brabencová (21:30)
  6.7. – U malého Glena – Brunner/Šnilder Duo (21:30)
  7.7. – U malého Glena – Los quemados (21:30)
 • Kluby - cizina:
  3.-6.7. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Matt Bianco (19:00, 21:30)
  2.7. – Blue Note New York, USA – Marc Cary Focus Trio (20:00, 22:30)
  5.7. – Twins Jazz, Washington, USA – Jacob Garbus Quintet  (20:00, 22:00)
  2.-3.7. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Pharoah Sanders Quartet (18:00)
 • Hudební festivaly:
  3.7. – Rock for People 2012, Hradec Králové (info: http://www.rockforpeople.cz/)
  5.7. – Festival Florenc 2012, Velký Újezd u Olomouce (info: http://www.festivalflorenc.cz/)
  do 8.7. – Smetanova Litomyšl (info: http://www.smetanovalitomysl.cz/)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  6.-7.7. – Nová scéna, hostuje Laterna magika – Kouzelný cirkus (režie: Evald Schorm) (Vstupte do zázračného cirkusu, v němž můžete spolu se dvěma klauny putovat za tajemnou krásou Venuše a prožít přitom spoustu dobrodružství. Představení plné iluzí, které tvoří perfektně sladěné scény tance, pantomimy a černého divadla. Ze dvou vajíček, která přinesou ke břehu mořské vlny, se vylíhnou dva klauni. Než se stačí porozhlédnout, už je tu Svůdce, symbol nástrah a osidel, která jim přichystal svět, už je tu Venuše, vidina tajemné krásy, která je vyláká na dalekou pouť. Ta pouť je těžká i krásná jako život sám, klauni na ni stárnou, zatímco to, po čem touží, zůstává věčně mladé.) (20:00)
 • Divadla:
  3.7. – Divadlo Komedie – Peter Handke: Hodina ve které jsme o sobě nevěděli. (režie: Dušan D. Pařízek) (Dokument bez cenzury i autocenzury je věnován dvojici nekonvenčních umělců a kamarádů z Litvínova. Em Rudenko, nonkonformní ukrajinský stavební dělník, básník a alkoholik, je autorem absurdních a sexuálně podbarvených básní z dělnického prostředí. Xavier Baumaxa je osobitý performer, básník a undergroundový bard. Ve své tvorbě paroduje žánry bez rozdílu, karikuje celebrity a zesměšňuje takřka cokoliv. Hodina ve které jsme o sobě nevěděli“ je hrou bez dialogů. Peter Handke v ní zobrazuje dění na blíže neurčeném náměstí, středem pozornosti jsou fragmenty cizích životů, gesta, symbolické výjevy, setkání a konflikty. Vědomí se mísí s nevědomím, reálné situace se proměňují v groteskní střety a sny, křižovatka osudů se stává obrazem koloběhu života.) (20:00)
  4.7. – Divadlo Komedie – Johannes Urzidil / David Jařab: Weissenstein (režie: David Jařab) (Příběh muže, na kterého se usmálo neštěstí. Příběh muže s velkou hlavou, malým sebevědomím, velkým pocitem viny, malou schopností přijímat štěstí, velkou tendencí potkávat smůlu a malou vůlí k životu. Weissensteinův život by mohl být nakonec docela hezký, kdyby nebyl jedním velkým provizoriem, nekončícím dokonce ani smrtí. Hrob Karla Weissensteina na Malvazinkách se nepodařilo dohledat. Někde u zdi tam ale stále leží. Nemá kámen, nemá jméno. Kafka, Werfel, Urzidil – tihle Pražští Němci! O ztracených existencích umí vyprávět, že by jim to mohl leckdo závidět.) (20:00)
  5.7. – Divadlo Komedie – Thomas Bernhard: Staří mistři (režie: Dušan D. Pařízek) (Dva starci a jejich šarvátky ve vídeňském Kunsthistorickém muzeu. Jeden - neúspěšný žadatel o místo policisty, kterému nezbylo než to zkusit na místě zřízence muzea („uniforma jako uniforma“), druhý - vytrvalý návštěvník, který již třicet let dochází obden do Bordoneho sálu rozjímat před Tintorettovým obrazem Muže s bílým plnovousem. Vztah nerudného uživatele kulturně-vzdělávacích zařízení ke světu, světlu a kulturně-vzdělávacím zařízením odhaluje víc než podstatu umění: je zprávou o stavu duše na konci jednoho dlouhého života.) (20:00)
 • Divadelní festivaly:
  2.7.-7.- Letní shakespearovské slavnosti 2012 (info: http://www.shakespeare.cz/festivaly.htm/)


DNES ODPOLEDNE

 

se u nás čarovalo s bublifukem – to totiž umí nejlíp teta Eva!


Zuzanka si na to vytvořila vlastní názor.

LETNÍ SBOROVÁ DÍLNA LOMNICE 2012


začne ve středu večer. Přijedou zájemci o sborové zpívání z různých částí Česka a možná i Slovenska.
Dílnu provázejí koncerty - ve čtvrtek 5. 7. ve 20:00 vystoupí v synagoze MUStr. Milan Němec s Hanou Holišovou a Skip Wilkins s dcerou Emily, v pátek 6. 7. rovněž ve 20:00 Tomáš Novotný a Míša Horká, studenti JAMU a různé sbory – na tomto odkazu jsou podrobnosti:
http://www.lsda.cz/co-je-lsda
Těšme se!

 

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

1. 7. 2012 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš