Děda Olda – 93
(Brno)

Teď, ať se vám to libí nebo nelíbí, musím přerušit plynulý tok Ploučnice a podat krátkej report z návštěvy Brna a Bobíkové stužkovačky, aby mě příbuzenstvo nevykostilo a nenutilo mě, abych jim poslal nějaký fotky. Ale hned v dalším WWWpraseti už budu pokorně pokračovat v popisu čundru podél Ploučnice.

Helča nás pozvala na stužkovací slavnost Bobíkovy třídy. Končí devítkou základku. Kurňa to to letí.

Vše se odehrávalo ve vísce těsně za Kladnem. Má výbornej název. Velká Dobrá.

Boris, ještě než jsme odjeli, šel koupit kytku pro svou bejvalou učitelku, protože ji měl rád a ona jeho. Potkal se tam i s učiteli, který ho taky učili. Fotil jsem to zdálky, takže nevím, o čem si povídali, ale takhle na dálku to vypadá, že Borise měli rádi.

Boris a jeho učitelka.

A jiná jeho učitelka.

Brácha! Seš jednička.

Bobík a jeho učitelka.

Bobík mafián čeká na své vystoupení.

Venku se parádně rozpršelo.

Olina a Helča pozorně sledujou program.

Vystoupení popelářů z 9A

V kulturáku přilepeným k hospodě je narváno.

Jiné vystoupení 9A.

Děcka se programu docela dost věnovala.

Ať si kdo chce, co chce říká, klukům holčičí šaty a sukně sluší. To samé je nutné říct i o holkách.

9B a jejich vystoupení.

Tak trochu country švihlý muzikálem.

Společné zpívání 9B.

Pak byla i prezentace z obrovské hromady fotek. Akorát místo je zvolené tak, že třeba já po zlomenině krku jsem neviděl ani jednu fotku. Tak moc se totiž neotočím. Já vím, ve Vesničko má středisková na tohle téma radí pan doktor Rudolf Hrušínský. Měl jsem se otáčet celej.

Taťka a syn.

Helča v klobouku.

Pana třídního měli fakt rádi.

A točilo se na plný pecky.

Baletka v záloze připravuje Labutí jezero s hokejisty z hokejistické třídy 9H.

Byli boží, ti ranaři z ledu.

I na kankán došlo.

A taky trochu Ferdy Mercurryho.

Bobík ošerpovanej.

A ještě společný foto. Nejspíš poslední.

A teď už honerm pryč. Alespoň podle Bobíkova výrazu to tak vypadá.

A teď to slíbené Brno. Do Brna jezdíme většinou vlakem. Mám rád rychlík Vysočina. Jezdí pomalu až skoro důstojně, stihnu přečíst tenčí knížku, zastavuje v Krpoli a je roztomile zanedbanej. Tentokrát mě překvapil dalším levlem. Když jsem čůral na hajzlíku, natekla mi voda z děravé střechy vagónu na hlavu a za triko. Jo, pořád mám rychlík Vysočina rád.

Děda měl před pár dny neuvěřitelný devadesátý třetí narozky. Skoro vždycky máme obavy o svý zdraví, protože u Jiřinky a dědy se děsně žere. Ale tentokrát to bylo jaksi komornější a snesitelnější. K snídani žádný doršlébry nebo vajíčka na špeku, vlašáky a šunky. Jeden chleba s Camembertem a pak už stačilo jen odmítnout koláč z pomeranče. I oběd byl později a bylo klasický vepřo, knedlo, zelo. Ani to z talíře nepřetíkalo. Bylo to úplně fantasticky dobrý. Přesto jsem mě pocit, že jsem přežranej a přešlo mě to až v neděli ráno. Během návštěvy jsem jim nabrousil několik nožů. Nevnucoval jsem se, sama Jiřinka po ostrých nožích volala. Pak jsem ještě sundal u dědy záclony, Jiřinka je vyprala a po krátkým schnutí na balkoně je Olina zase pověsila zpátky.

Čau staroušci, za pár tejdnů zas přijedeme. A bacha na prsty, nabrousil jsem vám nože.

Od stařečků jdeme přes Lužánky, aby Olina ulovila klíště.

U Dany v baráku.

Tibor se byl koupat a je z toho úplně grogy. Ani si nedokáže sám zašít polštář.

Tanya je mlsná huba.

Babička s Tanyou.

Výchova Tibora názornejma metodama.

Celá rodinka v prudkým slunci.

Tibor a koláč.

Tanya a černej rybíz.

Sourozenci T+T.

U Lindy na balkoně je krásnej výhled na Brno. No a samozřejmě je tu i kytkodžungle, to je asi taková rodinná choroba. Na Olinu sice žádnej balkon nemá, ale podobnost tu je.

Tanya si povídá s černým chrochtacím prasetem. Tohle prase možná použiju na logo pro WWWiditelné prase pro rok 2023.

Sourozenci.

Tibor mi zazpíval písničku Meky Mesr ach můj bóže. A já jsem se té písničky nedokázal zbavit. Až v pondělí se mi to podařilo vytlačit Captainem Beefheartem.

Tanya a sušenka.

Názorná výuka - druhá lekce.

Tanya a lupy.

Tibor a mlíko.

Výuka znakové řeči.

Pak se jakoby zázrakem podařilo Daně přemluvit Tibora, aby si konečně sundal pyžamo.

Tibor ještě stihl zmlátil balón, ale čas na rychlík Vysočina nastal. Domů, do Prahy, do Pařezin, do...

Nashle Brno, za pár tejdnů nás tu máš zas.

podpisRobynne a Honza: "Zdravime z Washingtonu."

 

PAN JIŘÍ JEST ZAMĚSTNÁN NA NĚKOLIK DNÍ NA
Letní sborové dílně v Lomnici. Zvučí a tak.
Posílá i něco málo fotografií.
Třeba následující dvě přišly pod názvem Pohodička.


Samozřejmě prověřil i Genius noci!


Pivovárek funguje a všechno v textu, který visí na prasátku úplně dóle, platí!


Židovský hřbitov je pořád na místě a zachovává si svoje kouzlo.


Všechno je, jak má být.
Já mám po operaci šedého zákalu a snažím se o klidový režim.
Na úterní koncert se ale vypravím a už se opatrně těším, co se objeví za novinky.


Záběr z noční porady vedení LSD u Dalibůrkova obytného vozidla přímo na náměstí.


Dnes byli poznávat na velocipédech okolí Tišnova a dojeli až někam do Prudké. Tam je krajina víc, než mírně zvlněná!
Plastika se prý nachází přímo v Tišnově, naproti hotelu Květnice.

Dada a spol.

Milí přátelé,
velmi srdečně vás zvu na jubilejní 15. ročník festivalu Letní sborové dílny, který se po dvouleté pauze vrací zase na výsluní.
Pokud budete chtít zažít pohodové večery se skvělou muzikou, zavítejte do Lomnice.
Srdečně vás zvu

Barbora Pavlišová
Terra incognita
T: 724775396

Vážení géniové,
jistě už s přicházejícím oteplením cítíte tu svíravou žízeň, kterou bezpečně zažene pouze řádně vychlazené pivo. Mohly by vám přijít vhod informace, kde všude se s námi můžete potkat a naše pivo ochutnat. Není nad to napojit tělo i duši!
25 / 6 / Mini Gastro Fest v Tišnově První ročník v příjemném prostředí MěKS Tišnov - trochu to v Tišnově rozproudíme, když tu máme tolik pivovarů ;)
3 / 7 / Letní sborová dílna v Lomnici - jazzový koncert na zámku
5 / 7 / Letní sborová dílna v Lomnici - vystoupení účastníků na zámku V rámci LSD budou probíhat tyto dva koncerty pro veřejnost - my k tomu budeme na zámku čepovat pivo - na zámku, který se otevírá jen výjimečně. Pokud byste si snad také chtěli zazpívat, určitě ještě budou nějaká volná místa na www.lsdlomnice.cz
16 / 7 / Pivní festival v Rosicích Spousta piva, jídla, muziky a zase piva ;)
5 / 8 / Železo v Železném Kováři u piva a muziky - to je vždycky sranda. Návštěvníci také hlasují o nejoblíbenější pivovar, což jsme zatím vždycky byli my. Asi by se mělo přestat soutěžit.

Pivnice jede
Asi si po takovém výčtu akcí říkáte, jestli vůbec můžete zajít jen tak v klídku na pivo do naší pivnice. Můžete! Děláme co můžeme, abychom byli všude a pivnice je tedy otevřená stále každý víkend od pátku do neděle. Na čepu vždy 4 druhy našich piv a něco drobného k snědku. V parném létě doporučuji zejména osvěžující Orange Pepper Weizen nebo v největším vedru náš lehký Summer Aler 8%. Ale nebojte, klasika zůstává - Hořká desítka i Ovesný ležák. Pomáhají nám naše milé kamarádky z Ukrajiny, kterým dáváme všechna dýška, aby si trochu přilepšily.
Pomoc by se však hodila
Přece jen je nás občas trochu málo... Jak píši na našem Facebooku: "Pojď se s námi kamarádit, trochu u toho pracovat a trochu u toho i vydělat. Jde o osvěžující brigádu max. jeden den v týdnu (PÁ 16:00-22:00, SO nebo NE 13:00-22:00). Naučíš se toho spoustu o pivu, vyzkoušíš si, jaké to je dělat v malé vesnické hospůdce v tvůrčím prostředí rodinného pivovaru. Zkušeností netřeba, stačí mít trochu fištrón, nadšení, a umět komunikovat s lidmi. Taky to chce poctivost a čistotu, bez toho to nejde. Jo a jsme HATE FREE podnik, takže žádný rasismus, xenofobie, homofobie, závist - lidem se snažíme pomáhat, ne je kritizovat. Takových lidí, co mezi nás zapadnou, je určitě spousta, že? Jsi to Ty? Nebo někoho takového znáš? Pomůžeš nám alespoň sdílením? Dík, jsi geniální 🥰 " Zájemci prosím pište na mail: jana.pavlisova@geniusnoci.cz nebo ještě lépe rovnou zavolejte: 605 165 058
Chci doplnit DREAM TEAM pivnice
Malý úspěch naší oblíbené desítky
V březnu jsme se zúčastnili Jarní ceny českých sládků. Nemáme ambice obíhat soutěže, a tak ani naše piva nejsou vařena tak, aby přesně zapadala do "soutěžních kategorií". Jediné pivo, které nijak nevybočuje, je naše Hořká desítka. A tak jsme ji zkusili přihlásit do soutěže, kde se nakonec ve velké konkurenci umístila na druhém místě nejlepších výčepních piv. Nám moc chutná, tak máme radost, že nejsme sami 😇
Krásné a klidné léto
A to už moji milí musí být pro dnešek vše, protože tento mail píšu střídavě už tři dny a (ano, mezitím se mi vymazaly neuložené změny) a a a už musím běžet tlačit zase pivo do pivnice. Proč tlačit? To vám povím někdy příště. Na korektury není čas, kdo najde chybu a nechá si to pro sebe, má u mě pivo 😜 Moc se na vás těšíme, ať už to bude kdekoliv.
Mějte se geniálně! Genius noci Jana Pavlišová a zbytek celé famílie