Před námi Harbor Bridge I.
(obešli jsme si operu a míříme na most.)

Obešli jsme si tu krásnou operu, šáhli na hnusnej beton, šli se dovnitř vyčůrat. Samozřejmě, jak už jinak tu v té velké zemi vzhůru nohama, hajzly zadara a voňavý. Několikrát se pěkně rozechcalo a my jsme byli rádi, že na některých místech opera trošku přečuhuje a umožnila nám ukrýt se maličko před tím lijákem. Naposledy se ohlídneme a míříme podél přístaviště, kde každou chvíli vyráží lodě na různý místa Sydney, tak jako u nás třeba autobusy. Chceme se podívat, kdy jezdí ten vodní autobus do Manly, protože tam bysme se rádi další den našeho pobytu v Sydney podívali. Všude je spousta usměvavých lidí, nikdo není nasranej a nám se tu fakt moc líbí. Musíme najít, kudy se dostat na Harbor Bridge a přejít ho na druhou stranu, do čtvrti Kirribilli.

Takže, to je ten most, na který se chystáme. Pohled od opery.

Na druhý straně móře je Kirribilli

Ještě než jsme dorazili k nástupišti na lodičky, tak jsme se museli zastavit před modernizovaným Aboridžincem. Možná ani žadnej A. není, protože to jen trochu vynáší. Je pomalovanej skoro autenticky a na dydžerydů hrál dobře.

Měl to docela zmáknutý i pohybově, vyprávěl při hraní, že tohle je takovej pták a dělá tohleto a k tomu baletil rukou. Líbilo se mi to. A CD jsem si nekoupil.

Zábradlí mezi mořem a souší je stylový.

Most nás láká obloukem.

A že s Austrálií má britský impérium fakt hodně společnýho potvrzujou tihle tůristé. Tak jako ve staré Anglii...

Touhle lodičku zítra pojedeme do Manly.

Už víme kdy a odkud. Na druhé straně promenády stojí jiná atrakce a nabízí svý cédéčka. Všimněte si prosím, že nejčastější obuví v Austrálii jsou vietnamky. Vietnamky jsou všude. I v arabských zemích. Arabsky se vietnamkám říká šibši. Teda jako tem blbejm gumovejm botám. Já vietnamky nemám ani trošku rád, protože jsem děsně lechtivej na šlapkách a ta guma mezi palcem a ukazovákem mě vyloženě sere.

A další místní rodáci. Hrajou taky dobře a jsou daleko autentičtější. Taky vypadají o hodně víc hrozivěji, než ten první šáša.

Já vím, je to jen produkce za prachy, Brousek a peruánští pištci na Václaváku, ale bylo to milý.

To bude dozajista country a to já moc nemusím. a ty vietnamky taky ne. Zato tenhle chlápek vypadá jak doopravdickej ozík. Tak se říká místním Australanům. Těm, kteří se tu narodili. Protože Austrálie, to je kotel, kde jsou všichni. Spousta lidí odjinud, všecko se to prolíná a je to hodně zajímavý a jsou málo xenofobní, tohle mít všecko u nás v zaprďáckým Česku, to by bylo keců.

V jednom z minulých čísel jsem psal, že Ibis má zobák vymyšlenej na odpadkáče, a nebo naopak, že někdo pro tyhle ptáky vymejšlel místní odpadkáče. A tady je důkaz, jakej je ibis šikovnej vybírač odpadků.

Nedá nám to a musíme se stále ohlížet po té krásné a nesmírně zajímavé budově.

Australani dovedou být docela vtipní a nápadití. Tedy pokud dělají to, co jim jde. Jinak je to běs. Viděl jsem některé návrhy plakátů a letáků a taky nějaká jejich loga a dost často to bylo poklesle příšerný.

Speciální foto do archivu a kroniky velocipédovýho závodu Tour de Zavadil.

T5ípatrová loď, to je ale macek, myslíme si, jenže to ještě netušíme, co uvidíme zítra.

Stále mě každý pohled nutí fotit tu krásnou budovu.

Tomuhle molu jsem začal pracovně říkat žrací. Tady totiž skoro všichni žrali. Jen my dva s Olinou jsem neměli ani chuť a ani co.

Všichni, nejen já, fotí operu. Ze všech stran a pořád.

Akorát se někdy netrefí.

Asi nějaký starý doky? Teď je z toho hotýlek a hospody.

Tenhle zrzek je naprostá stylovka Hranolky a majolku a cosi smaženýho. Musela to být hodně zdravá prasárna. Rackové jsou děsně drzý a je potřeba si na ně dávat bacha. Stačí chvilička nepozornosti a jste bez žrádla.

A žerou tu s velkou chutí. I porce v hospodě jsou obludný.

Zase jsme o kousek blíž.

Moc hezká plastika. Samozřejmě, že s aboušskejma motivama.

A zase ta opera.

A odrazy ve skle. Za sklem žerou lidi obrovské porce masa a hranolků.

Já si s tou operou nedám a nedám pokoj.

Olině vyschla učitelská huba, tak si musí koupit nějakou obyčejnou vodu v petce.

Mám pocit, že vidím nevěstu s ženichem.

A taky že jo. Svatebčané jsou posazení na skálu, pobíhá kolem japonský fotograf s Canonem, všude jsou rozmístěný blesky broncolor a má asi 4 asistenty, kteří se snaží ochočit umělá světla tak, aby to vpadalo jakoby tam žádný světla nebyly. Je to fakt peklo sledovat. Možná, že ty fotky boudou dobrý, ale stejně mě to dycky pobaví, kolik musí fotograf vyvinout úsilí a kolik aparatury na to potřebuje, až to vypadá jako doopravdický.

Moc teplo není a nevěsta má husí kůži, focení bude trvat ještě hodně dlouho podle toho hemžení se světly a tak.

Kirribilli: jak napovídá Olina Kirribilli, tam jsme byli. Což teda ještě zatím u týhle fotky neplatí, protože tam teprve budeme. Ale až v nějakým příštím povídání...

Most vypadá docela složitě.

Pro železo to vůbec není jednoduchý takhle blízko moře.

Kolem tohohle auta byly rozházený bonbony a my jsme si blbci dva nebo tři vzali. Já třeba jsem na ně vůbec neměl chuť a přesto jsem jeden ten zabalenej větrovej bonbon vzal, jenže on prosákl po několika deštích papírkem a já jsem pak celej den měl ulepenou ruku a musel jsem si ji neustále umejvat v kalužích, jenže to moc nepomáhalo. Kdoví, co to bylo za jedovaté návnady.

Největší atrakcí toho Harbor Bridge je jeho přejití po oblouku. Mají to docela hezky vymyšlený a celkem i zajištěný. Když zaplatíte přes 200 dolar, dostanete vestu, sedák, helmu a rukavice, pak vylezete na začátek oblouku, zachytíte se za ocelový lano a hodinu se drbete přes ten oblouk a pak pěšky takovou lávkou zase zpátky. My jsme si to nedali, ale podle známých, co to absolvovali, to je docela fuška.

Tenhle obytnej barák je taky zajímavej. Normálně betonový krabice naskládaný na sebe. Je to skrz. Byt má okna na obě strany, Australani taky moc nepoužívají záclony, stejně jako v Irsku, takže je jim vidět do bytu a dokonce i skrz. Jen mi není jasný, kudyma tam lezou dovnitř. Asi to bude trošku složitější, než krabice od bot z betonu.

Už víme kudy a pomaličku se blížíme na most.

Růžový zmrzlinář.

Abychom nezabloudili.

Krabicovník.

Bytem je vidět skrz.

Ty vole, je to fakt docela vysoko. Kam se sere náš Nuselák.

A jsme tu. Že to je místečko vyzývající ke skoku dokazujou složitý ploty a zábrany a další opičárny, ale o těch až příště. Teď jdu honem spát.

bazar


Jednosměrka!

  • Samsung představil tablet Galaxy Note 10.1, který je možné ovládat prostřednictvím mysli. „Stačí“ k tomu systém senzorů, snímajících elektromagnetickou aktivitu mozku.
  • Keplerův dalekohled odhalil tři superobří planety obíhající kolem svých hvězd v systémech Kepler-62 a Kepler-69. Podle vědců se pohybují v obyvatelných vzdálenostech od svých hvězd. Jedná se o planety 62e, 62f a 69c.

  • Byli jsme ve Vraným a postavili novou starou zeď, protože stará stará zeď se rozpadla.
  • Použili jsme asi 10 let starej ztvrdlej cement pro maltu, takže to bude docela zázrak, když to vydrží.
  • V pondělí jsem zajel na otočku do Brna a byli jsme s Danou s maminkou, když se rozhodla odejít na druhou stranu řeky za naším tátou, kterej tam na ni čekal už pěkně dlouho.
  • Mám radost, že na to odcházení nebyla sama.

australia


Tyhle děti jsou normální, pochází z opice (Heleny) a ne z gekona.

foto Dr.

australia

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Dva nahluchlí dědoušci v autobuse:
"Tuhle jsem nakoupil dvoje piva, jedno Pardál a druhé Svijan."
"Žádný Svijan neexistuje."
"Ale to pivo se jmenuje po místě, kde ho vaří."
"No, asi jsi blízko, ale Svijan to určitě není."

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galerie Smečky (do 13.04.2013)
Joska Skalník
SNY / SITUACE / HRY

Ateliér Josefa Sudka (do 19. 5. 2013)
JAN JINDRA
Centrum současného umění DOX (do 06.05.2013)
Krzysztof Wodiczko: Out/ Inside
Autor proslul svými velkoformátovými videoprojekcemi na architektonických fasádách a monumentech.
Rakouské kulturní fórum v Praze (do 30.04.2013)
Gerti Deutsch – Fotografie 1935–1965 15.01. - 30.04.2013, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18

Karel Hvížďala: České rozhovory ve světě
Karel Hvížďala již v 80. letech v exilu korespondoval s dvacítkou českých spisovatelů žijících v emigraci (mj. Kryl, Beneš, Filip, Aškenazy, Fischl, Listopad, Škvorecký, Škutina, Binar, Lustig, Hutka či Brousek). Během dvou let pomocí ping-pongu otázek a odpovědí dokázal vytvořit obraz české literární scény v zahraničí. Tato unikátní kniha vyšla u nás (kromě exilového vydání v r. 1981) pouze v roce 1992, od té doby sice několik autorů zemřelo, jiní byli oceněni různými vavříny. V každém případě tato výpověď generace velkých spisovatelů 2. poloviny 20. století neztratila nic na své aktuálnosti a poodhaluje čtenáři, jak se tito lidé, jejichž jazykem byla čeština, cítili v zahraničí, kde bohužel tento jazyk nemohli používat.

Michiganské trio (hammondky, kytara, bicí) Organissimo vydává novou desku Dedicated. Americké trio hrající moderní souljazz, aktualizovaný inspiracemi z funku i rocku, si již svými pěti alby získalo řady příznivců. Dedicated navazuje především na předchozí živou nahrávku trio (Alive & Kickin´!, 2010). Od té doby se kytary nově ujal Ralph Tope, jehož styl je ovlivněn např. Wesem Montgomerym.

  • „Předsudek je skvělým spořičem času. Můžete vyjadřovat názory, aniž byste si předem zjistili fakta.“ (E. B. White)
  • Kina:
    22.4. – Aero – Hledá se prezident (režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2013, 110 min. Dokument) (Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.) (18:00)
    23.4. – Aero – Filmové překvapení – Aero naslepo (20:30)
    24.4. – Aero – Přehlídky – PechaKucha Night Prague Vol. 33 (20:20)
    26.4. – Aero – Pieta (režie: Ki-duk Kim, Jižní Korea, 2012, 104 min. Drama) (V životě nelítostného lichváře dochází k zásadnímu zvratu v okamžiku, kdy se objeví žena, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich setkání vzklíčí vztah, který ač se pohybuje mezi niternou empatií a vzájemným krutým zraňováním, směřuje k prapodivné harmonii. Kim Ki-duk se po sérii tuctových festivalových titulů a několikaletém útěku z civilizace vrací na výslunní. Jeho v pořadí osmnáctý film opět nabízí nelítostně upřímný i uhrančivě poetický pohled na podstatu lidských vztahů a současně přináší vyhrocenou metaforu kapitalismu. Film byl oceněn Zlatým lvem na filmovém festivalu v Benátkách.) (23:00)
    19.-24.4. – Atlas – Dávám tomu rok (režie: Dan Mazer, VB, 2013, 97 min. Komedie) (Ambiciózní Nat a neúspěšný spisovatel Josh jsou spolu neskutečně šťastní i navzdory rozdílné povaze. Jejich svatba je jak z pohádky, ale rodina ani přátelé nejsou přesvědčeni, že jejich vztah vydrží moc dlouho. Joshova bývalá přítelkyně Chloe a Natin pohledný americký klient Guy se zdají být zajímavou alternativou. Jak se blíží jejich první výročí, ani jeden nechce být ten první, kdo to vzdá. Ale vydrží spolu? Britská komedie od scénáristy filmů Borat a Bruno.) (17:30)
    22.4. – Oko – Přehlídky – Živě: Pařížská opera – Perníková chaloupka (19:30)
    26.4. – Oko – Hledá se prezident (režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2013, 110 min. Dokument) (Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.) (20:30)
    27.4. – Oko – Mistr (režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2012, 144 min. Drama) (USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell, který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem, který je právě se svou oddanou ženou a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.) (20:30)
    27.4. – Lucerna – Pásmo filmů – Videoklipy 3D (14:00)
    27.4. – Lucerna – Pásmo filmů – F. A. Brabec: promítání dosavadní tvorby ve 3D (16:45)
    27.4. – Lucerna – Pásmo filmů – Etudy / Shorts 3D (18:00)
    27.4. – Lucerna – Pásmo filmů – 3D promítání pro dospělé (23:30)
    23.4. – Mat – Ve stínu (režie: David Ondříček, ČR/SR/Pol., 2012, 106 min. Drama) (V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.) (14:00)
    25.4. – Ponrepo – Pásmo filmů – Pravda vítězí, Martin Čihák a jeho žáci (20:00)
    25.4. – Ponrepo – Přehlídky – Cinema Effenberger (17:30)
    25.4. – Kino Studio Béla – Přehlídky – Antifa: 161>88 (20:00)
    22.4. – Světozor – Dokumentární pondělí – Zhasni světlo (režie: Ivana Mladenovic, Rum., 2012, Dokument) (Mysoginský Alex odsouzený za vraždu své přítelkyně a žijící se svými prarodiči, oblíbený synek z bohaté rodiny Christian a Papan, mladý otec malé dívky pocházející z chudých poměrů – tři romští muži se vracejí po letech z vězení a navazují první kontakty se svými rodinami. Snímek, který zachycuje pozorovatelským stylem okamžiky krátce před a po propuštění tří mužů, rozkrývá tři tváře romské komunity v současném Rumunsku.) (20:30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    22.4. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
    23.4. – Agharta – Cloud nine (21:00)
    24.4. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    19.4. – Agharta – Martin Brunner Trio, Veronika Krčková (21:00)
    20.4. – Agharta – Noční Optika (21:00)
    21.4. – Agharta – Jazz Efterrätt (21:00)
    25.4. – Balbínova poetická hospůdka – Václav Koubek (20:00)
    27.4. – Balbínova poetická hospůdka – Létající Rabín (20:00)
    23.4. – Blues sklep – PPP (21:00)
    24.4. – Blues sklep – Motion Food (21:00)
    25.4. – Blues sklep – Večírek Tullamore Dew (21:00)
    26.4. – Blues sklep – Bluesberry (21:00)
    28.4. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
    22.4. – Jazz Dock – Piazzolla - Schnittke (19:00)
    23.4. – Jazz Dock – Rene Trossman Band (22:00)
    24.4. – Jazz Dock – Piastow (22:00)
    25.4. – Jazz Dock – Rostislav Fraš Quartet (19:00)
    26.4. – Jazz Dock – Excualo Quintet (19:00)
    22.4. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    23.4. – Jazzboat – Petre Ernyei Quartet (20:30)
    24.4. – Jazzboat – Ondřej Kabrna trio (20:30)
    25.4. – Jazzboat – Hanelle Blue´s Band (20:30)
    26.4. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    27.4. – Jazzboat – Vít Švec Trio (20:30)
    22.4. – Reduta – Luboš Soukup International Quartet (21:00)
    23.4. – Reduta – Fabrik (21:30)
    25.4. – Reduta – Sarah Tolar Quartet (21:30)
    22.4. – Stará Pekárna, Brno – Zapaska (20:00)
    23.4.  – Stará Pekárna, Brno – Gwyn Ashton Band (20:00)
    22.4. – U malého Glena  - Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    23.4. – U malého Glena – Roman Pokorný & Feeling the Spirit (21:30)
    24.4. – U malého Glena – Najponk Trio (21:30)
    25.4. – U malého Glena – Brian Charette Trio feat. Adam Tvrdy (21:30)
    26.4. – U malého Glena – Brian Charette Trio feat. Libor Šmoldas (21:30)
    27.4. – U malého Glena – Brian Charette Trio feat. Roman Pokorný (21:30)
    28.4. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    26.-28.4. – Blue Note New York, USA – Arturo Sandoval (20:00, 22:30)
    23.4. – Twins Jazz, Washington, USA – Lyle Link (20:00, 22:00)
    22.-24.4. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Meshell Ndegeocello (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    24.4. – Alfred ve dvoře – Trilogie pohybu: Fractured, la folia, tanec magnetické balerínky (Britská tanečnice předvede ne jedno, ale tři doslova strhující představení.) (20:00)
    25.-26.4. – Alfred ve dvoře, hostuje Divadlo Toy Machine – Praprapra… pohádka (Výpravné pohádkové představení, které se odehrává v dobách PRAvěkých, v PRAhistorii člověka…) (17:00)
    22.-24.4. – Divadlo Ponec, hostuje DOT 504 – 100 Wounded Tears (14 obrazů ztraceného zoufalství.) (20:00)
    25.4. – Divadlo Ponec, hostuje VerTeDance – Případy doktore Toureta (Dokážete předvést, co ve vás je?) (9:00 a 11:00)
    25.4. – Divadlo Ponec – Rozárium (Inscenace, která vznikla na základě inspirace zahradním prostorem v pražské čtvrti Karlín a divadelní hrou Václava Havla.) (20:00)
  • Divadla:
    26.4. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
    27.4. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina – (režie: Ladislav Smoček) (Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému… Pravda je ukryta tak hluboko, že je úplně neškodná a nemusí nám na ní vůbec záležet…) (19:30)
    22. a 26.4. – Dejvické divadlo – Irvine Welsh: Ucpanej systém (režie: Michal Vajdička) (Inscenace vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se doslova píše: … Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.) (19:30)
    25.4. – Divadlo ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    27.4. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    24.4. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
    25.4. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická banka (Alain Kraft, realitní makléř si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    25.4. – Divadlo Ungelt – Edward Albee: Hra o manželství (režie: Ladislav Smoček) (O nelítostném manželském ringu, s Chantal Poullain a Jiřím Schmitzerem. Hra o manželství proslulého amerického autora Edwarda Albeeho.) (19:00)



 

 

Divadlo Radost
uvádí skvělou komedii HNÍZDEČKO A ŠUNKOFLEKY
Vážení přátelé Divadla Radost!
Děkujeme za přízeň, kterou zachováváte našemu divadlu a rádi bychom Vás za ni nějak odměnili. Proto jsme se rozhodli pozvat Vás již tento čtvrtek 25. dubna 2013 od 19:00 hodin na naši super komedii HNÍZDEČKO A ŠUNKOFLEKY.
Níže naleznete bližší informace k tomuto představení a nechybí ani video ukázka.
Bonus pro Vás!
Pokud si rezervujete vstupenky na toto představení na adrese novak@divadlo-radost.cz, můžete si zároveň s nimi rezervovat vstupenky na veřejnou generálku našeho zbrusu nového představení BYLO NÁS PĚT, za akční cenu 50,- Kč za jeden lístek. Veřejná generálka se uskuteční v sobotu 4. května 2013 v 10:00 hodin.
Neváhejte a zpestřete si krásné jarní dny ještě krásnějším kulturním zážitkem.
Vaše Divadlo Radost.

Hnízdečko a šunkofleky
Děj komedie se odehrává dnes, mohl se však odehrát před dvaceti roky, ale může se odehrát i za dvacet roků, protože budou vždycky snílkové i nezaměstnaní, kteří nebudou mít na pořádný podnájem. Jde tedy o komedii nestárnoucí a vpravdě navěky aktuální. Dějištěm komediálních situací a vztahů je prostor sklepního bytu, kde se potkávají jeho obyvatelé, jejich sousedé i "náhodní" návštěvníci. Děj hry je plný překvapivých momentů a humoru, který přinášejí dialogy i vztahy osobních a někdy i poněkud "ulítlých" postav. Víc prozradit nemůžeme, protože bychom Vás připravili právě o ty momenty překvapení. Věříme, že se budete dobře bavit.
Malá ochutnávka z představení zde: http://www.youtube.com/watch?v=08xEdTMkXjo
Divadlo Radost, p.o., Bratislavská 32, 602 00 Brno; tel.: +420 545 321 273

 

Srdečně zvu na pondělní představení Nezvalovy Manon Lescaut, zvlášť proto, že bude možná už poslední! Herci se nám totiž rozjíždějí do různých koutů světa a mizí z Brna... Chcete-li znát odpověďna otázku "Manon? Kdo je Manon?", nezaváhejte a přijďte!
Vítězslav Nezval: Manon Lescaut
Pondělí 24. ledna v 19.30
Stadion, Kounicova 22
více info a rezervace vstupenek: www.divadloaldente.cz
S pozdravem
Jitka Vrbková

 

 

 

MÁM ZA SEBOU PRVNÍ ZKOUŠKU

 

s kapelou. Zkoušelo Quakvarteto a hosté. Hosté – to jsou šikovní muzikanti, kteří budou zaskakovat, když členové Quakvarteta budou mít povinnosti jinde.
Na zkoušce jsem měla foťák, ale furt se něco řešilo a ve funkci kapelníka (vlastně -ice-) jsem najednou neměla čas na focení ani pomyslet.
Kapela funguje báječně, zatím ve zkušebně, ale brzy už na jevišti.
Ale teď už je to vážný:
Premiéra scénického koncertu „CO ZBYLO Z ANDĚLA“ se chystá příští neděli, 28. 4., v 19:30 v divadle na Orlí (samozřejmě v Brně).
Druhá premiéra je hned 29. 4., reprízy 30. 4., 2. a 3. 5., pak ještě 13., 14., 15., 16. a 17. 5.,
to všechno ve stejnou dobu a na stejném místě.
Podrobnosti:
http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=repertoar-pripravujeme/co-zbylo-z-andela
Bude to představení tak trochu inspirované Laternou magicou.
Filmy a fotografie řídí Jan Šulák, absolvující v oboru Audiovizuální tvorba a divadlo spolu s Pavlem Klementem, teď studentem výše zmíněného oboru.
Zatím mám jen pár portrétů od Pavla, ale v představení uvidíte víc, i od Jana Šuláka.

A hlavně všechny ty krásný lidičky naživo. Je to poslední parta, kterou vychovala na JAMU Jana Janěková, další ročník už neotvírá, to je veliká škoda.

Jestli máte rádi Jana Skácela, nebo Milana Rúfuse, přijďte se podívat, setkání pokračují...

V NÁVŠTĚVNÍ KNIZE CKK SLATINA


se objevila nová fota – stavila se tu Soňa Jány (no jo, taky jedna z pozoruhodné líhně absolventů Jany Janěkové :-)
Přijela i s Jasmínkou a Kalevim, ale jejich foto Jirka ještě nestačil zpracovat.
Tak aspoň něco, co jsme zkoušely pro upoutávku na naše CD Setkání/Stretnutie.

Fotit se na povel, to není nic pro mě...

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

22. 4. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš