Za panem Žabákem
(druhý díl o výletu do hor tamburinských)

Minule jsme z našeho výletu v horách Tamburine vyprávěli o Skywalku, o pěšince v korunách vysokých stromů deštného pralesa, a slíbili jsme, že bude pokračování, tak tady je. Celá oblast Mount Tamburine je protkaná všelijakými Národními parky a přírodními raritkami. Je toho hodně, ale nic není tak dlouhé, aby se toho nedalo zvládnout víc za jediný den.

Je docela kosa, jsme na parkovišti před žabáriem a jeskyněmi se svítícíma broučkama.

Bobík se rád fotí, ale někdy si to rozmyslí.

U žabária má hnízdo jedna fotografka svateb. Vystavené fotky jsou příšerné a nezachrání to ani krásné okolí kolem svatebních objektů. Pravděpodobně se tu pořádají svatby často proto, že se sem tam nějaká ta žába promění v carevnu a pak je svatba.

A přestože je hezky, dokonce ani neprší, je to takové nejisté. Počasí je po dešti takové trochu nerozhodné. Tváří se to jako zima, a je to zima, ale občas se vítr zapomene za zatáčkou a pak je na sluníčku i chvíli teploučko. Naplánovali jsme si výlet do jeskyně se světluškami, kterou nám doporučila paní recepční z kempu, kde jsme si rozbili náš stanový tábor.

Oblast Mount Tamburine je vyhlášená vinařstvím. Vína prý jsou zemitá a výrazné chuti a další podobné ty vinařské kecy, kterým moc nerozumím, já rozlišuju vína klasickým dvojkovým kódem: Dobré nedobré.

Když jsme si kupovali vstupenky na světlušky, tak se nás sympatická blondýnka zeptala, jestli nechceme i na žáby. No a proč ne, když už jsme u světlušek, tak proč to neopepřit ještě žábama? Poslali nás na takové malé nádvoříčko a prý si máme počkat na žabího průvodce. Čekáme a myslíme na to, která z holek bude muset žabího prince políbit. Nebo kdo z kluků bude musel ocucávat ropuchu, aby se z ní vyloupla sexbomba.

Čekáme na žabího prince a drzé straky žebrají žrádlo.

Borísek s mámou se už nemůžou dočkat, až uvidí žabky.

Mají to docela dobře ošéfované, přesně v okamžiku, kdy nás napadlo, že se nic neděje a jak dlouho to bude asi trvat, to čekání, se žabí princ dostavil a nemusíme ani na chvilku dumat, zda je to opravdu on. Průvodce žabím královstvím je totiž dozajista žába zakletá v člověka...

Skupinový obrázek účastníků exkurze.

Vede si nás po dřevěném chodníčku vedle potoka a při každém žabím kváknutí vesele povyskočí. Přivedl nás až do svého království - do dřevěné budky s terárii, ve kterých se pyšnily žabky carevny. Zabouchl dveře a začal si mnout ruce. Slabší jedinci možná mohli začít propadat panice a myslet si, že po vyřknutí zaříkadla se jim začne měnit barva pleti a skončí v některém z terárií, ale pan žabák si zaříkadla nechal na jindy. Koketním krokem přiskočil k prvnímu žabáriu a s láskou tak obrovskou, že se ani uchopit nedá, začne vyprávět. Oči mu plály vášní, říká nesmírně zajímavá fakta o těch svých carevnách. Ta první žabka byla tak prťavá, že ji v tom žabárku ani najít nemohl. Asi se urazila a zahrabala se od hlíny. Ale pan žabák má svý holky přečtený. Dvakrát zamlaskal, prohrábl hlínu a tu svou žabičku našel. Vzal ji něžně na ruku a všem nám ji zblízka ukázal. Pak ji zase něžně položil zpátky a šel obdivovat další. To byla malinkatá zelená žabka, která se schovala uprostřed takové tučné rostliny. Tady u v Austrálii jí říkají “Little green frog”. Umí se skvěle mimikřit. Když jí hrozí nebezpečí, prostě splyne s okolím jako chameleon a ztratí se. Rentgenovým očím pana žabáka ale neunikla...
Další slečna je trochu větší a hnědá. Prý vydává takové zvuky, že to zní jako psí štěkání. Vyprávěl něco moc zajímavého o jejích stehnech, ale bohužel už si to nepamatuju. Říkal také, že když ji máte doma na zahradě, její štěkání může odradit případné zloděje.

Někdy je těžké žábu najít, umí se dobře maskovat.

Když je doba žabí říje, tak žabáci lákají svoje vyvolené žabičky milostnými písněmi. Brzy po zásnubách snesou žabky vajíčka do vody nebo blízko vodního zdroje. Malé žabky se líhnou den nebo několik dní, podle místa a teploty.

Hodně maličká, ale proti té nejmenší na světě je to skoro obr. Tahle má 15 milimetrů.

Přísný nesmiřitelný pohled se zaměřovadly.

Pulci se živí rozkládajícími se rostlinkami, řasami a utopeným hmyzem, aby strava byla pěkně vyvážená. Nejdřív jim narostou zadní nožky, potom přední nožky a jako poslední plíce a v tom momentě se jim ztratí ocásek. Tedy přesněji neztratí, prostě ho dorostou, ne že by odpadl.... Vývoj pulce trvá různě u různých druhů žabiček, nejméně u Ornate Burrowing Frog - asi 15 dnů, u jiných druhů trvá pulčí stádium až mnoho měsíců. Když se malé žabky vydají na pozemskou cestu, živí se hmyzem, octomilkama a malýma můrama. Větší žáby se živí i většími sousty, některé dokonce slupnou i myš.
Žáby bývají potravou pro ryby, ptáky, želvy, hady, a dokonce některé druhy žab požírají jiné žáby. Kanibalky jedny.

Mister Froggman

Nebere si na ně gumovou rukavici proto, že by se jich štítil, ale prý proto, že některé druhy žab mají velmi jemnou kůži, která je tak citlivá, že by mohly dostat z kontaktu s lidskou kůží nějakou infekci a zahynout.

Jeden druh z předváděných careven je vybaven falešnejma očima, protože největším nebezpečím jsou pro tento druh hadi. Jenže hadi jsou zákeřní a útočí ze zálohy, když vidí, že se žába čumí, nezaútočí. A tak zatímco si vyscaná žába chrápe, její falešné oči z ní dělají bdící žabku a had aby chcípnul hady.

No uznejte, ta podoba...

Pokud máte žabky v lásce a třeba čekáte na toho pravého žabího prince, můžete jim zařídit království u vás na zahradě. Žabky milují zarostlé zahrady, vlhko a stojatou vodu.
Předchůdci moderních žab prý osidlovali naši planetu už před 270 miliony let.

V žabáriu je obrovské vlhko a skoro se mi z toho orosil foťák. Taky tam byla dost tma a většina obrázků vznikala při citlivosti okolo 12500 ASA.

Tak tahle žába má falešný oči, aby zmátla hada, který ji chce sežrat, až usne. Jenže...

Opravdický oči má tahle žabajzna modrý jako temný drahokam. A dovede vypadat docela jako šutr.

Pan žabí král vyprávěl a vyprávěl. Nadšení pro žabky carevny z něj kapalo a přenášelo se postupně na všechny účastníky exkurze. I já jsem se přistihl, že bych nějakou tu žabku políbil a zařídil jí (než se mi změní v krásnou princeznu) u Oliny na zahrádce nějakej malej žabí ráj.

Zlatá žabko, zjev se znova, mám ženu zlou jako šídlo, pálí ji dobré bydlo...

Barevnej odstín umí trefit některé žáby skoro přesně. Asi s sebou nosí pantone vzorník a zrcátko taky.

Exkurze je skoro u konce. Samozřejmě, že je potřeba ji zakončit nějakou extra informací, nějakým tím nej. A tak nám žabí kluk prozradí, že jeden duh žáby má necelých 7 milimetrů, prý je to nejmenší obratlovec na zeměkouli. Druhým maličkým prý je průsvitná indonéská rybka Paedocypris progenetica, která ale je větší, má okolo 8 milimetrů. Vědci, kteří tohohle nejmenšího obratlovce objevili, mu dali jméno Paedophryne amauensis. Žije na Papui Nové Guinei.


Nalezeno na internetu zde.

A pak nám ještě ukazuje na fotce žábu největší, žije prý v západní Africe a dosahuje velikosti přes metr (to nevím přesně, protože má chabá australská angličtina mi bránila v pochycení všech zajímavých informací ze světa žab). Tu obrovskou žábu na fotce držel v náruči veliký černoch.


Vyhrabáno z internetu zde...


...a tady.

Žába vypadala jako pivař v dámských žlutých plavkách. Potkat takovou zakletou princeznu v přírodě, omdlím leknutím nebo poběžím až na kraj pralesa do paneláku, kde zahynu vyčerpáním. Jmenuje se veleskokan goliáší, dosahuje délky skoro metr a váží až 4 kila. A doskočí prý až 6 metrů.

Přednáška končí, pár zajímavostí a jdeme zase na světlo boží.

Žabí svět je zajímavej. Konečně jako každej jinej svět, záleží na interpretaci a tu zvládl náš žabí průvodce parádně. Vstupné není nejlevnější, ale většina z vybranýho vstupnýho je použitá pro záchranu a kvalitní život žab. A že jich teda v Queenslandu žije. Australani se o svou přírodu starají záviděníhodně hezky.

Všecky žáby z Queenslandu, spojte se.

bazar


Koupání se nedoporučuje.

  • Krakatice  druhu Octopoteuthis deletron žijí velmi hluboko pod hladinou Pacifického oceánu.  Postgraduální studenti z univerzity na Rhode Islandu se proto pomocí robotických kamer rozhodli vyzkoumat, jak taková chobotnice v hlubinách žije. Díky kamerám se vědcům podařilo zaznamenat, jak krakatice reagovala na útok predátora – odhodila konečky chapadel a tím útočníka rozptýlila.
  • Střechy newyorského Manhattanu jsou „městem ve městě“. Pohled na ně odhaluje nesčetné množství barev a tvarů. Podíváte-li se však trochu blíže, zjistíte, že na některých střechách bujně raší tráva či zapouštějí kořeny určité druhy rostlin. „Je to nová forma městské zeleně,“ říká Stuart Gaffin, který se na Columbia University věnuje sledování klimatu.

  • Už jsme se vyrovnali s Jetlegem. Tentokrát to pár dní trvalo
  • Nejlepší to bylo hned první dva dny, to jsem vstával ve tři, četl jsem si a kolem páté jsem si šel do ranního kuropění zaběhat.
  • Z tohoto pohledu je jet leg skvělej zážitek.
  • Ale jinak nic moc.

 

australia


Na chanonských trzí - děti si dělají svoje vlastní svíčky.


australia

Surreálný inspektor Zrzek

“Lidé mají tři druhy tuků, včetně nejvíce problematického abnormálního tuku, který se nachází na hýždích, břichu a bocích,”
nechal se slyšet jakýsi “odborník” na netu.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Pražský hrad
Jan Reich – Fotografie (do 19.8.2012)
Životní příběh fotografa narozeného roku 1942 v Praze.
Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Anna Strunecká: Varovné signály očkování
Profesorka Strunecká, autorka bestselleru Doba jedová, nabízí v nové knize o očkování srozumitelným a jasným způsobem vysvětlení mechanismů imunity a důsledků vakcinace. Podrobné a pravdivé informace o vakcínách by měly být přístupné v demokratickém státu všem občanům. Stejně tak by měla být právem každého rodiče svoboda informovaného souhlasu u očkování jejich dětí. Vakcinace je invazivní lékařský zákrok, který může, byť v ojedinělých případech, způsobit poškození i smrt docela zdravé osoby. Stále více lidí touží po objektivních a vědecky podložených informacích a nehodlá se spoléhat pouze na to, co nám doporučují reklamy, sdělovací prostředky nebo nařizují státní orgány. Podobná kniha na českém knižním trhu dosud chybí. Čtenáři zde najdou i rady rodičům k očkování od praktické lékařky a legislativní část zpracovanou právníkem podle posledních úprav zákona o veřejném zdraví.


Francouzský trumpetista Nicolas Genest Vydává se svým triem Hati nové album nazvané Sur les bords du Gange (Na březích Gangy). Trio, ve kterém hraje také Hubert Dupont (kontrabas) a Philippe Foch (bicí), spojuje jazz a klasickou indickou hudbu.  Na desce dále účinkují Céline Wadier (indický zpěv) , Denis Teste (sitár), Stéfanus Vivens (syntetizátory), Stéphane Edouard (perkuse) a jako hosté Prabhu Edouard (tabla), Vincent Segal (cello), Malik Mezzaddri (flétna) a dětský smyčcový soubor Les Petites Mains Symphoniques.


  •  „Krize je dar, který je někdy velmi obtížné přijmout, ale který může člověku umožnit narodit se do hlubšího pochopení.“ (Roman Žižlavský)
  • Kina:
    14.8. – Aero – Soukromý vesmír (režie: Helena Třeštíková, 2011, ČR, 83 min. Dokument) (Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život členů jedné obyčejné české rodiny od 70. let až do současnosti. Helena Třeštíková začala sledovat s filmovým štábem svou kamarádku Janu v roce 1974. Jana tehdy čekala první dítě s manželem Petrem a právě život jejich syna Honzy je osou tohoto filmu. Před kamerou se tu narodí, vyrostou a dospějí dohromady tři děti a jejich rodiče prožijí velkou část svého života.) (18:00)
    15.8. – Aero – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (18:00)
    16.8. – Aero – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (20:30)
    17.8. – Aero – Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švé./Fr./Něm./It., 2011, 130 min. Drama) (Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester, z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává se čerstvou matkou.) (23:00)
    19.8. – Aero – Hugo a jeho velký objev (režie: Martin Scorsese, USA, 2011, 126 min. Dobrodružný) (Hugo Cabret je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních hodin. Po tátovi Hugo zdědil vynalézavost a robota s klíčovou dírkou ve tvaru srdce, který možná ožije, pokud se do ní vloží ten správný klíč, a předá chlapci otcův vzkaz. Alespoň v to doufá. Neutišitelná zvědavost přivede Huga k nerudnému prodavači mechanických hraček a od něj i k jeho chráněnce, která, ač je to neuvěřitelné, drží v rukou klíč k rozluštění Hugovy životní záhady.) (18:00)
    14.8. – Oko – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (18:00)
    14.8. – Mat – Máme Papeže! (režie: Nanni Moretti, It./Fr., 2011, 104 min. Drama) (Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní: Habemus papam! Co vše ale muselo předcházet volbě nové hlavy katolické církve, koho kardinálové zvolili po smrti papeže za svého dalšího zástupce, který se z nejasných důvodů odmítá ujmout nové funkce, proto je do Vatikánu povolán psychiatr, o tom všem inteligentní a humornou formou vypráví film Máme papeže! v režii předního italského herce, režiséra a producenta Nanni Morettiho, jenž se zde také spolupodílel na scénáři.) (10:00)
    13.8. – Světozor – Dokumentární pondělí – Nadoraz (režie: Pepe Danquart, Něm., 2007, 97 min. Dokument) (Dva bratři mají společný cíl: stát se rekordmany v rychlostním lezení. Filmař Pepe Danquart doprovází Alexandera a Thomase Huberovi na jejich cestě úchvatnou krajinou Yosemitského národního parku. Spíše než o rekordech je to však film o překonávání vlastních limitů.) (20:45)
  • Filmové festivaly:
    do 31.8. – Pražské filmové léto (info: http://www.biooko.net/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    13.8. – Agharta – Noční Optika (21:00)
    14.-15.8. – Agharta – Hot Line (21:00)
    16.8. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    17.8. – Agharta – Petr Zeman Quintet (21:00)
    18.8. – Agharta – Jaroslav Šimíček Quartet (21:00)
    19.8. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
    14.8. – Balbínova poetická hospůdka – Jiří Šmidt (20:00)
    15.8. – Balbínova poetická hospůdka – Bubákův Strašidelný Elektrikband (20:00)
    14.8. – Blues sklep – Big Band Trumpets (21:00)
    15.8. – Blues sklep – E Converso (21:00)
    16.-17.8. – Blues sklep – Tonny Blues Band & Kaia Brown (21:00)
    18.8. – Blues sklep – Tony Viktoria Group (21:00)
    13.8. – Jazz Dock – Peter Lipa Band (22:00)
    14.8. – Jazz Dock – Marel Flemr Band (22:00)
    15.8. – Jazz Dock – Madfinger (22:00)
    16.8. – Jazz Dock – Circus Ponorka (22:00)
    17.8. – Jazz Dock – Zeurítia (22:00)
    19.8. – Jazz Dock – Steve Walsh Band (22:00)
    13.8. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Trio, Dede Priest (21:15)
    14.8. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
    15.8. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet  (21:15)
    16.8. – Jazz klub Ungelt – Císař Band (21:15)
    17.8. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    18.8. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome (21:15)
    19.8. – Jazz klub Ungelt – Císař Band (21:15)
    13.8. – Jazzboat – Gumbo a Ondřej Konrád (20:30)
    14.8. – Jazzboat – Jan Smigmator Quartet (20:30)
    15.8. – Jazzboat – Eva Emingerová Quartet (20:30)
    16.8. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    18.8. – Jazzboat – Jana Koubková Quartet (20:30)
    19.8. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:30)
    13.8. – Reduta – Jan Fečo QUartet (21:30)
    14.8. – Reduta – František Kop Quartet (21:30)
    15.8. – Reduta – Revival Swing Band (21:30)
    16.8. – Reduta – Šavle meče (21:30)
    17.8. – Reduta – Dixieland messengers (21:30)
    13.8. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    14.8. – U malého Glena – Libor Šmoldas Trio (21:30)
    15.8. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
    16.8. – U malého Glena – Libor Šmoldas Trio (21:30)
    17.8. – U malého Glena – Skip Wilkins & Rosťa Fraš Q (21:30)
    18.8. – U malého Glena – Zeurítia (21:30)
  • Kluby - cizina:
    14.-15.8. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Juju – Joyce (18:00, 20:45)
    14.8. – Blue Note New York, USA – JJ Sansaverino & Nu Jazz (20:00, 22:30)
    15.8. – Twins Jazz, Washington, USA – Jacob Deaton (21:00, 23:00)
    13.-18.8. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Roy Ayers (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    Už šestnáctý mezinárodní letní site-specific projekt uspořádá soubor Divadla Continuo v polovině srpna v prostorách bývalé cihelny ve Vodňanech. Představení volně inspirované textem Citadela Antoina de Saint-Exupéryho vznikne ve spolupráci s mladými umělci z celé Evropy, premiéru bude mít 14. srpna.
  • 14.8. – Divadlo Ponec – Indický tanec Bharatanatyam (19:00)
  • Divadla:
    13.-18.8. – AMU Praha – William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy (režie: D. Špinar) (Jiskřivá komedie o věčném souboji mužů a žen.) (20:30)
    19.8. – Divadlo Bez zábradlí, hostuje Agentura Harlekýn – Poslední ze žhavých milenců (režie: Zdeněk Kaloč) (Komedie o milostných dobrodružstvích staršího majitele rybí restaurace, který se odhodlá k první manželské nevěře.) (19:00)
    14.-15.8. – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Vladislav Vančura: Rozmarné léto (režie: Jakub Špalek) (Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz… Jak je to krásné býti kadeřavým!) (19:30)
    15.-17.8. – Divadlo v Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Rozmarný Bonus (režie: Jakub Špalek) (Dárek pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují. To, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou.) (19:30)
    18.8. – Divadlo v Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Rozmarný Bonus (režie: Jakub Špalek) (Dárek pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují. To, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou.) (17:00)
    19.8. – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Vladislav Vančura: Rozmarné léto (režie: Jakub Špalek) (Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz… Jak je to krásné býti kadeřavým!) (19:30)
    13.-18.8. – Letní scéna Ungelt – Eugene Scribe: Sklenice vody (režie: Petr Novotný) (Nejslavnější hra francouzského dramatika a knížete vaudevillu, který žil v prvé polovině 19. století.) (20:00)
  • Divadelní festivaly:
    do 7.9. – Letní shakespearovské slavnosti 2012 (info: http://www.shakespeare.cz/festivaly.htm/)


V BUČOVICÍCH PROBĚHLA AKCE STŘECHA


Děd Miloš, Jirka a Petr tam pracovali nejen před týdnem (to střechu prodlužovali a postavili zídku), ale i teď celý víkend.

Izolace střechy néni žádná sranda, hlavní pochvala patří dědečkovi Milošovi, který zvládal práce ve výškách bez problémů a vydržel až do konce.


Kiara kontrolovala a taky se snažila o pomocné práce.


Díky počasí to páni stihli v termínu – horkovzdušnou pistoli měli zapůjčenou jen do neděle.


Strýc Jenda vypěstoval obří kedlubny a jednu nám daroval.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

12. 8. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš