Chinaman's
(multinarozky)

Minulý víkend jsme se rozhodli, že vyhlašujeme několikanásobné narozeninové slavení. Ani já ani Milan to s oslavama moc neumíme – prý se to dědí – a tak to za nás vyřešila kamarádka Sonia. Sonia umí oslavit cokoliv, kdekoliv, kdykoliv a s kýmkoliv. Dohodli jsme se, že se jednu neděli sejdeme dospělí a děti a půjdeme na pláž Chinamen’s. To je naše oblíbené místo pár kiláčků za Evans Head, místo, kde z křovin vytéka sladká voda, tady se jí říká tea tree water, vytváří na pláži malé potůčky a barví všechno do hněda. V jednom místě jsou na pobřeží kameny a v nich malá slaná jezírka se spoustou živočichů. Chodíme tam s dětma pozorovat chobotnice, hvězdice a malý rybičky.
K obědu jsme si upekli obrovskou rybu, kterou jsme si nechytili, ale koupili od rybářů. Už jsem zapomněla, jak se ta potvora jmenovala, ale byla velmi lahodná, až se na jazyku rozpouštěla. A pak už hurá na Chinamen’s beach. Sonia, Paul a jejich dvě holky Sascha a Allegra, a nás pět.

párové foto

trio z Belleville

skupinové foto

Hned při vstupu na pláž jsme našli nahatinu. Ani trochu se nestyděla. (Nestyděl....)

Oslavenec Milan má červenou mikinu, červenou vestu, červenej foťák a červené střevíčky.

Oslavenec Paul má alespoň červené brýle.

Nějaká příšera, co má velký antény... Vysílá na dlouhých vlnách.*
(*pozn redakce, takové antény se používají naopak u krátkých vln.)

Allegra a její stínový ministr

Paul rád staví. Postavil si na Australské samotce domeček z kamení a hlíny, aby nevyšel ze cviku, tak teď staví přehradu.

Je se svým dílem spokojen.

Mechový šutr se lísá k holému.

Procházíme přes skály na druhou stranu pláže.

Je to vlhký a slizký a hezky zelený.

Borísek sbírá mušle. Nejraději by si domů vzal úplně všechny. Trpí jako pes, když se musí rozhodnout.

Allegra skenuje okolí.

Závodníci se chystají na startovní čáru.

Puzzle času.

Brýle pro potápěče.

Přívěsek mozkový.

Tímto směrem vidím město veliké, jehož sláva hvězd se dotýká.

Vrstvy času.

Bibi pořád čte.

A u toho se usmívá.

Žije tady u pobřeží hodně orlů. Jsou to majestátní letci.

Trošku zapózovat, když už teda slavíme ty narozeniny.

Odpolední siesta.

Žádá ho o ruku.

Svatební tanec.

Kreslení do písku.

Sonia má kupodivu signál – testuje a nevěří.

Osamělý vdovec.

Magické místo.

Pískotanec.

Pojď za mnou domů, já ti něco ukážu.

Skok do pro-pasti.

Nosatej ksicht 1.

Nosatej ksicht 2.

Nosatej ksicht 3.

Trpaslíci, ti vám vlezou všude.

Měříme si pupky. Sonia se nechce přidat.

Kamarádské duo.

Mamíííííí, vyfoť mě, jak tady sedím.

Mamííííí, já taky, já taky, podívej.

Já taky, já taky. Jóga v červené náladě.

??

Zrovna moře vyplivlo na břeh docela hodně medůz. Je to modře průsvitný rosol. Někdy je hážu zpátky do moře a zjistila jsem, že nejefektivnější způsob je hodit je jako létající talíř. Doletí nejdál, a pak přistanou s elegantním žuchnutím na hladině. Zatím si ani žádná nestěžovala, že by se jí motala hlava, nebo dokonce, že zahynula...

Bobík jde na výlet. Možná je dezorientován. A možná taky ne.

Tak toto může být leccos. Třeba pták v aboridžinském podání.

Spousta tajných přihrádek.

Tea Tree jezírko – zbytek po Paulové přehradě.

Po pastvě pro oči jsme nedělní sedánek zakončili šampaňským a jahodama. Taková až filmová klasika. To už se stihlo zešeřit a děti byly ze dne naducaného událostmi celé uondané. Uondanost nabírala na obrátkách a za chvíli jsme se v našem malém bytě pro samý řev, půtky a hádky neslyšeli. Tak Sonia a Paul naložili děti do auta a jeli směrem Lismore. Dýchánek skončil. Bylo to příjemné a milé a stálo to za to. Velké díky Sonio.

bazar • Někdo chtěl zastřelit prezidenta antiperlou a skoro se mu to podařilo
 • Šéfka Suverenity (SBB) Jana Bobošíková získala 50 000 podpisů občanů, potřebných pro účast v přímé volbě hlavy státu.
 • Já nechci ani Bobošíkovou ani Zemana, mně by se líbil nejvíc Vladimír Franc. Není blbej a je potetovanej a to je pro českýho prezidenta jednoznačně to nejlepší doporučení. Chcete-li podpořit jeho kandidaturu, pak můžete zde.
 • Kometa C/2012 S1 (ISON) je na vesmírné scéně nováčkem. Byla objevena teprve  několika dny nedaleko Jupitera. Existuje však nemalá šance, že v blízké budoudnosti stane jedním z nejzářivějších objektů na obloze. Perihelia, tedy bodu na své dráze, kdy bude nejblíže Slunci, by měla dosáhnout 28. 11. 2013. na kometu bude tento bod Slunci nezvykle blízko, asi 1,8 miliónu kilometrů. Nejblíže Zemi by měla být 26.12. 2013 (asi 60 mil. km).
 • Jednoduché bakteriální buňky byly  prvními buněčnými obyvateli Země. Jejich život pravděpodobně dlouho vzkvétal na příhodných místech oceánů, kde byly dobře ukryté před devastujícími účinky kosmického záření. Podle amerických geologů však bakterie podnikly invazi na suchou zem dříve, než se dříve myslelo: již před 2,75 miliardami let.

 • Při běhání lesem jsem se dostal do maliní a nemohl jsem běžet dál. Nikdy by mě nenapadlo, že může být některé roští neprostupné. Potupně jsem se musel vrátil a oklikou hledat cestu na cestičku.
 • Češi šetří, trh se zlatými šperky je na dně. Hajzlové vzpamatujte se a nebuďte škrti. Kupujte zlato.
 • Ale já zůstanu bezzlatným.
 • Prohibice pomaličku končí, na trhu kořalek se to ale příliš nehejbá.
 • V neděli jsem si zaběhnul svoje soukromé lesní Běchovice s pětikilometrovou pokutou navíc. Teda vlastně přesněji své Klánovice.

 

australia


Spadl do moře, když cvičil na pláži 5 tibeťanů. Nedostal se dál než za první cvik.
Začal se točit jako derviš a dotočil se až do oceánu...

A protože dětí je tentokrát plné prase, tak do této rubriky zařazuju jednu "profesionální" fotku, jak Helča běžela. půlmaraton. Tuhle fotku by si mohla koupit od profíků, kteří všecky závodníky fotili a rádi by si vydělali. Jenže.... Helča ji nechce, protože tam má prý jen jedno křídlo a to je pro profíky neomluvitelná chyba. Tak snad příště.

profíci z Austrálie.

australia


Zrzek napráskal nové video...


 

Pojízdné pocestné MUSTr Pavel Juránek se vydal pod vliven propagandy na den otevřených ateliérů. Vyrazil, jak jinak, na kolocipédu a byl surreálným inspektorem Zrzkem tajně pověřen o fotodokumetnaci. Byl pověřen tak tajně, že o tom ani on ani Zrzek nevěděli. S laskavý svolením P.J. smí WWWiditelné prase jeho reportáž na věky věkův (teda vocať až pocať) zveřejnit. Tož tetiny a stréci, kochejte se čirým a krásným surrealismem.


Panorama Vranova.


Stréci jeli přes Vranov, kde je umístěna tato nádherná plastika
Lubo Kristka. Závidím Vranovu tuhle sochu a je mi líto,
že když se na ni chci podívat, musím jet tak daleko.
Chtěl bych mít něco podobného třeba v Praze nebo
pod svými okny, abych se na to mohl čumět každej den.
Ale to je surreálná utopie.


A to jsme již u Mistra v otevřeném ateléru


Slyšte velmi pozorně...


...až bedlivě.


To je ten správný směr.


A na tohle bych se taky chtěl dívávat častěji a tajně si i šáhnout.

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Bobík si hrál s červenou modelínou a krájel ji na červený kolečka a přitom si mumlal:
"Dzis is píča ana I like it very mač,"
protože neumí říct pizza.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerZámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

DOX Centrum současného umění
Bikiny klub (do 22.10.2012)
Veronika Psotková (* 1981, Opava) je absolventkou ateliéru sochařství Michala Gabriela FaVU VUT v Brně (2009) a věnuje se zejména figurální tvorbě. V současné době žije a tvoří v Oboře u Loun. Její práce mají dvě paralelní linie, z nichž první je spíš realistická s vlivem klasického sochařství a populární kultury, druhou tvoří sestavy drátěných figur. Její sochy vyzařují senzualitu a ve své realističnosti nebo stylizaci nabízí čtení toho, jak funguje tělesnost a jak ji vnímáme v dnešní době.


Karolinum (Křížová chodba) (do 7.10.2012)
World Press Photo
Po roce opět zaplnily prostory Karolina vítězné fotografie mezinárodní soutěže World Press Photo. A návštěvníci výstavy si tak znovu mohou uvědomit jaké zásadní události a změny předešlý rok přinesl.

GALERIE MODERNA (do 7.10.2012)
Dobrodružný svět Zdeňka Buriana.

Festival Fotograf pronikne do pražských ulic (do 31.10.2012)
Instalace uměleckých děl předních domácích tvůrců na netradičních místech i v alternativních galeriích doplněné o projekce, performance, ale také přednášky či odborná setkání, to vše s jednotícím tématem – současná fotografie reagující na veřejný prostor. Taková bude v úhrnu náplň druhého ročníku Festivalu Fotograf s názvem Mimo formát, který během měsíce října obsadí řadu frekventovaných míst na území Prahy. Podtitul letošního festivalu „Fotografie ve veřejném prostoru“ napovídá, že se zaměří na výstavní či projekční plochy na pomezí vnitřních a vnějších prostorů, jimiž nás na každém kroku obklopuje hlavní česká metropole: objekty pro sebevyjádření vybraných umělců se stanou výlohy, vitríny, poutače, dvory, zahrady, náměstí i nábřeží. Budou pracovat s veřejným prostorem města, kulturními památkami, s výlohami obchodů či nástěnkami, ale proslídí a oživí i polozapomenutá prostranství, aby přinesli nový originální pohled na místa, jež denně míjíme.

GHMP (do 4.11.2012)
Vincenc Vingler - Sochy zvířat.
Výstavu Sochy zvířat Vincence Vinglera, která bude umístěna v Trojském zámku po celou sezonu roku 2012, připravuje GHMP ve spolupráci s autorovou rodinou a řadou galerií. Výstava představí výběr z autorova úctyhodného sochařského díla, jež vznikalo od druhé poloviny 40. let až do posledních dnů umělcova života roku 1981. Vincenc Vingler je zastoupen ve sbírkách plastiky a kresby GHMP a jeho poslední samostatná


Staroměstská radnice, 2. patro (do 4.11.2012)
Herbert Slavík: Dvacet let v Česku
Výstava fotografií Herberta Slavíka zachycuje vznik a hlavní události prvních dvou desetiletí České republiky. Autor se jako dokumentarista dostal v řadě klíčových okamžiků samostatného státu dál či blíž než ostatní, a celá výstava má tak ojedinělý autorský rukopis.


City Tower (do 31.12.2012)
Andy Reiben - obrazy v oblacích
V nejvyšší budově v České republice, kterou je City Tower v Praze na Pankráci představuje ve výšce více jak 100 metrů nad zemí své obrazy výtvarník Andy Reiben. K výstavě v oblacích nad Prahou přizval ještě další umělce z portfolia Buyfeel.


Jízdárna Pražského hradu (do 6.1.2013)
Stanislav Kolíbal - Jiný svět
Výstava Jiný svět, kterou pořádá Správa pražského hradu ve spolupráci s Prinz Prager Gallery a White Gallery, představuje objekty, reliéfy, plastiky, kresby a akvarely významného umělce narozeného v roce 1925.


Karel Hvížďala: Vzpoury II. – Bělohradský, Schwarzenberg, Sidon Kniha přináší texty tří rozhovorů Karla Hvížďaly s výraznými osobnostmi, které ovlivňovaly a ovlivňují naše myšlení v posledních čtyřiceti letech. Svazek Vzpoury II navazuje na titul Vzpoury (2010), v nichž byli čtenářům představeni Václav Havel, provokující vzpourou životem v pravdě, Pavel Landovský s jeho vzpourou humorem a Jiří Suchý, jenž představuje vzpouru prací.
Tři protagonisty tohoto svazku zase spojuje zkušenost emigrace a někteří z nich dodneška částečně v zahraničí žijí: jsou již Evropany, ale právě tento pobyt a zkušenost s jinou kulturou jim dovolil se zbavit či vyvarovat místních klišé a zachovat si „jiné myšlení.“ Jejich vzpoury jsou proto navýsost intelektuální a zcela nedotčené „revoltou žaludků“, jak napsal Czeslaw Milosz, která někdy do textů vnáší emoce. Jde o filozofa Václava Bělohradského, který se vzpírá myšlením, knížete Karla Schwarzenberga, jehož život je vzpourou v tradici, a rabína Efraima Karola Sidona: ten proti u nás vládnoucí nenormalitě provozoval vzpouru příklonem k judaismu.


Pianistka a skladatelka Hiromi Uehara vydává s Trio Projectem novou desku nazvanou Move. Rozpustila formaci Sonicbloom, epizodně si vyzkoušela sólovou polohu a duety s Chickem Coreou. Poté se vrátila k akustickému triu. V Trio Project zasedli pop-rockový bubeník Simon Phillips a legenda šestistrunné kytary Anthony Jackson. Výsledkem bylo oceňované album Voice. V této sestavě vychází nová deska.


 • Slunce zapadá stále jen na západě a z východu věčně přichází tma. Svět je zase plochý jako mapa a čísi ruce jej stále posunují dál od slunce. Mráz nekonečných sibiřských plání žere zemi a nám nezbývá než se pořád stěhovat.(Jan Balabán - Romány a novely)
 • Kina:
  2.10. – Aero – Divoká stvoření jižních krajin (režie: Benh Zeitlin, USA, 2012, 92 min. Drama) (V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.) (20:30)
  3.10. – Aero – Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švéd./Fr./Něm./It., 2011, 136 min. Drama) (Překrásný film o konci světa.) (Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce.) (18:00)
  6.10. – Aero – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (22:45)
  7.10. – Aero – Polski film (režie: Marek Najbrt, ČR/Pol., 2012, 113 min. Drama) (Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin.) (18:00)
  3.10. – Oko – Pásmo filmů – Večer iShorts /Dálný a daleký východ (20:30)
  6.10. – Oko – Pásmo filmů – Manhattan Shorts (20:30)
  5.10. – Evald – Melancholia  Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švéd./Fr./Něm./It., 2011, 136 min. Drama) (Překrásný film o konci světa.) (Nový film Melancholia dánského režiséra Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester (Kirsten Dunst a Charlotte Gainsbourg), z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává čerstvou matkou. Svatební veselí se odehrává na starobylém venkovském sídle a všeobecnou sváteční náladu zakalí náhlá hrozba v podobě rudé planety, která vystoupila zpoza slunce a s níž hrozí Zemi bezprostřední srážka. Režisér Trier je pověstný precizně gradovanou atmosférou s neočekávanými zápletkami i zvraty, které ústí do ještě neočekávanějšího konce. ) (21:00)
  7.10. – Evald – Královská aféra (režie: Nikolaj Arcel, Dán./Švéd./ČR/Něm., 2012, 128 min. Historický) (Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým lékařem pološíleného dánského krále Kristiána VII., a jeho manželkou, mladičkou královnou Karolinou Matyldou Hannoverskou. Tuto historickou zápletku chtělo zfilmovat už několik tvůrců, až teď se to však podařilo Nikolaji Arcelovi, který do hlavních rolí fascinujícího dramatu obsadil Madse Mikkelsena a Alicii Vikander.) (21:00)
  5.10. – Kino 35 – Tiché hlasy (režie: Léa Fehner, Fr., 2009, 120 min. Drama) (Starší žena přišla násilným činem o syna a netouží po ničem jiném než poznat vraha a jeho pohnutky. Mladá dívka náhodou potká přitažlivého delikventa a spojí s ním svůj budoucí život, jenž se brzy začne odehrávat pouze při vzájemných setkáních ve věznici. Mladý muž je v tíživé finanční situaci a usilovně přemýšlí, zda má využít nabídky podsvětí a nahradit na čas ve vězení známého zločince, který je od něj k nerozeznání. Tři příběhy, tři osudy několika postav se protnou ve vězeňské místnosti pro návštěvy. Debutující režisérka Léa Fehnerová natočila svůj film se stejnou lehkostí, s jakou se jednotlivé příběhy vlní v rytmu individuálních přání a tužeb. Zvláštní tichý šepot dává na srozuměnou, že lidský život je utvářen mnoha nitkami, vedoucími často do oblastí, kam by málokdo chtěl vstoupit.) (19:00)
  2.10. – Městská knihovna – Český klub kinoamatérů (19:00)
  6.10. – Městská knihovna – Pásmo filmů – Pásmo kanadských animovaných filmů pro rodiny s dětmi (14:00)
  6.10. – Městská knihovna – Pásmo filmů – Pásmo kanadských animovaných filmů pro dospělé (15:30)
  5.10. – Ponrepo – Snídaně u Tiffanyho (režie: Blake Edwards, USA, 1961, 115 min. Komedie) (Tak mile bláznivou mladou dívku jen tak nenajdeš. Audrey Hepburnová v hlavní roli americké komedie oceněné dvěma Oscary. Mezi nestárnoucí filmy určitě patří romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho. Vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné sní svůj sen o skvělé budoucnosti. Zatím však musí žít jen z "příspěvků na taxík a oblečení" od svých stálých pánských obdivovatelů. Její plány naruší seznámení se začínajícím spisovatelem Paulem, jenž se přistěhuje do domu, kde bydlí...) (17:30)
  1.10. – Světozor – Dokumentární pondělí – Dole na jihu (režie: Martina Preissner, Něm., 2010, 88 min. Dokument) (Čtyři lidé tureckého původu, kteří vyrostli v Německu, nyní pracují v Istanbulu v call-centrech pro německé firmy. Zdá se, že jen jeden z nich zůstává v Turecku dobrovolně – ostatní sní o životě v Německu. Film o identitě a vlasti, který odmítá klišé o nedostatku vůle k integraci.) (20:45)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  1.-2.10. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
  3.10. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
  4.10. – Agharta – AghaRTA Band (21:00)
  5.10. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
  6.10. – Agharta – Jiří Hála Jazz Project (21:00)
  7.10. – Agharta – Hot Line (21:00)
  3.10. – Balbínova poetická hospůdka – Taliesyn (20:00)
  1.10. – Balbínova poetická hospůdka – Hana Robinson (20:00)
  1.10. – Blues sklep – Vilém Čok & By Pass (21:00)
  2.10. – Blues sklep – Gipsy night: Trio Romano (21:00)
  3.10. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
  4.10. – Blues sklep – Moody Rain (21:00)
  5.10. – Blues sklep – The Kingsize Boogiemen (21:00)
  7.10. – Blues sklep – Green Dolphin Jazz (21:00)
  1.10. – Jazz Dock – Beata Hlavenková Trio (22:00)
  2.10. – Jazz Dock – Tues Blues: Jan Kořínek & Groove feat. Sharon Lewis (22:00)
  3.10. – Jazz Dock – Petra Börnerová Band (19:00)
  4.10. – Jazz Dock – Noční Optika (19:00)
  4.10. – Jazz Dock – Will Bernard Trio (22:00)
  5.10. – Jazz Dock – Orchester Bandini (21:00)
  6.10. – Jazz Dock – Cirkus Ponorka (19:00)
  7.10. – Jazz Dock –Marek Novotný Quartet feat. Aubrey Johnson (22:00)
  1.10. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
  2.10. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:15)
  3.10. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun  (21:15)
  4.-5.10. – Jazz klub Ungelt – Císař Band (21:15)
  6.10. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
  7.10. – Jazz klub Ungelt – Adriano Trinidade (21:15)
  1.10. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:30)
  2.10. – Jazzboat – Eva Emingerová Quartet (20:30)
  3.10. – Jazzboat – Elena Sonenshine v (20:30)
  4.10. – Jazzboat – Stan the man (20:30)
  5.10. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
  6.10. – Jazzboat – Jana Koubková Quartet (20:30)
  7.10. – Jazzboat – Franta Kop Quartet (20:30)
  1.10. – Reduta – Jan Fečo Quartet (21:30)
  3.10. – Reduta – Golden Big Band Prague (21:30)
  4.10. – Reduta – Aubrey Johnson Band (21:30)
  5.10. – Reduta – Eva Emi (21:30)
  6.10. – Reduta – Melanie Scholtz Quartet (21:30)
  7.10. – Reduta – Nicole Jo Quartet (21:30)
  8.10. – Salmovská literární kavárna – Zpětné zrcátko (19:30)
  9.10. – Salmovská literární kavárna – Jazz Bluffers (19:30)
  3.10. – Stará pekárna, Brno – Melanie Scholtz Quartet (20:00)
  4.10. – Stará pekárna, Brno – Jiří Konvrzek (20:00)
  5.10. – Stará pekárna, Brno – Plum Dumplings (20:00)
 • Kluby - cizina:
  1.-2.10. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Chico & The Gypsies (19:00, 21:30)
  2.-7.10. – Blue Note New York, USA – John Scofield Trio (20:00, 22:30)
  3.10. – Twins Jazz, Washington, USA – Keith Wesby Project (20:00, 22:00)
  2.-3.10. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Van Morrison (17:00)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  4.10. – Alfred ve dvoře – Y Por Qué John Cage? / Antic Teatre Barcelona (Zvuková smršť, při které praská jazyk – představení o různých podobách řeči.) (20:00)
  6.10. – Alfred ve dvoře – Foutaise / Compagnie Des Pieds Perchés (O věcech mezi lanem a zemí: dechberoucí závěsná akrobacie i komediální hra pro celou rodinu.) (20:00)
 • Divadla:
  1.10. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) („Vždycky mám rád temný příběh, který je zdánlivě bez srdce, ale kde srdce je, pravda tak malé a dobře schované, jak to jen jde. A postavy, ty mě zajímají opravdu hrozně.“ Martin McDonagh) (19:30)
  6.10. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladialsv Smoček) (Příběh o naprostém vzájemném neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha.) (19:30)
  1.10. – Dejvické divadlo – John Buchan a Alfred Hitchcock: 39 stupňů (režie: David Ondříček) (Komedie na motivy klasického špionážního filmu Alfreda Hitchcocka z roku 1935. Hlavní hrdina Richard Hannay se podivnou shodou okolností dostane do nezáviděníhodné situace. V jeho bytě je zavražděna neznámá agentka a on se stane hlavním podezřelým. Začíná hon na zločince, během něhož se Hannay snaží nejen uprchnout, ale především nalézt a usvědčit pravé viníky.) (19:30)
  3.10. – Dejvické divadlo – Teremin (režie: J. Havelka) (Příběh člověka, který navždy změnil tvář moderní hudby. Věnováno Robertu Moogovi.) (19:30)
  2.10. - – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
  4.10. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
  3.10. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )(Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
  1. a 6.10. – Divadlo na Vinohradech – J. Lynn, A. Jay: Jistě, pane ministře (režie: Martin Stropnický) (Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény.) (19:00)


V ÚTERÝ LETÍME NA ŠKOLNÍ VÝLET

do Londýna. Snad se mně vejde do zavazadla aspoň malej foťák...
Čtvrťáci muzikálisti tam budou mít workshop s panem režisérem Robertem Gordonem. On pak přiletí do Brna v listopadu a bude režírovat muzikál Taneční maraton na Steel Pier (premiéra v prosinci).
Ještě před tím, koncem října, bude obnovená premiéra Footloose v Divadle na Orlí.

V BUČOVICÍCH POKRAČUJÍ

hlavně Jirka s Petrem v dobudovávání střechy. Pořád je co řešit.


Tentokrát poskládali cihly a vykopali jamu – žlab pro dešťovou vodu.


A Kiara už začíná jezdit na kole – zatím je to odrážedlo, ale vede si krásně.
Dojela v pohodě do hospody a zpět! Třeba uděláme někdy TdZ s potomky Hasičů průzkumníků...

NA NÁVŠTĚVĚ U NÁS

bylo saranče. Fotil Pavel.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

30. 9. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš