[CNW:Counter]
e-mail

Další 60tiny
(tentokrát Milan)

Ani toto prase nemůže být cestovní, protože náš švára Milan, ten slavnej bilijárdista, možná kulečníkář, to nevím přesně, protože v tomhle se nevyznám stejně, jako se nevyznám v golfu, slavil své šedesátiny. A jak už to u Milana chodívá, byla to oslava velkorysá, ba přímo velkolepá. Ale jen v kruhu rodinném, jenže jak se zjistilo, je nás všech příbuzných jako blech a furt se rozmnožujou dál. Byla nás celá vinárna, kterou provozuje jeden z Milanových příbuzných. Nechtějte po mně, abych řekl kterej a jaký vztahy příbuzenský to jsou. Myslím si, že ani moje sestra Alena to všechno nebude vědět přesně, přestože má Milana za muže už skoro 40 let. Prostě tahle vinárna patří Vojtovi. Byla vybudovaná z hnusnejch starejch sklepů. A věřte, že o tom něco vím. Vinárna je na ulici Vrchlického sad, neboli na Vrchláku, kde jsme bydleli my Roušáci celý dětství i mládí, až do rozprsku do světa, Alena dokonce na Vrchláku bydlela celýho půl století. Naproti našemu vchodu si Vojta se společníkem předělali sklepy. Ty sklepy mýho mládí byly příšerný, báli jsme se tam chodit, smrdělo to tam a bylo to jak z nejhorších hororů. Noční můra z Elm Street je romantická východoněmecká komedie proti tomu, co člověk zažíval v těch sklepích. Já jsem byl trošku úchylnej, protože jsem do sklepa chodíval rád pro uhlí. Sklep mi totiž krásně voněl. Uskladněnejma bramborama a nedovoleně uskladněnou naftou na topení. A k tomu staletý smrad-vůně mouru. To bylo tak erotické pižmo, že umělo porazit i strach z potkanů a krys, či co to bylo. Schody byly vyšlapaný, světla svítila, sám nechápu, jak to je možný, jen za rohem. Bylo to bludiště a žárovky byly asi tak 15wattové. A nevím, co to bylo za software, ale vždycky svítila jen ta žárovka v té boční chodbičce, kam člověk zrovna nešel. Tuto zkušenost měli všichni. Asi nějaký čidla nebo dráty. Samozřejmě, že všem to příšerné příšeří vadilo, a někdy se stalo, že to někoho natolik rozlítilo, že hned nad vstupní schody umístil 100watovou žárovku. Asi si ji koupil ze své kapsy, ale do druhého dne zmizela. Nejspíš si ji vzal někdo z baráku. Sklep byl takovej distributor jedné stowattové žárovky po rodinách zlodějů. Ale už dost o těch sklepích.
Moderní svobodná doba nazrála a spousta podnikavých lidí se na ty sklepy vrhla a předělala je na hospůdky, kavárny, kluby a vinárny. A že to těm podníčkům sluší. Tahle hospoda se jmenovala Jean Paul vinkafe. V báru visely velmi vydařené fotky Jeana Paula Belmonda.
No prostě dobrý místo a příjemná oslava.
Než ale oslava začala, tak jsme ještě navštívili Jiřinku a Olininýho tátu, což je velkovýkrmna jako prase. Ale my staří a zkušení návštěvníci té vývařovny už se umíme slušně bránit. Prostě takovej žrací víkend. Ale dopadl dobře a naše rodinka se ubránila. Nikdo se nepřežral, ani Bibi, která se to teprve učí, říkat na jídlo ne.
Když pak začala oslava narozek, chodily za mnou desítky lidí a žádaly mě, abych hodně a všechno fotil, ale toho žadatele ne. Kdybych se tím řídil, nevyfotím ani jednu fotku. Nejmilitantnější byla Milanova maminka, která kdykoliv mě vidí, tak mi vypráví o svých vyfocených fotkách, které ale nikdy neuvidím, a tak se z nich stávají fotky jako ty moje nevyfocený do Rudolfina. Milanovu maminku focení baví, z fotek si dělá albíčka a ráda si v nich listuje a mění pořadí, asi to jsou hezký příběhy. Jenže mě baví právě to její povídání o fotkách, který nevidím.

Milan čeká na své hosty.

Vinárna se pomaličku plní.


Milanova maminka.

Telefonuje.

S Milanem slavila své šedesátiny i Miňa, Milanova švagrová.

Přijel i náš Jirka, ale jen na chvilku a pak zase ujel zpátky do Prahy.

Helča.


Nina jí vidličkou a má copánky.

Dana foti na klasickej film.

Otakar a Esterka.

Mé sestry Alena a Dana.

Nerozborní kamarádi zleva: Ester, Otakar, Bibi.

Oslavenci - Milan a Miňa.

Gratulace.

Milan dostal od sestry Evy vlastnoruční akvarel, na kterým je Milan, jak hraje kulečník.

Milan a Alena.

Milan a Ester.

Milan a Evička.

Milan a Otakar.

Milan a Bibi.

Milan a Helča.

Milan a Kuba.

Ester, Otík, Bibi.

Evička předčítá Milanovi z knížky Pod lavinou.

Longines.


A pyžamo.


Pyžamo - Nás krásných je málo.

Vzpomínkové tablo je vděčný objekt.

Mé sestry Jean Gabin a Jean Paul Belmondo.

Helča a Irča.

Linda uřízla hlavu indiánovi. A pak prej Arabové.

Zkoušeli jsme srovnávat značky. Ty naše (Daniny a moje) jsou prostě levnější.

Helča zkoumá vzpomínkové tablo.

Babička Ráčková se svými pravnoučátky.

A jedno rozšířené společné foto.

Otakar a Linda.

Tanec.

Milan s maminkou.

Milan s Evičkou.

Tom s babičkou.

Laďa s Miňou.


Mamince Ráčkové se natrhla róba. Oprava nůžkami - Postřižiny.

Tom a Denisa.

Iveta a Reník.

Olina a Ondra.


Nina žárlí.

Oslavenec Milan.

Linda se pomaličku mění v Michala Davida.

Martin a mobil.


Ester.

Miňa a Belmondo.

Evička a babička.

Dana řádí.

Helča řádí.

Nina už nežárlí a kouká zamilovaně.

Fotr a syn.

Hloupý pokus s foťákem. Instruktážní vsuvka pro Denisu...

Spartakiáda.

Kuba, Dana, Gabin, Belmondo.

A na závěr dostala Nina od Irenky nové staré šatečky. Je v sedmém nebo šestém nebi. Oslava pokračovala dál do noci, ale my jsme už šli domů. Tomáš dopadl zajímavě - svůj širák prý odhodil v dál, ale to tu nebudu rozmazávat...

 

podpis




 


Babiš, ministr financí ČR:
„Já jsem nemluvil o živnostnících. A v rámci těchto restaurací jsou i živnostníci samozřejmě, ale jsou tam všechny restaurace. (…) Takže nemluvím o živnostnících. Tam v rámci toho byznysu jsou samozřejmě živnostníci. Ale je jich poměrně…“

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Moravská galerie v Brně - Jan Svoboda: Nejsem fotograf(do 21. 2. 2016)
Legendou se stal Jan Svoboda (1934-1990) už za života. Nevšední vizualita i koncepce jeho fotografií v jedné řadě s názory na postavení fotografie a fotografa ve světě umění zasáhly snad všechny klíčové oblasti domácí fotografie. Fotograf, který porušoval zažitá pravidla a fotka pro něho byla jen objektem k tvorbě.
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Rudolfinum - Jiří Černický: Divoký sny (27.1. – 10.4. 2016)
Rozsáhlý multimediální projekt, jehož východiskem je série pěti desítek kreseb. Kresby z posledních 25 let a kombinují utopické představy o zlepšení světa, archeologii ideologií 20. století, excentrické architektonické vize a jistou dávku muzeálního retrofuturismu.
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006) Leica Gallery Prague - POCTA WERNERU BISCHOFOVI (do 24. 1. 2016)
Švýcarský fotograf Werner Bischof (1916–1954) vystudoval fotografii u Hanse Finslera a po několik let pracoval jako reklamní a módní fotograf. Mezinárodního uznání dosáhl zveřejněním dokumentárních záběrů následků druhé světové války. V roce 1949 se stal členem prestižní agentury MAGNUM Photos a začal fotografovat pro časopisy Life a Paris-Match. Werneru Bischofovi bylo pouhých třicet osm let, když tragicky zahynul v peruánských Andách. Během posledních devíti let svého života se mu však podařilo vytvořit dílo výjimečné citlivosti a intenzity, které je považováno za jeden z vrcholů angažovaného fotožurnalismu. Jeho humanistický přístup k existenciálním lidským otázkám v kombinaci s jeho uměleckým talentem z něj dělá klasika černobílé fotografie.

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Vlastimil Třešňák: The vole hraboš hrdina
První z cyklu Konopných pohádek. Neodehrávají se za devatero řekami a devatero horami, nýbrž v pražských Hlubočepích a jejich okolí. Nejde o princeznu, draka či království, něčím tak obyčejným a obehraným by známý bard rozhodně nezdržoval! Jeho pohádky patří k těm netradičním, děj vlastně není podstatný, paleta postav je více než pestrá, pochopit souvislosti se vám zcela jistě nepodaří.

„Moudrý člověk se může od hlupáka naučit víc než hlupák od něho.“ Marcus Aurelius

 

Martin Kratochvil / Jazz Q - Temne slunceLP MINISTERSTVO MÝHO NITRA!
Dámy a pánové, naše nové album MINISTERSTVO MÝHO NITRA již v našem eshopu k dispozici i v LP podobě... Konečně! Stará natoč gramofón... Poprvé v životě si k sobě přivineme náš vinyl! A vlastní vinou!

 


Milí přátelé, přijďte na příjemný večer vícehlasých, ač stylově různorodých písní. Jen tak, bez aparátu, složité dramaturgie a ohňostroje na závěr. Black Uganda Choir (BUCH) a Pěvecký sbor Pavlíny Zámečníkové (SPZ). Kdy: Středa 20. 1. 2016 od 19h Kde: sál Café práh, Ve Vaňkovce 1 (hned vedle nákupní galerie) http://www.cafeprah.cz/
Zdraví a srdečně zvou Richard Lank (BUCH) Tomáš Drtílek (BUCH) Pavlína Zámečníková (SPZ)

Vážení a milí,
dovoluji si Vás pozvat v neděli 17.ledna 2016 v 18 hodin na hudebně výtvarný večer
HOMMAGE A CHARLEMAGNE - Pocta císaři Karlu Velikému.
http://www.vlckovi.cz/foto/767-116-hommage-a-charlemagne
který proběhne v rámci slavnostního ukončení výstavy Patrik Vlček SOCHY. (Jako host vystoupí Jiří Kučerovský.)
http://www.vlckovi.cz/foto/768-116-sochy
Výstava je v nádherném klenutém prostoru Galerie Konírna medlánecké Sýpky.Přístupná je denně od 15 do 18 hodin do úterý 19.ledna 2016.
Společenské centrum Sýpka,
Kytnerova 1, Brno - Medlánky.
http://www.vlckovi.cz/galerie/116-konirna-2016
Srdečně zveme
Patrik Vlček
724 968 641
www.vlckovi.cz

 

9. 12. 2015 - 7. 2. 2016
Václav Jirásek: Svět podle Ironyma Koola
Miloš Budík František Vrána - nábytek, interiéry, volná tvorba


CKK SLATINA ZDRAVÍ Z

Berlína, kde se chystá veřejná obhajoba doktora J.H.
Dojde k ní v pondělí odpoledne a nebude to žádná sranda.

Budeme spolu s ostatními držet palce a taky pomáhat s organizací.
Za tím účelem stěhoval Jirka vlakem i klavír.
V příštím Praseti podáme zprávu.

Dada a spol.