Ve Slaným
(bývá dobře)

O víkendu jsme jeli do Slanýho a v klasické sestavě jsme si udělali malinký výlet po slánském okolí. Odpoledne jsme grilovali masisko a žrali a pili a dobře se měli. A navíc se mi dnes nechce psát žádný slovíčka, takže jen obrazem..


Prase aby se v tom vyznalo.


Honza šlápl do hovna, Ladys šlápl do hovna a Olina
si zajezdila traktorkem.


Ve Stavebninách prodávali výbornej burčák, tak jsme si ho dali 4 litry.


Malé drakařky ze stavebnin


Kráva ze stavebnin.


Zebra


Jelen.


Jako dvě hrdličky.


Prohibice skočila, tak se pálí o sto šest.


Svačinka.


Montáže opravy revize.


Je mi divné, proč nevyužily optiky pančovací aféru.


Odvážnej chlap se pere.


Rumařství?


Slon BAP


A to je asi tak všecko.

 

bazar



  • Vědci z Chicagské univerzity v Illinois představili nového trpasličího dinosaura ze skupiny heterodontosaurů. Vypadá, jako by byl složen z několika současných zvířat. Tento původní obyvatel superkontinentu Pangea byl zhruba ve velikosti kočky, tělo poseté štětinami, podobně, jako dikobraz. Navíc měl zobák, kterým zase připomíná papoucha. Paleontolog Paul Sereno ostnatého trpaslíka zrekonstruoval podle jihoafrické fosílie, která od 60. let 20. století ležela v depozitáři Harvardské univerzity. Pojmenoval jej Pegomastax africanus.
  • Fragment dětské lebky, objevený v Odluvajské roklině v Tanzanii, je nejstarším známým důkazem chudokrevnosti způsobené nedostatkem výživy. Objev, ke kterému došel mezinárodní tým vědců včele s Manuelem Domínguez-Rodrigem z Complutenské univerzity v Madridu tak dokládá, že lidé začali jíst maso mnohem dříve, než se původně myslelo. Lebka, která patřila téměř dvouletému dítěti,  na sobě nese kostní léze, které se nejčastěji vytvoří právě z nedostatku vitamínů B ve stravě. Předchozí důkazy ukazují, že raní hominidé jedli maso, ale není jisté, zda bylo pravidelnou součástí jejich jídelníčků. Domínguez-Rodrigo naznačuje, že právě přítomnost kostních lézí podporuje myšlenku, že pojídání masa byl natolik běžné, že jeho nedostatek mohl vést k anémii.

  • žádný drby neznám

 

australia


australia

Ještě ke Dnům otevřeného ateliéru Lubo Kristka:
Zrzkova zákeřná kontrašpionáž stréca Juránka


Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

P. Jurčík, předseda Mladých křesťanských demokratů na dotaz jak se staví k odsouzení Pussy Riot odpověděl:
„Jestli s tím souhlasíme, nebo ne, to se nedá říct. Respektujeme práva Ruské federace”

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player



Zámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

DOX Centrum současného umění
Bikiny klub (do 22.10.2012)
Veronika Psotková (* 1981, Opava) je absolventkou ateliéru sochařství Michala Gabriela FaVU VUT v Brně (2009) a věnuje se zejména figurální tvorbě. V současné době žije a tvoří v Oboře u Loun. Její práce mají dvě paralelní linie, z nichž první je spíš realistická s vlivem klasického sochařství a populární kultury, druhou tvoří sestavy drátěných figur. Její sochy vyzařují senzualitu a ve své realističnosti nebo stylizaci nabízí čtení toho, jak funguje tělesnost a jak ji vnímáme v dnešní době.


Festival Fotograf pronikne do pražských ulic (do 31.10.2012)
Instalace uměleckých děl předních domácích tvůrců na netradičních místech i v alternativních galeriích doplněné o projekce, performance, ale také přednášky či odborná setkání, to vše s jednotícím tématem – současná fotografie reagující na veřejný prostor. Taková bude v úhrnu náplň druhého ročníku Festivalu Fotograf s názvem Mimo formát, který během měsíce října obsadí řadu frekventovaných míst na území Prahy. Podtitul letošního festivalu „Fotografie ve veřejném prostoru“ napovídá, že se zaměří na výstavní či projekční plochy na pomezí vnitřních a vnějších prostorů, jimiž nás na každém kroku obklopuje hlavní česká metropole: objekty pro sebevyjádření vybraných umělců se stanou výlohy, vitríny, poutače, dvory, zahrady, náměstí i nábřeží. Budou pracovat s veřejným prostorem města, kulturními památkami, s výlohami obchodů či nástěnkami, ale proslídí a oživí i polozapomenutá prostranství, aby přinesli nový originální pohled na místa, jež denně míjíme.

GHMP (do 4.11.2012)
Vincenc Vingler - Sochy zvířat.
Výstavu Sochy zvířat Vincence Vinglera, která bude umístěna v Trojském zámku po celou sezonu roku 2012, připravuje GHMP ve spolupráci s autorovou rodinou a řadou galerií. Výstava představí výběr z autorova úctyhodného sochařského díla, jež vznikalo od druhé poloviny 40. let až do posledních dnů umělcova života roku 1981. Vincenc Vingler je zastoupen ve sbírkách plastiky a kresby GHMP a jeho poslední samostatná


Staroměstská radnice, 2. patro (do 4.11.2012)
Herbert Slavík: Dvacet let v Česku
Výstava fotografií Herberta Slavíka zachycuje vznik a hlavní události prvních dvou desetiletí České republiky. Autor se jako dokumentarista dostal v řadě klíčových okamžiků samostatného státu dál či blíž než ostatní, a celá výstava má tak ojedinělý autorský rukopis.


City Tower (do 31.12.2012)
Andy Reiben - obrazy v oblacích
V nejvyšší budově v České republice, kterou je City Tower v Praze na Pankráci představuje ve výšce více jak 100 metrů nad zemí své obrazy výtvarník Andy Reiben. K výstavě v oblacích nad Prahou přizval ještě další umělce z portfolia Buyfeel.


Jízdárna Pražského hradu (do 6.1.2013)
Stanislav Kolíbal - Jiný svět
Výstava Jiný svět, kterou pořádá Správa pražského hradu ve spolupráci s Prinz Prager Gallery a White Gallery, představuje objekty, reliéfy, plastiky, kresby a akvarely významného umělce narozeného v roce 1925.

Jan Bauer: T. G. Masaryk a Václav Havel
Jiná doba, stejný osud
Spisovatel Jan Bauer, který napsal už více jak sto knih s převážně historickou tématikou, předkládá čtenářům zajímavé příběhy dvou velkých Čechů. Jeden, ten první, T. G. Masaryk, vytvořil tento stát na demokratických základech a Václav Havel nám zase demokracii vrátil. Autor oba tyto velikány srovnává jako politiky, spisovatele, filozofy, vlastence, ale ukazuje, jaký měli například vztah ke Slovensku, k náboženství, k ženám i v čem ve vysokých funkcích selhali. Dokládá, že je naším štěstím, že zformovali tento stát, Československou republiku a po rozdělení Českou republiku. Můžeme být na ně hrdí, neboť do základů naší státnosti vložili to nejcennější – svobodu a demokracii.


Americký saxofonista Donny McCaslin vydává novinku nazvanou Casting for Gravity. Svou fúzi s funkem a rockem představil i na letošním Jazzfestu Brno. V McCaslinově kapele nyní hrají Jason Lindner (klávesy, elektronika), Tim Lefebvre (baskytara) a Mark Guiliana (bicí). Na desce hraje také David Binney (syntetizátory).


  • „Porozumět si neznamená přizpůsobit se jedni druhým, ale pochopit navzájem svou identitu.“ (Václav Havel)
  • Kina:
    8.10. – Aero – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (18:00)
    12.10. – Aero – Divoši (režie: Oliver stone, USA, 2012, 131 min. Krimi) (Vypravěčka Ophelia žije ve spokojeném postmoderním uspořádání se dvěma chlapci, kteří ji milují, a ona miluje je. Vzájemně na sebe nežárlí, jsou totiž výjimeční. Chon si jako bývalý elitní voják a žoldák vypěstoval ke světu poněkud cynický přístup, naopak nadaný botanik Ben by ho chtěl neustále zachraňovat. Odlišné povahy spojují společné zážitky ze školy a také podnikání. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Jen pár kilometrů na jih od téhle idyly ale operují mexické kartely a jednomu z nich se Benův a Chonův „podnik“ zalíbí natolik, že se s ním rozhodnou spolupracovat. Kluci nejsou blázni, aby si zahrávali s ohněm, a velkorysou nabídku odmítnou, jenže šéfka kartelu nepovažuje „Ne“ za odpověď.) (22:45)
    9.10. – Oko – Divoká stvoření jižních krajin (režie: Benh Zeitlin, USA, 2012, 92 min. Drama) (V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.) (20:30)
    13.10. – Oko – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (22:30)
    14.10. – Oko – Polski film (režie: Marek Najbrt, ČR/Pol., 2012, 113 min. Drama) (Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin.) (18:00)
    9.10. – Evald – Lovci hlav (režie: Morten Tyldum, Nor./Dán./Něm., 2011, 100 min. Dokument) (Zdá se, že Roger Brown má všechno, co si člověk může přát. Je nejúspěšnějším lovcem hlav (vyhledávačem talentů) v Norsku, za manželku má překrásnou galeristku a vlastní úchvatný dům. Zároveň si ale žije nad poměry a potají krade umělecká díla. Na slavnostním otevření galerie mu žena představí muže jménem Clas Greve. Nejen že je Greve ideálním kandidátem na pozici, o kterou Roger usiluje, je i majitelem Rubensova Lovu na kance, jednoho z nejžádanějších obrazů v historii moderního umění. Roger vycítí příležitost stát se finančně nezávislým a začne plánovat svou vůbec největší krádež. Brzy ovšem narazí na problém a tentokrát to nejsou peníze, které by ho mohly poslat ke dnu...) (21:00)
    11.10. – Mat – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (16:15)
    8.10. – Ponrepo – Výkřik (režie: Michelangelo Antonioni, It./USA, 1957, 116 min. Drama) (Cukrovarnického dělníka Alda opustila partnerka Irma kvůli milenci a ten se pocitem životní prázdnoty vydá se svou malou dcerkou pryč z města. Navštěvuje města a vesnice, kde potkává jiné ženy nabízející mu domov a lásku, avšak nic ho nedokáže udržet na místě. Aldo si přesto uvědomuje bezútěšnost a tragiku své pouti. Tento film je v Antonioniho filmografii ojedinělý, neboť se neodehrává v buržoazním prostředí jak je u něho zvykem, ale v prostředí chudých periferií a venkova.) (20:00)
    11.10. – Ponrepo – Ladič pian zemětřesení (režie: Stephen Quay, Timothy Quay, Něm./VB/Fr., 2005, 99 min. Hudební) (Hypnotický zážitek z ostrova vzdáleného všem zákonům naší reality, jak ho vysnili nejvýznamnější surrealističtí tvůrci post-švankmajerovské generace. Dr. Droz touží navždy zachovat hlas pěvkyně Malvíny, kterou v den její svatby usmrtil a unesl. Pomoci mu v tom má geniální „ladič pian zemětřesení“. Nádherná obraznost snímku, která vytváří svět kdesi mimo naše chápání, odkazuje především k animátorským kořenům tvůrců.) (20:00)
    8.10. – Světozor – Dokumentární pondělí – Budoucí sklizně (režie: Marie-Monique Robin, Fr., 2012, 96 min. Dokument) („Aplikací průmyslových postupů a rozsáhlým používáním chemikálií, si současné zemědělství kope vlastní hrob.“ To jsou slova Oliviera de Schuttera, zvláštního zpravodaje OSN pro právo na potraviny, která vyslovil na základě zkušeností z potravinové krize v letech 2007–08. Takzvaná „Zelená revoluce“, zahájená v poválečných letech, která zavedla do zemědělství průmyslové přístupy, nedokázala nasytit svět. Zato však významnou měrou přispěla k vyčerpání půdních a vodních zdrojů, ničení biologické rozmanitosti, napomohla globálnímu oteplování, a vytlačila do měst a jejich chudinských předměstí miliony obyvatel venkova.) (20:30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    8.10. – Agharta – František Kop Quartet (21:00)
    9.10. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    10.10. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    11.-12.10. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    13.10. – Agharta – Robert Rovina Group (21:00)
    14.10. – Agharta – Robert Balzar Trio (21:00)
    8.10. – Balbínova poetická hospůdka – Originální Pražský synkopický orchestr (20:00)
    13.10. – Balbínova poetická hospůdka – Leroy Duncan (20:00)
    8.10. – Blues sklep – Ed Kliman (21:00)
    9.10. – Blues sklep – Jan Skypala & Peter Kováč (21:00)
    10.10. – Blues sklep – Lenya Band (21:00)
    11.10. – Blues sklep – Bezefšeho (21:00)
    12.10. – Blues sklep – Petr Kalandra Memory Band (21:00)
    13.10. – Blues sklep – Bluesberry (21:00)
    8.10. – Jazz Dock – Martin Brunner Trio & Epoque Quartet (19:00)
    9.10. – Jazz Dock – Marcel Flemr Band (22:00)
    10.-11.10. – Jazz Dock – Melanie Scholtz Quartet Bokani Dyer (22:00)
    12.10. – Jazz Dock – Scot Henderson, Jeff Berlin, Dennis Chambers (22:00)
    14.10. – Jazz Dock – Brass Band Prague (17:00)
    8.10. – Jazz klub Ungelt – Betty Lee Quartet (21:15)
    9.10. – Jazz klub Ungelt – Veronika Vítová Crew (21:15)
    10.10. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Threesome  (21:15)
    11.-10.10. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    13.10. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    14.10. – Jazz klub Ungelt – Adriano Trinidade (21:15)
    8.10. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    9.10. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    10.10. – Jazzboat – Vesna Cáceres and Anima (20:30)
    11.10. – Jazzboat – Stan the man (20:30)
    12.10. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
    13.10. – Jazzboat – Vojtěch Eckert Trio (20:30)
    14.10. – Jazzboat – František Uhlíř Team (20:30)
    8.10. – Reduta – Robert Balzar Trio (21:30)
    9.10. – Reduta – Adriano Trinidade a Los Quemados (21:30)
    10.10. – Reduta – Darren Siegesmund Quintet (21:30)
    11.10. – Reduta – Rodger Dodger (21:30)
    12.10. – Reduta – Carlos Delalene Band (21:30)
    13.10. – Reduta – Big Band Theory (21:30)
    9.10. – Salmovská literární kavárna – Jazz Bluffers (19:30)
    11.10. – Salmovská literární kavárna – Šansonová smršť (19:30)
    8.10. – Stará pekárna, Brno – Luboš Soukup International Quartet (20:00)
    11.10. – Stará pekárna, Brno – Marracash Orchestra (20:00)
    12.10. – Stará pekárna, Brno – Ladě (20:00)
  • Kluby - cizina:
    9.10. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Terumasa Hino h Factor (19:00, 21:30)
    8.10. – Blue Note New York, USA – Rey Gelato (20:00, 22:30)
    11.10. – Twins Jazz, Washington, USA – Manner Effect (20:00, 22:00)
    10.10. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Alison Moyet (17:00)
  • Hudební festivaly:
    10.-13.10. – Jazz Off, Brno (info: http://www.rozhlas.cz/jazz/tip/_zprava/brno-ma-novy-jazzovy-festival--1117411)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    11.10. – Alfred ve dvoře – Domácí úkoly z pilnosti 40 (Populární hitparáda tanečního divadla.) (20:00)
    14.10. – Alfred ve dvoře, hostuje Karine Ponties – Pisum Sativum (Posedlost tělesnou představivostí – představení Karine Ponties, studentů JAMU, výtvarných umělců a performerů.) (20:00)
    8.-9.10. – Divadlo Archa – EKG – O Lásce a Slovensku (Literární kardiogram Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše.) (20:00)
    10.10. – Divadlo Archa, hostuje Elledanse – Voda na vode (Nejnovější projekt předního slovenského tanečního souboru vzniknul jako sled snových a vztahových obrazů.) (20:00)
    8.10. – Divadlo Ponec – PREMIÉRADeadline (režie: Tereza Lenerová Hradilková) (Taneční představení reagující na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Co všechno chceme stihnout, než zemřeme? Taneční představení reagující na rychlost, se kterou probíháme dnešním světem. Neustále si tvoříme další a další deadliny, ale na svůj vlastní deadline se bojíme pomyslet. S rostoucími možnostmi přibývají i naše povinnosti a my se ocitáme v zajetí naší vlastní svobody. Je naše volba jak nakládáme s časem nebo čas nakládá s námi?) (20:00)
    9.10. – Divadlo Ponec, hostuje DOT504 – Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus (choreografie: Lenka Vágnerová) (Taneční horor z lázeňského prostředí. Jeden osamocený správce lázní. Milovaná Sonja. Mnoho zvaných i nezvaných návštěvníků. Němý opeřený přítel.) (20:00)
    10.10. – Divadlo Ponec, hostuje VerTeDance – Případy doktora Torueta (režie: Anna Polívková) (Dokážete předvést, co ve vás je?) (20:00)
    12.10. – Divadlo Ponec, hostuje Pražský komorní balet Pavla Šmoka – Nevyřčené ticho (choreografie: Hana Turečková) (Spadnout do své duše a pátrat po jejím obsahu, vyjít ze sebe a poznat v sobě jiného člověka, otevřít svou mysl a putovat vesmírem bez hranic. Choreografie volně inspirováná knihou Jacka Londona Tulák po hvězdách, ve které hlavní hrdina uvězněný ve svěrací kazajce umrtvuje své tělo, aby oživil svou duši a putoval bez hranic životy lidí, a tím poznával duši lidstva. Je to příběh o svobodě a síle ducha, které překonají všechny ubohé stavy těla a rozletí se ke hvězdám.) (20:00)
    13.10. – Divadlo Ponec – Muži (režie: Adéla Laštovková Stodolová a SKUTR) (Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou. Stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec. Pořád je co řešit. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je důvod k tomu být na sebe hrdý. Přestaňme se tak konečně dívat na muže s předsudky, které nám vštěpuje naše společnost. Divadelní představení na pomezí mnoha žánrů je inspirováno skutečnými příběhy mužů.) (21:00)
  • Divadla:
    9.10. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
    10.10. – Činoherní klub – Marina Carr: U kočičí bažiny (režie: Martin Čičvák) (Variace klasického Euripidova dramatu Médeia, reálie jsou však současné. „Kdo lásce až příliš se vzdá, že spálí mu srdce ten žár, ten nedojde chval ani štěstí.“) (19:30)
    12.10. – Činoherní klub – Sexuální perverze v Chicagu (režie: Ondřej Sokol) (Chcete si splnit nejsmělejší sen? Zamilujte se.) (19:30)
    12.10. – Dejvické divadlo – Teremin (režie: J. Havelka) (Příběh člověka, který navždy změnil tvář moderní hudby. Věnováno Robertu Moogovi.) (19:30)
    9.10. – Divadlo ABC – Zdeněk Jirotka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
    10.10. – Divadlo ABC – Kate Atkinsonová: Ostatní světy (Hra o touze po lásce, o osamělosti a svobodě, které mohou být požehnáním stejně jako prokletím. Historička těsně na prahu středních let si splní svůj sen a koupí si starý dům. Dům s duší a s minulostí, která není zdaleka tak mrtvá, jak by se zdálo. Začátek nového života je příležitostí k účtování s matkou, nevlastní sestrou, otcem, s minulostí, tou vlastní i tou, která se skrývá v minulosti domu. Současný ženský úděl je konfrontován s historií, která ho určila. Příběh viktoriánských žen, jejichž životy ničila podřízenost, závislost a ortodoxní lpění na rodině, a které tolik bojovaly za svobodu a rovnoprávnost, se střetává s těmi, které to s rovnoprávností a svobodou přehnaly tak dokonale, že ztratily úplně schopnost žít v páru.) (19:00)
    10.10. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) (Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    12.10. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
    14.10. – Divadlo Bez zábradlí – Sébastien Thiéry: Indická banka (režie: Karel Heřmánek) (Alain Kraft, realitní makléř si chce ve své bance vyzvednout peníze. Dozvídá se, že banka byla odkoupena indickou  společností Bank of India, a že jeho účty jsou zablokovány v Dillí. Kafkovská komedie na půdorysu absurdní francouzské grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství.) (19:00)
    8.-9.10. – Divadlo Ungelt – Na útěku (režie: Ladislav Smoček) (Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.) (19:00)
    10.-11.10. – Divadlo Ungelt – William Douglas Home: Ledňáček (režie: Ladislav Smoček) (Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel se svou dávnou láskou. Je tu ale ještě jeho komorník...) (19:00)
    12.10. – Divadlo Ungelt – Henry Meyerson: Fígl (režie: Ladislav Smoček) (Příběh baviče, který se náhle ocitne ve složité soukromé i profesní situaci.) (19:00)


Dobrý den, ahoj,
přijměte pozvání do Café Ibérica na prodejní výstavu kolumbijských šperků. Přijďte se podívat, posedět, dát si něco dobrého a přitom se potěšit unikátními a originálními barevnými kousky, které, když vás doopravdy zaujmou, si můžete odnést i domů.. Pátek 12.října 2012, v době od 16 do 21 hodiny, Café Ibérica, Gajdošova 16, Brno - Židenice.
Srdečně zve martina h.

 

MINULÝ TÝDEN JSME ZJISTILI, ŽE

Londýn existuje.

Je to město bláznivě barevné, barevně bláznivé i přívětivé a bavilo nás.

Příště snad napíšu víc, dnes aspoň pár fotek účastníků zájezdu:

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

7. 10. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš