U světlušek
(pokračování výletu v Timbourine Mountains)

Naposledy jsme v Timbourine opustili naše vyprávění v okamžiku, kdy nás vyhodili z žabária na světlo bóží. A protože jsme si koupil kombinovaný lístek, druhou částí naší exkurze měly být speciální světlušky, které se tu pokouší chovat, či pěstovat, aby je prý časem mohli vypustit zpět do volné přírody.

Vcházíme do ráje světlušek

V jeskyni je celkem chladno. V předsálí nás posadí pan Světlušák na židličky a pustí video o životě těch malinkých broučků, kterej svítí prdelky a jsou tak křehcí, že je zabije i kdyby se k nim někdo přiblížil a nezakryl si hubu rukou.

Prostředí okolo světlušek je sice mírně uměle stvořené, ale s citem

Klasická jeskyně, takových máme u nás doma na "Berounce" taky mraky, ale tohle tu není to nejzajímavější.

A zatímco čumíme na film o broucích, kterejm svítí prdelky pan Světluškovej odešel a za chvíli již přinášel světélkující pásky a kroužky a každého jím opatřil. Nikdo jsem netušili, o co tu jde.

Po instruktážním videu nás Světlušák instruoval, co všecko může světlušky zabít a umlátit a jak máme dávat pozor, aby se nám ani mobil nezapnul, ať nefotíme s bleskem, ať raději nefotíme vůbec. Prošli jsme několika zatáčkama a najednou jsme v úplné tmě.

Už víme, proč jsme dostali svítící přívěsky, abysme se navzájem alespoň trošku viděli. V jeskyňi je naprostá tma. Jen ve výši očí a výše jsou k vidění malilinkaté svítící tečičky. Pan od světlušek zapíná speciální infra lamu a sem tam na chuchvalec rozsvícenejch prdele posvítí, abysme z té tmy něco měli. Jsou jich tu miliony a miliony.

Tyhle fotky nejsou z jeskyně se světluškama, choval jsem se vzorně a nefotil a mobila jsem měl vypnutýho. Tyhle obrázky jsou jen z předsálí té světluščí jeskyně.

Výprava po světluškách netrvala nijak dlouho, ale stejně je to neuvěřitelné o co všecko se tu pokouší, aby napravili chyby jinejch, když se jim změnou životního prostředí podařilo málem tyhle malinké křehké potvůrky téměř vyhubit. Jsou t fakt hodně maličkatí svítílkové. To naše světlušky vypadají oproti nim jako mistři světa ve vzpírání.

A jsme zase venku, jsme oslněni denním světlem a zjišťujeme, že starost o přírodu a pokusy sem tam něco drobnýho napravit jsou nám velmi sympatické.

Nejvíc se to líbilo Borískovi, dumal, proč že se na ně nesmí dejchat, ale proč to tak je vám nepovím, protože ve tmě rozumím australské angličtině ještě o hodně míň než té denní.

Bobík se nesměl v jeskyni moc hejbat, tak si to chce vynahradit na denním světle.

Rozhodli jsme se, že si najdeme nejbližší prodejnu s prasárnama a uděláme si krásnej nezdravej oběd. Všem dětem po této zprávě zasvítila očka jako prdelky od světlušek a běžely radostně za námi, jen aby už jsme byli u prasácké prodejny.

Fotíme se u cizího plotu. Třebas pro FB, ale stejně tu není žádnej signál, tak to nikam neposíláme.

Boris se dřevěným psíkem.

V Mt. Tambourine mají i ulici po naší "slavné" Heleně.

Bobík by měl jít šedesátkou. A nebo je to speciální značka pro čerstvé šedesátníky, aby věděli kudyma smějí.

Pár metrů před námi se krčí prasárnická prodejnička

Pan prodavač nám ochotně vysvětluje, co jaká potvora stojí a z čeho je vyrobená a Boris pečlivě rozvažuje, jakou sadu prasáren by si měl dát. Samozřejmě, že základem zdravé prasárny jsou smažené hranolky

Už je to objednáno, už je to skoro hotovo, jen ještě zaplatit kartou a jít čekat ven. Prý to bude za deset minut. Vše je tu čerstvé a krásně nezdravé. Prostě sračky, ale dobroučké.

Boris vybral pro všechny.

Helčin nový Cabbyhouse

Je toho pěkná hromada. Snad jsme to nepřehnali, ale dětem se dělají sliny a my už víme, že nezbude ani jedna brambůrka. Poctivě rozdělit smažený rybičky, aby nenastal konflikt. Co prasáren se týče, jsou děti nesmiřitelně spravedliví, aby žádný z nich neměl ani o jediný kousíček nezdravýho hranolku míň.

Děti mají zcela slastný výraz a ani nemluví. Prasárna, to je čiré dobro, až čiré zlo.

Dělám při jídle opičky, ale děti mě stejně nevnímají a hlídají si přidělené hromádky.

Delikatesa

Hned naproti je prodejna s chlastem Žíznivý velbloud. Zde si kupujeme dva litry portského navečer k ohýnku, protože v noci bývá docela kosa.

Děti do chlastové prodejny nesmí, ale po prasárničce v bříšku jim to stejně nevadí.

U dětský houpaček jsou i houby, ale v Austrálii zase tolik hub jako v Česku prý neroste.

Zvědavej pták se tentokrát žádných zbytků nedočkal.

Ještě nás čeká kafíčko v kavárničce, kde se děti chovají hodně odvázaně a skoro to vypadá, že nás odsud vyhodí, jenže v té Austrálii jsou lidi hodně tolerantní

Čokoládový kafe pro děti.

Bobík je největší prase.

Večer u ohně si dáme portské a kafráme do noci, Chybí nám dřevo, tak se Helča jde zeptat sousedů, jestli nemají něco navíc, že bysme si koupili, ale sousedi nechtě, abysme za to platili. Dávají nám několik špalků zadarmo a ještě nám přinesou další klacíky, když nedáváme pozor. Pán je ochotnej a rozdavačnej, říkal, že je to dřevo z jeho lodi, kterou před nedávnem rozebral a teď z ní to dřevo vozí na kempování a že toho má z toho jeho parníku ještě hodně.

 

bazar


Sado maso

 • Dánským astronomům z Institutu Nielse Bohra se podařilo ve vesmíru, konkrétně v souhvězdí Hadonoše, objevit molekulu, která tam zatím nebyla popsána: jednoduchý cukr. Glykoaldehyd je nejjednodušší cukrovou molekulou. Tento cukr je klíčovou látkou při budování složitějších molekul, např. molekuly RNA.
 • Francouzští lékaři pod vedením Fabiena Perrina z univerzity v Lyonu přišli s novou léčebnou metodou pro lidi po úrazu mozku. Díky přehrávání známých skladeb začal mozek pacientů v komatu reagovat na vnější podněty podstatně lépe. A čím byl tento efekt způsoben? Perrin zatím nabídl dvě teorie. Podle první aktivuje poslech známé hudební skladby autobiografickou paměť a rozpoznání vlastního jména se tak stává snadnějším. Podle druhé představy provokuje hudba vědomou aktivitu, díky níž je potom vlastní jméno snadno rozpoznatelné.

 • Byli jsme v Brně přes víkend, U dědy a Jiřinky jsme se zase přežrali, ale jídlo bylo moc dobré.
 • Jirka dělá v e středu nějakou zkoušku
 • A já jedu do Brna za týden zase.

 

australia


australia

Surreálný inspektor Zrzek

Když jsem byl v sobotu u maminky, najednou jí zpřísněk pohled, podívalal se ostře a rponesla jasným hlasem:
"Duši! Tys nechal roztrousit všude ty svoje děti a já teď abych je v kánoi celou noc chytala v lese."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash playerZámek Troja
Emil Filla (Ze sbírek GHMP) (do 4. 11. 2012)

Literární kavárna Knihkupectví Academia
Výstava obrazů Ivy Fryčové (do 30. září 2012)

Klub cestovatelů (do 30.9.2012)
Tingatinga - obrazy z Tanzanie
Tingatinga je unikátní malířské umění z jižní Tanzanie, jehož motivy vycházejí z africké přírody a odhalují dávné hluboké pouto člověka s přírodou. Díky pestrým barvám a elegantní jednoduchosti vyzařuje z obrazů pohoda a energie, tak vzácná v našem evropském uspěchaném světě. Výstava je prodejní. Více informací o tingatinga naleznete na www.tingatinga.cz.

Obecní dům v Praze (do 30.9.2012)
Pavel Brunclík - Diverse
Výstava tvorby Pavla Brunclíka (*1950) s názvem DIVERSE je první souhrnnou přehlídkou děl tohoto fotografického solitéra, který se na umělecké scéně pohybuje už třicet let. Představí jeho fotografie v rámci čtyř tematických okruhů, jimž se Brunclík celý život věnuje: Cizí ženy, Krajiny, Geometrie nahoty a Portréty. Výstavu doprovodí stejnojmenná publikace.

Jiří Hanzelka, Miroslav Zikmund: V dálavách světů
Výbor cestopisných próz legendárního cestovatele, který v 80. letech poprvé vydalo nakladatelství manželů Škvoreckých. Unikátní texty provedou čtenáře téměř všemi světadíly, doplněno fotografiemi. Kniha vychází ve druhém vydání.


Legendářní polský trumpetista Tomasz Stanko vydává desku nazvanou Dark Eyes, na které je záznam jeho loňského vystoupení na festivalu ve finském Tampere. Po delší spolupráci s polskou rytmikou se obklopil severskými hráči: doprovázejí jej Finové Alexi Tuomarila (piano) a Olavi Louhivuori (bicí) a Dánové Jakob Bro (kytara) a Anders Christensen (el. basa). Výsledkem je nahrávka, představující Stanka ve zcela novém kontextu.


 • „Úžas je základem veškeré filozofie.“ (Paul Johannes Tillich)
 • Kina:
  3.9. – Aero – Do Říma s láskou (režie: Woody Allen, USA/It./Šp, 2012, 102 min.) (Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.) (20:30)
  5.9. – Aero – Až vyjde měsíc (režie: Wes Anderson, USA, 2012, 94 min. Komedie) ( Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice a další výstřední dobrovolníci…) (20:30)
  7.9. – Aero – Andělský podíl (režie: Ken Loach, VB/Fr./Bel./It., 2012, 106 min. Komedie) (Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je odsouzen k veřejným pracím. A k tomu všemu ho ještě rodina jeho přítelkyně vůbec nemá v lásce. V téhle situaci najde Robbie naději tam, kde by ji nejmíň čekal – ve skotské whisky. Když si Robbie odpracovává svůj trest, seznámí se s partičkou povedených existencí v čele s Rhinem, kleptomankou Mo a neodolatelně tupým Albertem. Vedoucí této pracovní skupiny Harry má vášeň pro whisky, a když celou partu vezme na degustaci tohoto ušlechtilého nápoje, objeví v sobě Robbie talent pro rozpoznávání těch nejjemnějších chutí. A když se navíc dozví, že se chystá aukce náhodně objeveného soudku té nejlepší whisky na světě, vycítí Robbie příležitost, jak zabezpečit sebe a svoji rodinu jednou provždy.) (18:00)
  7.9. – Aero – Polski film (režie: Marek Najbrt, ČR/Pol., 2012, 113 min. Drama) (Čtveřice populárních herců – Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Josef Polášek a Marek Daniel – se rozhodla natočit své vzpomínky na bezstarostná léta studií na brněnské JAMU. Dnes už legendární kabaret Komediograf, který s úspěchem hrají hlavní protagonisté téměř dvacet let, vznikal právě v uvolněné atmosféře první poloviny devadesátých let minulého století, kdy „komunismus zkrachoval a kapitalismus ještě nezačal a kdy jsme všichni měli dobrou náladu.“ Originální humor ústředí čtveřice umocňuje osobitý nadhled Jana Budaře, který v téže době studoval na JAMU o několik ročníků níž. Kultovní scénky, sametová euforie, totální svoboda, hudba okamžiku, absurdita mládí či laskavost kamarádství, které pomáhá překonat i to nejtěžší zkouškové období, to vše nabídne Polski film, až přijde do kin.) (22:30)
  4.9. – Oko – Divoká stvoření jižních krajin (režie: Benh Zeitlin, USA, 2012, 92 min. Drama) (V zapomenuté, ale svérázné komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno nemá a její milovaný otec Wink je divoch, který je neustále mimo domov, a tak je osamělá Hushpuppy odkázaná na společnost polodivé zvěře. Vnímá přírodu jako křehké spletivo živoucích, dýchajících věcí, v němž celý vesmír závisí na tom, aby do sebe všechno dokonale zapadalo. A když se po bouři zvedne stoletá voda a obklopí jejich město a tatínek naráz onemocní a divoká prehistorická zvířata obživnou a vylezou ze svých zamrzlých hrobů, Hushpuppy zjistí, že přirozený řád všeho, co jí bylo nadevše drahé, se začíná rozpadat. Malá hrdinka se zoufale snaží dát svůj svět zase do pořádku, aby zachránila svého nemocného otce i potápějící se vesnici, nejtěžším úkolem pro ni ovšem bude vůbec přežít nezastavitelnou katastrofu ohromných rozměrů.) (20:30)
  8.9. – Oko – Nedotknutelní (režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, Fr., 2011, 112 min. Komedie) (Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy - najde si na tuto práci tu nejméně vhodnou osobu. Podaří se jim však propojit nemožné: Vivaldiho a populární hudbu, serióznost a žoviální vtípky, luxusní obleky a tepláky. Bláznivým, zábavným, silným, neočekávaným a hlavně „nedotknutelným“, přesně takovým se stane jejich přátelství… Komedie s dramatickou zápletkou o tom, že ani od krku po prsty u nohou nepohyblivý člověk odkázaný na pomoc druhých, nemusí ztratit smysl života. A o tom, že i nejméně pravděpodobné spojení melancholického multimilionáře a extrovertního recidivisty může humorně zapůsobit na diváka a může se z něj stát kasovní trhák.) (20:45)
  8.9. – Oko – Trainspotting – poslední zastávka (režie: Danny Boyle, VB, 1996, 94 min. Krimi) (Temný příběh o drogách, kamarádství a zradě v britské černé komedii.) (Další snímek tvůrčího tria, skládajícího se z režiséra Dannyho Boylea, scénáristy Johna Hodge a producenta Andrewa MacDonalda, si získal ještě větší celosvětovou popularitu než předchozí Mělký hrob. Ve vyprávění hlavního "hrdiny", asociálního mladíka Rentona, se odkrývá bizarní svět revolty proti současné konzumní společnosti. Renton a jeho skotští přátelé jsou totiž narkomané, jejichž jedinou starostí je sehnat další dávku. Jenže "skutečný život" smutné protagonisty "semele" a změní. Někteří nepřežijí, z jiných - jako například právě z Rentona - se stanou "normální" lidé. Epizodické vyprávění vytváří zvláštní mozaiku, z níž se velmi působivě vynořuje pochmurný obraz jedné "ztracené" generace. Snímek těží z tradic britského civilismu a dokumetárních filmů se sociální tématikou, ale zároveň je radikálně inovuje pomocí surrealistických hříček, černého humoru, dynamické kamery, střihu a charakterizace hlavních postav.) (23:15)
  7.-9.9. – Evald – Až vyjde měsíc (režie: Wes Anderson, USA, 2012, 94 min. Komedie) ( Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice a další výstřední dobrovolníci…) (21:00)
  6.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Betlémská kulturní noc (Pásmo němých filmů.) (21:30)
  3.9. – Světozor – Dokumentární pondělí – Filmové deníky Šimona (20:45)
 • Filmové festivaly:
  do 31.8. – Pražské filmové léto (info: http://www.biooko.net/cz/cykly-festivaly/129/Prazske-filmove-leto/)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  3.9. – Agharta – Limited Edition (21:00)
  4.9. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
  5.9. – Agharta – Jiří Stivín & Co. (21:00)
  6.9. – Agharta – Emil Viklický Trio (21:00)
  7.9. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
  8.-9.9. – Agharta – Agharta Gang feat. Štěpán Markovič (21:00)
  3.9. – Balbínova poetická hospůdka – Jindra Kejak (20:00)
  4.9. – Balbínova poetická hospůdka – Martin Kraus & Krausberry (20:00)
  5.9. – Balbínova poetická hospůdka – Štěpán Rak (20:00)
  6.9. – Balbínova poetická hospůdka – Vladimír Čáp & hosté (21:00)
  7.9. – Balbínova poetická hospůdka – Kale (21:00)
  8.9. – Balbínova poetická hospůdka – Těla (21:00)
  3.9. – Blues sklep – Vilém Čok & By Pass (21:00)
  4.9. – Blues sklep – Gipsy nicht: Trio Romano (21:00)
  5.9. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
  6.9. – Blues sklep – Betlémská kulturní noc: Hudební krajiny (21:00)
  7.9. – Blues sklep – The Kingsize Boogiemen (21:00)
  8.9. – Blues sklep – Super Blues Night XI.: Dave Herrero & The Hero Brothers Band (21:00)
  5.9. – Divadlo Archa – Glen Hansard (20:00)
  3.9. – Jazz Dock – Karol Žabka – absolventský koncert VOŠ (22:00)
  4.9. – Jazz Dock – St. Johnny (22:00)
  5.9. – Jazz Dock – Gumbo a Ondřej Konrád (22:00)
  6.9. – Jazz Dock – Jiří Šimek Trio (19:00)
  7.9. – Jazz Dock – Stiff Trigger (20:00)
  8.9. – Jazz Dock – 4step (19:00)
  8.9. – Jazz Dock – Lester Jackman Band (22:00)
  3.9. – Jazz klub Ungelt – Los quemados (21:15)
  4.9. – Jazz klub Ungelt – Hanelle Blue´s Band (21:15)
  5.9. – Jazz klub Ungelt – Petra Studená and Big Fun  (21:15)
  6.-7.9. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
  8.9. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
  3.9. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
  4.9. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
  5.9. – Jazzboat – Svatobor Macák Quartet (20:30)
  6.9. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
  7.9. – Jazzboat – Jazz Revue (20:30)
  8.9. – Jazzboat – Veronika Vítová Crew (20:30)
  3.9. – Reduta – Tom Vybíral Trio (21:30)
  4.9. – Reduta – Marek Novotný Quintet (21:30)
  7.9. – Reduta – Golden Big Band Prague (21:30)
  4.9. – Salmovská literární kavárna – Ebroviny (19:19)
  5.9. – Salmovská literární kavárna – Jazz Bluffers (19:30)
  6.9. – Salmovská literární kavárna – Cava (19:30)
  3.9. – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
  4.9. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
  5.9. – U malého Glena – Steve Walsh & David Dorůžka Guitar Duo (21:30)
  6.9. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
  7.9. – U malého Glena – Marcel Flemr Band (21:30)
  8.9. – U malého Glena – Zeurítia (21:30)
  4.9. – Unijazz – Jazzmánie – aktuality v souvislostech (19:00)
 • Kluby - cizina:
  3.-5.9. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Bob James Quintet (17:15, 20:15)
  4.-6.9. – Blue Note New York, USA – Lionel Loueke (20:00, 22:30)
  9.9. – Twins Jazz, Washington, USA – Lyle Link (21:00, 23:00)
  7.-8.9. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Incognito (18:00, 22:30)
 • Hudební festivaly:
  do 8.9. – Praha – Sen letní noci (info: http://www.senletninoci.cz)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  6.-7.9. – Divadlo Ponec, hostuje SKUTR – Muži (režie: Adéla Laštovková Stodolová) (Jak si v dnešní době žijí muži? Není toho na ně někdy moc? Když se v mužích probudí zvířata, volání smečky se nedá odolat. Šest mužů se vydává na cestu do divočiny, aby našli odpovědi na ty nejniternější otázky. Vyrovnávají se tam se svými problémy a především sami se sebou. Stagnace, potlačená agrese, homosexualita, víra nebo nepřítomný otec.. Pořád je co řešit. Přitom jen fakt, že se muž stane otcem, je důvod k tomu být na sebe hrdý. Přestaňme se tak konečně koukat na muže s předsudky, které nám vštěpuje naše společnost. Divadelní představení na pomezí mnoha žánrů je inspirováno skutečnými příběhy mužů.) (20:00)
  8.9. – Divadlo Ponec – Theatroskop – paměť jedné budovy (Multimediální show k začátku nové divadelní sezóny, která vznikla ve spolupráci s mladými výtvarníky vizuálního labelu Lunchmeat. Speciální projekce oživí fasádu divadla Ponec a spolu s tanečníky a hudebníky si připomeneme bohatou historii tohoto místa. Od válcovny a drátovny, přes prvorepublikový bioskop až po současný tanec! Čekejte procházku v časech minulých i výlet do budoucnosti.) (21:00)
  5.9. – Roxy/NoD – Silnice (Inscenace na motivy filmu Silnice Federica Felliniho o světě klaunů na periférii, o naivitě i buranství…) (20:00)
  3.9. – Loď Tajemství – Posedlí hrou s plavbou a koncertem Martina Žárského s kapelou (Činoherně-pohybová inscenace s výrazným výtvarným pojetím.) (20:30)
  8.9. – Loď Tajemství, hostuje Divadlo Aqualung – Válka s Mloky (Apokalyptická vize o konci světa na motivy románu Karla Čapka.) (20:30)
 • Divadla:
  4.9. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )(Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
  4.-5.9. – Divadlo V Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Vladislav Vančura: Rozmarné léto (režie: Jakub Špalek) (Lampy, kouzelný klobouk a strmý provaz… Jak je to krásné býti kadeřavým!) (19:30)
  6.9. – Divadlo v Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – Rozmarný Bonus (režie: Jakub Špalek) (Dárek pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují. To, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou.) (19:30)
  5.9. – Kulturní centrum 12 – Slavnosti babího léta (Pro rodiny s dětmi.) (14:00)
 • Divadelní festivaly:
  do 7.9. – Letní shakespearovské slavnosti 2012 (info: http://www.shakespeare.cz/festivaly.htm/)


V sobotu 8. 9. v 19:00

v Dělnickém domě (Brno-Židenice, Jamborova 65) křtíme CD Setkání-Stretnutie na večeru Petra Šmiřáka – podrobnosti na plakátku:

Na neděli 9. 9. jsme díky vstřícnosti majitelů galerie Aviatik v Pršticích naplánovali ještě Malé nedělní matiné (viz. plakátek), kde představíme CD pro Brňáky podruhé. Začátek v 10:30 - pokud se chcete zúčastnit, přečtěte si plakátek podrobně a svoji účast dle instrukcí potvrďte přímo paní majitelce galerie (galerie@balon.cz).

 

V LIPTOVSKOM HRÁDKU BYLO VSTŘICNĚ, KRÁSNĚ


a CD bylo představeno zúčastněným úspěšně. Velkou radost nám udělala Jana Janěková, protože za námi přijela z Valašského království a přijala roli kmotry.


Přivezli jsme hlínu z Brna (za Jana Skácela) a Jirka nabral hlínu v Závažnej Porube (za Milana Rúfuse).


Přiznávám, že to byl Petřin nápad. CD má obal ve formě knížečky, která je samozřejmě papírová a polívat ji čímkoliv tekutým, by bylo asi na škodu. A když Petra řekla, že by se to při křtu dalo posypat třeba pískem, nebo něčím jiným, bylo jasno.


Setkání se účastnili i Petřin Jon a Sonina Jasmínka a zvládli to s óbrovskó siló k veliké radosti všech zúčastněných. Janne přijel ze Švýcarska a hned se zapojil do hlídání...


Stihli jsme i několik výletů na kolech v rámci dalšího volného ročníku TdZ na počest rechtóra stréca Rudy Zavadila. Nestihli jsme nechat udělat trička, ale stréc rechtór na nebeskéch trasách byl určitě s námi a měl veliké radovanec.


Účastníky malého okruhu byli i Jon Klement Hahne (8 měsíců) a Jasmine Jany Louhivuori (3 a půl měs.). Byli vezeni v přívěsu a přes moje obavy, že budou vystaveni stresu a kdovíjakým tlakům a přetlakům, si vedli víc, než dobře! Ani si nestěžovali...


Účastníci velkého okruhu (Jirka, Dada, Ejka a Jana Béé) absolvovali neuvěřitelně krásný a nečekaně dlouhý výlet z Liptovského Petra po trase okolo Čierneho Váhu až do Štrby. Nádhera. Všichni skřítkové a duchové byli při nás, připravili nám vůkoly nečekané a neuvěřitelné.


Na zpáteční cestě okolo Bieleho Váhu už jsme ani nefotili a ani tu cestu nikomu nedoporučujeme. Biely Váh jsme viděli jen na začátku a pak už následovalo bloudění, potom cesta sice správná, ale převelice dlouhá a sem tam i po ostrém štěrku, takže jsme do cíle dorazili málem po setmění. Zážitek silný, ale příště bych volila zpáteční cestu raději opět okolo Čierneho Váhu. Ale stejně je na Slovensku móóóc pěkně, hned bych tam jela zpátky.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

3. 9. 2012 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš