Luhačovice
(a přes Brno dom)

Olina mi odjela do Luhačovic, protože si tam prej spraví dejchací trubky. Mě drtila trošku práce, tak jsem zůstal opuštěnej a pracovně okoupenej. Měl jsem na starosti Olininu džunglí sestavu kytek a to je fakt něco, to byste museli zažít na vlastní kůži. Každý ráno jsem vstal a zalejval jak divej. Dva balkony a něco v kuchyni a něco v pokoji. A vždycky, když jsem si chtěl jít zaběhat, tak se rozpršelo.
Původně jsem to měl vymyšlené tak, že počkám na balíček s náhradními díly pro sekačku, odvezu to na chalupu, spravím, co se dá, zaběhám si, přespím v hamace a pojedu do Luhačovic na jeden den za Roušovnou.
Ale všecko bylo jinak. Zásilkovna se někde zasekla a balíček přišel pozdě, Ostružnou jsem zrušil. Pak mi zase volala Olina, že mi zamluvila pokoj ve stejným hotelu, jako bydlí ona, tak jsem zrušil i hamaku. Pak jsem se rozhodl bejt tvrdě nepracovní a zrušil jsem i notebooka. Takže jen malej batoh, foťák a vyrazit.


Ale pak jsem se dozvěděl ze soc. sítí, že ve středu má přejít přes Vltavu po laně ve výšce 35 metrů slavná francouzská provazochodkyně. Bez jištění. Délka lana 350 metrů. Tak jsem vyběhl z domova, kus běžel, kus jel vlakem, kus běžel, abych se na tu atrakci podíval.

Ta holka, Tatiana-Mosio Bongonga, je moc hezká a sympatická a šikovná. Kromě toho, že nebyla jištěná, dovolovala si dost drsný věci, třeba provaz na provaze, to je fakt provokace.


Zážitek to byl milej a neměl jsem ani ten blbej pocit, že je to nebezpečný, sršela z ní jistota a samozřejmost. Možná to byl jen můj pocit, ale ty hromady lidí kolem se na to koukali asi stejně, žádné ruce před hubou, žádné výkřiky leknutí, jako to bejvá v cirkusech a varieté. A když přešla na druhou stranu a vystoupila ve stanici Letná, zahájila tím XVI. mezinárodní festival nového cirkusu a divadla.

Ve čtvrtek dopoledne jsem vyrazil na dlouhou pouť přes celou republiku až do Luhaček. Vlakem cestuju rád, protože toho hodně přečtu.

Na nádraží už na mě čekala Roušovna a provedla mě po všech zajímavých zákoutích roztomilýho městečka Luhačovice. Byl jsem tu před mnoha lety na kole, a už si z města nic nepamatuju. Jen že tam je kdesi pramen zvanej Vincentka a něco s Jožou Úprkou. A že ta říčka, která městem protíká, se jmenuje Šťávnice. Někdy jí místní říkají Luhačovický potok.


Kostel Svaté rodiny je prý jeden z prvních kostelů, které byly postaveny v české poválečné éře. Na jeho stavbě se podílel ing. arch. Michal Brixe, jeden z mála českých architektů, který se odklonil od formálních tradic moderní architektury, a zejména ve svých návrzích pro lázeňská města nově interpretoval charakter staveb 19. století. Na stavbě luhačovického kostela pracoval se svým dlouholetým kolegou ing. arch. Petrem Frantou z Prahy, se kterým se podíleli například na dostavbě ruzyňského letiště. Uff, to je dřina, to opisování.

Ale varhany tu mají hezký, malý a přehledný. Jo a je tu docela teplo, když venku svítí slunko. Kostel byl dostaven v roce 1997.

Hned u vchodu si můžete vyzvednout manuál na to, co s vaším životem dál.

Šťávnice je velmi oblíbena hlavně u kačen. Máme štěstí, protože den je plnej slunka. Všude se potulují lázeňští hosté a mně připadají tak trochu jako napůl vypuštěný kolo od dětskýho kočárku.

V Luhačovicích je celkem šest hlavních a důležitých pramenů. Prý každý chutná trochu jinak a každý má trochu jiné složení. Někteří lázeňští hosté přistupují k pramenům i vizuálně sladění - šaty, konvička. Už podle toho, jak je kamenná kašna zrzavá, musí být jasné, jak je ta minerálka silná a zdravá.

Luhačovice jsou sice doménou slavného architekta Dušana Sámo Jurkoviče, ale některé budovy jsou pod taktovkou jiných slavných architektů. Je tu pár budov funkcionalistických, třeba Česká pošta nebo Česká spořitelna. Ty navrhoval Bohuslav Fuchs. Tenhle barák není od Jurkoviče.

Inhalatorium je třeba z dílny Josefa Skřivánka. Bohuslav Fuchs kromě pošty a spořky má na svědomí i penziony Radun, Iva, Avion a Viola a vilu Sáva.

Ale tohle stavení je typickej Jurkovič. Otázkou je, jestli se trefoval do místních staveb, nebo naopak se pak všichni snažili kopírovat Jurkoviče.

Aby se lázeňští hosté nenudili, rozeseli jim sochaři podél promenád spoustu plastik a soch.

Jurkovič vycházel hodně z lidových prvků. Doslechl jsem se, že Jurkovičův dům do základů vyhořel a museli ho přestavět. Ale jistý si tím nejsem.

Hned naproti Jurkovičově domu je malá kaple svaté Alžběty, ve které se pálí stovky svíček, a kdo se v kapličce schová na dýl než deset minut, omdlí pro nedostatek kyslíku.

Jurkovičův dům v celé parádě zezadu.

A tahle chaloupka je taky od Sáma Jurkoviče.

Jmenuje se Chaloupka.

Někdy architekt Slunce strká do kapsy všechny lidské architekty.

Že si tu hraje s výzdobou kdekdo, je vidět na každým, třebas i nenápadným a zanedbaným koutku.

Kolonáda se opravuje, neboli jak se dnes moderně říká, revitalizuje.

Jurkovičovy labutě se stydí.

Jurkovič se nebál používat ani profláknuté a pokleslé luxfery. Pod jeho taktovkou však vypadají dost dobře.

Upřímně, kdybych tu měl být coby lázeňský host, vydržel bych to s vypětím všech sil den, a kdyby to bylo pro mé zdraví nezbytné, čili doporučené lékařem, tak dny dva. Život lázeňskýho švikáha není pro mě.

Kolonáda.

Koncerty v lázeňských městech jsou jakousi povinností všech lázeňských měst. Někdy to je dost drsný a někdy se to dá vydržet. Teda pokud nepere slunko na plný pecky. Společenský dům.

Ne. neprší, to jen deštníky pomáhají hostím na promenádním koncertě neomdlet a neutéct.


U nejslavnějšího pramene, Vincentky, bejvá docela frmól. Hosté i jen náhodní návštěvníci nad sebou ztratí kontrolu, uvěří v obrovskou moc léčebnýho pramene a pijou Vincentku po litrech.

Vincentka je prý užitečná na dýchací cesty a proti obezitě. Vysvětluju si to tak, že když jí vypijete moc, bojíte se pak zakašlat. A když jí vypijete ještě víc, určitě vám následky nemírného pití pomohou zhubnout. Ochutnal jsem jen malinkýho frťánka, ale nechutnala mi.

Budovatelská plastika: Holky cvičenky se perou o balón a nějakej kluk se jim snaží podrazit nohy.

Pak mě ještě vzala Olina k Najádám. Prej jsou to nějaké mořské víly nebo něco takovýho.

Fontána se mi líbí.

Na březích říčky Šťávnice je barevno.

Zase ten Jurkovič.

Perleťovec velký a včela.

Potkali jsme se se dvěma typicky lázeňskejma babkama. Olina se s nimi seznámila ve vlaku, když sem jela. Představila mě jako manžela, ale podle výrazu obou dam to bylo jasně přijato jako trapná výmluva. Byl jsem pro ně nějakej šamstr, lázeňskej švihák, kterýho si Roušovna po pár dnech tady nabrnkla. Haha, manžel.

Ale pššt, jsme přece v lázních.

Lázeňský dům Jestřabí.

Tahle dost zajímavá plastika je prý dívka s perlou, ale nepodařilo se mi o ní nic dalšího zjistit. Ani autora, ani rok vzniku.

Vracíme se z promenády k hotelu. Lehátka, no jo, fakt lázně.

Pomník Leoše Janáčka. Tedy abych to upřesnil. Bobík v testu z hudebky jednou napsal: "Byl to Lehoš Panáček." A tvrdí kdekdo, že Lehoš Panáček tu složil svou Glagolskou mši.

Je tu i hodně nadšených lyžařů, jen si furt někde zapomínají lyže.

Také tu najdete jakousi ceduli slavných, kteří se sem jezdili léčit. Kromě Masaryka, Beneše, bratrů Čapků nebo třeba Adiny Mandlové se tu léčil i slavný tenisový mistr světa Otokar Březina. Ale ne, kecám, jde jen o úhel pohledu a hoax je na světě. Březina byl skvělej básník a tenis pravděpodobně nikdy nehrál.

Olina mi pak prchla na nějaké cvičení do zrcadlového sálu, tak jsem si zašel do blízkého lesa, prohlídnout, kde jsem si mohl, kdybych neměl pokoj v hotelu, pověsit hamaku. Sympatický místo.

Čas do večeře jsem zabil tím, že jsem si vyběhl na místní kopec , což bylo teda hodně do kopce, kde jsem se málem poblil, a pak jsem zase běžel z kopce, což bylo dobrý, ale blátivý.

Večeři jsem stihl na minutu přesně. Jídla skvělá, výběr přehnaně rozmanitý. Chvíli jsme poseděli a pokafrali u piva a vína s Olininejma kolegyňkama a šli spát.

Protože nad Luhačovicema se rozprostřela tma.

Celou noc se mnou spala na pokoji jakási můra, ale ani se nepředstavila, takže její jméno je mi utajeno.

Nastavil jsem si budíka na brzo ráno, abych si šel někam zaběhat po okolí, ale protože jsem si dlouho četl, zaspal jsem a vyrazil jen na krátký kolečko. Na každé chodbě našeho hotelu je nějaká replika místního malířskýho hrdiny Jožky Úprky. Prý. Tohle je z patra, kde jsem bydlel.

A tohle zase z patra, kde bydlely učitelky.

Luhačovice mě vítají krásným slunným ránem, to se mi pěkně poběží.

Na jedné lesní pěšině mě překvapila zrzavá veverka. Možná to bylo naopak, nevím. A místo toho, aby se někam zdekovala na strom, protože přece za ní nepolezu, běžela přede mnou, běžela rychle a potichu a nefuněla. A já jí záviděl. Vždycky se po pár metrech pozastavila, otočila a vesele pelášila po cestě dál. Snažil jsem se s ní držet krok, což se jí nelíbilo, tak utekla na strom.

Trošku jsem v lese zakufroval, ale pak jsem našel silnici a z ní jsem se sešinul na včerejší hlavní bulvár. Tohle asi taky nějaké něco s perlou, ale nevím co. Dívka to nebude.

A některé vily se rozhodly kašlat na jakékoliv styly, lepí to všelijak a pak to vzdají. Třeba tahle stoosmdesátka.

Podle mýho některé baráky nejsou od Jurkoviče. Jen nevím, kdo od koho opisoval.

Valčík na rozloučenou, bez perel a náušnic.

Vrátil jsem se včas na snídani, která byla zase kurevsky bohatá. Jestli sem někdo jede kvůli obezitě, tak je v prdeli. Tohle je fakt kontraproduktivní. Ale když se dotyčnej dobelhá a dosupí k Vincentce a vyglgá jí galon, ono se to poddá.

Copak to asi je? Nejspíš něco od chlastu.

Nebo je libo Bílou paní? To musí být pak vopice.

Fantazii se meze nekladou. Co to asi je to dračí ovoce? Naštěstí mají ještě zavřeno.

Konečně ubytování pro náruživé kuřáky.

Jedeme do Brna za dědou a Jiřinkou a Danou a Lindou. Ve Starým městě jsme přesedali, tak jsme čas zabili Lobkowiczem a kofolou.

Vystupujeme poprvé na Dolním nádraží v Brně. Koupili jsme si ještě ve vlaku přes úplně geniální aplikaci pro mobila "Můj vlak" dva lístky na vlak do Kr. Pole, jenže to bylo blbě, tak jsme ji vrátili přes tu samou apku a koupili jinej, to už bylo dobře. Jenže když jsme vylezli z nádraží, tak Olina radostně prohlásila, že sereme na vlak, pojedeme šalinou od hlaváku. A tak jsem znova vrátil ty koupený lístky, stihl jsem to dvě minuty před termínem. Ach, to je tak skvělá aplikace. Představuju si, jak bych to musel řešit u okýnka, a rosí se mi čelo.

Brňáci umí být dost vtipní. (Podotýkám, že jsme se oba v Brně narodili :))

"Brněnský metro" pod nádražím, které se ale teď na pár let mění v staveniště. Cena bude hodně vysoká. Vědí to všichni. A lze předpokládat, že podrazů se tu odehrají mraky.

Jdeme za Danou, Lindou a Tiborem.

Tibor is the winner of Rallye Monte Košík.

Krmení Tibora je prasárna.

Jedem na pivo.

Linda s Danou ukazují názorně Tiborovi obraz Stvoření Adama od Buonarrotiho.

Tibor je pozornej žák.

Ale chleba je lepší.

Nakonec po pivu Tibor u tyče zatančil, párkrát břinkl čelem o trubku a šli jsme domů. Teda ještě zaplatit. To se neobešlo bez komplikací. Když jsem vešel k pultu, zaštěkala zpod stolu velká žíhaná uslintaná doga. Ozvalo se: "Zalez a neotravuj!" Špitl jsem, že nechci otravovat, že chci jen zaplatit. Kelnerka se dušovala, že tím nemyslela mě, já jsem zase zkoušel, jestli by to za mě nezaplatila ta doga. Nezaplatila.

Kozel, Nepál, Tyršova.

V sobotu ráno jsme vyrazili přes obvyklé květinářství za dědou a Jiřinkou. Čekal nás standardní boj o přežití a nepřežrání. V klidných chvílích mezi jídly mi nabízel děda buď komoušský Právo nebo Babišonoviny, tak jsem si raději četl na mobilu Typlta a sem tam jsme diskutovali o blbostech.


Děda ukázal jednu 60 let starou fotku, na které byla Roušovna.

No a pak už přišel na řadu oběd. Opět boj o porce. Jiřinka to nevzdává. Kdykoliv si řekneme o podezřele málo knedlíků, okamžitě přepočítá jejich tloušťku. Člověk si nevybere. Od Jiřinky vždycky odcházíme přetížení. Ale jídlo bylo excelentní!!!

Jiřinka s dědou se s námi loučí. Za pár tejdnů zase přijedeme a zase budeme bojovat proti velkým dávkám a následné obezitě.

Padla noc na Krpole, jdeme spát a zítra dopoledne jedem zase domů. Brno je fajn, a díky.

podpis




Réza s Honzou doputovali na hranice Kalifornie-Oregon. Poslední kalifornská etapa byla dlouhá sice jen 18 mil, zato však nastoupali 6000 stop výškovejch:


Cesta vede nedávno spáleným lesem, ale příroda to zvládá bravurně.



Malýmu klukovi ve vlaku se podařilo rozsypat pytlík se sušenkama na zem, maminka ho požádala, ať je sesbírá, což dělal velmi ochotně: „Maminko, a ty to pak vyhodíš? To mi tlhá slce!"


ČTYŘI VNOUČÁTKA POHROMADĚ ZNAMENAJÍ

pořádnou smršť. Vyjeli jsme v pátek 9. srpna - já vlakem s Kiki a Vincentem do Ústí nad Labem a Jerka autem po dálnici. Měla jsem pocit, že dětem trochu zjednoduším cestu, aby nebyly víc jak sedm hodin přivázané, navíc jsem měla obavy z ucpávek na dálnici D1.
Přežili jsme, ale velká výhra to nebyla. Vlak narvanej, v jídelním voze jsme vydrželi skoro do Prahy, ale pak už jsme stáli v chodbičce, kolem nás se prodírali různobarevní cestující a děti se bavily procházením mezi dvěma vagony, jinak se tam nic moc dělat nedalo. Jednou jsme si prošli (spíš procpali) cestu k lokomotivě a zpět, ale žádná velká sláva to nebyla.
V autě to pak byla skoro pohoda, až na to, že se vydrželi spolu silně hádat snad hodinu. Jerka to vydržel a já se sebezapřením taky. Koneckonců, mít tolik energie a přitom být přivázanej, to není žádná velká radost. Utěšovali jsme se tím, že máme zjevně zdravá vnoučátka.
Do Reinhausen (tam teď žijí ti němečtí vnoučci s Petrou a Jannem) jsme dorazili až v noci za pořádného lijáku. Měla jsem poštovní adresu a ta se ukázala být zavádějící. Bloudili jsme asi hodinu a půl, pak se nám podařilo si vzpomenout na název vesničky (Reinhausen), to bylo teprve správně. Pošta chodí na Gleichen a směrový číslo, ale jak se ukázalo, to je název pro dost rozsáhlou oblast. Děti to všechno vydržely a ráno už v plném počtu řádily, jak černá ruka.


Asi 400 m od domu mají zahrádku s trampolínou a pěstují si tam rajčátka a jiné dobroty. Petra je trochu smutná z toho, že celá vesnice dbá na sekání trávníků a vůbec nepochodila s tím, že by tam mohla mít třeba aspoň ostrůvky normální louky s všehochutí bylin. Z toho plyne poučení, že vesničané jsou zřejmě převálcovaní náplavou městských přistěhovalců a ti mají o estetickém vzhledu venkova úplně jinou představu.
V neděli byl v Reinhausen celovesnický bleší trh. Kdo chce, vyrobí si ma dvorku nebo před barákem stánek a prodává všechno, co už doma nepotřebuje. Jon vymyslel, že bude vyrábět a prodávat čerstvé vafle.

Za tím účelem koupili i jetý vaflovač. Těsto jsme dělali podle receptu a nápad se ukázal jako veleúspěšný! Kromě toho jsme s dětmi vyrobili nějaký náramky, ale z těch se prodaly jen dva kousky


Ochutnávka vaflí proběhla nejdřív v kruhu rodinném a bylo to fakt dobrý!


Odnesly jsme si s Petrou zkušenost, že prodávání děti baví sotva hodinu, pak už jsme to musely na střídačku odestát my. Sukces to ale byl!
Blešák po celé vesnici byl fajn, objeli jsme si to, atmosféra příjemná a zdá se, že taková akce lidi dává krásně dohromady!


Tento člověk hrál krásně na skleničky, k tomu mu hrál basy kámoš s přenosnými klávesami.

Další den nás zavedli kolmo na výlet k místnímu malebnému rybníku.


Mimo jiné byla pomocí Jerky provedena instrukce v házení a chytání frisbee.


Nejlíp to šlo Jonovi.
Další výlet byla tak trošku Tour de Zavadil do neznáma.


Našli jsme vratič, což je mimo jiné rostlina sice jedovatá, ale prý stačí mít doma dvě kytice a všechy mouchy se okamžitě vystěhují. Ve Slatině bohužel neroste...


Během svačiny uzrál panu Klementovi v hlavě plán na vyzkoušení bicyklového výtahu do kopce. Moc jsem nevěřila tomu, že se vůbec podaří odstartovat.


Podařilo se hned na druhý pokus a děcka tak zvládly za vydatné pomoci Jerky vyjet dost prudký, asi 1 km dlouhý kopec.


Šlo jim to dobře a ještě se stíhali během cesty kontrolovat a vyměňovat si názory, kdo šlape málo a kdo šlape blbě, případně se vyskytlo i podezření, že Vincent nešlape vůbec. To jsem ale mohla vyvrátit, protože jsem jela na konci a dávala pozor. Vincent šlapal poctivě a kontroloval napnutí špagátu, prostě se choval přesně podle Jerkových instrukcí!


Nahoře jsme viděli zvláštní barák, zajímalo mě, jak tam asi řeší průtrž mračen.
Ujeli jsme 12km vzhůru dolů, někteří se tvářili asi ve dvou třetinách, že už to nevydrží a umřou.
Ukázalo se, že energie měli nakonec víc, než my (jako obvykle).

Předposlední den jsme strávili ve vodním světě, tam se líbilo všem.


Vincent asi po půlhodině skočil do bazénu, kde zjistil, že nedosáhne a začal vypadat, že se hodlá utopit - to jsme byli zrovna otočení. Kiki se zachovala úplně chladnokrevně a skočila za ním, přestože si nebyla jistá, že dosáhne na dno. Naštěstí se jí to podařilo a okamžitě bráchu dotáhla ke schůdkům. Pak už se naštěstí nestalo nic nepředpokládaného a všichni si to užívali, vydrželi jsme tam víc, jak 5 hodin.


I malý vařený jsme si dali (teda, nic moc...)

Petra zkoušela ucpávky do uší z ubrousků - taky prý nic moc.


Kiki se skoro naučila ležet na vodě a Vincent se nakonec odvážil i do hluboké s destičkou, dokonce pak zvládl samostatně i plavbu v umělým proudu.


Toto je statek, kde jsme si jezdili pro čerstvý mlíko, to byl zážitek. Místnost s obrovskými lednicemi, kde mají mlíko, kefíry, jogurty a vejce, člověk si přijede kdykoliv, třeba i v noci. Vybere si, co potřebuje, na počítači naťuká svoje heslo a napíše, co si odnáší, platí rovnou převodem. Funguje to parádně, jen si to nedovedu představit tady u nás. Možná někde na menší vesnici..
Zpáteční cesta vyšla úplně bez problému. Vyjeli jsme asi v 17, četla jsem Hobita a děti usnuly ještě před hranicemi. Za hranicemi jsme vlastně stavěli až za Prahou na benzínce, kde si daly rohlík a hned spaly dál, zabalení do spacáčků. Doma jsme vystoupili z auta v 1:12 ráno, vyčistili si zuby a Kiki i Vinca okamžitě spali dál, až do rána. Pro mě asi největší a nejpříjemnější překvapení, protože zrovna z té zpáteční cesty jsem měla docela hrůzu.
Byl to náročný a poučný týden. Poučný hlavně v tom, že energie nám nějak nepřibývá a tak si musíme hlídání vnoučátek dávkovat opatrně. Ale jsme rádi, že je máme!

Dada a spol.


Srdečně zveme ke společným oslavám Evropského dne židovské kultury, které se uskuteční v neděli 1. září od 16.30 hodin ve vile Löw-Beer, Drobného 297/22.

Na první zářijovou neděli připadá letos již dvacátý ročník Evropského dne židovské kultury, jehož cílem je sblížení židovské a nežidovské společnosti, ale také ochrana židovského kulturního dědictví. Brněnská pobočka Židovského muzea v Praze oslaví tento den společně s Židovskou obcí Brno kulturním programem pro děti a dospělé v reprezentativních prostorách vily Löw-Beer. Součástí akce bude prohlídka vily a přednáška "Kdo je kdo na kile, na obci či ve vile?". Povídáním o různých funkcích a povoláních, které bylo a je možné potkat v židovských komunitách, provede návštěvníky koordinátor kašrutu pražského rabinátu Chaim Kočí. V zahradě vily bude zároveň připravena tematická kreativní dílna pro děti. Vstupné dobrovolné
Mgr. Barbora Dočkalová
Židovské muzeum v Praze

Semafor slaví letos 60 let a paní Olga Sommerová se chystá natočit film o Jiřím Suchém. Takový projekt ráda podpořím, Jiří Suchý byl vždycky svůj, ať se okolo nás dělo cokoliv. Jeho poetika nás od začátku oslovovala a provází doposud. Slyší na ni mladí - to se mně potvrzuje každým rokem, když jim přináším úpravy semaforských písní. Věřím, že si tento pán a jeho tvorba takovou poctu zaslouží. Pokud jste na tom podobně, přidejte se na hithitu:
https://www.hithit.com/cs/project/5393/jiri-suchy-dokumentarni-film/contributors
Fotka z podzimu 2010 - pan Suchý zpíval v Dělňáku na Jamborové mimo jiné i s našimi studentkami písničku "Tento týden v pátek". Všechny tyto slečny už můžete vidět v nejrůznějších představeních v Brně a v Praze, toto letí!

Dada a spol.

Flétnistka Martina Komínková připravuje zajímavý projekt, který je možno podpořit na Hithitu. Fandíme jí!!!
https://www.hithit.com/cs/project/6165/prorok-vetru-multizanrovy-projekt
Kdo chce vědět víc o Martině, račte vstoupit na její stránky!
www.martinakominkova.cz
www.flautasdecolores.cz

Dobrý den,
projekt, který jste nedávno podpořili právě přidal novou aktualitu:
Pilně pracujeme na české verzi
"Česká verze představení Proroka větru se také pilně připravuje. Hlas v češtině namluvil mladý herec Šimon Obdržálek. A zvládl to skvěle. Díky také mistrovi zvuku Jirkovi Klementovi z nahrávacího…"
Mrkněte se na celou aktualitu a mějte se krásně.
S pozdravem
Tereza Jakešová
strážce projektů
+420 778 779 927
tereza.jakesova@hithit.cz

Hithit s.r.o.
Pražská tržnice, hala 19
Bubenské nábřeží 306/13
CZ - 170 00 Praha 7 - Holešovice
hithit.cz | facebook | @HITHITCZ

Přátelé,
neustále se něco nového děje a chystá - nejen pro vás ale i pro vaše ratolesti. Už se otevírají výtvarné dětské dílny na léto, na které se děti už můžou hlásit a zároveň je ještě pár posledních míst na některé jarní dílny pro dospělé (pro děti je na jaře ještě možnost nahlásit se po roce na Cameru obscuru do krásné vily Tugendhat!). Také poslední dvě místa na opravdu jedinečnou zážitkovou dílnu v Rumunsku s Jindrou Štreitem. A mnoho dalších akcí v Komoře! Tak tedy vybírejte, ptejte se a hlaste se. Budeme rádi.

Srdečně,
Gabriela Kolčavová

19.8. - 23.8. 2019
PO - PÁ VŽDY 10.00 - 16.00
ZUŠ BOSKOVICE
VÝTVARNÝ TÝDEN PRO DĚTI
Nové nápady pro další ročník již tradiční dílny určené pro všechny děti, které rády tvoří. Jako každý rok se ponoříme do malování, kreslení, grafiky, práce s papírem, trojrozměrného tvoření, fotografie a mnoho dalšího. Co nám počasí dovolí, budeme pracovat venku.
Cena: 2100Kč

Pokud byste rádi nedostávali tento informační email o tvůrčích dílnách, prosím napište na tuto adresu email s předmětem ODHLÁSIT.

KURZ TVOŘIVÉHO “NICNEDĚLÁNÍ“
21.8.-25.8. 2019 www.podsaumburkem Rajnochovice

Motto : “Stát se může cokoliv-něco se stát musí“/ P.Brook/

Filosofií kurzu je překvapení a síla okamžiku. Nenásilná a zábavná forma objevování skrytých možností. Je vhodný pro uchazeče o studium na divadelních školách, divadelníky i zájemce jiných profesí, všechny kdo si chtějí rozšířit obzory, či spojit odpočinek s kreativní „prací“. Kurz je esencí různých metod a mých dlouholetých hereckých, režijních a pedagogických zkušeností. Podrobné informace o ceně a průběhu na  hukalka55@gmail.com
www.janajanekova


Jana Janěková