Ztracen
(při běhu)


Už jsem si skoro myslel, že se tu dnes objeví nějakej seriozní cestopisnej zážitek z krásnýho města prošpikovanýho obrazovými a akustickými i čichovými obrázky. Fakt jsem byl rozhodnutej. Ale nakonec, jak už to tak u WWWiditelnýho prasete chodí, se to všecko trošku posunulo.

Autobusy a tramvaje v San Franciscu mají takový lanko, a když chcete zastavit, tak si za něho zataháte, a rozsvítí se stopka. Úplně stejný systém, jako u nás v roce 1957.

Já jsem totiž 14 dní makal pro jednu firmu a bylo tam tolik práce, žer jsem odcházel ráno a vracel se večer a doma jsem z posledními zbytky sil ještě dělal další kšeftíky, které se mi přes den namačkaly do mailových chlévů.

V Americe jsou vlajky skoro všude a jsou na to patřičně pyšní. Velkej rozdíl od našich zvyků, kde to v nás posrali komoušové a totáčský manýry. Vlajkama nás nikdo nenadchne.

Musel jsem vám pár fotek předhodit, abyste na mě nezanevřeli, jestli jste čekali něco o Americe, tak až jindy,

Nevycházel mi ani čas na běhání, sem tam jsem běžel skoro za tmy a zakopával o trávu a bál se, že pošlapu králíky divoké. Minulý prase jsem přenechal Honzovi a Nepálu a tohle fakt chtělo bejt o Americe. Jenže.

Market street

Jak jsem tak byl nadrženej na to běhání, tak jsem si v sobotu vyrazil do slunečnýho dne, obul si ty srandovní pětiprstáky, co jsem dostal od Jiřky a Lály v Americe a vyrazil do lesa. Do uší jsem si pouštěl knížku Antonína Bajaji Na krásné modré Dřevnici a chvílemi se úplně ztrácel v příběhu i v krajině, to volný běžení je nádherná věc.

Ráno, když vybíhám z domu, cejtím ve vzduchu, že bude krásně.

Někdy jsem běžel po pěšinkách a někdy jen tak lesem. A je pravda, že jsem chvilkama ani přesně nevěděl, kde jsem. Pak jsem se vyrojil kdesi u Radotína, tak jsem se stavil celej upocenej a spokojenej u Jitky. Už jsem u nich dlouho nebyl. Malej Toník byl u babičky na chalupě a doma byla jen Jitka s Evičkou. Hráli jsme si na pískovišti. Evičku to bavilo a celýho mě popracovala pískem. Dostal jsem i výtečný oběd a zase utekl.

Po cestě dumám o všem možným, krásně se to všecko propojuje s tím, co slyším ze sluchátek. Hlavním problémem dnešního běhu je informace, jak to vypadá vevnitř v protonu a v neutronu, jak jsou vevnitř v těch kuličkách naházený různý kvarky typu u a typu d a jak tomu vůbec nerozumím, přestože je to asi úplně zásadní informace.

A protože mě těch prvních 16 kiláčků bavilo a nemohl jsem se toho nabažit, vyrazil jsem zase loukama a hvozdama dál od domova. A najednou jsem měl na krabičce 30 km. A já byl docela daleko od domova. Nic se přece neděje, jezdí tu nějaké autobusy, je sice sobota a nebude to nic slavnýho. A nebo ještě kus poběžím na vláček. Vytáhl jsem krabičku, abych se podíval na možnosti (zlaté chytré telefony).

Děláme s Evičkou samý levý pracky.

Přesněji, já se je pokouším vyrobit...

Tu u mě zastaví červené auto a velmi starý pán se mě ptá, zdali bych neporadil, kudy do Horních Počernic. Odhadoval jsem, že by pán mohl mít hodně přes 80. Holá hlava, žádné obočí, ani řasy. Takovej starej Kojak v kostkované košili. A když jsem mu už minutu vysvětloval, jak do Horních Počernic, došlo mi, že jsem debil, vždyť já ho můžu navigovat přímo z auta. A tak jsem mu navrhl, že ho tam navedu osobně, celej se rozveselil, otevřel mi dveře a my vyrazili do Horních Počernic. Vyprávěl mi svůj příběh, že byl u svého nejlepšího kamaráda, který se před nedávnem přestěhoval do Odolené Vody, ale on už je prý velmi starý pán. Odstěhoval se a aby mu smutno nebylo, domluvili se na návštěvě. Prý po návštěvě jezdil ten můj řidič červenýho autíčka po Odolené Vodě sem a tam asi hodinu a nemohl se z té Vody vymotat. Ale pak se mu to podařilo a teď zase bloudí a neví kde je, a že jsou to všechno zločinci, protože neoznačují směrníky silnice a jak se v tom člověk neznalý a nemístní má vyznat. Své platy, to značkaři prý jo, na ty si pozor dávají, ale cedule nepověsí. Neříkal to zapškle, byl v tom trošku ten českej šmrnc brblošství, ale takovej něžnej, nezlej.

...a ona zase rozdrbat. Je v tom lepší než já.

Vobě pracky levý.

Pán jezdil velmi zajímavým způsobem, většinou jezdil po levé straně silnice, jeli jsme nehlavními tahy, tak se nic moc nedělo. A když proti nám někdo přeci jen vyjel, pán se zařadil do svýho pruhu a povídal dál. Jak neví kde je a tak. Zeptal jsem se ho jen tak ze zvědavosti, kolik je tomu jeho kamarádovi v Odolené Vodě. Prý devadesát jedna, že už je hodně starej a popletenej, vyprávěl mi dědeček v červeným autě. "A Vám je kolik?" ptám se. "Mně? Mně je teprve 89," řekl a vesele řídil svůj vůz po levé straně silnice. Kupodivu jsem se s ním nebál. A důvodů ke strachu bylo víc než dost.
Přijíždíme do Horních Počernic. Vysvětluji mu, že tahle silnice je hlavní tah na Poděbrady a doprava na Václavák uprostřed Prahy. Dědoušek se šibalsky usmívá a ptá se: "A co Vy? Co bude s Vámi? Jste tak daleko od domova." "Ale ne, nejsem, já to mám kousíček, tady přes kopeček a chviličku lesem a jsem doma. "To Vám závidím, že Vám nevadí, že jsem Vás tak daleko odvezl. A existují ještě nějaké Dolní Počernice?" zeptal se náhle. "Ale jistě, ty jsou kousek odtud." "Hm, tak to budou ty Dolní Počernice, já to zase poplet, já totiž potřebuji do Kolína, asi jsem to všecko popletl už v té Odolené Vodě." "Tak víte co? Já vás navedu až na tu kolínskou silnici, nebo kousíček od ní." "Ale co bude s Vámi?" strachuje se děda." Nic, je to v pohodě, čím blíž Vás navedu ke kolínské, tím blíž jsem blíž domova." Inu, dobrá, jak je libo, jak to vyhovuje Vám," řekl smířlivě a já znova zavřel dveře a jeli jsme dál. Samozřejmě, že jsem na Xaverov zahnul příliš brzo, přidali asi jednu světelnou křižovatku, vjeli jsme do sídliště, kde jsem to neznal a tak jsme jeli rovně a doleva a doprava a rovně, postupně jsme se prokousali tím sídlištěm a děda zmateně poznamenal, to je ale veliké sídliště, tady bych se ztratil taky.

Některé fragmenty jsou dobře skryté pod igeliťákem všednosti.

Snad už běhám rychleji, než tito tři bráškové.

Důkazný obrázek pro Jiřku a Lálu, že v nich běhám pořád.

Pomyslel jsem si, že už se ztratil v Odolené Vodě, tak proč ne v Horních Počernicích. A děda poznamenal: "Ztratil jsem se dnes už v Odolené Vodě, tak proč i v Horních Počernicích." Fakt kouzelnej hrdina. Konečně jsme se vynořili na xaverovské silnici a byli jsme zachráněni, tady to už doopravdy znám. Dědoušek se zasnil a vyprávěl mi, jak když byli malí, jak s tátou vždycky v neděli vyrazili z domova směrem podél kolejí od Kolína a kam došli, tam došli, snědli s tátou svačinu a vlakem zase jeli zpátky do Kolína. Vyprávěl nadšeně. Když jsme dojeli k Výzkumáku v Běchovicích, poprosil jsem dědu, ať mi zastaví, že to mám tudy domů přes les nejkratší. Děda neochotně opustil levou stranu vozovky a zastavil na ostrůvku napravo. Vysvětlil jsem mu, že až dojede na první a jedinou světelnou křižovatku , ať se dá nekompromisně doleva a pak pořád rovně až do Kolína. Vypadal, že to chápe, jen měl starost, abych se neztratil v tom lese já. Odjel. Domů to bylo už jen dva kiláčky. Neztratil jsem se.

Před nedávnem jsem četl bláznivou knížku o jednom reportérovi, kterej se vsadil s kolegou, že objede stopem Irsko s ledničkou. Vypadalo to potrhle, ale jak vidím nyní, i u nás jsou příběhy plné ledniček. Tahle stojí uprostřed vjezdu do výzkumnýho areálu v Běchovicích. Třeba ji někdo ztratil a teď marně hledá, a nebo tam je proto, aby do výzkumáku nejezdila auta.

Krásná sobota. Kdo ví, jestli děda nebloudí někde po Kolíně a neptá se lidí, kde je Odolená Voda, že se v Kolíně ztratil, a tak….. A kdo ví, jestli není tím svým jednadevadesátiletým kamarádem sám. Bludný Kolíňan.

Komu se nelení, tomu se zelení.

Miluju výstřižky světa kolem mě.

A nádherně rozsekaný obrazy.

A možná sedí u krbu v Odolené Vodě a pravnoučatům vypráví poutavý příběh, jak zachránil na silnici popleteného prošedivělého chlápka, který utekl z domova v divných botkách a zapomněl kde bydlí.

Doma Olina vysvobodila z lednice hadr plný ledu. Naše lednice je nějaká unavená a pouští vodu. Olina je zase velký praktik a vynálezce, takže vymyslela, že tam dá hadřík.

Jednou za čas hadřík vyndá, je na něm přirostlý estetický kousek ledu. Dělá to už dlouho, ale teprve v neděli jsem se s ním seznámil zblízka.

Chodil jsem s ním po bytě a fotil ho, přestože je to stále ten samý kus ledu, má vzácné salamandří schopnosti.

Běhání mě baví.

 
bazar



  • Vědcům se podařilo ukázat, že hvězda HIP 102152 v souhvězdí Kozoroha je dosud nejstarším známým dvojníkem Slunce. Její věk se odhaduje na 8,2 miliardy let, což je ve srovnání se Sluncem téměř dvojnásobek.
  • Vědci z univerzity ve skotském Edinburghu studovali hrobaříky a zjistili zajímavé principy ve vztahu mezi rodiči a potomky. Larvičky nesmějí být příliš „žebravé“. Čím více na sebe larva upozorňovala a dožadovala se krmení, tím větší byla pravděpodobnost, že se jí rodiče nehezky odvděčí – sežerou ji

  • Bláznivých 14 dní končí, teď by zas mohl být chvíli klid
  • A v pátek zase do Brna

australia

foto: Milan


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Z diskuze na internetu:
"Myslíte, že je to photoshop nebo je opravdu tak hubená? Strašně mi to snížilo sebevědomí když vidim, že je mi 14 a jsem tlustější než ona:D Tak ráda bych si koupila ten kožíšek co má na sobě, ale když koukám na ty svoje boky tak radši se jdu odprásknout."

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dům U Kamenného zvonu
VIKTOR KOLÁŘ / Retrospektiva 7. 6. – 29. 9. 2013
Retrospektivní výstava Viktora Koláře představuje ucelený pohled na osobitou fotografickou tvorbu s výlučným a vyhraněným celoživotním ostravsko-kanadským tématem. Zahrnuje fotografické obrazy od roku 1959 do současnosti, jež tlumočí konkrétnost daného místa a silného časového akcentu vytrženého z toku lidského bytí. Zrcadlí nesmlouvavost, drsnost i osobitost ostravské a kanadské krajiny, ve které se Viktor Kolář pohybuje či pohyboval. Přináší subjektivní výpověď o devastaci krajiny i lidské duše, výpověď o člověku a jeho zakódování v mezilidských vztazích, o faktorech odcizení, vykořeněnosti spojených s proměnlivostí a pomíjivostí společenských podmínek, životních stylů, povah generací a kultur.

Galerie DOX (do 16. 9. 2013)
Postiženi normalitou, která vznikla ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami u příležitosti 100. výročí jejich založení, se snaží rozkrývat a problematizovat pojmy normality a postižení tak, jak představy o nich ovlivňují život každého z nás -  limitují nás nebo naopak zvýhodňují.

Ondřej Beránek: Arabské revoluce
Demokratické výzvy, politický islám a geopolitické dopady
Začátek roku 2011 přinesl do řady arabských zemí změnu v podobě svržení několika dlouhověkých a zdánlivě neotřesitelných režimů. Byla to právě éra těchto autokratických režimů, která definovala podobu velké části Blízkého východu mnohdy už od padesátých let 20. století a která po sobě zanechala nefunkční politické instituce, občanskou společnost a do značné míry i ekonomiku. Přes odstup dvou let je stále příliš brzy na definitivní názory o povaze a dopadech revolučních událostí. Snahou autorů této knihy je především popsat různé jevy a geopolitické změny, k nimž v souvislosti s revolucemi došlo. Zabývají se důvody, které vedly k pádu tří režimů v severní Africe, ekonomickými aspekty revolucí, vývojem politického islámu (v jeho liberálních i konzervativních podobách), dopadem událostí na regionální (Izrael, Turecko) i mezinárodní aktéry (USA, EU) a konečně i íránským vměšováním v Bahrajnu a postavením Saúdské Arábie. Vychází v edici 21. století.

Arménský jazzový pianista Tigran Hamasyan vydává své další album nazvané Shadow Theatre. Na desce se podíleli také Areni Agbabian (hlas), Ben Wendel (saxofony), Sam Minaie (baskytara), Chris Tordini (basa), Nate Wood (bicí, hlas) a Jean-Marc Phillips Varjabedian (housle).

  • „Arogance je parukou k zakrytí duševní pleše.“ (Jan Werich)
  • Kina:
    11.9. – Aero – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (20:30)
    13.9. – Aero – Rozkoš v oblacích (režie: Pedro Almodóvar, Španělsko 2013, 90 min. Komedie) (Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.) (23:00)
    15.9. – Aero – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:00)
    12.9. – Oko – Velký Gatsby (režie: Baz Luhrmann,  Austrálie/USA, 2013, 142 min. Romantický) (Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.) (10:00)
    12.9. – Oko – Vedlejší účinky (režie: Steen Soderbergh, USA, 2013, 106 min. Drama) (Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks. Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný?) (20:30)
    14.-15.9. – Evald – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (16:30)
    14.9. – Ponrepo – Pásmo filmů – Pražská muzejní noc – české filmové muzeum (19:00)
    9.9. – Světozor – Dokumentární pondělí – Kauza Cervanová (režie: Robert Kirchhoff, SR/ČR, 2013, 100 min. Dokument) (Pravda je jednoduchá. Lži jsou složité. Dokumentární tragédie o právu na spravedlnost je osmiletou detektivní výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlubin dodnes neuzavřeného a medializovaného případu únosu, znásilnění a vraždy mladé medičky. Ľudmila Cervanová, dcera plukovníka Cervana, byla zavražděna před 37 lety. Do případu, jehož vyšetřování se táhne už téměř 40 let, se vložil i někdejší prezident Gustav Husák, proběhly desítky výslechů a zadržení, ale i manipulací, vydírání, utajování informací a falešných přiznání.) (20:30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    9.9. – Agharta – Hot Line (21:00)
    10.-11.9. – Agharta – Luboš Andršt Group (21:00)
    12.9. – Agharta – Hot Line (21:00)
    13.9. – Agharta – Noční Optika (21:00)
    14.9. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
    15.9. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    9.9. – Blues sklep – Markéta Zdeňková Trio (21:00)
    10.9. – Blues sklep – Jonathan Gaudet (21:00)
    11.9. – Blues sklep – The Wingtips (21:00)
    12.9. – Blues sklep – Edita Čechová s kapelou (21:00)
    13.9. – Blues sklep – Eric Stanglin & the Juke Joint Heroes (21:00)
    14.9. – Blues sklep – David Murphy Band (21:00)
    15.9. – Blues sklep – Pánská šatna (21:00)
    9.9. – Jazz Dock  - Tomáš Hobzek Quartet (22:00)
    10.9. – Jazz Dock – The Bladderstones (22:00)
    11.-12.9. – Jazz Dock – Takin´ Off (22:00)
    13.9. – Jazz Dock – Seattle Tribute (22:00)
    14.9. – Jazz Dock – Mezcla Orquestra (22:00)
    9.9. – Jazzboat – Jakub Zomer Trio (20:30)
    10.9. – Jazzboat – Vesna Cáceres Trio (20:30)
    11.9. – Jazzboat – Elena Sonenshine Trio (20:30)
    12.9. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    13.9. – Jazzboat – Adéla Zajfartová & Sunny Swing Trio (20:30)
    14.9. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (21:30)
    15.9. – Jazzboat – Petr Kroutil Quartet (20:30)
    10.9. – Reduta – Milan Svoboda Quartet (21:30)
    11.9. – Reduta – Tomáš Hobzek Quartet (21:30)
    12.9. – Reduta – Big-Band Theory (21:30)
    14.9. – Reduta – Dixieland messengers (21:30)
    15.9. – Reduta – Femi Temowo (21:30)
    9.9 – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    10.9. – U malého Glena – Feeling the Spirit (21:30)
    11.9. – U malého Glena – Jamie Marshall Band (21:30)
    12.-13.9. - U malého Glena – Radek Václavů Trio feat. Stanislav Mácha (21:30)
    14.9. – U malého Glena – Adam Tvrdý Crossover (21:30)
    15.9. – U malého Glena – UMG Jazz Jam Session (21:30)
  • Kluby - cizina:
    10.-15.9. – Blue Note, New York – Joe Sample (20:00, 22:30)
    15.9. – Twins Jazz, Washington, USA – Jazz Mosaic (20:00, 22:00)
    9.-12.9. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Jose Feliciano (18:00, 22:30)
  • Hudební festivaly:
    do 19.9. – Mezinárodní varhanní festival v Praze (info: http://www.auditeorganum.cz/)
  •  Tanec a experimentální divadlo:
    10.-11.9. – Divadlo Archa, hostuje VerTeDance – Simulante bande (Dva zdraví, dva handicapovaní tanečníci.) (20:30) 18.6. – Alfred ve dvoře, hostuje Frama v jeskyni – Cesta (Komponovaný večer složený z částí různých inscenací Farmy v jeskyni.) (20:00)
  • Divadlo:
    11.9. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
    16.9. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
    14.9. – Dejvické divadlo – Irvine Welsh: Ucpanej systém (režie: Michal Vajdička) (Inscenace vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se doslova píše: … Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.) (19:30)
    10.9. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    11.9. – Divadlo ABC – Zdeněk Jirotka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
    14.9. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    15.9. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
    12.9. – Divadlo Komedie – PREMIÉRAPast (Sen-báseň-groteska.) (19:30)
    13.9. – Divadlo na Vinohradech – PREMIÉRAAndorra (Láska se rodí z blízké vzájemnosti.) (19:00)
    12.9. – Divadlo V Řeznické – PREMIÉRA Vražedný pátek (Absurdní, ale napínaví, zcela mimořádné, hrozivé, propletené, se směsicí patosu, černého satirického humoru….) (19:30)



Vážení přátelé,

Společenské centrum Dělnický dům si vás dovoluje pozvat na koncert Vzpomínka na JOHNNYho CASHe v den 10. výročí jeho odchodu,který připadá na letošní čtvrtek 12.9.
Hrát a zpívat budou Johnny Cash Revival s Petrou Soukalovou a Zdeňkem Kalinou& Neznámý písničkář Vít Šujan (NpVŠ) v rámci formace Two Ksichties
Začínáme v 19°°

Vážení a milí kolegové, srdečně Vás zveme na oslavu Dne evropského dědictví v Lomnici na Tišnovsku v sobotu 14. 9. 2013 Součástí oslav bude položení kamenů zmizelých (stolpersteine) pro rodinu Bleiweisových a uvedení publikace a výstavy o židovském a romském holocaustu v politickém okrese Tišnov.
S přátelským pozdravem Barbora Antonová 732 632 019www.eitinger.cz

 

NOVÉ DVEŘE NA TERASU

jsou poněkud neprůhledné.

Ale Venca a Venca všechno kontrolují a jsou neustále připravení, že přineseme nějaký pokrm. Tour de Zavadil pokračuje do Toskánska, příště dodáme podrobnější informace

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

8.9. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš