Ostružná
(podzimní)


Takže jako obvykle. Povídání o Americe odsouvám na poději. Tentokrát za to může Amerika sama, tedy přesněji náš Jeníček ze San Francisca, kterej nám v neděli volal a povídali jsme si o všem možným a on se přiznal, že mu tu, vlastně tam, chybí ten správnej horskej českej barevnej podzim. A to samý mi psala Helča z jinýho konce té divně kulaté věci, kterou všichni svorně a často nasraně a nespokojeně obýváme. Ano, musím potvrdit, že Austrálie je na tohle hodně divná. Je tam skoro furt něco zelenýho a nikde nejsou barevné na chvilku umírající stromy. Ty drsně seskládané brutální barevné kombinace, na které by si raději malíř ani netroufl, aby nebyl nařčen z kýčoidnosti. No a protože chci svým dětem rozesetým po světě udělat radost, rozhodl jsem se pro podzimní horský speciál speciálně pro Helču a pro Honzu. A vono se to hodí, protože ani Dana tentokrát na chalupu nepřijela, tak aby si to taky užila. Z toho plyne i druhá taková specialitka. Já totiž moc barevné fotky nemám rád. Teda nemám, mám, ale sám je moc nedělám. Celej život jsem fotil černobíle a taky potichoučku toužil po barevné fotce, jenže za komoušů to nebylo nic jednoduchýho. Laby, natožpak minilaby nebyly, barevný filmy byly děsivě nekvalitní. Diáky ORWOchrome a později ještě údajně barevnej FOMAchrome, jenže ten byl spíš hnědobílej než barevnej.
Zkoušel jsem si to i sám doma, ale nenadchlo mě to. Chemikálie drahé, proces pracnej, výsledky pitomé. Samozřejmě, že na vině jsem byl já sám, ne to vybavení a materiál. Přestože spousta fotek byla normálně pořádně barevná. Ale co mě právě na těch mejch barevnejch fotkách docela sralo (mami, já vím, promiň tam nahoře), byly barvy samotné. I když náhodu vyšly správně, barevná fotka mi připadala pitomá. Jen když se mi povedl záběr, kde bylo barev málo, nebo si byly nějak podobné, tak se to na chviličku zlepšilo. Jako bych byl nějak chorej a nedokázal požít víc barev najednou. U černobílé fotky mě to bavilo, tam byla barva jen jedna a zbytek se mohl dotvořit v hlavě. A tak jsem nadobro barevné experimentování opustil. Párkrát jsem to ještě zkusil, ale nic moc, Několikrát jsem si barevnejma diákama pro pohlednice pro nakladatelství ORBIs vydělal nějakou tu tisícikorunu. Dokonce jsem si i pořídil kvůli barvě pořádnej velkej foťák, ale jak říkám, za prachy jsem byl ochotnej fotit barevně, děvka prodejná. Bavila mě však jen černobílá fotka. Nakonec jsem i ten foťák na diáky 6x9 střelil a za utržené prachy koupil Olině auto. Teda i sobě. Vlastně kvůli dětem. No to je jedno, jak to bylo.
A pak přišel svět digitálních foťáků a barva byla k dispozici každýmu a furt. Také jsem tomu propadl, ale brzy jsem zjistil, že mé černobílé postižení je rozsáhlejší, než jsem čekal. Od té doby jsem se pokoušel z barevné digitální fotky vydolovat pořádnou černobílou fotku, ale výsledky byly mizerné. Skoro stejně mizerné, jak za analogových dob mé pokusy barevné. Smířil jsem se s barvou a černobíle jsem si fotil na film. Až před nedávnem se mi podařilo najít jakýs takýs algoritmus, který dokázal z té blbé barvy udělat černobílou fotku, která mi nevadila, která mě začala dokonce i bavit. A tak jsem se mohl vrátit ke své milované černobílé fotce a na analogové kamery jsem docela zanevřel. Mám je doma, sem tam si s nimi nějakej film vyfotím, vyvolám, i fotku udělám, ale málo.
No a tohle prase je povětšinou, hlavně kvůli mejm dětem v cizině, barevný, aby si užili českýho podzimu v horách.

Zažalo to už v pátek, kdy jsme naplánovali odjezd, ale nejprve jsme si museli zvolit svou budoucnost na jedno předčasné volební období. Běžel jsem do volební cimry velkou oklikou, abych si to užil. Zvolil si a běžel zpět. Že jsem ve volbě nezvítězil, jsem se dozvěděl až v neděli u strejdy.

Po cestě jsem objevoval různé zdechlé struktury.

Podzim je krásnej i tu v Dolních Počernicích,

Zatím jsem netušil, že Zemanovci to totálně proserou. Trochu mě sralo, že za ně tak nehorázně kope nadstranický prezident, že za ně kope celá provizorní vláda, že to všecko musím platit já, parazit, ze svých daní. Ale jak volby ukázaly, nepomohlo jim to a oni totálně propadli. Stěží se dobabrali k 1,5 % a tím pádem nedostanou ani korunu za hlasy, které získali. Počernice byly plné jejich upoutávek. Tahle třeba byla hned vedle koše na psí hovna a v pozadí na to útrpně čumí plechovej Kristus. Aspoň že nemusím za ty jejich odpudivý hlasy platit dvakrát coby parazit. Podruhé ze státní kasy, kdyby dosáhli na 3 %.

Je odvoleno a běžím zvesela domů. Kdyby to dopadlo hodně blbě, budu moct prchnout z téhle země do jiné, třeba Ameriky nebo do Austrálie, možností mám víc než je zdrávo.. To je dobré mít neustále na paměti. Ale mně se zdrhat nechce, kdyby to tu vzalo faleš, asi zase zůstanu a budu zase škodit.

Do Ostružné jsme dojeli za tmy. Na místní poměry tu je docela teplo, dokonce ani nejsou vidět hvězdy na nebi, což svědčí buď o tom, že bude hnusně, a nebo že bude teplo a hezky.
Naproti té naší chaloupce je chaloupka bejvalejch hajnejch, co už nežijou. Paní Urbanová umřela před pár lety a její manžel, to už je hodně let. Naposledy si ho pamatuju, když si usekl kus prstu, s klidem ho vložil do igeliťáku po tvarohové buchtě a zašel si za mým tátou, kterej ho zase zavezl do Jeseníku, a tam mu ho celkem úspěšně přišili. Statečný výkon, který ale smrt klidně smázně, jakoby se nechumelilo. A ani se teda nechumelí.

Ráno si jdu vyčistit zuby a poprvé v životě si je čistím uprostřed silnice a pastu plivu na asfalt. Čekal jsem lepší zážitek. Je to takové nijaké. Stejně blbé jako samotný nápad - čistit si zuby uprostřed silnice.

Tenhle opyjený pařez jsem si vyfotil dřív, než Bill Clinton mluvil o Obamovi, že má víc štěstí, než pes se dvěma pindíkama.

Dana sice nepřijede, protože je nějaká chorá, ale nechala nám tu za oknem štěstíčko.

Sestava osekaná, ale klasická. Zleva: Martin, Alena, Olina, Zdenča, pejsek a já.

Naše chaloupka je plná předmětů nevalné, ba co dím, přímo nulové hodnoty. Některé předměty se časem překulily i do hodnoty záporné, tzn. že zavazí a je potřeba je vyhodit. Například spousty plechovek s barvami a ředidly, které jsou úplně na prd, ale nevíme, kam je můžeme, ty jedovatý sračky, odvézt. Kdybychom byli frajeři a měli lesklé auto s náhonem na všecky čtyři, mohly bychom je vyvézt někam do lesa, jako to dělají lidi v Česku dost často. Prasata hnusný.

Je krásně a my vyrážíme na delší výlet. Olina se trochu bojí, že bude mít potíže s kolenem, které si poničila, když ryla zahrádku a někdy sotva leze. Ale výlet zvládla dobře, dokonce se těma ujitejma kilometrama Olině to koleno spravilo. Což mě moc nepřekvapuje, ale Olina z toho stejně má radost.

V lese to krásně voní, je tam svěže a sluníčko svítí.

Jdeme na Vozku, je to docela vysoko, teda ne jako v Yosemitech, to určitě ne, ale už se projevují jisté prvky inverzí a podobné finty.

Když dřevorubci vysvobodí ze země pařez po vytěženým stromu, většinou objímají nějakej kámen. Ty pařezy samozřejmě. Dřevorubci jsou povšechně pařezové, z těch které jsem poznal, a nic je nedojímá.

Na Vozku jdeme s Martinem sami, Olina rafinovaně čeká pod skálou a žere chleba se sádlem. Prej kvůli kolenu.

Prsatá břichatá sova. A moudrá. Jak jinak.

Hodně jsme při výhledech na Hrubý Jeseník s Olinou vzpomínali na výlety po Yosemitech. Je to sice dost jinej ráz a všecko to je takové mohutné, ale jistá podobnost tu je. Taková zmenšeninka.

Výlet byl rafinovaně navržen s únikovou snadnou cestou. Zatímco Olina, Martin a já jsme si šli hezky pěšky od chaloupky, Ája Bája jela za dědou do Jeseníku s obědem a pak mu ujela a šla nám naproti od Červenohorskýho sedla. Setkali jsme se tady u jeřábu.

Skupinové foto. Já jsem ten stínovej (ministr focení).

A jedna pro děti a praděti.

Úplně napravo je Ája Bája.

Ale jo, je tu jakási yosemitská podoba. Asi to v sobě mají všecky hory. Nemyslím jednotlivé skály, spíš to horstvo.

Dvě kapličky, jedna na hovno a druhá jako pomníček obětem hor.

U téhle fotky jsem fakt hodně bojoval, jestli ji mám nechat barevnou.

ČB je ČB. To mi nikdo nevymluví.

Dana má ráda modrou a jak tak koukám, tak i červenou. Dana je mistr překvápek. Našli jsme seznam úkolů a většinu i splnili.

Vzal jsem si s sebou na chalupu krásnou papírovou knížku od Karla Valtera. Jsou to jeho vzpomínky, takovej deníček plnej jeho fotek, většinou z roku 1932. Knížka je krásná a doufám, že pozůstalí nezůstanou jen u tohoto solitéru.

Tohle je historický záznam. Když ještě byla maminka mobilní a relativně pohyblivá, tak bývala v Ostružné často. V roce 1993 jsme se spolu přeli o tom, kdo je zrovna mluvčí pana prezidenta Havla. Snažil jsem se maminku přesvědčit, že jím je Ladislav Špaček, ale maminka mi nevěřila a ať si z ní nedělám srandu, že Špačka zná, ale toho mluvčího dělá někdo jinej. No a proto jsem vzal tužku a svůj výrok jsem zvěčnil na kredenc v kuchyni i s datem. Za pár let jsme se k tomuto tématu vrátil, já si všiml toho zápisu a povídám mamince, která zrovna úporně studovala dobu trvanlivosti na ovocném jogurtu a měla ten nápis obráceně, tak jí to vycházelo, že jogurt má spotřebovat do 9. 8. 9661. Bylo jí to trošičku divný, že tak dlouho vydrží. Když jsem jí víčko před očima otočil, řekla, že je jí to jedno, že ho stejně sní. A na tu mou poznámku o Špačkovi mě utřela, až jsem oněměl. Prohlásila zcela vážně: "Proč mi to říkáš, vždyť já vím, jeho mluvčí byl Špaček, proto jsi to tam tenkrát přece napsal na tu skříň." A bylo vymalováno. A pak prej, co je psáno, je dáno. Pěkný kulový.

Dana přivlekla do Ostružné speciální teploměr, který prozrazuje jen teploty pod nulou. To prý aby věděla, jak se má oblíct. Ty nad nulou ji nezajímají.

Máme tu velmi pilné krtky. Danu to trochu štve, ale podle mýho, nebejt krtků, nikdy by se tu tak nedařilo trávě. Zrovna čtu knížku básniček od Mariana Pally, která se jmenuje "Kdyby byl krtek velkej jako prase..." Naštěstí ale není, to by to tu vypadalo úplně jinak.

Máme tu hodně rozhlasových přijímačů, ale skoro žádnej nehraje. Přivezli jsme pro Danu další krám, kterej ale funguje. Zatím. Ty ostatní musíme vyhodit.

A jedno panorámátko. V příštím čísle možná bude pár fotek z toho druhého výletu, nebo zase něco z Ameriky. Možností je hodně.

 
bazar


KAMAšutra

  • Dvojice zkamenělých stop pařátků, které paleontologové objevili v tzv. Dinosauří jeskyni v Austrálii, jsou dle všeho vůbec nejstarší ptačí stopy. Opeřenec si zde vykračoval v období svrchní křídy před zhruba 105 000 000 let. Analýzou bylo zjištěno, že létající ptáci koexistovali (alespoň v této oblasti) s dinosaury daleko dříve, než se dosud předpokládalo.
  • Vědci objevili navý druh delfína, který se proháněl severoaustralskými vodami. „Hrbatí“ delfíni rodu Sousa jsou typičtí protáhlými hrby pod hřbetní ploutví a jejich domovská teritoria jsou všechny velké oceány.

  • Volební tanečky jsou asi zatím nejlepší ze všech obskurních, co jsme doposud zažili.
  • Chtělo by se mi říct, že za všecko může prezident, ale tak dobrej zase není
  • Můžem si za to sami.
  • I on je naším dílem.

australia

foto:Helča


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Z internetu:
"ahoj neumí někdo dobře racovat s photoshopem ? že by mi udělal nahou fotku jako že by to vyměnil když tam jse v plavkách :) děkuju moc :) ...
"

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Veletržní palác
Jan Kotík - Retrospektiva
Ve Veletržním paláci v pátek 18. října začala výstava Jan Kotík 1916-2002. Retrospektiva je pokračováním cyklu Národní galerie mapující tvorbu českých autorů druhé poloviny 20. století.

Staroměstská radnice (do 11. 11. 2013)
Taras Kuščynskyj
Retrospektiva volné i užité tvorby fotografa Tarase Kuščynského je průřezem jeho osobitým dílem a zároveň představuje mnoho nedostupných autorských originálů.

KomiksFEST! 2013
Ve dnech 30/10–03/11/13 v Praze proběhl 8. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST!. Jako každý rok představil nová jména, komiksová alba, výstavy, filmy, divadelní představení, workshopy, autogramiády a besedy. Tato mezinárodní přehlídka představuje komiks jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah. Motto festivalu zní Komiks unlimited! Mezi zahraničními hosty se objeví otec italské avantgardy Lorenzo Mattotti, německý výtvarník a autor letošního vizuálu Lukas Jüliger, scenárista adaptace Kafkova Zámku DAVID Z. MAIROWITZ a autoři z Itálie, Norska, Polska a Velké Británie. Z domácí české produkce se představí např. Jiří Grus, Jaromír 99, Ticho 762 a další mladí komiksoví tvůrci.

Pianista Shai Maestro vydává desku The Road to Ithaca. Čeští posluchači ho znají především ve spojení s basistou Avishaiem Cohenem, kterého doprovází. Na desce s Maestrem hrají Jorge Roeder (kontrabas) a Ziv Ravitz (bicí).

 

  •  „Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ (Jan Werich)
  • Kina:
    5.11. – Aero – Přehlídky a projekce – Koncerty v kině: Muse v Římě 2013 (20:30)
    6.11. – Aero – Přehlídky a projekce – Zánik Pompejí z Britského muzea (20:30)
    10.11. – Aero – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (20:30)
    6.11. – Oko – Pásmo filmů  - iShorts – FeinKOšt (20:30)
    1.-6.11. – Evald – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (19:00)
    4.-6.11. – Evald – Liberace! (režie: Steven Soderbergh, USA, 2013, 118 min. Dokument) (Životopisný film o slavném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem začíná létem roku 1977, kdy do jeho bouřlivého života v Las Vegas vstoupí mladíčký, teprve šestnáctiletý, naivní Scott Thorston, který je najat coby Liberaceho osobní řidič. Scott je okouzlen Liberaceho pompézním světem, opulentní vilou i jeho extravagantním stylem a záhy spolu prožijí tajnou milostnou aféru, která se rozvine ve vážný vztah. Film zábavným způsobem sleduje vášnivý, nelehký a dramatický vztah obou mužů v době, kdy bylo zcela nemyslitelné přiznat se veřejně k homosexuální orientaci, zvláště pak pro lidi ze showbusinessu. Liberace chtěl utajit před veřejností se stejnou urputností jako svoji sexuální orientaci i nemoc AIDS, které nakonec roku 1987 podlehl. Navzdoru velkému věkovému rozdílu a Liberaceho manýrám stál Scott po Liberaceho boku až do jeho smrti.) (21:00)
    9.11. – Kino 35 – Pásmo filmů – Kráska a čaroděj, Princ klenotů, Tančící pastýřka (11:00)
    7.-8.11. – Mat – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (20:45)
    5.11. – Ponrepo – Přehlídky a projekce – Kapitoly z dějin filmu (15:30)
    4.11. – Světozor – Dokumentární pondělí – Perverzní průvodce ideologií (Po dokumentu Perverzní průvodce filmem se Sophie Fiennes vrhá do další spolupráce se slovinským kontroverzním myslitelem Slavojem Žižekem a společně vytvářejí další pozoruhodnou dokumentaristickou reflexi společnosti, aby divákům poodkryli cestu do podstaty ideologie, která tvoří základ filozofické práce Slavoje Žižeka, vycházejícího z Freudovy psychoanalýzy. Úvahami o filmech, hudbě, historii a současných společenských fenoménech se dopracovávají k definici ideologie jako neustále se měnící uměle vytvořené substance, formující všechny společnosti.) (20:30)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    4.11. – Agharta – Hot Line  (21:00)
    5.11. – Agharta – Petr Kroutil Orchestra (21:00)
    6.11. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
    7.11. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    8.11. – Agharta – Jaroslav Šimíček Quartet (21:00)
    9.11. – Agharta – Noční optika (21:00)
    10.11. – Agharta – Hot Line (21:00)
    4.11. – Balbínova poetická hospůdka – Originální Pražský synkopický orchestr (20:00)
    4.11. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
    5.11. – Blues sklep – Petr Trpák & Jan Kodad (21:00)
    6.11. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    7.11. – Blues sklep – InCheck GP (21:00)
    9.11. – Blues sklep – Plum Jam (21:00)
    5.11. – Jazz Dock – Gadrew way (19:00)
    6.11. – Jazz Dock – Jakub Doležal Quartet (19:00)
    7.11. – Jazz Dock – Václav Kozel Nonet (19:00)
    8.11. – Jazz Dock – Milan Svoboda Quartet (22:00)
    9.11. – Jazz Dock – Juana Molina (22:00)
    4.11. – Jazz klub Ungelt – Blues Bond (21:15)
    5.11. – Jazz klub Ungelt – Jan Smigmator & Svatobor Macak Quartet (21:15)
    6.11. – Jazz klub Ungelt – Jonathan Gaudet Hot Four (21:15)
    5.11. – Jazzboat – Jazz Revue (20:00)
    6.11. – Jazzboat – Jana Koubková Quartet (20:00)
    7.11. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:00)
    8.11. – Jazzboat – Adéla Zajfartová & Sunny Swing Trio (20:00)
    9.11. – Jazzboat – Elena Sonnenshine Trio (20:00)
    10.11. – Jazzboat – František Kop Quartet (20:00)
    4.11. – Reduta – Benson McGlashan Jazz Trio (21:30)
    5.11 – U malého Glena – Rosťa Fraš Q (21:30)
    6.11. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    7.11. - U malého Glena – KoMbAjN (21:30)
    8.11. – U malého Glena – Libor Šmoldas Quartet (21:30)
    9.11. – U malého Glena – Petr Beneš Q (21:30)
  • Kluby - cizina:
    10.11. – Blue Note, New York – Nicole Henry (20:00, 22:30)
    10.11. – Twins Jazz, Washington, USA – Jazz Mosaic (20:00, 22:00)
    4.-6.11. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – China Moses & Nathan Haines (18:00, 22:30)
  • Hudební festivaly:
    do 8.11. – Mezinárodní hudební festival Moravský podzim, Brno (info: http://www.mhf-brno.cz/moravsky-podzim/)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    6.-7.11. – Alfred ve dvoře – Všechen sex mého života (Od první po poslední lásku.) (20:00)
    5.-6.11. - Divadlo Ponec – Jezdci (choreografie: Lenka Vagnerová) (Jsme zde; mezi vámi. Jsme rychlí, respektujeme vítr. Jsme silní i zranitelní. Rádi vás pozorujeme, vy nás často nevnímáte. Vaše osudy neměníme, vy naše mnohdy ano. Sdílíme stejný svět, ale díváme se na něj z jiné perspektivy. Znamená to, že dokážeme také sdílet stejné hodnoty?) (20:00)
    8.-9.11. – Divadlo Ponec – Quilombo (20:00)
  • Divadlo:
    4.11. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
    5.11. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina – (režie: Ladislav Smoček) (Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému… Pravda je ukryta tak hluboko, že je úplně neškodná a nemusí nám na ní vůbec záležet…) (19:30)
    4.11. – Divadlo ABC – Samuel Adamson podle Pedra Almodóvara: Vše o mé matce (režie: Peter Gábor) (Adaptace slavné filmové předlohy španělského režiséra o hledání naděje a mnoha konvečních i šokujících podobách lásky, uváděna v české premiéře.) (19:00)
    8.11. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    10.11. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) (Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    6.11. – Divadlo Komedie – PREMIÉRAMateřština mamelošn (20:00)
    9.11. – Divadlo Rokoko – PREMIÉRA A voda stoupá (19:00)
    5.11. – Divadlo Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (19:00)
    8.-9.11. – Divadlo Ungelt – PREMIÉRAV lese černém, hlubokém (19:00)



Pěvecký sbor Cantilo Vás srdečně zve na samostatný koncert.
S pozdravem Smíšený pěvecký sbor CANTILO
Mgr.Luděk Klimeš - sbormistr a umělecký vedoucí
tel: 731 459 069 http://cantilo.webnode.cz/

Dobrý den,
přijměte prosím pozvánku na koncert Andrei Buršové, herečky divadla Husa na provázku, klavíristy a skladatele Zdeňka Krále a Indigo Quarteta.
Pátek 8.listopadu 2013 v 19 hodin Sklepní scéna divadla Husa na provázku Večer písní a šansonů.
Srdečně zve martina himerová www.indigoquartet.cz

KIARA BYLA NA NÁVŠTĚVĚ

u Zuzanky.

Seděly spolu u počítače a řešily něco s hrníčkem. Lenka měla asi obavy, aby obsah neskončil v klávesnici a tak podotkla, že by si měly jít radši hrát na koberec. „My neslyšíme!“opáčila Kiara.

 

VČERA PO PREMIÉŘE JERRYHO SPRINGERA

seděli v baru naši bývalí studenti.

Jejich řady houstnou, už asi hodně pamatujem, ale je to krásný se s nimi potkávat! V pondělí v 19:00 je druhá premiéra, 6. a 7.11. reprízy, vždy v 19:00 v divadle na Orlí. Rozhodně je zajímavé představení vidět, hudba je náročná, ale pozoruhodná, pěvecké a sborové party obtížné – snad se doposud nic tak komplikovaného na JAMU doposud neobjevilo. Pokud by se někdo rozhodl představení navštívit, je třeba si o něm přečíst upoutávku: http://divadlonaorli.jamu.cz/index.php?a=

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

3.11. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš