Míříme ke Golden Gate
(San Francisco)

A pokračujme tam, kde jsme skončili minule. Minule jsme se probrodili bandou nadrženejch turistů, sami jsem samozřejmě taky turisti, ale my jsme přece, jak jinak, něco úplně jinýho. Ale ne, jen přiblble žertuju. Každé zajímavé místo, kam vedou lanka cestovek a nebo se o nich hodně píše a je v televizi k vídění, nutně musí být plné turistů. Kromě toho, je turismus jakási továrna na prachy. Továrna, bez komínů, ale ne že by byla zcela neškodná pro okolí.
To byly jen takové úvodní kecy, když nevím kudy kam.
A teď trochu úředničiny. V příštím praseti bych chtěl krátce pojednat o křtu jedné knihy a o oslavě padesátin, na kterou jedeme o víkendu do Brna. A všechno to jistí další pokračování cesty po Vietnamu od Honzy Kurky. A protože je prase hodně neseriozní wwwplátek, je možné, že se místo reportáže z Jižní Moravy si přečtete o Vietnamu. V každém, případě však pokračování o Vietnamu bude ještě letos.

Když jsme se dostali z z mola 39, mysleli jsme si, že máme mola za sebou, že už jen projdeme nějakou houštinou a budeme v parku směrem k mostu, ale ono ne. Čekalo nás ještě mol několik, jenže my jsme je většinou už ignorovali.

Šmírácky jsem sledoval holky, jak si pochutnávají na zmrzlině

A pak telefonujou, že zmrzka dobrá.

A taky chlapík, co hrál docela slušně na jakési divné banjo bluegrass.

V prvním patře pruhatá babka mlsá. A naproti ní? Tak to fakt nevím. Chlap? baba? Nevím, bylo to ukryté za sloupem.

Na konci ulice prodejna s oběšenými medvídky.

A pak alcatrazí prodejnička s předměty denní vězeňské potřeby. Hrníčky na kafe, hliníkový lžíce nabroušené jako nůž, koule na nohy, a další hovadiny, Vše v pruhatém designu.

Třeba takovejhle kompletek, no uznejte, že by to slušelo některým našim političkám i politikům.

Zfackovat racka a zdrhnout.

Jsme sice v Americe, ale to neznamená, že jejich dobové plakátky nebyly úplně stejně pitomé jako plakátky ze Sovětského Svazu.

Hnízdiště stegwajistů.

A už jsme v zajetí mola č. 45. To nabízí několik vyřazených vojenských plavidel s možností se za pár ďolíků kouknout, jak v takové lodi ti nebozí mariňáci museli žít. Nešli jsme tam.

Olina si zkouší, jestli by se jí tím otvorem pro hlavu nezvětšily bicepsy, ale já jsem rád, že ne, protože kdyby mi pak jednu natáhla, mohlo by to bolet.

Dobová fotečka neholených parchantů.

Námořníci jsou děsně pořádkumilovní. Na lodích furt šůrujou a to dokonce i na těch, co jsou vyřazené. Piglujou, vytírají leští.

Pracovat s lany, je docela věda, ale to vím až teď, kdy jsem dělal ilustrace pro velký jachtařský slovník. Když jsme byli na molu 45 letos v létě, nevěděl jsem zhola nic.

Tenhle nesympatickej doutník, je vyřazená vojenská ponorka, vypadala velmi nesympaticky a řeknu vám na rovinu, že v tomhle bych teda trávit své dny nechtěl ani za peníze.

No tak třeba schválně, tohle lano, které míří přímo k pacholíku se nazývá bow line a to, ktere zepředu míří rovně, nebo klidně i dozadu se zase jmenuje back aft spring. A nebo kecám.

Je otevřeno a lidi se sem trousí, bolí nás nohy, trochu máme hlad a tajně se sami spolu domlouváme, že až utečeme z tohoto mola, tak si dámě nějakou prasárničku. z mořskejch potvor.

A pak se tu objevil zachránce velké lodi. Promaštěnej a posléze i evidentně vymaštěnej bezdomáč, s jasnou pachovou stopou, jak se pokouší zvítězit nad lanem. Říkal jsem si, proč mu v tom žádnej strážce pořádku nezabrání, co když fakt tu velikánskou loď odpoutá a pustí na širé moře? Ale pak se vše vyjasnilo, kousek lana, který se mu podařilo uvolnit tak hezky poctivě zase nandal zpátky, byl vidět, že zápasí, ale zvítězil, oklepal si ruce, jak ti dva Pat a Mat a šel pryč i s tou svou pachovou stopou. Asi sem chodí několikrát denně odvázat motouzek a zachránit loď. Inu proč ne, času má dost a nějaká práce se dycky hodí. Proto po něm žádní strážci nevystartovali. Znali ho. Ale kdybych totéž udělal já, se zlou bych se asi potázal.

Zachránit loď a honem k odpadkáčům.

Na konci procházky jsem objevili velikánskej dok plnej hracích strojů a kuriozit. Vstupné zdarma, všechny strojky funkční. Vevnitř bylo hodně živo, ale o tom snad někdy jindy.

Hrací strojky a mechanické potvornosti, tohle tančilo dokolečka dokola a hrálo valčík.

Nějaký hororový příběh? Manželský trojúhelník? Vražda z vášně a žárlivosti?

Tak snad se příště dostaneme k tomu Golden Gatu blíž, než v tomhle vydání.

bazar • Američtí vědci zjistili, že reprodukční spory, které houby rozprašují a které vítr roznáší po okolí, mohou houby produkovat i s vlastním přispěním. Některé z nich totiž mají „pod kloboukem“ alternativu, dokáží si totiž, manipulací se svým okolím prostřednictvím vodních par a aktivního ochlazování, vytvořit vlastní vzdušný proud.
 • Díky propojení technologie 3D tisku s neinvazivní průzkumnou metodou výpočetní tomografie se podařilo převést do počítače fosilie a ve „vyčištěné“ formě je zase vytisknout. Výsledek pokusů by mohl přinést do paleontologických výzkumů usnadnění práce, ale také propojení vědců z celého světa.

 • Musíme do Brna
 • v úterý musím do hospody
 • ve čtvrtek nemůžu na Sto zvířat
 • a mám taky docela dost práce.

australia

foto:kdekdo


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Pavel Bém, bejvalej primátor:
"Stavba tunelového komplexu Blanka byla vysoutěžená v roce 2006. "


Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Veletržní palác
Jan Kotík - Retrospektiva
Ve Veletržním paláci v pátek 18. října začala výstava Jan Kotík 1916-2002. Retrospektiva je pokračováním cyklu Národní galerie mapující tvorbu českých autorů druhé poloviny 20. století.

Jízdárna Pražského hradu (do 1. 3. 2014)
OLBRAM ZOUBEK – RETROSPEKTIVA
DOX (do 10. 2. 2014)
Volker März - Laughing Windows
Název výstavy Laughing Windows se vztahuje k osobnostem, které se pro Volkera Märze staly důležitými „okny", umožňujícími nahlížet svět z nových perspektiv, a odkazuje zároveň k humoru a ironii, které jsou důležitou součástí umělcovy tvorby.

Miroslav Bárta, Tomáš Tureček: Kolaps neznamená konec
Jsou kolapsy dávných civilizací jen zapomenutou stránkou v knize historie? Rozhovor s prof. Miroslavem Bártou, naším předním egyptologem, přináší zajímavé pohledy na tento fenomén. Nejnovější výzkumy celé řady vědních oborů totiž ukazují, že faktory, které vedly k pádu starověkých říší, se cyklicky opakují. Naše současná západní civilizace, jež byla vůdčí silou světa v posledních stoletích, se těmto vlivům také nemůže vzepřít. Čeká nás tedy podobný osud, o němž jsme se zatím jen učili v hodinách dějepisu? Rozhovor však nepřináší žádné apokalyptické vize. Spíše zamyšlení, jak bychom o případném kolapsu společnosti měli uvažovat. Sám kolaps totiž neznamená konec. Rozhovor s prof. Bártou vede Tomáš Tureček, šéfredaktor české edice National Geographic.

Saxsofonista Luboš Soukup vydává autorské CD nazvané Through the Mirror. Hráče na dechové nástroje Soukup našel v Dánském rozhlasovém orchestru, v Česku nechal dotočit smyčcové party Epoque Quartet. Album obsahuje deset Soukupových kompozic. Na desce se objeví Christian Pabst (piano), Joel Illerhag (kontrabas) Morten Hæsum (bicí), Gerard Presencer (trubka) Mads La Cour (trubka, křídlovka), Nicolai Schultz (flétna, pikola), Anders Banke (basklarinet), Petter Severin Hängsel (trombon), André Jensen (tuba, bastrombon), David Pokorný a Vladimír Klánský (housle), Vladimír Kroupa (viola) či Vít Petrášek (violoncello).

 • „Být čas od času nemocný je zdravé.“ (Henry David Thoreau)
 • Kina:
  3.12. – Aero – Cestovatelské promítání – Madagaskar (Cestovatelská diashow Martina Loewa.) (19:00)
  6.12. – Aero – Žena v kleci (režie: Mikkel Nørgaard, Dán, 2013, 97 min. Thriller) (Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.) (23:15)
  3.12. – Oko – Liberace! (režie: Steven Soderbergh, USA, 2013, 118 min. Dokument) (Životopisný film o slavném pianistovi a baviči Valentinovi Liberacem začíná létem roku 1977, kdy do jeho bouřlivého života v Las Vegas vstoupí mladíčký, teprve šestnáctiletý, naivní Scott Thorston, který je najat coby Liberaceho osobní řidič. Scott je okouzlen Liberaceho pompézním světem, opulentní vilou i jeho extravagantním stylem a záhy spolu prožijí tajnou milostnou aféru, která se rozvine ve vážný vztah. Film zábavným způsobem sleduje vášnivý, nelehký a dramatický vztah obou mužů v době, kdy bylo zcela nemyslitelné přiznat se veřejně k homosexuální orientaci, zvláště pak pro lidi ze showbusinessu. Liberace chtěl utajit před veřejností se stejnou urputností jako svoji sexuální orientaci i nemoc AIDS, které nakonec roku 1987 podlehl. Navzdoru velkému věkovému rozdílu a Liberaceho manýrám stál Scott po Liberaceho boku až do jeho smrti.) (18:00)
  3.12. – Oko – Přehlídky a projekce – Android Asteroid: Mission to Abbey Road (20:30)
  4.12. – Oko – Pásmo filmů – iShorts – Short Matters! (18:00, 20:30)
  5.12. – Oko – Pásmo filmů – iShorts – Holešovický filmový advent (20:30)
  7.12. – Oko – Přehlídky a projekce – iShorts – Přímý přenos udílení Evropských filmových cen (20:00)
  7.12. – Oko – Žena v kleci (režie: Mikkel Nørgaard, Dán, 2013, 97 min. Thriller) (Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.) (12:00)
  8.12. – Oko – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (18:00)
  3.12. – Mat – Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (18:30)
  2.12. – Městská knihovna – Rozbitý svět (režie: Rufus Norris, VB, 2012, 91 min. Drama) (Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald, hnusný chlápek, který žije přes ulici, zbije Ricka, milého, ale labilního kluka odvedle, a Skunk začne ztrácet svou nevinnost takovou rychlostí a takovým způsobem, že se jí to vymyká z rukou. Její domov, její okolí i její škola se stávají místy zrady, kde se šťastné jistoty dětství začnou ztrácet před pochybnostmi plnými strachu, a složitý, rozbitý svět naplňuje její budoucnost. Skunk hledá záchranu na tom posledním místě, které jí zbývá a kde ví, že ji může najít – v  nevysloveném přátelství s milým, zraněným Rickem – a upadne do zmatku, který jí nečekaně a vesele znovu nabídne možnost volby. Možnost volby zůstat na místě, které jí nikdy nepatřilo, anebo ho navždy opustit – žít, nebo zemřít.) (19:00)
  3.12. – Městská knihovna – Přehlídky a projekce – Obuškem i kamerou (Pásmo audiovizuálních materiálů, které pocházejí z produkce StB.) (19:00)
  2.12. – Ponrepo – Přehlídky a projekce – Carte blanche pro Vladimíra Kokoliu (19:30)
  3.12. – Ponrepo – Pásmo filmů – Kapitoly z dějin filmu (15:30)
  4.12. – Ponrepo – Pásmo filmů – Film před sto lety (20:00)
  6.12. – Ponrepo – Přehlídky a projekce – Berlin experimental (20:00)
  8.12. – Ponrepo – Pásmo filmů – On location: Berlin (17:30)
  6.12. – Kino Rock Cafe – Pásmo filmů – Písecké filmové vrznutí: Strejda, Zabíč či nezabít, Quickload, Třetí pole (20:00)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  3.12. – Agharta – Limited Edition  (21:00)
  4.12. – Agharta – Zeurítia (21:00)
  5.12. – Agharta – Hot Line (21:00)
  6.12. – Agharta – František Uhlíř Team (21:00)
  7.12. – Agharta – Jazz Q Martina Kratochvíla (21:00)
  8.12. – Agharta – .visit AghaRTA Prague Jazz Festival (21:00)
  3.12. – Blues sklep – Gibon Band (21:00)
  4.12. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
  5.12. – Blues sklep – InCheck GP (21:00)
  6.12. – Blues sklep – David Murphy Band (21:00)
  7.12. – Blues sklep – Plum Jam (21:00)
  8.12. – Blues sklep – MIB Quartet (21:00)
  3.12. – Jazz Dock – Lukáš Martínek Private Earthquake (22:30)
  6.12. – Jazz Dock – Celeste Buckingham (19:00)
  7.12. – Jazz Dock – Tonya Graves (22:00)
  8.12. – Jazz Dock – Old Fashion Trio a Darja Kuncová (17:00)
  6.-7.12. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
  8.12. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
  3.12. – Jazzboat – Jazz Revue (20:00)
  4.12. – Jazzboat – Ondřej Kabrna trio (20:00)
  5.12. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:00)
  9.12. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:00)
  3.12 – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
  6.12. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
 • Kluby - cizina:
  3.-8.12. – Blue Note, New York – David Sandborn (20:00, 22:30)
  4.12. – Twins Jazz, Washington, USA – Bill Alfred Project  (20:00, 22:00)
  5.-6.12. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Joe Stilgoe Band (18:00, 22:30)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  7.-8.12. – Alfred ve dvoře – Mission (Člověk čase si a byl Kamkoli čas nastolí zrozen kráčí s jeho v bere sebou vládu.) (20:00)
  2.-3.12. – Divadlo Ponec – Karneval zvířat (Interaktivní inscenace na motivy stejnojmenné hudební suity propojující tanec s videoprojekcemi.) (9:00, 11:00)
  4.12. – Divadlo Ponec – Kdo je na světě nejmocnější (Pohádkový balet na hudbu Bohuslava Martinů odehrávajíc se v myším království.) (9:00, 11:00)
  5.12. – Divadlo Ponec – Zajatci vesmíru (Fantastický příběh o veliké dobrodružné pouti člověka ke hvězdám, tajemstvích Vesmíru a nekonečnosti prostoru.) (10:00, 17:00)
  6.12. – Divadlo Ponec – Tantehorse: S/He Is Nancy Joe (Narodil jsem se jako holka.) (20:00)
 • Divadlo:
  2.12. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
  6.12. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina – (režie: Ladislav Smoček) (Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému… Pravda je ukryta tak hluboko, že je úplně neškodná a nemusí nám na ní vůbec záležet…) (19:30)
  8.12. – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
  2.12. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
  9.12. – Divadlo ABC – Zdeněk Jirotka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
  7.12. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) (Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
  8.12. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
  5.12. – Divadlo na Vinohradech – J. Lynn, A. Jay: Jistě, pane ministře (režie: Martin Stropnický) (Děj se skládá z řady epizod, které spojuje prostředí vysoké britské politiky se všemi jeho zákulisními intrikami a manévry. Situace, charaktery a vztahy jsou však natolik typické, že českému divákovi nemohou nepřipomenout komické aspekty "tolik blízké reality" české politické scény.) (19:00)
  4.12. – Divadlo Ungelt – Divadlo Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (19:00)Přátelé, nenechte si ujít výjimečný počin Radima Hanouska - autorský jazzový projekt už zítra...přeposílám...
Přijměte, prosím, mé pozvání na výjimečnou a s velkým nasazením připravenou premiéru nového projektu Dust in the Groove. Koncert se uskuteční 9.12.2013 v Betlémském kostele, Pellicova 6, Brno, v 19.30h. Další informace na http://www.radimhanousek.cz/projekty/DustintheGroove.html Nahrávky lze vyslechnout zde: https://soundcloud.com/sax-brno/beautiful-love https://soundcloud.com/sax-brno/brno-ve-40-c

Filigrán a hoste ve Vlněně 10.12. 2013, 21.00 hod Vlněna, Přízova 1, hala č. 15 (vstup přes paláce Bochnerů ze Stražiska - viz fotka v příloze a na http://goo.gl/maps/wg7YJ) Mapa: http://mapy.cz/s/8VG9 (pozor: na mapy.cz i na google maps je budova označená jako Přízova 3) Vstupné 100,- Kč
Tanec: Veronika Kolečkářová, Eva Navrátilová, Michaela Ondrašinová, Marie Kuncová, Jan Ondruška, Petr Kačírek
Hudba: Tomáš Jenček, Martin Mynář, Jennifer Helia De Felice, Petr Antoš, Ivan Palacký
Pohyb a zvuk v interakci s prostorem bývalé textilní továrny, který nechceme zahlušit ani přebít, ale dát mu možnost znovu se nadechnout. S prostorem, kterému chceme věnovat ještě jednu příležitost k tomu, aby mohl prostřednictvím našich těl vyprávět svůj příběh. Protože možná už za chvíli bude jeho příběh vymazán a na čistém listu se začne psát příběh radikálně nový, bez respektu k paměti místa. Chceme dát prostor vyprávění, které vzniká někde na půli cesty mezi minulostí - historií vepsanou do zdí, do vůně a prachu, do atmosféry celého prostoru - a přítomností, která pobíhá mezi tanečníky, hudebníky, diváky a spřádá síť společného okamžiku.
Více o Vlněně:

 

Vážení přátelé, milí kamarádi,
srdečně Vás zveme na tradiční Vánoční koncert brněnské vokální skupiny MOŠNY, který se bude konat v sobotu 14.12.2013 v 18:00 hodin v prostorách sálu Břetislava Bakaly v Bílém domě v Brně.
Vstupenky jsou k mání u Kudrny v podchodu hl. nádraží a v centrálním předprodeji TIC na Radnické 2 (nebo si je můžete zarezervovat na e-mailu kacer.mosny@seznam.cz a vyzvednout přímo na místě).
S přáním krásně prožitého adventu, vánočních svátků a hodně štěstí do nového roku
Jiří Kačer Mrázek www.mosny.cz www.bandzone.cz/mosny https://www.facebook.com/pages/Mo%C5%A1ny/141717070041?fref=ts

 

Milí příznivci našeho BUCH,
opět Vás zveme na náš téměř již tradiční koncert na Leitnerce. Tentokrát se zaměříme kromě Vánoc i na dobré a správně ochucené jídlo. Více viz příloha.
Kdy: středa 11. prosince 2013 v 19:30 Kde: klub Leitnerka, Leitnerova 2, Brno
http://www.leitnerka.cz/cz/kontakty
Za Black Uganda Choir zvou Richard Lank Tomáš Drtílek

V sobotu

14. 12. v 19:30 v Hadivadle vzpomeneme na Jiřího Bulise. Představení se jmenuje Café Bulis a bude asi plné překvapení. Přijdeme tam v 15:00 – kdo může a budeme domlouvat, co se bude dít pod vedením Arnošta Goldflama. A večer to vypukne. Jestli Vás to zajímá, přijďte, budeme rádi. Vstupenky se dají rezervovat na pokladně Hadivadla (Brno, Poštovská 8d).

V neděli 15. 12. ve 14:00 a v 15:30 máme vánoční zpívání v Café Fara na Klentnici. Na Pálavě je krásně v kteroukoliv roční dobu, takže si můžete udělat výlet a zakončit ho právě tam.

Zpívat budou třeťáci – studenti muzikálového herectví JAMU, doprovodíme je s CKK Bandem. Uslyšíte vánoční i nevánoční „šlitrovky“ a podobné oblíbené, můžete ochutnat místní speciality – a že tam vaří opravdu dobře, to potvrzujeme. K adventním akcím patří i netradiční jarmark.

DNES BYLO NA ZLOBICI

venku mlhavo, uvnitř hřejivo. Přišla spousta dobrých lidí, děti i pejsci a všichni se vešli.

Jerka měl starosti, protože se staral o zvučení, bicí a ještě hrál v koledách na tenorku!

Ti, kteří přijeli vlakem a šli pěšky, malinko zabloudili, ale šťastně se našli – tentokrát díky mobilu a navigování pana Mareše!

K vidění byla spousta krásných věcí, třeba zrovna tento pán dělá drátěné specialitky, mimo jiné vyrobil i housle!

Stréc Výborný odborně zkontroloval a naznal, že to je óbrovská sila. Hrát se na to ale nedá. Kiaře se líbí kočičky a tak jí byla zhotovena jedna na objednávku – bohužel néni zdokumentovaná.

Tentokrát jsme měli na pořadu mimo jiné dvě dlouhé koledy – Byla cesta a Hopsa, pacholátka. Obě se vyznačují tím, že obsahují repetice neboli opakování refrénu v každé sloce. Skýtají tedy možnost pro posluchače, aby zpívali taky. A oni zpívali!

Stréc rechtór Ruda Zavadil by určitě prohlásil, že to byl veliké radovanec. Byl! A těšíme se na příště. Fotila Lucie, moje jsou jen ty okolo drátů, malým foťáčkem – Pavel bude nadávat, ale jinak by nebyl žádnej dokument...

FOTODODATEK Lucie fotila i teletem a Pavel to ještě stihnul zpracovat, takže navíc pár detailů:

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

9.12. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš