Haight
(a Ashbury)

O téhle, řekněme roztomilé čtvrti jsem tu už psal určitě několikrát, ale brouzdání archivem mě nutí se sem stále vracet. Taky jsem sliboval, že napráskám, kdo všechno ze slavnejch se do SF zamiloval a dokonce tu i žil.

V téhle čtvrti je hlavním bydlícím standardem asi toto. Málo činžáků, žádný paneláky, jen všelijaký kdečím odlišený baráčky. Stavebním materiálem samozřejmě většinou dřevo. Dřevo hlavně proto, že tektonicky je SF oblast dost nervní a neklidná.

SF je velmi tolerantní město. Pro případné čtenáře, co tam žijí teď, o devět let později, to možná bude znít jako píčovina. Ale musel bych se přesvědčit na vlastní kůži i oči jak moc a jestli se to změnilo.

Hrdost na vlajku beru, ale sám toho asi nikdy schopnej nebudu. Vlastenčení mi navždy znechutili komouši za desítky let zkurvenýho režimu. Furt to ve mně přetrvává a tupé strany jako třeba ta Tomiova nebo Volnej blok, kteří se přímo dusí flastenenctvím, mi v tom nepomáhají. Ale Amíci dovedou bejt vlastenci beze studu.

Pilným šťouráním v archivu se mi podařilo najít fotku toho kubánskýho báru zvenčí.

Každá čtvrť v SF má úplně jiný nástěnný malby. A dost si na tom zakládají.

Tyhle jsou z hudební čtvrti Haight Ashbury

Růžová Lily. Ani už si nepamatuju, jestli tam naše holky šly okouknout růžovou.

Výlet do týhle čtvrti je prej atrakcí.

Řadový domky dřevěný. Neříkám, že zrovna v takovejch žily místní celebrity, ale o moc jiný to nebylo. Tohle je takovej nejčastější SF styl.

Vyběhli jsme si na kopec Twin Peaks a vyfotil jsem si krásnej výhled na město.

Když půjdete vpravo, dojdete až k muzeu kraválu.

A teď už ta slavná jména, co se zakoukala do SF. Z rockerů to byla určitě Janis Joplin nebo Carlos Santana. A vznikly tu i takový slavný kapely jako Kronos Quartet nebo Jefferson Airplane.

Jazzman a saxofonista Paul Desmond, bluesovej zpěvák Bobby Freeman. Taky Bobby McFerin tu léta žil.

Nová teorie pro zeměkoulové placatery. Vzhledem ke snížené schopnosti pochopit látku ze základky, byla teorie znázorněna barevným obrázkem. Placatá země leží na modrým ptáku (ODS) ten stojí na bílým králíkovi (L. Caroll). Toho podepírá opice (třetina reklamy na SONY) a nejvíc dole stojí silnej slon. Dál teorie nepokračuje, ale prej se na tom pracuje.

Z toho by nejeden zdechl.

Brejle zadara.

Některý fotky nemusí člověk ani fotit černobíle.

Ještě jednou pohled na SF, tentokrát odspoda nahoru a bez mlhy. SF je takový roztomilý puzzle.

Jak jsem psal už v minulých prasatech, když už nějakej strom přežije, pak se o něj starají. Ale ne vždy se ta starost podaří.

Američani lpí na debilních manuálech, aby se vyhnuli soudním řízením a mastnejm pokutám, ale přesto u těchhle šalin to jakoby neplatí, a dokonce se dá vyskakovat i za jízdy. Tomu teda příliš nerozumím. Třeba to mají nějak právně ošetřený, to nevím. Divil bych se, kdyby ne.

Dobrou chuť, čínská babko.

Lehce zmodernizované fasády na hlavní třídě.

No a samozřejmě, že tu je i spousta korábů ze šedesátek.

I když zrovna tomuhle autíčku se moc nedaří, ale věřím, že je pojízdný, protože má platnou značku.

Když nevybereš zatáčku. Když jsme tu byli v tom roce 2013, tak to si zrovna Honza dělal řidičák. Kdo ví, jestli to není jeho práce.

Haight je barevně veselá čtvrť.

Lákadlo na kavárničku musí být opatřeno protiholubíma hrotama, aby reklama nebyla posraná od hlavy až po chodník. To by tam pak nikdo nechtěl.

Hipísáci věděli, jak upoutat pozornost.

Jo, a taky tu žili slavní veselí herci jako třeba Robin Williams, Whoopi Goldbergová a Diana Carvey. Jo, a málem bych zapomněl, slavná zpěvačka Isadora Duncanová.

I mlíčný bufety tu jsou. A sympatický.

Čtvrť je plná pouličních muzikantů. Hrajou každej den, ale po 23. hodině to tu celkem utichne a moc nikdo neotravuje. Sem tam je slyšet blábolivý skřeky někoho sjetýho nebo vožralýho. Konečně tak jako skoro všude v civilizovaným světě.

Každej den.

Stará škola Woodstocku.

Tenhle pán hrál fantasticky. Samej hezkej klasickej jazz.

Například ze spisovatelů tu donedávna žil, než ve 102 letech umřel, i můj oblíbenej Lawrence Ferlinghetti. Roky tu pobýval Allen Ginsberg, taky detektívkář Dashiell Hammett, Danielle Steelová, Robert Duncan, Jack London i Oscar Wilde. San Francisco láká...

Je libo vrabčí polívku?

Ze slavnejch fotografů tu žili třeba můj oblíbenej Ansel Adams a Dorothea Langeová. Victor Burgin, Treu Ergeben Hecht a Michael Jang.

Pokrejvač.

Máma s dcerou čekají, až si táta koupí trávu.

Někdy je mlha nízko a Twin Peaks je vidět parciálně.

Jak vidíte, o některý veterány se majitelé starají přímo vzorně. Něco na těch auťákách ze šedesátek je.

Autobus z Haight Street na Market Place.

Když večer obchody a obchůdky zavřou, vyrojí se spousty bezdomovců s krabicema nebo vozejkama ze sámošek a celkem mírumilovně si ustelou před mříží obchodu. Kdyby zapršelo, jsou chránění. A taky celkem dodržujou teritoriální rozčlenění ulice. Budíček je, až přijde prodavač otevřít krám.

Tři naše kuřátka. V roce 2013 jsme cestu do SF pojali jako rodinné setkání. Honza už v SF žil, my jsme dorazili z Prahy a Helča z Austrálie. Jirka měl omluvenku, tak jsme si ho vytiskli černobíle a u Honzy doma jsme si ho přilepili na kuchyňskej pult, aby byl s náma při každý snídani i večeři.

podpis
Tibor k té fotce nad odposlechem: "Poslouchej,zima v teple se rozpustí."

HOSTÉ NA ZEMI V NOVÉM KABÁTKU
Konečně se nám podařilo dát dohromady nové vydání CD krásných písní Jiřího Bulise, které vyšlo už hodně dávno pod názvem Hosté na zemi - v roce 1998. Postupem času zmizelo ze světa, dnes ho dokonce nemají ani někteří z interpretů - někomu je půjčili, založili... A tak se občas vynořila myšlenka, že by nebylo špatné ho vydat znovu. Přemýšleli jsme o tom dlouho, pak jsme zkusili najít veškeré podklady a dali se do toho.
Teď už je celý ten zázrak ve výrobě! Pokud byste o ně měli zájem, klikněte na odkaz a dozvíte se víc.
A budete-li chtít, můžete nás i podpořit.
https://www.donio.cz/cd-jiri-bulis-hoste-na-zemi

Je v něm kus života všech zúčastněných. Po tragické smrti Jirky Bulise začalo postupně vznikat v Hadivadle představení Proklatec v režii Arnošta Goldflama. Noty písní se nedochovaly a tak jsme s Janem Beránkem opisovali z nahrávek, které pořídil na přenosný bateriový magnetofon Uher Report 4200 Stereo na památném soukromém předvánočním večírku u Vlasáků 19. 12. 1982...
To představení jsme hráli moc rádi, lidi na ně chodili i víckrát (mnozí z vás si je ještě snad i pamatují) a tehdy se vynořila myšlenka zaznamenat písničky na CD. Natočili jsme je ve studiu Pivox pod vedením pana Klementa, grafickou stránku řešili Richard Procházka se Štěpánem Rusínem. Bulisova hudba si znovuvydání zaslouží, všechny jeho písně považujeme za "trvalky", čas jim neublížil...

Díky tomu, že i nás přepadl covid, se výroba zdržela a do Ježíška se celý náklad vydat nepodařilo, ale teď už je všechno na dobré cestě!
Prosíme o rozeslání této informace dál mezi přátele a spřízněné duše, budeme moc rádi.
Děkujeme a opatrně se těšíme!
Klementi a spol.


původní verze z roku 1998

JEN CO JSME SE VRÁTILI
z lyžování, vletěli jsme přímo do pracovního procesu, teda aspoň já. Díky Covidu jsou posunuté zkoušky, předváděčky a taky premiéra Hradu v nitru, ta bude dnes (v pondělí) večer.
Jirka se přišel podívat na včerejší generálku, ale před tím jsme si zašli na rychlovečeři k Cajplovi.
Byla jsem upozorněná na pana vrchního pod pultem - nejdřív jsem si ho vůbec nevšimla a tak pan Jiří použil svůj chytrý mobil.


Fakt tam byl a pucoval sklo i trubky.

A pak hned konverzoval s kolegyněmi jakoby nic.
Scéna pro Hrad v nitru vypadá takto:


Zkouška probíhala tak, že pan režisér Dodo Gombár t. č. v New Yorku byl přenášený přímo přes internet a mluvil s námi prostřednictvím obrazovky. Na její druhé půlce byl pro změnu skladatel Josef Fojta - ten byl uvězněný doma v Uherském Hradišti díky covidu, přinesly mu ho vlastní děti..
A tak jsme tam byly s choreografkou Lindou z tvůrčího týmu naživo jen samy dvě..


Celé její jméno zní Linda Caridad Fernandez Saez.

Rouškové šílenství snad už brzy skončí, doufejmě!
Generálka dopadla dobře, dnes se to spustí naostro.
Držíme si všechny palce!

Dada a spol.

Milí diváci Divadla ALDENTE,
druhá polovina února znamená možnost zajít za námi do Divadla Barka na představení Káti a Bajaji.
Také to znamená, že se blíží poslední tři reprízy inscenace Zeď - inscenace, v níž autoři a herci s Dovnovým syndromem svébytně interpretují Genesis.
Přijďte nabízené události s námi zažít.

Přátelé zážitků a radosti z nepoznaného,

v letošním roce jsem pro vás naplánovala dva dvoudenní zájezdy k našim sousedům a skorosousedům do Budapešti a Saského Švýcarska.
Provázet vás budu sama, tak se můžete těšit na neotřelé informace podané v zajímavých souvislostech. Mám také ráda různorodost a té budete mít dostatek od památek přes přírodu či lázně až ke gastronomii. Nudou trpět určitě nebudete. Naopak vám chci dopřát i čas na vlastní požitky, tedy bude vám ponechána dostatečná volnost ducha.
Moc se na výlety těším.
Přihlašování je již možné a seznamy se plní.
--
Barbora Pavlišová
Terra incognita
T: 724775396

 

Vážení a milí,
srdečně zvu do Café Práh na svoji blues & gospel půlhodinku vrámci tradičního Open Mic Session
Celý koncert vřele doporučuji vaší pozornosti.

PROGRAM
19:00 Ořešák
19:30 Ondřej Herzán
20:00 Richard Lank
20:30 Blondýna
21:00 Rendez-fou

VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Další akce, do kterých jsem namočen jako muzikant nebo organizátor:
- pátek 25. únor Brnkání na téma Voda 18.00 Alfa Galerie, Bílovice n. Svitavou (společné muzicírování z promítaného zpěvníku )
- čtvrtek 24.březen Máta a Mošky 19.00 Dvojkoncert v Café Práh
- pátek 25.březen Vít Šujan a Pavel Vorel - Večer tichých písní 19.00 Alfa Galerie, Bílovice n. Svitavou (společné muzicírování z promítaného zpěvníku )
- pátek 8.duben Brnkání 18.00 Alfa Galerie, Bílovice n. Svitavou (společné muzicírování z promítaného zpěvníku )
- pátek 29.duben Nebend a host - Večer tichých písní 19.00 Alfa Galerie, Bílovice n. Svitavou
- sobota 8.říjen 30 let Black Uganda Choir 19.00 Sál Café Práh. Výroční koncert a večírek

--
srdečně zdraví / Best Regards
Richard Lank

klikni pro víc podrobností

 

Vážení přátelé.
Koncert FZQ na Staré Pekárně se nebude konat v sobotu 8.1., ale až v sobotu 5.2.2022. Viz:
http://www.starapekarna.cz/?program-year=2022&program
Zakoupené lístky platí.
Všechno NEJ do Nového rocku!!!
JURA Hála s Evou.