[CNW:Counter]
e-mail

Berlýn
(po čtvrté)

Letní vydání prasat budou navzdory názvu týdeníku hodně odlehčená. A víte proč? Protože jsou prázdniny a momentálně jsem na chalupě s vňoučátkama, pak zase oslava dvojích šedesátin a hned po nich nás čeká cesta do Ameriky za Honzíkem, takže pár tejdnů zase mimo redakci. Ať dělám, co dělám, letošní prázdniny jsou prostě rozhrkané a nechci o prase připravit. A proto jsem přešel na light verzi. Light verze v naší rodině nemá co dělat, protože Olina nesnáší light jogurty a za light cocacolu by mi klidně dala do držky. Ale prázdninová prasata sázím ve verzi light jogurtu.
A teď už k dnešnímu vydání. Vrátím do Berlína, kterej byl tak krásnej, že vás jím budu obtěžovat ještě několikrát. Minule jsme skončili u Bran německýho blešáku. Helča si dala sraz se svou kámoškou, se kterou se seznámila v době, kdy žila v Austrálii. Ta kámoška se jemnuje Rachel a studovaly spolu oděvní školu. Ráchel se rozhodla, že už ji nebaví žít v Austrálii, asi neumí surfovat, a tak to zkusila v Evropě. Evropou byla docela nadšená, pár let žila v Berlíně, kterýj byla okouzlená již z dob svých studií, a teď žije v Anglii, žije v autě, cestuje z místa na místo a vyrábí cetky na krk ze starýcm mincí. Všechny naše aktivity směřovaly k tomuto setkání.
Berlínskej blešák je blízko Tiergarten. A není nijak velikej, přesto se tu setkávají předměty, že by čůral olej i Salvador Dalí:

Antika se tu tajně osahává s enderáckým nevkusem.

Mosaz až oči přechází.

A lucerničky.

A holky v plavkách.

Čas neúprosnně tiká.

A nebo kýbl mincí z celého světa. To, že se v záběru objevila i mince z Československa z roku 1938, byla opravdu jenom náhoda.

Roztomile nechutné figurky.

I umění se tu nabízelo.

A za zajímavé ceny. Člověk by měl skoro chuť propadnout skepsi, že to je šunt.

Zachtělo se vám zaručeně pravého Emila Filly? Kein Problem.

Vystrašená potvora se stydí za to, že je vystavená.

Šperky a stativy.

Nahule za 50 éček.

Slintal v pozadí.

Kyprá dáma se lžícemi.

Tanečnice s nadváhou.

Jde mi z toho hlava kolem.

I čas na bulvár se najde.

Vzpomínáte na psací stroje? Fakt si to skoro už neumím představit.

Samá baba.

A Berlín, Adame B. B., Konvičko a vy ostatní, Berlín je vstřícnej a velmi málo nenávistnej.

I pěkné hudební nástroje.

A zelenej papoušek.

Kámoš od Ráchel vyrábí krásné šperky ze starejch mincí. Lupénkovou pilkou a včelím voskem. Vlastně by se dalo říct, že je penězokazec.

Aka Churchill.

Pán tu prodává předražené portréty Erika Honneckera.

Někdy jsem se ve snění propadl až do Austrálie, protože takovéhle frcy tam jsou skoro každej tejden.

Helča našla svou kámošku Ráchel.

Byla až na konci blešáku.

Vrhly si se kolem krku a kafraly a kafraly.

A návštěvníků mraky.

Ráchel a Helča.

Hezké věci tam prodávala, ale drahé. Na nás drahé.

Foťáky všelijaké

Někteří se ti chovali jak lyžaři v porcelánu.

Magnetofon Uher report. Můj dávný sen. Měl jsem vystřižený z katalogu a založený mezi svými sny, cena mě drtila a bránila mi v naplnění snu. Byl ve verzi dvoustopé a čtyřstopé. Já jsem toužil po verzi 4400. A teď, když už je to pasé, tak mi ho nabízel bazarnik za 50 euro. A protože Jirka je skoro stejně potrhlej jak já, tak po něm taky mlsně čuměl. Prej se musel hodně přemlouvat, aby si ho nekoupil. Nakonec zvítězila obyčejná lenost, že by se s ním musel celej den vláčet po Berlíně. Některé sny mají prostě zůstat sny. A tento zůstal. Sbohem Uhře.

A samozřejmě legenda, která nechybí nikde. Route 66.

Cabriolet vedle mosazných klik.

Byli jsme unavení, tak jsme si dali kafe u baristy. Usmíval se, byl veselej a vtipnej a to kafe bylo dobré.

Čekáme na Helču, která furt ještě povídá s Ráchel.

Dali jsme si i nějaké sladkosti, prostě pohodička.

Nejen my mlsáme.

Portrét Jirky. Jméno růže.

Jirka, Honza, Réza.

Německej Slavíček v pozadí.

Je libo méďu?

Rozlučkové foto.

Kdoví, kdy se zase setkají.

Honza si zkouší moje brejle.

Čumilové.

Dívka v rámu vsazená.

A čumil v pozadí.

Je vedro, odcházíme směr Charile point. Ale o tom až někdy příště.

 

podpisLuxusní prase pro WWWiditelné prase.


 


"Med je med a není mezi nimi rozdíl."

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)DOX - DUŠE PENĚZ (do 6. 6. 2016)
Peníze jako na fenomén, jehož jsme všichni – dobrovolně či nedobrovolně – součástí. Prostřednictvím děl a projektů více než třiceti zahraničních i českých umělců se pokouší zkoumat způsob a některé důsledky toho, jak je dnešní svět kolonizován prostřednictvím současného ekonomického modelu.
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)LEICA GALLERY - Petr Sirotek Okamžiky uplynulých let (do 19. 6. 2016)
Výstava představuje dva zásadní cykly z bohaté tvorby českého fotografa Petra Sirotka (*1946); zátiší a cestopisné fotografie z Nepálu. Zátiší nejsou dle autora jen mrtvým světem odložených, samotě propadlých předmětů, ale spíše prostředím, jež dotváří svět živých a tvoří tak kotviště našich vzpomínek. Cestopisné fotografie z Nepálu vznikly během autorova pobytu v této destinaci v roce 1973.
Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Rudolfinum - Taryn Simon (do 10. 7. 2016)
Ptáci ve filmech s Jamesem Bondem, zboží pašované skrz Kennedyho letiště, algoritmy obrázkových kolekcí, utajované základny amerických náboženských, administrativních nebo vojenských institucí... Newyorská umělkyně Taryn Simon (1975) představí od konce dubna v Galerii Rudolfinum šest svých projektů vytvořených v letech 2007 až 2014.

Obálka titulu Přehled judikatury Evropského soudu pro lidská práva - Rozsudky velkého senátu - výběr - Svazek II (2001–2006)Radka Třeštíková – Bábovky
Dvanáct příběhů důmyslně propojených do jednoho celku.

„Určitě se ožeň. Když dostaneš dobrou ženu, budeš šťastný. Když špatnou, staneš se filozofem.“ Sokrates

Martin Kratochvil / Jazz Q - Temne slunceGregory Porter trochu překvapil spoluprací s britským duem Disclosure, zaměřeným na taneční elektroniku. Napsal a natočil s ním hit Holding On, který zahajuje i čtvrté profilové album Take Me To The Alley.

 


Program divadla Radost na červen
(včetně nedělí)

Vážení a milí příznivci Divadla Radost,
vzhledem k úplné uzavírce ulice Cejl z důvodu rekonstrukce,
která nám byla sdělena bohužel až před včerem,
jsme nuceni zrušit plánovaná představení na Letní scéně
a uzavřít Muzeum loutek v době od 1.7. do 31.8.2016.
Děkujeme za pochopení.
Předprodej na září bude zahájen 1.9.2016

Vážení a milí přátelé,
Czech Ensemble Baroque Vás srdečně zve, byste se stali spolutvůrci nového CD
F. X. Richter: Deposizione dalla Croce
které budeme v květnu 2016 jako 1. na světě natáčet pro vydavatelství Suprafon.
Projekt je podpořen Ministerstvem kultury ČR, Jihomoravským krajem i Statutárním městem Brnem, přesto potřebujeme k realizaci tohoto mimořádně náročného a krásného díla v mezinárodním obsazení více prostředků.
Využili jsme tedy služeb serveru Hithit, kde nám na CD můžete přispět libovolnou částkou. Projekt se jmenuje:
STYLOVÁ RESTAURACE
Předem Vám velmi děkujeme za Vaši podporu! Žádný příspěvek není malý a možná pravé Vaše stovka, nebo dvě bude rozhodující!
Stejně důležité, jako samotný příspěvek je také to, zda nám pomůžete rozšířit informace o projektu co největšímu množství lidí.
Prosím, sdílejte na FB, pošlete mail nebo link a společné dílo se nám určitě podaří!
Díky, že jste s námi!
se srdečným pozdravem
Tereza Válková
za Czech Ensemble Baroque
office@ebcz.eu
www.ebcz.eu


LSD

neboli letní sborová dílna Lomnice právě vrcholí. Jelikož píšu zprávu na Jirkově chytrém telefonu, moc toho neprozradím, poněvadž to je makačka na hlavu. Je tady krásně, fotoreportáž bude až v příštím praseti. Dnes jsme měli volno a navštívili Baju aneb tetinu Janu v Hajánkách. Kolem Lomnice je to vzhůru dolů, občas náročné, ale paráda! Zdravíme!!!


Dada a spol.