Samia a Tonda
(českobangladéšská svatba)

V jedné písničce od skakapely Sto zvířat se zpívá "Nejkratší cesta do srdce chlapa vede mezi žebrama". Nehledejte v tom žádné složitě maskované a skryté narážky, či slovní hříčky. Chci jen nějak začít tohle speciální vydání prasete a tohle mi přišlo nejpříhodnější, protože nejkratší cesta, jak dostat fotky ze svatby mezi zúčastněné vede přes WWWiditelné prase. A teď k věci:
Tonda mě pozval na svou svatbu, jen tak mezi řečí, že když budu doma a budu mít chuť a čas, rád mě uvidí. Všechno se sešlo, měl jsem i čas, i chuť, i jsem byl doma. To samé se stalo i Olině od Samii. Alena nás pak pozvala taky s drobnou poznámkou, že určitě něco nafotím. Jo, takže tohle bylo pozvání na svatbu s ďábelsky skrytou prosbou, či žádostí, tu svatbu nafotit. Tak jsem si jen tak pro jistotu vzal ten správnej foťák a ne ten, co si vozívám s sebou na cesty a někdy i při běhání. Fotek jsem nafotil nehorázně moc, i po tvrdým výběru jich zůstalo příliš, tak následoval další výmaz a pak ještě jeden. To, co tu teď publikuju je jen část. Ale furt na můj vkus moc tlustá, jenže znáte lidi. Pak mi někdo vyčte, že na fotkách nebyl a proč jsem nevyfotil tohle a támhleto. Takže se omlouvám za příliš velkej balík fotek, ale jako památku to tu budete mít až navěky (tedy myslím tím věky internetové). Pro ty, kteří by si chtěli natrvalo uchovat tuhle malou fotkama naducanou připomínku, zde uvádím trvalý odkaz:
http://viditelneprase.net/prase2019/39_index.htm
Dost keců následuje obrazová lehce přebujelá část:

 

 

Smajlíkovej řízek pro tátu.

Je docela dost po půlnoci, vzdávám to v okamžiku, kdy se Tonda tulí k prsaté trpaslici. Budu si muset v neděli trošku víc zaběhat, abych ze sebe vyhnal ty přebytečné kalorie. Jo a svatba byla parádní, atmosféra a lidi, a jídlo, taky pivo, a... No prostě bylo to bezva.

podpis
A protože se Honzova chůze zpomalila na max 20 mílí za den, asi už Rézu dostihl a jdou spolu. Chybí jim už jen asi kolem 60 kilometrů a pak od cíle zpět ještě 30 mil k první silnici a pouť končí!!!Reportér: Nejste slabý premiér v případě, že nejste schopen vyjednat to, na co máte podle ústavy právo?
Premiér Babiš, co zatím není stíhanej: Já nevím, proč kladete takovou nezmyselnou otázku. Já jsem celkem silný premiér a jsem silná osobnost, a snažím se řešit věci konsensum a a a né konfliktem. Já jsem schopen určitě a když dostanu od pana prezidenta termín, tak jsem schopen to řešiť.


DOMÁCÍCH KONCERTŮ LETOS

u nás moc nebylo. Léto přefičelo rychleji, než jsme čekali a tak ten (teprve) druhý letošní koncert vyšel až na babí léto.
Lidí přišlo málo, dost se jich omluvilo. Ale pár nadšenců se přece našlo.


Babímu létu se minulý týden mělo spíš říkat podzim.
První část večera patřila Pavlu Vorlovi a jeho dvěma kamarádům. Svoje dílo "Čekání na přípoj" pojal s vědeckou důkladností a přípravě věnovali nemálo hodin.


Jan Knobloch a Jan Martiš asistují s výrazem.


Pavel své písně pokaždé předem rozebral a vysvětlil, takže někdy došlo i k situaci, že sama píseň pak trvala kratší dobu, než objasnění jejího obsahu.


Publikum bylo vstřícné, dokonce i děti dávaly pozor!
Při písni "Mólnija udarila v tělevizor" měli oba asistenti pořádnou zabíračku


Díky názornosti obrazů a přesvědčivého výkonu obou Honzů publikum obsah dokonale pochopilo, přesto, že zpěv zněl v ruštině...


Bylo to výživné!
Po krátké pauze nastoupila flétnistka Martina Komínková a Jaromír Zámečník, hráč na bajan.

Program si sama uvedla, dokonce vzpomněla i na dobu, kdy spolu s Petrou studovaly flétnu na Konzervatoři.

Od pana Zámečníka jsme se dozvěděli jaký je rozdíl mezi akordeonem a bajanem.


Martina ovládá snad všechny druhy fléten a s bajanem to všechno znělo skvěle a zajímavě.


Skladby to byly docela krátké a efektní, slyšeli jsme i méně známé věci od Astora Piazolly.


Na závěr nám Duetto nuovo předvedlo bravurně cyklus pěti skladbiček Bély Bartóka.


Oběma muzikantům patří velká poklona, že vydrželi s nasazením až do konce, přestože večerní chlad postupoval rychleji, než jsme doufali...
Na příští koncert musíme objednat teplejší počasí!

PŘIPOMÍNÁM ČTVRTEČNÍ ŘÍZENOU
ochutnávku piv Genius noci pod vedením sládka Iva Pavliše a paní sládkové Jany v brněnském hospodinci Zelená kočka - pozvánka následuje!

Dada a spol.


Geniální přátelé,
dlouho jsme to odkládali, ale lepší pozdě, než vůbec, že ano… A tak konečně píšeme informace o akcích, které nás čekají a o které (alespoň doufáme) máte vy, naši milí piva píči, také zájem. A že to bude fofr! Připravte si hrdla a pište si za uši:
Hned tuto neděli 1. září budeme opakovat velmi úspěšnou akci Pivo "z tanku". Oslavíme tak spolu konec prázdnin, den limitovaných edicí a nebo třeba Světový den míru - prostě si tentokrát oslaví každý, co chce. To znamená, že můžete přijít oděni jakkoliv.
Více tu:
https://www.facebook.com/events/510243906403923/

Ve čtvrtek 26. září budeme opět v Brně a to konkrétně v Piváriu Zelená Kočka (Dvořákova 3), kde bude probíhat od 17:30 řízená pivní degustace všech našich piv. Letáček k akci najdete v příloze (pokud jej nezapomenu přiložit :P )

A ještě to není zdaleka všechno. Hned dva dny poté, v sobotu 28. září, bude v našem soukromém pivovarském klubu hrát výborná jazzová trojice: Zeurítia: TEMPERA(CZ/IT) feat. Francesco Petreni & Libor Šmoldas

Tempera je nový česko-italský projekt zpěvačky Venduly Šmoldasové (alias Zeurítie) spojující brazilskou bossanovu a jazz v unikátním obsazení zpěv, akustická kytara a perkuse. Zeurítia spolu se svým mužem, mezinárodní hvězdou jazzové kytary Liborem Šmoldasem, přizvali ke spolupráci špičkového charizmatického bubeníka a perkusistu z Itálie Francesca Petreniho. Trio přináší intimní, ale přece expresivní hudbu plnou latinsko-amerických rytmů, improvizace, kreativního prostoru, temperamentu a pozitivních vibrací. Repertoár tvoří jazzové valčíky zaranžované na brazilský způsob v rytmu bossanovy a samby. Kromě vlastní tvorby se můžete těšit na skladby Billa Evanse, Henry Manciniho, Freddie Hubbarda a několik písní s českými texty Jakuba Doležala. Připravte se na výjimečný hudební zážitek!

V říjnu vás necháme vydechnout, ale ne na dlouho. V sobotu 26. října se totiž uskuteční společné plahočení Stezkou Járy Cimrmana na oslavu 30 let od reodhalení mistrovy plostiky a 20 let od založení samotné stezky. Už nyní pracujeme na zajímavém a také trochu patafyzickém programu, takže se máte jistě na co těšit. Po vytrvalém plahočení se přesuneme opět do pivovaru, zatopíme si v krbu a užijeme si společně cimrmanovskou atmosféru.

Poté trochu zvolníme a 9. listopadu se opět můžeme potkat u nás na jazzovém koncertě Petr Beneš Quartet, o kterém vás také budeme samostatně informovat.

Toť naše geniální plány. Vzpomeňte si, jak jste byli z tohoto místa nadšení a teď máte tolik příležitostí zase nasát tu kouzelnou atmosféru. To se teda musíme vidět alespoň dvakrát ;) teda třikrát… nebo víckrát ;)
Pokud znáte někoho, koho by něco z našich akcí mohlo zajímat, klidně šiřte tyto informace dál.
Těšíme se na vás.

Jana & Ivo
+ zbytek celé famílie
Jana Pavlišová
T: +420 605 165 058
E: jana.pavlisova@geniusnoci.cz
W: www.geniusnoci.cz
Genius noci, s.r.o.
rodinný pivovar
nám. Palackého 330
679 23 Lomnice
IČO: 04955153
DIČ: CZ04955153

Srdečně Vás zveme na koncert kapely Tadyband a následný jam session, již tento čtvrtek :-)
https://www.facebook.com/events/2490512857872100/
www.tadyband.cz
U příležitosti narozenin klubu Rusty Nail vám zahraje kapela Tadyband. Opět se můžete těšit na směs blues - crossover - jazz, a tentokrát to nebudou čajíčky ani kafíčka ale pořádně to rozjedeme! Po koncertu bude následovat jam session, takže nástroje s sebou!
www.tadyband.cz

Vážení Zappisté.
Dovoluji si vás pozvat do Olomouce (kdo to má blízko) v pátek 27.9.2019.
Budeme hrát Zappu od 20:00 v Bounty Rock Café na rohu ulic Hálkova a Kosmonautů
(nedalekp vlakového nádraží).
JURA Hála.

Mia May ART

Mám tu takovou smutnou příhodu. Petra a Dana mě poprosily, abych to nějak zveřejnil na praseti.
Malířka a umělkyně a taky samomaminka vyhořela a přišla o všechno. A je z toho dost na dně. Kdyby kohokoliv z vás napadlo, jak jí pomoci, bylo by to super. Zde jsem ukradl pár obrázků z její galerie na facebooku, abyste viděli, kdo to je ta Mia May:

Zde je odkaz na její galerii na FB:
https://www.facebook.com/AtelierMiaMay/
je tam spousta fotek jejích mandal a obrazů.
kontakty další:
m.me/AtelierMiaMay
@AtelierMiaMay

Víc toho o smutným příběhu nevím... (Dr.)

Vážení přátelé,
jak už možná někteří z vás zachytili, chystá se další z koncertů v soukromém klubu našeho pivovaru:
Zeurítia: TEMPERA(CZ/IT)
feat. Francesco Petreni & Libor Šmoldas
Tempera je nový česko-italský projekt zpěvačky Venduly Šmoldasové (alias Zeurítie) spojující brazilskou bossanovu a jazz v unikátním obsazení zpěv, akustická kytara a perkuse. Zeurítia spolu se svým mužem, mezinárodní hvězdou jazzové kytary Liborem Šmoldasem, přizvali ke spolupráci špičkového charizmatického bubeníka a perkusistu z Itálie Francesca Petreniho. Trio přináší intimní, ale přece expresivní hudbu plnou latinsko-amerických rytmů, improvizace, kreativního prostoru, temperamentu a pozitivních vibrací. Repertoár tvoří jazzové valčíky zaranžované na brazilský způsob v rytmu bossanovy a samby. Kromě vlastní tvorby se můžete těšit na skladby Billa Evanse, Henry Manciniho, Freddie Hubbarda a několik písní s českými texty Jakuba Doležala. Připravte se na výjimečný hudební zážitek!
vstupné: 170 Kč
datum: sobota 28. 9. 2019
Začátek v 18:00, ale otevřeno bude už od 17:00 - můžete si dát před koncertem pivo a posedět
rezervace míst k sezení: pcklomnice@seznam.cz (Barbora Pavlišová)
Rezervaci prosím udělejte, v každém případě. Pomáhá nám to (opravdu velmi) s přípravou večera - rozvržením míst k sezení i zajištění občerstvení.
Moc děkujeme, že to chápete!
Po koncertě jako vždy posedíme, popijeme, potlacháme, takže doporučujeme zajistit si odvoz
nebo přespání ;)

Semafor slaví letos 60 let a paní Olga Sommerová se chystá natočit film o Jiřím Suchém. Takový projekt ráda podpořím, Jiří Suchý byl vždycky svůj, ať se okolo nás dělo cokoliv. Jeho poetika nás od začátku oslovovala a provází doposud. Slyší na ni mladí - to se mně potvrzuje každým rokem, když jim přináším úpravy semaforských písní. Věřím, že si tento pán a jeho tvorba takovou poctu zaslouží. Pokud jste na tom podobně, přidejte se na hithitu:
https://www.hithit.com/cs/project/5393/jiri-suchy-dokumentarni-film/contributors
Fotka z podzimu 2010 - pan Suchý zpíval v Dělňáku na Jamborové mimo jiné i s našimi studentkami písničku "Tento týden v pátek". Všechny tyto slečny už můžete vidět v nejrůznějších představeních v Brně a v Praze, toto letí!

Dada a spol.

Flétnistka Martina Komínková připravuje zajímavý projekt, který je možno podpořit na Hithitu. Fandíme jí!!!
https://www.hithit.com/cs/project/6165/prorok-vetru-multizanrovy-projekt
Kdo chce vědět víc o Martině, račte vstoupit na její stránky!
www.martinakominkova.cz
www.flautasdecolores.cz

Dobrý den,
projekt, který jste nedávno podpořili právě přidal novou aktualitu:
Pilně pracujeme na české verzi
"Česká verze představení Proroka větru se také pilně připravuje. Hlas v češtině namluvil mladý herec Šimon Obdržálek. A zvládl to skvěle. Díky také mistrovi zvuku Jirkovi Klementovi z nahrávacího…"
Mrkněte se na celou aktualitu a mějte se krásně.
S pozdravem
Tereza Jakešová
strážce projektů
+420 778 779 927
tereza.jakesova@hithit.cz

Hithit s.r.o.
Pražská tržnice, hala 19
Bubenské nábřeží 306/13
CZ - 170 00 Praha 7 - Holešovice
hithit.cz | facebook | @HITHITCZ