Tour de Zavadil 2012
(abych náhodou nezapomněl)

Teď mi došlo, že jsem loni nějak zasklil Tour de Zavadil, který jsem virtuálně odflinkli, zato však s nesmírným rádiusem provedli na opačným konci světa. Ta naše cesta za vňoučátkama byla letos docela hektická a byl v ní i několikadenní výlet do Sydney, takže nasadit prdele na sicy a projet se po Austrálii se nám zrovna moc nepodařilo, ale zato jsme se na tu naši etapu pořádně připravili:

Hned po příjezdu do Evans Head nás přivítal malej stréc Bobík a samozřejmě, že na velocipédu a těžkó hlavó napřed. Tradice je v dobrých prdelkách.

Pro kolo je rovnováha důležitá. Boris chodí si po zábradlí jako po široké silnici.

Hlídací zvířátko všech australskejch stréců a tetin.

My jsme se totiž rozhodli, že vezmeme závodnický trička a pojedeme s nima do Sydney a provětráme je kolem Opera house a proslavíme ten slavné velocipédové závod i u slavné operní boudy. Samotnej fejeton o týhle budově bude až někdy jindy.

Vzájemně jsme se ofotili. Byla docela kosa a každou chvíli pršelo. Dokonce i mně byla párkrát zima.

Strécu Rudo Zavadile, doufám, že se na to shora koukáš, tvoje myšlénky prosákly i do betónu Opery Sydney House. Kdybys tu byl o chviličku dýl, určitě bys s některou ze svých kapel nutně skončil i v tomhle potrhlým svatostánku hudby.

Jakmile si nás všiml místní hudební Aboridžinec (asi málo origoš, protože prodával cédéčka), tak si strčil do huby troubu a zahrál na počest zakladatele toho slavného velocipédového závodu, stréca Rudy Zavadila strécovskou znělku, kterou tak rád nejvyšší stréc Ruda Zavadil hrávával na startu každýho ročníku. Pamětníci pamatujou a pro nové čtenáře sem jednou prdnu nějakou fotku, jak stréc Ruda hraje znělku.

Slavnej Harbour bridge. Je hned vedle opery a my jsme tam vzali naše těla a kola jsem si hravě domysleli. Trika jsem měli v pořádku, tak by nám ten závod měl být uznanej. I o tomhle mostě příště napíšeme víc. Hlavně jak to tam mají zmáknutý, aby to měli skokani složitý.

Tetina má svý triko skovaný pod goretexovou bundou, protože byla docela kosa.

I já, jinak docela otužilej, jsem měl těch triček pod závodním dresem víc.

Dokonce jsme měli i záložní dres, kdyby byl někdo v místním pelotonu upocenej.

Jestli si myslíte, že to je triko z roku 2010, tak to sice pravda je, ale čtete to blbě, protože tam je jasně napsané Tour de Zavadil 2012 - Sydney.

Sydney je plné cyklistů, ale daleko víc cyklistů uvidíte v Brisbane, tam to fakt frčí.

V půlce sydneyské etapy jsme se s první dámou stavili na nějakejch špagetách a odpočinuli si od té zběsilé "jízdy" vzhůru hlavou dolů.

Druhá etapa v Sydney se odehrávala na poloostrově Manly. Tam je nejlepší dojet lodí, i o této části Sydney až někdy jindy, teď je to jen taková rychlá etapa cyklistická s mnoha přísliby. Tohle barevně vyparáděný kolo mě přímo ohromilo.

V Austrálii je naprostá většina kol zrzavá. Všude tu totiž podél pobřeží je slanej agresivní vzduch a nic tu nevydrží. A to se můžete snažit jak chcete. Stejně nad váma ta rez zvítězí.

Ale je jich tu všude fakt hromada. A možná se tu kola kradou daleko daleko míň než u nás. I když kdo ví. U nás se tak děsně krade, že cyklisti neriskujou a raději si kola nosi s sebou do kanců a domů a málokdy nechají svý kolo bez dozoru. Zatímco v Austrálii na to prdí, protože se tam krade o hodně míň a tady nastává takový statistický oříšek. I v Česku i v Austrálii se ztrácí zhruba stejný počet kol. (Samozřejmě že z těch volně dostupných)

Tohle kolo by se mi nejspíš líbilo. Je tam k dispozici i růžovej mixér. Tohle kolo je z nějaké sydneyské nebo možná brisbanské galerie. To si už přesně nepamatuju.

Malá pučená tetina Allegra, nejmladší dcela od Soni. Vyznává strécovskou myšlenku s lehkostí až záviděníhodnou. Ale musí být růžová.

A zde již začíná etapa brisbanská. Zde je oproti Sydney ještě daleko víc běžců, cyklistů a kolečkovejch bruslařů. V Brisbane se kola točí pořád. Tady by se plnily pětiletky, kdyby tu vládli komouši.

Předloni byla kola v Brisbane opatřená jinou reklamou, tahle je barevně symptatičtější.

Vložíš opencartu a kolo se ti osvobodí, až tě to přestane bavit, zase ho někam jebneš do stojanu a na kartě se objeví další záznam. My však opencartu nemáme, tak jezdíme přišroubovaní.

Vzhůru dolů téžkó hlavó napřed. Krásná tahle etapa byla.

Olinu se mi nepodařilo předjet. Měla v pelotónu výhodnější pozici a stojany byly zabetonované velmi dobře.

Snažil jsem se, seč síly mi stačily.

Ale marná snaha, Roušovna byla stále o svý prsa přede mnou.

Poslední rovinka v mírné zatáčce a má první dáma je zase první.

Tak snad příště.

Asi Evropan.

Vodorovná značení perfektní a přehledná.

I mrtví policajti - verze bicykl tu byli. (To měkké i je tu schválně, až jde o neživé policajty) - Cykloretardéry.

A když budete hodně dobře trénovat, tak vás čeká Tour de France. Jenže my, skalní TourdeZavadilisti, my na Tour de France kašlem.

Některé značky mi moc jasné nebyly.

Tohle je dodatková etapa, kruhová.

V Austrálii je na každým rohu nějaký překvápko, vejdete do domu koberců, čekáte přinejmenším masové kuličky z koně a hle, uprostřed krámu je velocipéd zavalený perskými a marockými koberci.

Tenhle velocipéd byl napůl dřevěnej. Místní vietnamský obchodní si na něm vozil do krámku čerstvej blbej bílej chleba. A v Austrálii nemají chleba moc dobrej.

A zase ta kola a kola a kokakola

V Alstonvillu zase na konci vesnice na začátku lesa byla malá sbírka všelijakých kol a kruhových vehiklů. Ani to nebyl zamknuté, ani to nikdo nehlídal, jen tak to tam bylo a bylo to krásné. A ani to nikdo nekradl a neodvážel do sběrných surovin. ?ožná v Austrálii ani sběrný suroviny nevedou. A proto se tam šrot nekrade.

Růžovej kruhovej sen z Alstonville.

To, co mám pod prdelí, to vím celkem jistě, motorku z PVC, ale nemůžu si vzpomenout, co je to to růžové kolem krku. Helča tvrdí, že to je nějaká medaile.

Jo, a v Austrálii jsou helmy povinné a pokutovatelné jejich nenošení. A Australani celkem poslouchají, nedělají hrdiny a helmy nosí.

Ti nejvíce nedůvěřiví si nosí z kola sedla do kanců, aby bylo kolo méně lákavé. A taky je.

Poslední kolo australské více-etapy je fakt pořádný, tak jsme se na něm projeli, ale předloni.

No a to už je fakt úplnej konec té loňské australské doopravdy vzhůru dolů těžkó hlavó napřed etapy.

bazar


Nějakej provinční australskej hajzl. Samozřejmě zadarmo a nesmradlavej. Ach jo.
My se staneme civilizovanou zemí až i u nás budou na veřejnejch místech hajzly zadarmo
a nebudou tak příšerně smrdět.

  • Vědci z univerzity z Cardiffu při studiu vyder objevili u překvapivě velké řady samců společnou anomálii – deformace pohlavního ústrojí. Zmenšená byla jak velikost penisové kosti, tak varlat. Vědci se domnívají, že zvířata byla během zárodečného vývoje vystavena vlivu endokrinních disruptorů, tady látek, které zasahují do jejich hormonálního systému. Ty se do oběhu dostávají následkem průmyslové činnosti a komunálního odpadu. Přesycenost prostředí tímto typem látek je také jednou z možných odpovědí prudké snížení mužské plodnosti.
  • Tisíce nadšenců z Evropy sleduji návrat tažných ptáků, poslů jara, a svá pozorování zaznamenávají na www.springalive.net. Kampaň na těchto stránkách nabízí, kromě sledování na mapách, i mnoho dalších možností. Naleznete tam řadu informací o zajímavém fenoménu ptačí migrace, můžete se zde zaposlouchat do hlasů ptáků či odreagovat a pobavit se u jednoduchých her.

  • Byl jsem v Brně zkontrolovat maminku
  • Maminka mi tentokrát žádné surrealistické vize nesdělila. Prostě nemluvila a hotovo.
  • Olina celej tejden chrchlala a musela si nechat předepsat antichrchlotika
  • Jirka až do večera (pátek) nepřišel k obědu. Ale o víkendu byl s Olinou doma, zatímco já jsem si byl v Brně.

 

australia

foto Helča a Milan

 

australia

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)
 

Jedna mírně korpulentní dáma k druhé dámě na zastávce autobusu 177:
"No já mám tu svou buchtu hotovou na plechu do pěti minut."

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galerie Smečky (06.03.2013 - 13.04.2013)
Joska Skalník
SNY / SITUACE / HRY

Cafe Galerie Černá labuť (do 08.03.2013)
Falstaff, dvaadvacátý důstojník a pátá květinářka
Kostýmní návrhy Josefa Jelínka.
Ateliér Josefa Sudka (05.03.2013 - 07.04.2013)
MICHAL UREŠ
„Pod průhledem“ Výstava fotografií z aktuální tvorby autora
Centrum současného umění DOX (do 06.05.2013)
Krzysztof Wodiczko: Out/ Inside
Autor proslul svými velkoformátovými videoprojekcemi na architektonických fasádách a monumentech.
Rakouské kulturní fórum v Praze (do 30.04.2013)
Gerti Deutsch – Fotografie 1935–1965 15.01. - 30.04.2013, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18
Jaroslav Seifert: Deštník z Picadilly
Básnickou sbírku Deštník z Piccadilly napsal Jaroslav Seifert (1901–1986) v roce 1979, dva roky po podepsání Charty 1977. Sbírka se jmenuje podle jedné z básní, ve které Seifert vzpomíná, jak mu jeho syn, když se vracel z Anglie, koupil na londýnské Piccadilly vycházkový deštník. Tento deštník může posloužit jako vlastní malé nebe, pod kterým má tak dlouho hledanou svobodu. Mimořádnost jeho díla byla ve světě oceněna a jako jediný český básník obdržel v roce 1984 Nobelovu cenu za literaturu.
Francouzský skladatel a flétnista Christoph Dal Sasso vydává své čtvrté autorské CD, nazvané Ressac. Spojil na ní svět klasiky a jazzu velice autentickým způsobem a dokázal, že je nejen schopným aranžérem, ale také originálním skladatelem s konceptuálními ambicemi. Na desce se dále podíleli David El-Malek (tenor saxofon), Manuel Marches (kontrabas), Pierre de Bethmann (Fender Rhodes), Frankc Agulhon (bicí), Thomas Savy (basklarinet), Jacques Tellitocci (perkuse, vibrafon), Camile Lebréquier (lesní roh), Césile Hardouin (fagot), Elisa Bellanger (piano) a David Belmondo (texty, recitace).
  • „Kdo hledá, bývá očekáván. Kdo čeká, je jen nalezen.“ (Jaroslav Siefert)
  • Kina:
    4.3. – Aero – Filmový klub – Láska (režie: Michael Haneke, Fr./Něm./Rak., 2012, Drama) (Manželé Georges a Anne jsou učitelé hudby. Jejich láska a pevné pouto, které se prohlubovaly roky společného života a vášní pro klasickou hudbu, je náhle vystaveno těžké zkoušce. Stáří si vybírá svou daň – Anne prodělá mozkovou mrtvici a její okolí se musí smířit s její proměnou. Nic není jako dřív ani pro jejich dceru Evu. Michael Haneke se ve svém nejnovějším filmu zaměřil na subtilní téma lásky bojující s nevyhnutelným.) (18:00)
    5.3. – Aero – Paříž-Manhattan (režie: Sopie Lellouche, Fr., 2012, Komedie) (Hraný debut mladé francouzské režisérky Sophie Lellouche narušuje strukturu současné hollywoodské romantické komedie a přináší inteligentní, půvabnou, a zároveň vtipnou obdobu tohoto oblíbeného filmového žánru. Přináší příběh svobodné svérázné lékárnice Alice, která nachází únik ze samoty ve filozofických filmech Woodyho Allena. V nich totiž dokáže najít odpověď na všechno. Když potká Vincenta, dokonalého partnera, zdá se, že konečně našla lásku svého života. Avšak seznámí se i s Victorem, který doposud neviděl ani jeden Allenův film, ale převrátí její život naruby. Který z nich je tedy ten pravý?) (10:00)
    9.3. – Aero – Noc drůbežích mrtvol (režie: Lloyd Kaufman, USA, 2006, Horor/Hudební) (Otevírat pobočku fastfoodového řetězce Americká kuřecí bašta na místě bývalého indiánského pohřebiště nebyl úplně dobrý nápad. Zvlášť když duše tisíců krutě pozabíjených kuřátek uvrhnou na rychlé občerstvení kletbu, která ze zákazníků dělá lidožravé drůbeží zombie. Samozřejmě ještě horší nápad je nechat se v tomto fast foodu zaměstnat, speciálně pokud se vaše láska ze střední školy stala lesbickou aktivistkou, která se zapojuje do protestů proti nadnárodním potravinovým korporacím.) (19:00)
    4.3. – Oko – Odpad město smrt (režie: Jan Hřebejk, ČR, 2012, 70 min. Drama) (Filmový scénář Der Müll, die Stadt und der Tod Reinera Wernera Fassbindera, byl předlohou divadelní inscenace režiséra Dušana Pařízka. Z tohoto scénáře a divadelního zpracování vychází film Jana Hřebejka Odpad město smrt. Prostitutka Romi je ve svém povolání málo úspěšná: na své zákazníky je až příliš jemné povahy. Čím umanutěji ji však její pasák Franz posílá na ulici, tím více se Romi přibližuje úplnému zhroucení. Jednou ji osloví spekulant s realitami, který sám sebe nazývá „bohatým Židem“: nepožaduje po ní sexuální služby. Stačí, aby mu vyprávěla, a za to ji doslova královsky odměňuje. Její tak náhlé štěstí s ní však nikdo nesdílí. Kolegyně i její stávající klienti se od ní odvracejí, a stejně tak i Franz, jehož miluje, říká: kšeftování s Židem smrdí. Celý příběh se odehrává v prostředí rozpadajícího se města, při jehož sanování se politici nepokrytě dělí o zisky se spekulanty a lobbisty, to vše pod ochranou policie.) (18:00)
    4.3. – Oko – Přehlídka – AnimOko (20:00)
    5.3. – Oko – Pieta (režie: Ki-duk Kim, Jižní Korea, 2012, 104 min. Drama) (V životě nelítostného lichváře dochází k zásadnímu zvratu v okamžiku, kdy se objeví žena, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich setkání vzklíčí vztah, který ač se pohybuje mezi niternou empatií a vzájemným krutým zraňováním, směřuje k prapodivné harmonii. Kim Ki-duk se po sérii tuctových festivalových titulů a několikaletém útěku z civilizace vrací na výslunní. Jeho v pořadí osmnáctý film opět nabízí nelítostně upřímný i uhrančivě poetický pohled na podstatu lidských vztahů a současně přináší vyhrocenou metaforu kapitalismu. Film byl oceněn Zlatým lvem na filmovém festivalu v Benátkách.) (18:00)
    9.3. – Oko – Mistr (režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2012, 144 min. Drama) (USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je i Freddie Quell, který se marně pokouší notnými dávkami vlastnoručně namíchaného alkoholu ovládnout svoje běsy. S každým nervovým výbuchem se propadá stále níž a postupně se stává bezprizorním psancem. Shodou náhod se setkává s charismatickým Lancasterem Doddem, který je právě se svou oddanou ženou a skupinou svých věrných příznivců na cestě do New Yorku, kde hodlá světu představit své nové učení. Lancaster Dodd, svým okolím nazývaný „Mistr“, je Freddieho živelností fascinován a ujímá se jeho „léčby“ podle vlastní teorie, která se má již brzy stát impozantní vírou. Mezi oběma muži vzniká velmi silné a neobyčejné pouto.) (12:00)
    9.3. – Oko – Projekce – Pat Metheny – The Orchestrion Project (20:30)
    4.-6.3. – Mat – Ve stínu (režie: David Ondříček, ČR/SR/Pol., 2012, 106 min. Drama) (V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.) (18:30)
    4.3. – Ponrepo – Pásmo filmů – Kapitoly z (úplně jiných) dějin německého filmu (20:00)
    6.3. – Ponrepo – Pásmo filmů – Setkání s Fernem Silvou (20:00)
    4.3. – Světozor – Dokumentární pondělí – FILM Festival tibetských filmů a filmů o Tibetu: Palčivá otázka: Proč se Tibeťané uchylují k sebeupalování? + Víc, než jen čísla: Lidský rozměr sebeupalování v Tibetu + Z nomáda nikým (Projekce tří dokumentárních filmů, které ilustrují nenásilné boje Tibeťanů a uvádí pozadí a příčiny jejich protestů. Od roku 2009 zvolilo sebeupálení jako formu protestu více než 90 obětí. Za každým z těchto čísel je však lidský příběh. Film Z nomáda nikým dále tematizuje, proč bylo v posledních 20ti letech více než 2 miliony tibetských nomádů násilně usazeno čínskými úředníky.) (20:45)
  • Filmové festivaly:
    4.-13.3. – Jeden svět, Festival dokumentárních filmů o lidských právech, Praha (info: http://www.jedensvet.cz/)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    4.3. – Agharta – Madfinger (21:00)
    5.3. – Agharta – Ondřej Kabrna trio (21:00)
    6.-7.3. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    8.-9.3. – Agharta – Agharta Gang feat. Štěpán Markoviš (21:00)
    10.3. – Agharta – Petra Ernyei Quartet (21:00)
    4.3. – Balbínova poetická hospůdka – Radim Hladík – Vladimír Mišík – Honza Hrubý (20:00)
    7.3. – Balbínova poetická hospůdka – Honza Wolf & hosté – Akustický BluesRock (20:00)
    4.3. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
    5.3. – Blues sklep – Demon Alisa (21:00)
    6.3. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
    7.3. – Blues sklep – In Check GP (21:00)
    4.3. – Jazz Dock – Maraca (19:00)
    5.3. – Jazz Dock – Lukáš Martínek Private Earthquake (22:00)
    6.3. – Jazz Dock – Points Oktet (22:00)
    9.3. – Jazz Dock – Jamie Marshall (19:00)
    10.3. – Jazz Dock – Classic Jazz Collegium (17:00)
    4.3. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
    5.3. – Jazzboat – Jakub Šafr Quartet (20:30)
    6.3. – Jazzboat – Jana Koubková Trio (20:30)
    9.3. – Jazzboat – Petr Kroutil Quartet (20:30)
    10.3. – Jazzboat – Svatobor Macák Trio (20:30)
    4.3. – Malostranská Beseda  - Bílá nemoc (20:30)
    5.3. – Malostranská Beseda – Psí vojáci (20:30)
    8.3. – Malostranská Beseda – Vladimír Mišík & Etc. (20:30)
    5.-6.3. – Reduta – Czech jazz contest 2013 (21:30)
    8.3. – Reduta – Jan Smigmator & Swinging Trio (20:30)
    10.3. – Reduta – Libor Šmoldas Quartet (21:30)
    5.3. – Stará Pekárna, Brno – Will Bernard Trio (20:00)
    6.3. – Stará Pekárna, Brno – The Partisan (20:00)
    4.3. – U malého Glena  - Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    5.3. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    6.3. – U malého Glena – Justin Lavash (21:30)
    7.3. – U malého Glena – Marcel Flemr Band (21:30)
    8.3. – U malého Glena – Osian Roberts Q (21:30)
  • Kluby - cizina:
    5.-10.3. – Blue Note New York, USA – The Jazz Crusaders (20:00, 22:30)
    10.3. – Twins Jazz, Washington, USA – Bobby Muncy Jazz Sunday Series (20:00, 22:00)
    6.3. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Chick Corea & The Vigil (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    5.3. – Alfred ve dvoře – Zajatci vesmíru (Našim přáním je probudit v dětech chuť a touhu poznávat věci, kterými jsou obklopeny.) (17:00)
    7.3. – Alfred ve dvoře – Zajatci vesmíru (17:00)
    5.3. – Divadlo Ponec – Jezdci (choreografie: Lenka Vagnerová) (Jsme zde; mezi vámi. Jsme rychlí, respektujeme vítr. Jsme silní i zranitelní. Rádi vás pozorujeme, vy nás často nevnímáte. Vaše osudy neměníme, vy naše mnohdy ano. Sdílíme stejný svět, ale díváme se na něj z jiné perspektivy. Znamená to, že dokážeme také sdílet stejné hodnoty?) (20:00)
    7.3. – Divadlo Ponec, hostuje DOT504 – Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus (choreografie: Lenka Vágnerová) (Taneční horor z lázeňského prostředí. Jeden osamocený správce lázní. Milovaná Sonja. Mnoho zvaných i nezvaných návštěvníků. Němý opeřený přítel.) (20:00)
  • Multižánrové festivaly:
    do 28.2. – Malá inventura, festival nového divadla, Praha (info: http://www.malainventura.cz)
  • Divadla:
    5.3. – Činoherní klub – Milan Kundera: Ptákovina – (režie: Ladislav Smoček) (Moc je nejsladší, když je úplně nepřiměřená. Když blbec vládne moudrému, slabý silnému, ohavná krásnému… Pravda je ukryta tak hluboko, že je úplně neškosná a nemusí nám na ní vůbec záležet…) (19:30)
    8.3. – Činoherní klub – Martin McDonagh: Pan Polštář (režie: Ondřej Sokol) (Děj se odehrává v jakési totalitní zemi, v městečku, které se v originále jmenuje Kamenice Kruté pohádky, krutý policejní výslech, kruté dějství. Krutý příběh pro otrlé.) (19:30)
    5.3. – Dejvické divadlo – Irvine Welsh: Ucpanej systém (režie: Michal Vajdička) (Inscenace vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se doslova píše: … Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.) (19:30)
    4.3. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    8.3. – Divadlo ABC – Kate Atkinsonová: Ostatní světy (Hra o touze po lásce, o osamělosti a svobodě, které mohou být požehnáním stejně jako prokletím. Historička těsně na prahu středních let si splní svůj sen a koupí si starý dům. Dům s duší a s minulostí, která není zdaleka tak mrtvá, jak by se zdálo. Začátek nového života je příležitostí k účtování s matkou, nevlastní sestrou, otcem, s minulostí, tou vlastní i tou, která se skrývá v minulosti domu. Současný ženský úděl je konfrontován s historií, která ho určila. Příběh viktoriánských žen, jejichž životy ničila podřízenost, závislost a ortodoxní lpění na rodině, a které tolik bojovaly za svobodu a rovnoprávnost, se střetává s těmi, které to s rovnoprávností a svobodou přehnaly tak dokonale, že ztratily úplně schopnost žít v páru.) (19:00)
    9.3. – Divadlo ABC – Willy Russell: Shirley Valentine (režie: Zdeněk Kaloč) (One woman show Simony Stašové. Shirley Valentine je jméno dívky, kterou ta současná, čtyřicetiletá matka rodiny a manželka počestného občana, už dávno není. Odjede na dovolenou do míst, kde se pěstuje vinná réva a tam začíná nový život…) (19:00)
    7.3. – Divadlo Bez zábradlí – Milan Kundera: Jakub a jeho pán (režie: Ivan Rajmont) )(Vtipná, hravá, moudrá komedie, jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky.) (19:00)
    6.3. – Divadlo na Vinohradech – Oscar Wilde: Ideální manžel (režie: Václav Renč) (Hlavní postavou je Lord Arthr Goring, vtipný a obratný glosátor světa "duchaprázdných krasavců", společenské smetánky, která ho obklopuje a na které je svým společenským postavením víceméně závislý. Přestože on sám je okolím vnímán jako ohromně zábavný a duchaplný společník, velice jasně si uvědomuje přetvářku a omezenost postojů i chování lidí, kteří svět intikánů a intrikaření tvoří.Wilde měl neobyčejný talent a nevšední schopnost obratně rozvíjet komediální situace, které navíc naplňuje osobitým, nezaměnitelným humorem, v případě Ideálního manžela velice ironickým až sarkastickým. Wilde se geniálně dokáže vysmát všemu pokrytectví a dodnes nám tím poskytuje úlevný, léčivý smích.) (19:00)
    5.3. – Divadlo Na zábradlí – Jiří Havelka: Ubu se baví (režie: Jiří Havelka) (Ekolog, lékař, byznysmen, muslimka, matka se synem, tajemná dívka a dva páry rozjařených turistů plus palubní personál pod vedením kapitána letadla. Budete s nimi cestovat na křídlech bezpečí a v teple, dostanete najíst, napít i humor. Ubavíte se v přátelské atmosféře plné dobré nálady.) (19:00)
    5.3. – Divadlo Ungelt – Na útěku (režie: Ladislav Smoček) (Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno.) (19:00)
    9.3. – Divadlo Ungelt – William Douglas Home: Ledňáček (režie: Ladislav Smoček) (Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel se svou dávnou láskou. Je tu ale ještě jeho komorník...) (19:00)







Už teď a ještě až do 22. 3. je v nové galerii Pekařská (Pekařská 52) otevřena výstava brněnského sochaře Patrika Vlčka. Dělá nádherný objekty ze dřeva, kdysi jsme mu hráli na jedné akci na přehradě a některá jeho díla jsme viděli přímo v přírodním prostředí. Stojí za to se s nimi seznámit! Výstava má prostý název „Sochy“, podtitul Království v nás. Raději dřív než pozdě dávám na vědomí, že 14. 3. v 19:00 v divadle Radost (Bratislavská 32) bude derniéra krásného představení „O věrném milování Aucassina a Nicolety“ v režii Zoji Mikotové. Jestli jste ještě neviděli, nelitujte času a nechte se okouzlit starodávným příběhem.

Vážení přátelé a příznivci galerie Aviatik. Posílám Vám pozvánku na pátek 8. března a jako obvykle Vás chci požádat o zaparkování svých miláčků (myslím tím automobilů) u ZÁMKU či SPORTOVNÍ HALY, kde je velké parkoviště a je to cca 50 event. 70 m od galerie. Těšíme se. p+p

KONEČNĚ PŘIŠLA I NA MĚ

chřipka jakási podivná. Po týdnu přijímaček na muzikál, stráveném od rána do večera v Astorce, mě vzala se vším všudy během pátku. Už dlouho jsem nezažila ten pocit. Bolavý tělo, a ejhle, teplota – takovou pořádnou jsem neměla už aspoň 20 roků. Kůže je citlivá na dotek, vlasy taky tak divně „bolí“. A tak jsem spala a spala a spala. Nejlepší lék, ještě, že si vybrala víkend. Taky dnes už nevymyslím vůbec nic a budu spát, dokud můžu. Zítra začínáme studovat už 4. premiéru této sezóny, tolik jich snad ještě s žádným ročníkem nebylo.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

3. 3. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš