Další ze série půlmaratonů
(brisbanskej)

Rok se s rokem sešel a zase tu byl čas na další běžecké dobrodružství. Jak jsem se už zmiňovala v některém minulém fejetonu, za všechno může Ann. Před necelými třemi roky mě vzala jednou do lesa si zaběhat a od té doby se mě nemůže zbavit. Ann je z Ameriky a od mládí běhá. Za svůj život si zaběhla pár maratonů a svoji vášeň s sebou přinesla do Evans Head. S překvapením zjistila, že běhen je tady v Evans Head víc a tak spolu chodíme sem tam všichni běhat.

A aby nezůstalo jen u ranního běhu, občas si zaběhneme nějaký závod. Letos, stejně jako loni, jsme se vypravily do Brisbane na večerní půlmaraton. Loňská výprava se s letošní přece jenom s něčím shodovala, ale k tomu až později. Loni jsme jeli do Brisbane už den před závodem a první večer jsme vyrazili do divadla na jakousi komedii. Pršelo tak vydatně, že jen dvoumetrová cesta od dveří hotelu do taxíku na nás nenechala nit suchou. Brodily jsme se po chodníku potokem napršené vody skoro nad kotníky. Druhý den se však obloha jako mávnutím kouzelného proutku vyčistila a závod proběhl za sucha. Letos to vypadalo na horký závod. Sluníčko žhnulo a pálilo, když by si člověk odmyslel výškové budovy a kolem hlavy zamotal turban, dalo by se to zaměnit za výlet na Saharu. Závod začínal v 5 hodin odpoledne. Přátelská doba pro milovníky dopravní zácpy.

Tentokrát nám 8 kilometrová jízda trvala skoro tři čtvrtě hodiny. Na start jsme se dostaly asi dvě minuty před odstartováním. Nálada byla povznášející, 6000 závodníků se hemžilo před startovní čárou a mě se po vypití flašky vody začalo chtít na záchod. Výstřel startovní pistole jsem slyšela z kadibudky. Nejdřív vystřelila pistole, hned po ní já. Utíkala jsem před kadibudčím puchem, který mě poháněl vpřed na start. Závod se běží v parku před universitou St. Lucia. Park je velice příjemný, udržovaný, se vzrostlými stromy po obou stranách cesty, pak se běží přes most přes řeku a kolem tak nějak napůl udržovaného hřbitova v kopci za řekou. To možná pro odpadlíky, aby to neměli moc daleko. Masa závodníků se sunula vpřed, zpočátku se ani moc běžet nedá, člověk se tak nějak proplétá lesem lidských končetin, ale netrvá to dlouho a lidi se rozprostřou a člověk může začít běžet.

Ve vzduchu je šílené dusno a vlhko, které se dá skoro krájet. Po asi 7 km se začíná stmívat a od jihu se po obloze nebezpečně blíží velký šedivý hrozivý mrak. Netrvá to ani moc dlouho a přihnala se obrovská bouře. Zvedl se vítr skoro 100km za hodinu a začal padat déšť téměř vodorovně. Sundávám si brýle, protože přes to mokro stejně nic nevidím. Když si člověk nedával bacha a hodně zvedal nohy, skoro mu je ten vítr podrazil. Začíná se mi to šílenství líbit, už není horko, a když má člověk žízeň, stačí, když otevře pusu a nechá si do ní napršet. Na cestičce se tvoří kaluže a potůčky. Oblohou se začínají prohánět blesky a lidi začínají ztrácet jistotu běžců. V jednom momentě oblohu proťal veliký blesk, otáčím se a koukám na oblohu. Najednou vzduchem prolítne ohlušující praskot. Není to blesk, koukám, jak asi 50 metrů za mnou padá k zemi obrovský strom. Běžím dál a přemýšlím, jestli padl na cestu nebo ne. Probíhám pod dalšími třemi velkými stromy, které se klátí ve větru jako sušinky. Něco ve mně mi říká, že se mi to nelíbí. Nasazuji záchranné manévry a pod stromy to proběhnu tak rychle, že bych možná předběhla i Zátopka... Běžím dál a když mám v nohách necelých 12 km, dobíhám k zátarase na cestě. Závod se ruší, počasí je příliš nebezpečné.

Tak se otáčím a běžím potoky vody do cíle. Na cestě se povaluje pár obrovských větví a pár menších stromků je vyvaleno ze země i s kořeny.

V cíli se všechny z Evans Head úspěšně nacházíme a dozvídáme se, že strom spadl na 4 závodníky, jeden z nich skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici. Ještě, že jsem si tentokrát dobře namazala běžky. Běželo se mi dobře a docela rychle a padajícímu stromu jsem o 50 metrů utekla. Byl to vskutku nevšední zážitek. Přiznám se, že běh v dešti se mi docela líbí. Jen po tom dost smrdí boty.Nejenom. Uvidíme, co si pro nás příroda nachystá příští rok. Jsem připravena i na sněžnou bouři.

A smutná zpráva nakonec: Ten běžec, na kterého spadl strom a skončil s vážným poraněním hlavy v nemocnici před pár hodinami zemřel. Přijel sem se ženou z Kanady, aby to chvíli žili, bylo mu 56 let. A ta chvíle v Austrálii byla příšerně krátká. No jo, to je osud proti kterýmu se moc bojovat nedá. Všude něco číhá, trčí, letí nebo jede....

obázky zapůjčeny ze sítě www a tak, protože mi bylo děsně líto foťáčku v tom dešti....

bazar


Bylinkový čaj

 • Vzory pavoučích sítí jsou často druhově specifické a mohou sloužit k identifikaci konkrétního druhu. Speciální software vyvinutý španělskými vědci z týmu Carlose Traviese z univerzity v Las Palmas byl navržen tak, aby rozeznal, jakému druhu síť náleží a napomohl tak s mapováním výskytu pavouků v nepřehledném terénu. Vědci během testování dosáhli přesnosti rozeznání 99,6 procent.
 • Psychologové z univerzity v Cardiffu ve Walesu studovali vztah žvýkání a koncentrace. Testem bylo prokázáno, že žvýkající studenti se soustředí lépe a reagují jak rychleji, tak přesněji. Jednou z možných příčin je zvýšení přísunu kyslíku do oblastí mozku, které jsou spojeny s vědomou pozorností.

 • Sněhu bylo víc než v zimě

Venku se zrovna čerti ženili, tak jsme seděli na chalupě u kamen. Dana si ráno namazala běžky, ale na výlet nešla, nachystala si sváču, ale pak ji odpoledne snědla doma. Takhle divoce nebylo venku ani vprostřed zimy.
 • A taky velikonoce a mrskačka, která mě nikdy nebavila.

australia


Berbacue párty s prudce jedovatými párky.


Jeremy s Borisem si svý jedy žárlivě střeží a nedopustí, aby je o to zlo někdo připravil.


Vypadá to nadějně.


Sežral bych jich libovolný množství


Bobík s Ipodem

foto Helča a Milan

australia

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Mami a líbilo se to tatovi?
"Jo, zapíchl ptáka do květináče"*

* nehledejte v tom žádnou erotiku, jen ryzí čístý surrealismus.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galerie Smečky (do 13.04.2013)
Joska Skalník
SNY / SITUACE / HRY

Ateliér Josefa Sudka (do 07.04.2013)
MICHAL UREŠ
„Pod průhledem“ Výstava fotografií z aktuální tvorby autora
Centrum současného umění DOX (do 06.05.2013)
Krzysztof Wodiczko: Out/ Inside
Autor proslul svými velkoformátovými videoprojekcemi na architektonických fasádách a monumentech.
Rakouské kulturní fórum v Praze (do 30.04.2013)
Gerti Deutsch – Fotografie 1935–1965 15.01. - 30.04.2013, Praha 1, RKF, Jungmannovo náměstí 18
Jan Synek: Svobodni v nesvobodě. Náboženský život ve věznicích
Tématem nově vydané knihy nakladatelství Vyšehrad je náboženský život ve věznicích v období komunistického režimu.

Francouzský skladatel a flétnista Christoph Dal Sasso vydává čtvrté autorské CD Ressac. Jde o velice ambiciózní projekt spojující zdánlivě nespojitelné hudební světy. Rozvětvené orchestrální plochy stavící na barvách z klasické hudby – fagot, flétna, lesní roh, mezihry klasicky vzdělané pianistky Elisy Bellanger a jako protipól ryze jazzová rytmika i dlouhá a expresivní sóla jazzmanů – baksklarinetisty Thomase Savyho, pianisty Pierra de Bethmanna či tenorsaxofonisty Davida El-Maleka. Sasso se zhostil i aranže skladeb.

 •  „Vědět, co bych měl udělat, je něco zcela jiného než to doopravdy udělat.“ (Seth Godin)
 • Kina:
  4.4. – Aero – Je třeba zabít Sekala (režie: Vladimír Michálek, ČR/SR/Pol./Fr., 1997, 109 min. Drama) (Drama z léta roku 1943, tedy z období, kdy okupované Československo figurovalo na mapách coby Protektorát Čechy a Morava. Odehrává se v moravské vesnici Lakotice, kde není jediný Němec, kam válečné události jako by ani nedoléhaly. Sedlák Jura Baran, stíhaný gestapem, uprchl z rodných hor chudobného Valašska, aby se ukryl uprostřed žírné roviny Hané v Lakoticích. Jako cizinec nemá důvěru domácích. Lakotice jsou vesnička o pár staveních, kolem je mezi zlatými lány zrajícího obilí rozeseto dvanáct bohatých statků, jejichž majitelé žijí ve strachu ze Sekala. Je to nemanželský syn z jednoho statku. Má za sebou krušné dětství parchanta, kterým všichni pohrdají, nic mu nepatří, slušné děvče si ho ani nevšimne. Sekal je zatrpklý a krutý, nenávidí všechno a všechny. S Protektorátem přišel jeho čas. Udal už dva majitele statků ze zločinů proti Říši. Dostal za to jejich majetek, oni šli do koncentráku a na smrt. Z parchanta je největší sedlák a dává najevo, že dva statky mu nestačí...) (18:00)
  6.4. – Aero – Big Lebowski (režie: Joel Conhen, Ethan Coen, USA/VB, 1998, 117 min. Komedie) (Přestárlý hippie Jeffrey Lebowski se kvůli záměně jmen dostane do koloběhu událostí, jež výrazným způsobem zasáhnou do jeho života.) (22:00)
  2.4. – Oko – Hledá se prezident (režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2013, 110 min. Dokument) (Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu Hledá se prezident v produkci společnosti Negativ a v kinech se objeví dva týdny po inauguraci nového prezidenta. Na pozadí dramatických událostí doprovázejících první prezidentské volby se tvůrcům podařilo zachytit obraz jednotlivých kandidátů tak, jak je nebylo možné poznat prostřednictvím zpravodajských médií. Film přináší řadu pohnutých i humorných momentů z volebního zákulisí a přibližuje divákům soukromou tvář kandidátů i lidí v jejich blízkém okolí. Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel už od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém . Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu okamžiku volby.) (10:00)
  3.4. – Oko – Projekce – Netrestejme dvakrát: Venku (19:00)
  6.4. – Oko – Paříž-Manhattan (režie: Sopie Lellouche, Fr., 2012, Komedie) (Hraný debut mladé francouzské režisérky Sophie Lellouche narušuje strukturu současné hollywoodské romantické komedie a přináší inteligentní, půvabnou, a zároveň vtipnou obdobu tohoto oblíbeného filmového žánru. Přináší příběh svobodné svérázné lékárnice Alice, která nachází únik ze samoty ve filozofických filmech Woodyho Allena. V nich totiž dokáže najít odpověď na všechno. Když potká Vincenta, dokonalého partnera, zdá se, že konečně našla lásku svého života. Avšak seznámí se i s Victorem, který doposud neviděl ani jeden Allenův film, ale převrátí její život naruby. Který z nich je tedy ten pravý?) (12:00)
  1.-2.4. – Mat – Ve stínu (režie: David Ondříček, ČR/SR/Pol., 2012, 106 min. Drama) (V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl (Ivan Trojan) vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke (Sebastian Koch), policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.) (16:30)
  3.4. – Ponrepo – Projekce – Jonas Mekas a klasická éra americké avantgardy (20:00)
  1.4. – Světozor – Dokumentární pondělí – Rozezlení (režie: Martin Dušel, ČR, 2013, 52 min. Dokument) (Dokument vydává svědectví o tom, jak se idealističtí umělci a konzervativní obyvatelé současných Lidic ocitli ve sporu o způsob uctívání válečné tragédie. Zkresluje fiktivní audiodrama „Rozeznění Lidic“ historii, nebo je pokusem o překonání komunisticky propagandistického pojetí památky? Film se snaží zjistit, jakým způsobem se vzpomínka na lidickou tragedii podílí na konstruování identity národa i jednotlivých postav.) (20:45)
 • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
  1.4. – Agharta – AghaRTA Band (21:00)
  2.4. – Agharta – Hot Line (21:00)
  3.4. – Agharta – Limited Edition (21:00)
  4.4. – Agharta – Ondřej Kábrna trio (21:00)
  5.4. – Agharta – Filip Gondolán Band (21:00)
  6.4. – Agharta – Agharta Gang feat- Štěpán Markovič (21:00)
  1.4. – Blues sklep – By-pass Jazz Band (21:00)
  2.4. – Blues sklep – Kapela (bez) Davida Krause (21:00)
  3.4. – Blues sklep – Umg Blues Jam Session (21:00)
  4.4. – Blues sklep – InCheck GP (21:00)
  5.4. – Blues sklep – The Kingsize Boogiemen (21:00)
  6.4. – Blues sklep – Plum Jam (21:00)
  7.4. – Blues sklep – Michal Worek Quartet + Personal Highway (21:00)
  1.4. – Jazz Dock – Gadrew way (19:00)
  2.4. – Jazz Dock – Kieslowski (19:00)
  3.4. – Jazz Dock – Quatro Formaggi (22:00)
  5.4. – Jazz Dock – Michal Worek (19:00)
  6.4. – Jazz Dock – Yvonne Sanchez & band (22:00)
  7.4. – Jazz Dock – Elena Sonenshine & Jocose Jazz (22:00)
  1.4. – Jazzboat – Marcel Flemr Band (20:30)
  2.4. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
  3.4. – Jazzboat – Elena Sonenshine & Jocose Jazz (20:30)
  4.4. – Jazzboat – Jakub Zomer Trio (20:30)
  6.4. – Jazzboat – Július Baroš Trio (20:30)
  2.4. – Reduta – Jan Smigmator & Swinging Trio (21:30)
  4.4. – Reduta – Metropolitan Jazz Band (21:30)
  6.4. – Reduta – Traditional Jazz Studio (21:30)
  2.4. – Stará Pekárna, Brno – Bluesweiser (20:00)
  3.4. – Stará Pekárna, Brno – Jakub Urban Trio (20:00)
  4.4. – Stará Pekárna, Brno – Helemese (20:00)
  1.4. – U malého Glena  - Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
  2.4. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
  3.4. – U malého Glena – Jamie Marshall Band (21:30)
  4.4. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
  5.4. – U malého Glena – Duso Baroš Hard Bop Q (21:30)
  6.4. – U malého Glena – Ondřej Štveráček Q. feat Najponk (21:30)
 • Kluby - cizina:
  2.-7.4. – Blue Note New York, USA – Monterey Jazz Festival (20:00, 22:30)
  5.-6.4. – Twins Jazz, Washington, USA – Thad Wilson feat. Alison Crockett (20:00, 22:00)
  3.-4.4. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Antonio Forcione (18:00)
 • Tanec a experimentální divadlo:
  26.-27.3. – Alfred ve dvoře – Tanec magnetické balerínky (Pohybová retroexprese.) (20:00)
  4.-5. a 7.4. – Alfred ve dvoře – Koupelny part II: krása (Jedinečná podívaná do jiných světů a cizích bytů.) (20:00)
  2.-3.4. – Divadlo Ponec – Jezdci (choreografie: Lenka Vagnerová) (Jsme zde; mezi vámi. Jsme rychlí, respektujeme vítr. Jsme silní i zranitelní. Rádi vás pozorujeme, vy nás často nevnímáte. Vaše osudy neměníme, vy naše mnohdy ano. Sdílíme stejný svět, ale díváme se na něj z jiné perspektivy. Znamená to, že dokážeme také sdílet stejné hodnoty?) (20:00)
  5.4. – Divadlo Ponec, hostuje DOT504 – Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus (choreografie: Lenka Vágnerová) (Taneční horor z lázeňského prostředí. Jeden osamocený správce lázní. Milovaná Sonja. Mnoho zvaných i nezvaných návštěvníků. Němý opeřený přítel.) (20:00)
 • Divadla:
  5.4. – Dejvické divadlo – Doyle Doubt: Černá díra (režie: Jiří Havelka) (Černá díra může být leccos. Mimo jiné také kosmický útvar, který se vyčlenil z našeho vesmíru a představuje samostatný svět. Černá díra nasává veškerou hmotu ze svého okolí. Na okraji černých děr se zastavuje čas ... Inscenace, vzniklá na základě „řízené improvizace“ interpretů, si hraje se schopnostmi a možnostmi lidského vnímání času a prostoru, reality a podvědomí. Zobrazuje samostatný svět, který se řídí podle jiných pravidel, než bychom pravděpodobně čekali, ale je to ten svět, ve kterém právě žijeme, jen ho jinak vnímáme.) (19:30)
  3.4. – Divadlo ABC – Zdeněk Jirotka: Saturnin (režie: Ondřej Havelka) (Hudební féerie na motivy slavného humoristického románu Zdeňka Jirotky vypráví o sluhovi, který způsobí v poklidném životě svého zaměstnavatele řadu překvapivých zvratů.) (19:00)
  4.4. – Divadlo ABC – Kate Atkinsonová: Ostatní světy (Hra o touze po lásce, o osamělosti a svobodě, které mohou být požehnáním stejně jako prokletím. Historička těsně na prahu středních let si splní svůj sen a koupí si starý dům. Dům s duší a s minulostí, která není zdaleka tak mrtvá, jak by se zdálo. Začátek nového života je příležitostí k účtování s matkou, nevlastní sestrou, otcem, s minulostí, tou vlastní i tou, která se skrývá v minulosti domu. Současný ženský úděl je konfrontován s historií, která ho určila. Příběh viktoriánských žen, jejichž životy ničila podřízenost, závislost a ortodoxní lpění na rodině, a které tolik bojovaly za svobodu a rovnoprávnost, se střetává s těmi, které to s rovnoprávností a svobodou přehnaly tak dokonale, že ztratily úplně schopnost žít v páru.) (19:00)
  2.4. – Divadlo Bez zábradlí – Alan Ayckbourn: Kdes to byl(a) v noci? (Situační komedie z pera úspěšného současného britského dramatika Alana Ayckbourna o tom, že odpověď na otázku "Kdes to byl(a) v noci?" může být za jistých okolností v manželství jedna z nejtěžších.) (19:00)
  7.4. – Divadlo Bez zábradlí – Francis Veber: Blbec k večeři (režie: Jiří Menzel) (Při srážce s blbcem se může rozsvítit i tzv. "inteligentovi". Přesto si raději dvakrát rozmyslete, než někoho prohlásíte za blbce. Může se vám stát, tak jako v této bláznivé komedii, že se na váš účet bude bavit někdo jiný.) (19:00)
  8.4. – Divadlo Na zábradlí – Jiří Havelka: Ubu se baví (režie: Jiří Havelka) (Ekolog, lékař, byznysmen, muslimka, matka se synem, tajemná dívka a dva páry rozjařených turistů plus palubní personál pod vedením kapitána letadla. Budete s nimi cestovat na křídlech bezpečí a v teple, dostanete najíst, napít i humor. Ubavíte se v přátelské atmosféře plné dobré nálady.) (19:00)
  4.4. – Divadlo Ungelt – William Douglas Home: Ledňáček (režie: Ladislav Smoček) (Stylová anglická komedie o vdově, sirovi a jeho komorníkovi. Po padesáti letech se setkává slavný spisovatel se svou dávnou láskou. Je tu ale ještě jeho komorník...) (19:00)
  7.4. – Divadlo Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (19:00)Milí hudební příznivci
tentokrát vás zvu do Café Práh na vystoupení Máty na folkovém koncertě, kterým vyvrcholí JM kolo Porty a který budu také moderovat.
KDY sobota 6.4. od 19:00
KDE Café Práh, Vaňkovka1, www.cafeprah.cz 
Kdo neví, s Mátou Brno se vracíme k folkrocku 60.let v minimalistické sestavě trojhlas a kytara a jeden mikrofon.
Pro lepší náladu si klikněte na minutovou ochutnávku ze zkoušky: https://soundcloud.com/richard-lank/m-ta-brno-mejd-demo 
srdečně zdraví
Richard a Pavla Lankovi a Eva Jandeková

PROGRAM
19:00 UKULELE ORCHESTRA JAKO BRNO (http://bandzone.cz/ukuleleorchestrajakobrno)
20:00 vyhlášení výsledků + 20:20 koncert vítězů soutěže
21:00 MÁTA Brno (http://bandzone.cz/matabrno)
21:30 SLÁVEK JANOUŠEK (www.slavekjanousek.cz
22:00 T.K. KATI (www.tkkati.cz)
UVÁDÍ: Richard LANK
ZVUK: Tomáš Duda (www.pro-sound.cz/kontakt)
A kdo máte chuť a čas, zajděte v průběhu dne i na nějaké soutěžní vystoupení.
Úctyhodných 31 soutěžících napříč akustickými žánry! Opravdu bude opravdu z čeho vybírat.
Maraton začíná v 10:00 nejpozději a každá kapela má 20 minut.


Vážení přátelé a příznivci galerie Aviatik. Zveme Vás na výstavu obrazů Josefa Bruckmüllera a jako obvykle Vás chci požádat o zaparkování svých vozidel u ZÁMKU či SPORTOVNÍ HALY (asi 50 m od galerie). Děkuji. p+p

LETOŠNÍ TRADIČNÍ VELIKONOČNÍ

 

rodinný sraz v Račicích proběhl tentokrát velmi komorně. Chyběli všichni, kteří mají mimina, to jsou tři rodiny, někteří onemocněli, Lucie nás pozdravovala z Francie a Martin ze Švýcarska.
V račickém hotelu jsme obsadili pouze 4 místa.
Už v sobotu při příjezdu bylo docela dost sněhu. Z Bratislavy přijela reprezentovat za všechny Vlasta, tentokrát bez violoncella.
Při kontrolní obhlídce míst, kde jsme jako děti trávili hodně času, byly objeveny velikonoční ovce.

My dva s Jirkou jsme prošlapávali Vlastě a Evě cestičku sněhem, poněvadž obě neměly pořádný boty do sněhu.
Nebývalo zvykem vozit si o velikonocích zimní výbavu.

Zkontrolovali jsme obecní rybník a pak jsme naznali, že v hospodě bude asi líp. Bylo.
Zatímco jsme trávili čas v hotelu degustací výborných sýru ze Slovenska, Jara s Leošem hráli v hospodě u sokolovny, kde je hustej vzduch a nás to tam moc netáhlo.

Stejně jsme je ale přišli později zkontrolovat a Pavel se přidal s kytarou. Takže velikonoční hraní se vlastně konalo. Vydržela jsem do půl druhé, pánové zavírali hospodu ve 4:00 starého, ale vlastně v 5:00 hod. nového, letního času.
Ranní pohled z okna hotelu nenaznačoval jaro ani omylem.

A ten letní čas si taky mohli strčit ještě za klobouk.

Eva asi vystihla letošní velikonoční náladu nejlíp, toto jsou její sváteční perníčky:

Když jsme vezli Vlastu do Brna na vlak, pouštěli jsme si Nohavicu s Ladovskou zimou.

Zuzanka má ze zimy asi radost, chutná jí sníh.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

1. 4. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš