Ráno vyrážíme
(za medvědama)


 

A další neserioznost prasiska spočívá v tom, že prase č. 32 vyjde až v pondělí 5.4. večer, jestli se nám podaří bez nějakých zásadních obtíží dokodrcat se z Ameriky až domů.

 

Takže tohle prase je jakýsi flastr za prase normální, protože odjíždíme za medvědama do Yosemit a taky bysme chtěli vidět a vyfotit největší strom na světě (už o něm loni psal i Honza Kurka, ale my jsme se rozhodli, že si to zkusíme ověřit. Dnešek měl být ve znamení balení a přípravy a plánování cesty a mapy a itineráře. Jenže znáte to, vyprdli jsem se na všecko a jen jsem se šli courat po SF. Chtěli jsme navštívit místní slavnou galerii moderního umění SF MOMA. Našli jsme ji bez potíží, už se tu docela orientujeme. Jenže před dvěma měsíci se rozhodli celou galerii předělat. Je zavřená, koušou do ní buldozery, možná i s obrazama ji likvidujou a nová prý bude až za tři roky. Stálé výstavy se potulují po celým Friscu a kdo chce mít přehled, musí si otevřít internet a hledat, co kde zrovna je, stále se to různě mění a přesouvá, je to takové interaktivní dobrodrůžo. No a tak jsem zavolali Honzovi a šli za ním do gůgla na oběd a skvělý kafe, pak jsme si prošli Čínskou čtvrť a pak zkusili jedno z míst, kde měla být část sbírky moderního umění (a byla). Výstava byla instalovaná v židovským muzeu, moc krásná budova, taková potrhlá. Součástí té výstavy byla i velmi zajímavá výstava fotek který fotil Allen Ginsberg. Ne, že by to byly nějaké převratné fotky, ale jejich dokumentární obsah byl vynikající. Bítníci a jejich kámoši. Spisovatelé a básnící a malíři. Ale pak už nás vyhnali, a zavřeli. Olina s Helčou mi pak koupili každá jednu monografii k narozkám, takže povezu z Ameriky docela těžkou kabelu. Ta jedna knížka je Jackson Pollock, kterýho dost žeru a druhá Paul Klee. Krásný dárky jsem dostal.

Do galerie se zahryzly zrzavé zuby bagrů

SF je nádherné město. Teda spíš zajímavý, což je daleko víc, než nádherné. Je plné všelijakejch lidí, ta rozmanitost je na každým kroku. Je tu i hodně bezdomáč a vypadají zbědovaně. Ale na spoustě z nich je znát, že to je způsob života. Pravda nepochopitelnej pro většinu z nás, ale tady v SF mají docela dobré podmínky, moc jim nehrozí, že by umrzli. V zimě tu je docela teplo a v létě žádný vedra.

Galerie je v luxusní části města, tak tu poskakují olivrejovaní šášové a někdy (podle výrazu v ksichtě) možná těm bezdomáčům závidí tu jejich nepráci.

V téhle části SF je hodně zajímavých staveb a plastik.

Jdeme se najíst za Honzou.

Pár mrakodrapů tu je, ale nijak to nepřehání ani s výškou, ani s množstvím, přece jenom to je oblast neklidná a nějaký to zemětřeseníčko se tu přiházívá.

Elektrická vedení tu jsou ve stejně divokým stavu jako třeba v Austrálii nebo v arabských zemích.

Down Town

Židovské muzeum zrovna hostí část expozice SF MOMA.

Pán z koně nadél s madly, za chvíli na zem spadlý. Kdo je autorem této krásné vodovkárny už jsem zapomněl.

Můj oblíbený Jackson Pollock.

Autora i název téhle veselé příhody jsem taky zapomněl.

Brzo ráno běžíme do půjčovny pro auto a vyrážíme na medvědy. Příští prase bude taky svým termínem hodně podezřelé. Buď bude dřív a poslané z Ameriky, nebo později a poslané už z Česka. A nebo nebude vůbec, když nás sežere medvěd.


bazar


Dva kopečky za kolik?

  • P

  • A

australia


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Olina před odletem do SF:
"Bojím se, že začínám mít strach."

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Galerie hlavního města Prahy - Městská knihovna (do 18.8.2013)
Vnitřní okruh v současné české fotografii
Dosud nejrozsáhlejší výstava aktuálních tendencí české fotografie a výtvarné tvorby exploatující fotografické médium z období po roce 2000 je zaměřena na širokou škálu děl s motivy „vnitřního okruhu" – autorské sebereflexe, rodiny, nejbližších lidí a věcí.

Galerie DOX (do 16. 9. 2013)
Postiženi normalitou, která vznikla ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami u příležitosti 100. výročí jejich založení, se snaží rozkrývat a problematizovat pojmy normality a postižení tak, jak představy o nich ovlivňují život každého z nás -  limitují nás nebo naopak zvýhodňují.

Gabriel Garcia Márquez: Dvanáct povídek o poutnících
Dvanáct brilantních krátkých příběhů s latinsko-americkou tématikou volně spojuje motiv poutníka a sevřený, jednotný styl. Autor nás vtahuje do děje prostřednictvím nečekaných a nevšedních situací a na malém prostoru rozvíjí lidské osudy. Ukazuje nám život bez příkras, jeho krutost a jeho krásu. Márquez tyto působivé povídky cizeloval mnoho let a jsou považovány za jedno z jeho vrcholných děl.

Finský pianista Alexi Tuomarila vydává nové album, které nazval Seven Hills. Na novince se představuje jako leader vlastního tria, stavícího na silně melodické práci a výrazně skupinové alchymii, podpořené dlouhodobým přátelstvím všech zúčastněných. Na desce dále hrají Mats Eilersten (kontrabas), Olavi Louhivuori (bicí) a jako host André Fernandes (kytara).

 

 

  • „Osudem jsme předurčeni k jedinému – stát se tím, kým se sami rozhodneme být.“ (Ralph Waldo Emerson) 

ODJÍŽDÍM DO BERLÍNA

už v sobotu, aspoň na chvíli podpořit Jonovu vznikající češtinu, Petra je na to sama. Jelikož jedu vlakem, musí stačit malej foťák. Příště podám zprávu.

VENCA a VENCA

se postupně aklimatizovali a už druhý den si rozšiřují obzory o celou terasu.Pavel odjel, takže další krásný fotky budou až se zase vrátí.

Moje jsou čistě dokumentární.Venca s Vencou krásně blbnou a pořádají bojové hry mezi kytkama.Vydrží jen ty nejodolnější (kytky i kočky). Venca černé už spadlo i z balkonu. Zdá se, že to nezanechalo žádné
zvláštní následky.Je dobře, že jsou jich dva kusy, krásně si spolu vystačí a vyblbnou se.A vlastně na sebe tak trochu dávají pozor, protože díky tomu, že zrzavé Venca koukalo z balkonu dolů a mňoukalo, přišli jsme na příhodu s pádem docela brzo.

Jsme rádi, že tu jsou, je potřeba udržovat pohyb v domě.

Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

22.7. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš