[CNW:Counter]
e-mail

Mluvka - Mlčka - Pomlčka
(rozlučka)

Moc dobře se mi to nepíše, ale takovej je asi život. Nebo co. Odešel další vzácný člověk a já ztěžka hledám slova. Eva Jurůjová byla, kurňa, ten minulej čas mě štve. Eva je bezva ženská. Fakt se mi blbě hledají slova. byli jsme si blízcí. To máte tak. Před mnoha lety jsem se stal tiskovým mluvkou řiditelky slavného velocipédového závodu Tour de Zavadil. Funkce to byla náročná. Nezavřít držku a furt něco říkat. Vyčerpávající funkci sice dělám rád, ale protože je to fuška, potřeboval jsem pomocníka, který by mi byl oporou. Oslovil jsem proto Evu, jestli by mi nemohla dělat tiskovou mlčku. Nerozmýšlela se dlouho a plácli jsme si. Od té doby už jsem na to nebyl sám, Eva mi vydatně pomáhala. Bez ní bych se užvanil k smrti - blbej žert. Vždycky, když mi docházely síly, tak nastoupila Eva a mlčela až se z ní kouřilo. Být mluvkou s takovou mlčkou byla prostě radost. Ale znáte to. I Evu to mlčení pěkně zmáhalo. Náročnou funkci přesto plnila svědomitě. Jednoho dne za mnou přišla s tím, že je toho na ni moc a jestli by nemohla do týmu přizvat další pomocnou sílu. Inu proč ne, nebyl jsem zásadně proti a tak si Eva vybrala tiskovou pomlčku. Od té doby se nám dařilo v úřadě dobře, mohli jsme to trochu i flákat. Dokonce se i párkrát stalo, že Eva promluvila a já mlčel. Pomlčka se přísně držela svého kopyta. Byla z týmu nejmladší a tak dobře metla. Je mi, Evo, smutno po tvým mlčení, ale prostě to tak je a nic s tím nenadělám. Nikdo s tím nic nenaděláme. Já vím, že se nikomu z nás chtít moc nebude, ale stejně se jednou zase setkáme někde tam TAM. A to pak bude mejdan. Měj se tam pěkně. Nemysli si, že se tím zbavíš své funkce. Ta není doživotní, ta je nafurt. Moje tisková mlčko!
Ač jsem tiskovým mluvkou a měl bych žvanit a žvanit, nějak se mi nechce, tak se na chvíli vnořím do tvé funkce a pomlčím. Nechám promlouvat jen pár fotek, které jsem halabala vyhrabal z archivu. Určitě bych jich našel daleko víc, hlavně z dob analogových. Ale to až někdy jindy:

Utajené TdZ - Asi Brno

Slavnostní odhalení busty Járy da Cimrmana.

Eva je ta s paličkou v nose.

Souboj zubů.

Pohotový portrét tiskové mlčky.

Happening Lubo Kristka v divadle Radost.

Tahle fotka tu je hlavně proto, že několik vteřin před jejím pořízením mi Eva, má tisková mlčka sdělila, že najala novou pracovní sílu, tiskovou pomlčku a já z toho padl na záda.

Oslava kulatých narozek Jarka ve Svatém Štěpánu.

Pozdravuj tam všechny tetiny a stréce, co tě předběhli, vyřiď jim pozdravy od nás tady.

Nezapomeň pozdravovat i stréca Pavliša, stréca Vlastíka... no prostě všechny tam.

Mlčko moje milá, stejně se tam jednou všichni sejdem a to bude mejdan!

podpisfoto: Helča

 


A: Co studuješ?
B: VŠE...co ty?
A: zatím UK, ale v prváku je 60-70% co odpadnou
B: Tyjo, to je skoro polovina!

Vážení a milí,
od 24.září do 4. října 2016 jste srdečně zváni do klubu Kotelna v Kuřimi, kde proběhne výstava dětských prací na téma Panovníci a panovnice.
Tato výstava bude obohacena o sochařské práce z dílny Miloše a Patrika Vlčka.
V sobotu 24.září od 17 hodin proběhne slavnostní zahájení výstavy a v 18 hodin proběhne beseda s Jeho hraběcí milostí panem Děpoldem Czerninem.

Doprovodný program k výstavě, viz. níže:
http://www.vlckovi.cz/foto/839-122-nasi-panovnici-ocima-deti
http://www.vlckovi.cz/foto/841-122-nasi-panovnici-ocima-deti
http://www.vlckovi.cz/foto/842-122-nasi-panovnici-ocima-deti
http://www.vlckovi.cz/foto/840-122-nasi-panovnici-ocima-deti

https://www.facebook.com/profile.php?id=100010590662369

Těšíme se na Vás
http://www.vlckovi.cz/dilo/119-detsky-atelier

Patrik Vlček
724 968 641

JIŘÍ BULIS

bude mít 3. října 70 roků. Kdoví, jak by vypadal, kdyby tak byl ještě na tomto světě. Určitě noblesně a s velkým nadhledem by vnímal svět okolo sebe.

V PONDĚLÍ,

kdy právě nastane ono kýžené datum, mu budeme hrát živě na rádiu Proglas mezi 19:00 a 20:00 hod., přijdou studenti JAMU i muzikanti. Hned na to, ve středu a ve čtvrtek 5. a 6. října hrajeme v Divadle na Orlí představení "Hodinku na Štědrý den", vždycky v 19:00. Zazní tam 25 krásných Bulisových písní, hodinka a čtvrt uplyne jako nic. Chtěla bych ty večery v duchu věnovat své sestře Evě, budu hrát jen pro ni. Jestli chcete, přijďte si na ni se mnou potichu vzpomenout taky, měla ty písničky ráda, některé z nich ale ještě neznala. Snad je bude slyšet teď, někde tam, kam zatím nemáme přístup.

EVA

Ráda bych sáhla i do vzpomínek starších, ale máme doma nepojízdný disk, právě ten, kde bych mohla najít spoustu fotek. Ale neumím se do něj dostat a tak čerpám jen z toho, co jsem získala loni.
Páníček to všechno o tiskové mlčce sepsal tak krásně, že není co dodat. A to, že občas taky nemlčela, bylo velkým darem pro všechny.


Svým humorem dovedla nakazit všechny okolo, to je krásně vidět na zkoušce "Vzdušných zámků" u nás na terase.


Taky se mně příčí používat minulý čas...


Z té letní zkoušky u nás na terase má Jirka někde nahrávku, možná ji sem časem umístíme.

Adventní koncert v Račicích, kde ještě naposledy zpívala s CKK Bandem.


Občas je potřeba se zdržovati tam, kde je to zakázáno.

Ať už se Eva zdržuje kdekoliv, myslíme na ni pořád, ta se jen tak z hlavy nevytratí, je tam zapsaná definitivně.

Dada a spol.