Eva a Honza
(taková vydařená svatba)


Takové svatby v domě, že by to byly? No prostě jde o to, že velkej, neboli Honza Kalina, a nebo taky Hatíček, jak mu krásně říká jeho maminka, a taky drsňácky a pankersky Honza Hnůj se v pátek v poledne ženil. A byli jsme s Olinou pozvaní, jenže Olina musel do školy učit smrady anglicky, takže dorazila až bylo po obědě a zábava plné proudu. Zabalit dárek, utíkat na vlak, pak busíkem na Žižkov. To, že jdu správně už je jasný, protože potkávám Karla Švába a s malým Švábem a Elmírou a pak už tam někde uprostřed Žižkova šrumec, lidi v oblecích. Ano, to jsou již svatebčané. Žádný auta, žádný taxíkové. Svatba začne za pár minut.

Zabalit dárek a běžet na vlak, ať to sakra stihnu.

Je to na radnici pro Prahu 3, myslím, že jsem tam už jednou fotil nějakou svatbu. A to se mi líbilo úplně nejvíc, nepřijelo žádný auto. Teda jo, jedno jo, přivezlo nevěstu.

Všecky svatby jsou něčím stejný. A přesto jsou zcela unikátní.

Tomáš je profesionální Honzův svědek. Má s tím velký zkušenosti.

Retro Eva.

Retro Jan. Honza mi důvěrně prozradil, že švadlena prý použila na celé Eviny šaty tolik látky, jako na jeho šerpu kolem pasu. Teda plus motejlka, abych nepřeháněl.

Já barvu při focení nerad, ale tuhle fotku jsem si musel udělat barevně.

Nevěsta s tatínkem.

Wilco s holčičkou.

Poslední neposedný vlasy naházet zpět na místo a jde se na to.

Jirka přišel nejen se ženou, ale i v růžové košili. Říkali mi ale, že prý to na černobílé fotce nebude poznat, že je růžová. Asi měli pravdu.

Drůžičky a nevěsta a mumraj před obřadem.

To je banda v černým. Trošku jsem zas omylem vyčuhoval, a když jsem si tak nenápadně fotil, znejistěla ta paní úřednice, co to má všecko na starost a nenápadně (všiml jsem si) ukázala tam někam rukou ke mně, že prý kdo to je. Měla na mysli toho pobudu v kraťasech a sandálech, ale Honza mě zachránil, prozradil, že jsem tady jako fotograf, tak mě nikdo z radnice nevyvlekl, ani žádná defenestrace...

Přichází roztomilé barevně sladěné družičky.

Nevěsta s tatínkem. To snad ani nemusím, do prdele, hlásit, to je přece vidět.

A ještě poslednější instrukce, snad ty nejposlednější.

Ještě pár formalit...

Že by byl Jan dojat? Drůžička nevěří svým očím.

ANO! Neplést si to prosím s tím hnutím brambůrkáře Babiše. Tohle ANO je důležité.

Prstýnky.

Pusa.

Podpis.

Podpis. Prostě všech pět P.

Honzo! Ty jsi to dokázal.

Na týhle svatbě bylo fotografů asi tak 5x víc než ženichů.

Žižkov.

A venku fanfáry a sluníčko.

Obligátní profláknutá skupinovka. Tolik lidí.

Slivovica pro dospělý.

Slivovica pro děti.

I z radnice žádný auto, jdeme všichni pěšky do vyhlášené žižkovské hospody U Vystřelenýho oka.

Tím se prosím nikdo neřiďte, tohle je jen náhoda.

A jedna společná u sochy Pocty Jaroslavu Haškovi. Tu si jednou půjdu vyfotit jen tak, bez svatebčanů. Líbí se mi.

Kopytem sem, kopytem tam.

Poslední nevyslyšený výkřik.

A jen pro pořádek, tam vzadu, na té křižovatce mi skoro před dvaceti lety náklaďák rozmašíroval auto a já si při tom zlomil krk a tři měsíce jsem kvůli sádře neviděl, kam čůrám. Kdykoliv jdu kolem této křižovatky, bodne mě za krkem.

Vystřelená obsluha vítá nevěstu a ženicha whiskou a a ostatní šampáněm.

Přeje i vyhlášená kuchařka a osoba, bez které by Vystřelený oko nebylo asi Vystřeleným okem, paní Zuzanka. Všichni už jsme natěšení na to, co pro tu velkou svatbu nachystala.

Hosté se trousí pomaličku do hospody, prostor se zaplňuje, schyluje se k obědu.

Rodinná svatební skupinovka.

Trpák má na sobě krásné černé sako. Našla mu ho žena loni odložené na plotě na Čechovce v Praze 7. A teď kvůli tomu saku může machrovat na svatbách i pohřbech.

Paní Zuzanka dostála své pověsti. Její vyhlášený bramborový salát byl doplněnej řízkem a bylo to skvělý, akorát jsem měl trochu problém to sežrat všecko, protože porce jsou větší, než jaké si děláme doma. Ten řízek s kaší by nám s Olinou vystačil na sobotní večeři i nedělní oběd a určitě by zbylo sousto pro mě na pondělí.

Naprosto výtečné pivo a odpolední slunce si hrálo na hrabalovskou poezii a já si za-boha nemohl vzpomenout na Hrabalovy oslavné věty na pivo. Tak jsem si pak vzpomněl na úplně jiné věty, které byly ještě lepší než ty, na které jsem si nevzpomněl:
– Avšak plzeňský pivo, milostivá paní, má přesnější barvu vašich vlasů, dovolte… – zabreptal kvářský mistr, – dvolte mi, abych na vaši počest šel dál popíjet ty vaše zlaté vlasy. Uklonil se a odcházel, stodvacetikilová persona, které kalhoty dělaly vzadu ohromné faldy, faldy, jako má slon. 
(Bohumil Hrabal - Postřižiny)
 

Tož na zdraví a pite.

Maminka a tatínek Jirka jsou celí dojatí. Tatínek to tají, maminka ne. Už jsou spolu 53 let. Máme s Olinou co dohánět.

Ještě proslov tatínka od Evy.

Na zdraví.

Honzův tatínek vytahuje fotku starou skoro 48 roků, na které je on i maminka a taky samozřejmě velkej Honza. Ale zatím hodně malej.

Zase to je takové trošku Hrabalovské, jak sám sebe na fotce ukazuje.

Tatínek je slavnej modelář a tak jsme si chviličku povídali o San Franciscu, protože on tam tenkrát kdysi taky byl na nějakých závodech a čas se propojil.

Hrabal o tom píše v jedné povídce, možná ve sbírce Automat svět, kdy dotyčný budil pohoršení tím, že při nedělním odpolední lidem korzujícím po chodníku ukazoval na fotografii, kdy byl frajer u hulánů a kam to dotáhl, protože teď vyváží sračky, který oni, ti, co tu korzují, naserou. Honza ale nebyl u hulánů, takže pohoršení nebudil. Byl roztomilej a moc mu to slušelo.

Tahle ukrytá cedule je buď univerzální a nebo byla jen kvůli téhle svatbě. Schovaná za stromem ale žádnou zvláštní funkci neplnila.

Honza dostal chlapáckou zástěru.

Eva se snaží dodržet tradici a musí za hlavu hodit kytici, která z nezadaných ji uloví, dostane se pod čepicu. Jenže to nějak nevyšlo. První pokus....

... skončil v rukou Willyho, takže kytku vrátil a druhej pokus už splňovat tradiční hodnoty.

Tanec s maminkou.

Jirka přemýšlí, jestli to dnes nedopadne nějak divoce. A stále ještě má tu růžovou košili.

Tohle srdíčko jsem našel v kapse košile.

Eva se Štěpánem.

Eva tančí s Kašpárkem v rohlíku.

Maminka. U téhle fotky se mi rojí zbytky veršů od Seiferta.

Marek a jeho střed světa.

Takovou fotku mám už z dřívějška. Před 15 lety možná o něco později takto ohromoval Honza návštěvníky hostelu v Českým Krumlově. Umí to furt stejně dobře.

A mládí nastupuje.

Kašpárek si rozbije za chvíli žluté brýle. Ale to na fotografii neuvidíte. Ani to, jak si je rozvil, ani to, že jsou žluté.

Wilco a Marek v klinči.

Roušovna dorazila, dar jsme předali, řízek nedostala, pila víno.

Dostal jsem kus svatebního dortu, ne že bych ho nějak moc chtěl, ale Roušovna mě pro něho poslala se slovy, běž si pro dort a já ti s ním pak pomůžu.

Zapěli s z plna hrdla s Purynou.

Výkřik!

Hrošík se svým Jeníčkem.

Hrošík má rád víno.

Marek se svým p(t)érodaktylem

Dáma Jana juniorka.

Skvělá a pozorná obsluha, která má na svědomí nejednoho otylého Pražana. Fakt vyhlášená putyka.

Svědek jeHonzův.

Protikuřácká kampaň pomocí čekulády.

Karel zlobí s ptákem.

Karle, naval mi tu modrou rybu.

Do zapadajícího slunce znějí zlaté tóny dechové sekce zvířecí. Hrají klasiku i klasickou dechovku. A sakra dobře to umí.

Je po všem a vše začíná.

Olina si zkouší žluté kašpárkovské rozbité brýle. Sluší jí.

Dámská jízda.

Jirka s Markem.

Poslední minuty oslavy, teda pro Roušovnu a pro mě, protože večírek nejspíš pokračuje vesele a možná i divoce dál. Pak jsme se dozvěděli od Jirky Žujiče, že konec večírku si nepamatuje. Ale snad mu ta růžová košile zůstala. Svatby v domě jsou velká věc. No představte si, že z hospody jen se vybatolit, a vyškrábat se do pátýho patra, na poněkolikáté se trefit do zámku a tam za dveřmi už číhá postýlka. Svatby v domě.

 
bazar


Reklama na podzim

  • Vědecký výzkum napříč obory dánské Kodaňské univerzity se pokusil odhalit, zda má lehké cvičení horší výsledky než těžký trénink. První výsledky byly zarážející: 30 minut každodenního cvičení je stejně prospěšné, jako hodina toho nejtěžšího fitness tréninku.
  • Když maličký červ Caenorhabditis elegans umírá na zranění, několik hodin před smrtí se rozzáří modrým světlem. Vědcům dlouho vrtalo hlavou, jak k tomuto jevu dochází a nyní záhadě přišli na kloub: červovi začínají odumírat vždy nejprve buňky ve střevu. Uvolňující se ionty vápníku zabíjejí další buňky a přitom se uvolňuje kyselina anthranilové, která v reakci s okolním prostředím září modrou barvou.
  • Japonský spisovatel Haruki Murakami má znovu šanci získat Nobelovu cenu za literaturu

  • Dnes ráno jsem si dal takové svoje Běchovice, běhám je lesem a dřív, než je start, takže když se vracím upocenej a od bláta domů, potkávám v Běchovicích hrozny běžců v hezkých běžeckých kompletcích, jak se zahřívají a berou to vážně, což je mi sympatické, i když ot vážně nikdy neberu.
  • A nebyli jsme na koncertě, protože Olinu začalo bolet koleno.
  • V pátek jedeme do Brna

australia

foto: Milan


australia

 

Surreálný inspektor Zrzek v.p. (vlastní packou)

Z Aukra:
STARÝ VELKÝ JEŽÍŠ NA KŘÍŽI - DŘEVOŘEZBA - KŘÍŽ

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Dům U Kamenného zvonu
VIKTOR KOLÁŘ / Retrospektiva 7. 6. – 29. 9. 2013
Retrospektivní výstava Viktora Koláře představuje ucelený pohled na osobitou fotografickou tvorbu s výlučným a vyhraněným celoživotním ostravsko-kanadským tématem. Zahrnuje fotografické obrazy od roku 1959 do současnosti, jež tlumočí konkrétnost daného místa a silného časového akcentu vytrženého z toku lidského bytí. Zrcadlí nesmlouvavost, drsnost i osobitost ostravské a kanadské krajiny, ve které se Viktor Kolář pohybuje či pohyboval. Přináší subjektivní výpověď o devastaci krajiny i lidské duše, výpověď o člověku a jeho zakódování v mezilidských vztazích, o faktorech odcizení, vykořeněnosti spojených s proměnlivostí a pomíjivostí společenských podmínek, životních stylů, povah generací a kultur.

Galerie DOX (do 14. 10. 2013)
GUŠTAR
Poprvé představuje široké veřejnosti dílo hudebního skladatele, programátora a konstruktéra Milana Guštara. Většinu z vystavených děl, která dlouho existovala jako připravené algoritmy nebo procesy ve formě poznámek a náčrtů, autor z(re)konstruoval pro první samostatnou a zároveň přehledovou výstavu v centru DOX.

Malvern: Nástin metafyziky operativní celostnosti
Tato kniha představuje transpersonální teologii, antropologii a kosmologii založené na cyklickém prístupu ke skutecnosti a experimentální metafyzice. Autor navazuje na Jochena Kirchhofa, Henryho Corbina, Henryka Skolimowskiho, Jamese Hillmana, Šrí Aurobinda, Egona Bondyho a Ladislava Klímu. Ve své práci usiluje o novou formulaci a aplikaci obecného referencního rámce vší skutecnosti, který by umožnoval smysluplnou inte rakci a transformaci celku lidské zkušenosti.

Barytonista Gregory Porter přešel od malého labelu Motéma k jazzovým matadorům Blue Note a vydává novou desku nazvanou Liquid Spirit. Porter již v ČR dvakrát koncertoval ns Strunách podzimu. Jeho předchozí album Be Good bylo nominováno na Grammy. Na desce dále hrají, stejně jako na předchozí, pianista Chip Crawford, bubeník Emanuel Harrold, basista Aaron James a saxofonisté Yosuke Sato a Tivon Pennicott. Jako hosté se objeví také trumpetista Curtis Taylor a varhaník Glenn Patscha. Vrací se také aranžér Kamau Kenyatt.

  • „V nesnázích obstojí skoro každý. Pokud chcete opravdu poznat charakter člověka, dejte mu moc.“ (Abraham Lincoln)
  • Kina:
    25.9. – Aero - Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (10:00)
    25.9. – Aero – Přehlídky a projekce – PechaKucha Night Prague Vol. 35 (20:20)
    26.9. – Aero – Šmejdi (režie: Silvie Dymáková, ČR, 2013, 74 min. Dokument) (Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze kterých mrazí. Lži a promyšlená manipulace, jejímž jediným cílem je donutit bezbranné staré lidi k nákupu předraženého zboží. Senioři ze svých nuzných důchodů splácí horentní sumy za často nekvalitní produkty. Někteří z nich se dušují, že už na žádnou akci nikdy nepojedou, jiní to nevydrží a jedou znovu. Co je žene? Zvědavost? Samota? Nebo závislost? Autorky tohoto filmu rok v převleku navštěvovaly akce, kde se důchodcům vymývají mozky a kde mladí lidé nejsou vítáni.  Vedle autentických záběrů z předváděcích akcí a výpovědí poškozených seniorů přináší dokument i pohled psycholožky, právníka a dalších odborníků. Film tak poprvé komplexně mapuje tento nechvalný fenomén dnešní doby.) (13:00, 16:00)
    28.9. – Aero – Rozkoš v oblacích (režie: Pedro Almodóvar, Španělsko 2013, 90 min. Komedie) (Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá, než si naposledy pořádně užít života.) (12:00)
    29.9. – Aero – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:00)
    23.9. – Oko – Pátrání po Sugar Manovi (režie: Malik Bendjelloul, Šv./VB, 2012, 86 min. Hudební) (Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit.) (18:00)
    25.9. – Oko – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (18:00)
    26.9. – Oko – Velký Gatsby (režie: Baz Luhrmann,  Austrálie/USA, 2013, 142 min. Romantický) (Velký Gatsby sleduje příběh Nicka Carrawaye, který opustí středozápad a na jaře roku 1922 se vydává do New Yorku, města ztělesňujícího uvolňující se morálku a populární jazz. Carraway hledá svou vlastní verzi amerického snu a usadí se nedaleko domu záhadného a časté večírky pořádajícího Jaye Gatsbyho a také kousek od své sestřenice Daisy a jejího záletného manžela s modrou krví Toma Buchanana. Nick se postupně stane součástí světa mimořádně bohatých lidí, jejich iluzí, lásek a zklamání. Nick jako svědek tohoto světa píše příběh nemožné lásky, věčných snů a automobilové tragédie, a nastavuje zrcadlo moderní době a jejím soubojům.) (20:45)
    28.9. – Oko – Vedlejší účinky (režie: Steen Soderbergh, USA, 2013, 106 min. Drama) (Emily a Martin Taylorovi jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks. Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný?) (23:00)
    23.9. – Evald –  Jasmíniny slzy (režie: Woody Allen, USA, 2013, 98 min. Drama) (Jasmine je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem i bezstarostný život se v jediný okamžik rozpadnou na kousky. Jasmine se stěhuje ke své sestře Ginger, která má skromný byt v San Francisku. Jenže útěk z pohádkového stereotypu není tak jednoduchý. Jasmine s nechutí přijímá práci recepční v zubní ordinaci, kde přitahuje nechtěnou pozornost svého šéfa. Přes všechno si hodlá i nadále zachovat aristokratické způsoby, i když je emocionálně na dně a jejím nejlepším přítelem je koktejl antidepresiv a alkoholu. Když potkává Dwighta, šarmantního diplomata, který je uchvácen její krásou, oduševnělostí a stylem, má dojem, že nachází novou životní cestu. Jenže co vlastně Jasmine od svého života opravdu čeká?) (15:00, 21:00)
    24.9. – Mat – Pěna dní (režie: Michel Gondry, Fr./Belgie, 2013, 125 min. Dokument) (Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin (Romain Duris) pouze v kruhu svých přátel Nicolase (Omar Sy) a Chicka (Gad Elmaleh). Jednoho dne Colin potká svou osudovou lásku Chloé (Audrey Tautou). Křehká Chloé, která Colinovi připomíná jeho milované blues od Dukea Ellingtona, však onemocní záhadnou nemocí: v plicích jí vykvete leknín. Bezstarostný svět milenců je nemocí fatálně zasažen. Francouzský spisovatel a bohém Boris Vian vytvořil v románu Pěna dní obraz čisté lásky, který učaroval několika generacím čtenářů. Filmová adaptace Michela Gondryho (Věčný svit neposkvrněné mysli, Nauka o snech) staví na režisérově typicky hravém vizuálním stylu.) (14:00)
    26.9. – Kino Portugalské centrum – Pásmo filmů – Projekce krátkých portugalských filmů (10:00, 11:30)
    25.9. – Kino Rock Cafe – Přehlídky a projekce – Pražský akademický kabaret (20:00)
    23.9. – Světozor – Dokumentární pondělí – Noční směny (režie: Ivette Löcker, A, 2010, Dokument) (Nejsou jen vzhůru, žijí v noci a nocí. Film Night Shifts je portrétem alternativního světa. V Berlíně sleduje stopy lidí, kteří jsou přes den neviditelní, a doprovází je na jejich nočních cestách městem. Ty jsou poznamenané účelnou rutinou, touhami a nebezpečím. Ivette Löcker splétá jemnou síť mezi těmito „nočními ptáky“ velkoměsta, někdy pronikavě pestrou, jindy nadčasově melancholickou. Na festivalu Diagonale 2011 získal snímek Hlavní cenu v kategorii dokumentární film.) (20:45)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    23.-24.9. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    25.9. – Agharta – Limited Edition (21:00)
    26.9. – Agharta – Adam Tvrdý trio (21:00)
    27.9. – Agharta – Cloud nine (21:00)
    28.9. – Agharta – František Kop Quartet (21:00)
    29.9. – Agharta – AghaRTA Band (21:00)
    23.-24.9. – Balbínova poetická hospůdka – Blue Effect & Radim Hladík (20:00)
    27.9. – Balbínova poetická hospůdka – Balet Okudžava – Potulování diletantů (20:00)
    23.9. – Blues sklep – Michal Worek Quartet (21:00)
    24.9. – Blues sklep – Big Band Trumets (21:00)
    25.9. – Blues sklep – Slow Fingers (21:00)
    26.9. – Blues sklep – PPP (21:00)
    27.9. – Blues sklep – Blues Brothers Revival Band (21:00)
    29.9. – Blues sklep – Bluesbusters (21:00)
    23.9. – Jazz Dock  - Ondřej Štveráček Quintet (22:00)
    24.9. – Jazz Dock – Marcel Flemr Band (22:00)
    25.9. – Jazz Dock – Cirkus Ponorka (22:00)
    26.9. – Jazz Dock – Miroslav Hloucal Quartet (22:00)
    27.9. – Jazz Dock – Václav Kozel Nonet (19:00)
    25.9. – Jazz klub Ungelt – Adam Tvrdý Crossover (21:15)
    27.9. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Blues Band (21:15)
    29.9. – Jazz klub Ungelt – Marcel Flemr Band (21:15)
    23.9. – Jazzboat – Adam Tvrdý Crossover (20:30)
    24.9. – Jazzboat – Adéla Zajfartová & Sunny Swing Trio (20:30)
    29.9. – Jazzboat – Svatobor Macák Quartet (20:30)
    24.9. – Reduta – Ondřej Štveráček Quartet (21:30)
    26.9. – Reduta – Bohemia Big Band (21:30)
    27.9. – Reduta – Tonny Blues Band & Kaia Brown (21:30)
    28.9. – Reduta – Old Timers Jazz Band (21:30)
    29.9. – Reduta – Prague big band (21:30)
    23.9 – U malého Glena – Stan the Mans Bohemian Blues Band (21:30)
    24.9. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    25.9. – U malého Glena – Jamie Marshall Band (21:30)
    26.9. - U malého Glena – Ondřej Štveráček Q (21:30)
    27.9. – U malého Glena – Zeurítia (21:30)
    28.9. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
  • Kluby - cizina:
    24.-29.9. – Blue Note, New York – Chick Corea & The Vigil (20:00, 22:30)
    27.9. – Twins Jazz, Washington, USA – Tim Green Quartet (20:00, 22:00)
    23.-24.9. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Till Bronner & Band (18:00)
  • Tanec a experimentální divadlo:
    27.9. – Alfred ve dvoře – The Stranger Gets a Gift / Cristina Maldonado (Divadlo jako privátní zkušenost.) (19:00)
    23.-24.9. – Divadlo Ponec – La Loba (Žena na první pohled zvláštní, docela mimořádná.) (20:00)
    26.9. – Divadlo Ponec, hostuje Pražský komorní balet Pavla Šmoka – Kdo je na světě nejmocnější? (Inspirací k novému zpracování baletní pohádky Kdo je na světě nejmocnější?) (11:00)
    27.9. – Divadlo Ponec, hostuje DOT504 – Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus (choreografie: Lenka Vágnerová) (Taneční horor z lázeňského prostředí. Jeden osamocený správce lázní. Milovaná Sonja. Mnoho zvaných i nezvaných návštěvníků. Němý opeřený přítel.) (20:00)
  • Divadlo:
    26.9. – Činoherní klub – Tennessee Williams: Tramvaj do stanice Touha (režie: Ladislav Smoček) (Příběh naprostého vzájemného neporozumění. Příběh, v němž protipólem Smrti je Touha. „Nemám v úmyslu soustředit vinu nebo obvinění na jednu konkrétní postavu, ale chci, aby to byla tragédie nepochopení a lhostejnosti vůči ostatním.“ T. Williams) (19:30)
    29.9. – Činoherní klub – Činoherní klub – Yasmina Reza: Bůh masakru (režie: Ondřej Sokol) (Dva manželské páry se setkají, aby vyřešily nedávný fyzický konflikt svých dětí. Komedie o živlech v lidském nitru.) (19:30)
    28.9. – Dejvické divadlo – Irvine Welsh: Ucpanej systém (režie: Michal Vajdička) (Inscenace vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se doslova píše: … Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou „obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše. … Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.) (19:30)
    28.9. – Divadlo ABC – Leo Rosten: Pan Kaplan má třídu rád (režie: Miroslav Hanuš) (Příběh o zdolávání neuvěřitelných zákrut cizího jazyka ve třídě plné lidí, kteří už dávno překročili školní léta.) (19:00)
    26.9. – Divadlo Disk – PREMIÉRALetovisko („Čaje navaříme, cukru nasekáme, zítra se možná zastřelím…) (19:30)
    23.9. – Divadlo na Vinohradech – PREMIÉRADva (Jedna smrt artisty v cirkusové kopuli a tři lidé obtížení vinou.) (19:00)
    25.9. – Divadlo V Celetné, hostuje Roman Pomajbo a TIAproduction – PREMIÉRATáta (19:30)



Srdečně zveme na Koncert pro Josefa. Podrobnosti viz pozvánka v příloze. Zuzana Prudilová a František Linhárek

 

Z CEST JSME SI PŘIVEZLI

jakousi virózu divnou, fungovala systémem „horemspodem“ a od nás si ji pak přenesla Kiara i domů.
Moc radosti z toho nebylo a tak jsme Kiaru vzali na víkend zase k nám, aby se rodiče mohli z toho polomu vzpamatovat.
Na zahradě opadává okrasný kaštan a tak jsem Kiaře vyrobila panáčka břicháčka.
Chtěla ještě miminko a pak musela přibýt ještě maminka.

Kaštanová rodinka ale stárne moc rychle...
Kiara v sobotu večer pojala úmysl, že vykoupe Jerku.


Hodily se jí k tomu houbičky na čištění vany.


Na záda použila ten správný kartáč.


„A prdel si už, Jerko, umyješ sám!“
V neděli si přijeli pro ni pobledlí rodiče a dobře naložený Vincent.


Zkontroloval nám prázdné láhve a rozhodl se, že to by teda nepil ani omylem.


Příští týden nám začíná semestr, milá vňoučátka a času už tolik nebude. Ale my si ho najdem, je nám s Váma hezky!


Dada a spol.
www.quakvarteto.cz

29.9. 2013 - Dr + pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš