Protikomoušskej průvod masek
(v Nymburce)

Je to fakt šílený a hodně nahnutý s tou naší, ne zatím svobodou ale kolektivní svéprávností. Zdá se, že si ten 17. listopad buď nezasloužíme, protože si ho neumíme vážit, nebo jo, ale pak pro to budeme muset zase něco a to zásadního udělat. Ti zmrdi komouši jsou zase na koni. Vystrkujou smradlavý tesáky a můžou se nám klidně vysmívat. A to jsou mezi náma tací, kteří klidně tvrdí, že když se ti šmejdi dostali ve volbách do sněmovny, tak to je demokratická strana. To ostatně říkají i o hnědejch Okamurovcích. Fakt jsme úplně blbí. A vymstí se nám to. Nejodpudivější kombinaci moci už tu máme. Prezident rozmrdávač, premiér podvodník a hrabivec, kterej dělá všecko pro to, aby se nedostal do tepláků. A my co? My jen čumíme a divíme se, jak odvolává jednoho důležitýho úředníka za druhým a dosazuje věrné a všeho schopné, hlavně jemu podřízené a poslušné. A víte co? Já se jim divím a marně se snažím pochopit, jak může člověk tak klesnout nechat se ovládat nějakým podrazákem a lhářem. Jo a ten komoušskej slet byl v Kokosu, což je Obecní dům, ale říká se mu tak, protože historicky to bylo, a jak je vidět, je místo, kde se scházeli už mockrát a tak lidová tvořivost zapracovala a pojmenovala to Kokos, neboli Komunistickej kostel. O co míň textu, o to víc fotek:

Malované děti.

Pes protestant.

Kytara a rudé trenky.

Pionýrky.

Soudruzi komouši si chodí před Obecňák zahulit. Kouří americkej tabák. Ach ta proradnost. Machorku by měli hulit, nebo ne?

Soudružka maminka se soudruhem děckem.

I malí psíci demonstrujou.

Průvod dobových masek a relikvií nedávné doby vzbuzuje velký zájem obyvatel domů podél trasy.

Třetina obyvatel si zvolila lupiče a lháře za premiéra a ochlastu a lháře za prezidenta. Lupič je nebezpečnej, Ochlasta ostudnej.

Fotka z hadí perspektivy.

Někteří jen stojí na chodníku, ale jistý zájem tu je.

Je sobota a z oken voní obědy.

Tři grácie v boční uličce.

Zvědavé mládí. Děcka neblbnite, je to ve vašem zájmu bráti se proti komoušům. Jen zvědavost nestačí.

Novinář v akci.

Mladík mnoha tváří. Mnoha ostudných tváří.

Tuhle soudružku komunistku. označil někdo z davu jako ochutnávačku otrávených jídel. Stál jsem docela blízko, abych jasně zaslechl z její huby: "Blbečci."

Dorazil i prezidentskej kandidát Michal Horáček. I proslov měl.

Ústava sice není toaletní papír, ale pan prezident se k ní tak chová. Například v Anglii ani žádná ústava sepsaní není, přesto se jí drží, jako hovno košile. a je to jen dobře. Ústavy zdravých systémů by se neměly měnit a měly by být skoro posvátné.

Celá demonstrace se nesla v duchu proevropském.

Selfíčko s gumovým Leninem.

Soudružka údernice, šátek, srp, kladivo a Nikon.

I proti-demonstrační švábi se tu objevili. Pokojně seděli, plakátky mávali. Žádej konflikt ale nenastal, na přiblblou poznámku o zmanipulovaných ovcích jim kolem jdoucí prozradil: "Ksichte, víš, co je to svoboda? Že si tu můžeš klidně žvanit ty svý hovadiny a nikdo ti za to nedá přes držku," a odešel. Obecně se mi zdá, že protikomoušské tábory se chovají vysoce kulturně a neagresivně. Naopak to neplatí a i to o něčem svědčí.

I na koblihy došlo.

Protest proti komoušům, Zemanovi a Babišovi se vydařil. Všichni jmenovaní mají společnýho jmenovatele. Všichni byli komouši.

Průvod se docela pokojně dostal až na schody, kde před chvílí hulili komouši americký cigarety. Prý, že by se šli kouknout dovnitř na ten sjezd. Policie jim to v pohodě a v klidu vymluvila a demonstranti zase schody uvolnili. Žádná agrese. V Babišových novinách se objevil titulek: "Demonstranti chtěli vtrhnout do sálu. Haha.

Tohle je fakt vážný a nesmíme si to nechat líbit. Tohle nesmíme posrat. Prosím voliček těchto komodit, aby si to příště rozmysleli a volili kohokoliv demokratickýho. Nemůžete na to prodělat. Prosím. Díky.

Dorazil i Quido Czerny, Toho určitě znáte z NETU a z FB. To je ten, který posílá roztomilé videovzkazy panu prezidentovi.

Milicionářské selfie.

Naproti na rohu prodávali velmi dobré postřižínské pivo. Pravda, Nymburk pořádá komoušské sjezdy, ale pivo tu mají dobré.

Odpolední projevy, budovatelské básně, písničky.

Mlátička.

Tři komouši za okny. První soudružka komunistka asi bude za chvilku zvracet, druhá soudružka komunistka fotí demonstrující spoluobčany kapitalistickým fotoaparátem z Japonska, třetí soudruh komunista čumí.

Počkejte vy rebelové, až to znova ovládneme, to se budete divit. Všichni.

Situace je dost vážná a k posrání, ale není beznadějná.

Starosta Nymburka sice komoušům umožnil sjezd v Nymburce, ale projev měl protikomoušskej.

Kujte si pikle, kujte.

Hlavně se nenechat otrávit a bránit svobodu, co to dá.

Vlakem do Poříčan a dál až skoro domů.

podpisDalší smutná stránka do mé knížky jménem R.I.P.ipédia

Místo dětí, vzpomínka na maminku:

Ahoj mami,
v neděli to bylo přesně pět let (*31.12.1929 - †22.4.2013) a já jsem čirou náhodou zrovna tu neděli narazil mezi starými negativy v archivu na jednu tvou fotku z Ostružné. Je asi tak z roku 1972. Vždycky, když vidím nějakou tvou fotku z mlada, vzpomenu si na výrok mýho kamaráda, kterej jeden z těch obrázků ohodnotil: "Tý vole, to je tvoje máma? Ta vypadá úplně jak Meryl Streepová. Meryl Streepová pro chudý." Doufám, že ti tam dnes svítí slunko, jako dneska nám tady. A pozdravuj tatu.


Na malým hřišti si hrajou malí kluci malým míčem fotbal. Přichází malá holka:
"Čau kluci, hrajete na branky nebo jen tak?"
Kluci jí řekli, že jen tak a holka na to odpověděla:
"Tak na to seru,"
napila se z petky a odešla


POZOR!!!
Autorkám Živého prince hoří za patama! Na Hithitu jim zbývají pouhé dva dny a pár hodin!
https://www.hithit.com/cs/project/4557/pohadky-s-recepty-zivy-princ
Doufají v zázrak, ale jsou teprve na 65%... Pokud se částku vybrat nepodaří, skončí celá akce tím, že se doposud vybrané peníze vrátí k podporovatelům a bude s vydáváním knížky po ftákách.
Fandíme jim a proto vysílám naléhavou prosbu: máte-li děti, sourozence, vnoučátka a nebo rádi zkoušíte jiné recepty, koukněte aspoň na odkaz. Může to být krásný a netradiční dárek! A pokud odkaz pošlete i svým přátelům, podpoříte zajímavou a krásnou akci.

Vážení přátelé dobré hudby, příbuzní, kamarádi a fešné fanynky.

Dovoluji si Vás pozvat na tradiční večer s kapelou Frank Zappa Quartet (FZQ) do brněnského hudebního klubu Stará Pekárna na Štefánikově ulici č. 8.

Koncert se koná v sobotu 21.4.2018 od 20:00 hodin. Vstupenky jsou v předprodeji za 100,- Kč a na místě za 130,- Kč. Přijďte a nebudete litovat.

Zappova hudba léčí záda, klouby, vypadávání vlasů a neplodnost. Pro moji věkovou kategorii budou vpředu místa k sezení. Prosím přepošlete tento mejlík Vašim známým, ať máme pro koho hrát.

Připínám lákadlo s fotkou někdy z minula.

Děkuji dopředu, za kapelu Jiří Hála.

V OBŘANECH POŘÁDAL MÍSTNÍ OBRSPOLEK

jarmark, konal se v sobotu u místní hospody Nová orlovna. Jela jsem tam sama na kole a podařilo se mně dokonale zabloudit. V nějakém nevypočitatelném okamžiku jsem si spletla směr, naráz jsem si připadala jako někde jinde. Vůbec to nevypadalo ani na náznak Obřan. Dokonce jsem měla pocit, že to snad ani není Brno! Hlava ale byla naprogramovaná, že jede do Obřan a nechtěla přijmout jinou variantu. Až při pohledu na konečnou šaliny mně velmi pomalu došlo, že jsem dojela jakýmsi záhadným okruhem zpět na Starou Osadu. Vlastně jsem přijížděla kolem židenických kasáren po silnici, kde často jezdíme autem, ale ta hlava to nechtěla připustit. Divný pocit. Člověk si uvědomí, jak snadno se dá změnit úhel pohledu. Byla jsem z toho tak vedle, že jsem ten výlet málem vzdala. Ale na druhý pokus už jsem to dala a akorát stihla pohádku o Pekařském štěstí, na kterou nás pozvala Radka Blatná.


Petra, Jon a Nina tam už dávno byli, dojeli busem a hlásili, že mě viděli, jak jedu po silnici opačným směrem než oni. A tak to byla pravda.


Pohádka byla krásná, tady dámy zrovna zpracovávají těsto a pomáhali ho natřásat i diváci. Nesmělo spadnout na zem, ale občas se házení úplně nepovedlo.


Holky to hrály dobře a děti se bavily.


Všechno dobře dopadlo a pekařské štěstí se vrátilo do pekárny.
Sluníčko pražilo a na řadu přišly mažoretky, holčičky ve věku od 4 do 10 roků, různý skupiny.


Nina na to koukala jako očarovaná a prý prohlásila, že chce býti baletkou. Petra to měla podobně, když byla malá.


Jon s Petrou spolu vyráběli lucerničku.
Pak už jsem jela na kole za Jirkou na oběd a tentokrát jsem trefila napoprvé!

BYL TO ASI PEKAŘSKÝ DEN, PROTOŽE

večer ve Staré pekárně byl koncert Frank Zappa Quartetu. Málem jsme na něj zapomněli, ale na poslední chvíli jsme to akorát stihli.


Všechno probíhalo přesně tak, jak pánové slibovali na pozvánce.

Všechno to řídí Jiří Hála, mezi písněmi hovoří o jejich obsahu a vůbec o životě. Všechno dohromady se moc dobře poslouchá, protože chlapi hrají Zappu šťavnatě, výborně a my jsme jenom zírali. Kdo má rád jeho hudbu, ví, že to není vůbec jednoduchá muzika, ale oni to valili všechno zpaměti.


Pan kytarista hrál sóla tak, že mě to fakt bavilo! Skoro víc, než ta původní, nebyla totiž tak nekonečně dlouhá..


Všichni byli skvělí a publikum jakbysmet. Někteří si zpívali a bylo znát, že mají Zappu v hlavě zakořeněného.

Prý je to Zappa po valašsku a proč ne? Jen se divím, že si je nezvou příznivci jeho hudby i za hranice, Zappisti by koukali.


Atmosféra ve Staré pekárně se ukázala jako ideální, až tam budou příště, dám zase vědět.

Dada a spol.