A jsme zpátky v Austrálii
(všecko už známe, ale přesto je vše jiné.)

Minulé prase nebylo, ani jsme se nepokoušeli ho nějak dovrbit. Prostě poprvé v historii prasete jedno číslo nevyšlo. A vidíte, nic se nestalo. Golfskej proud se nerozproudil a stojí dál, našeho pana prezidenta to od cesty do Austrálie neodradilo a přijel lehce nasírat místní politiky. Teda, jen ty u vlády, protože australská vláda chce jít do sebe a trošičku napravit to, že Austrálie je zemí s nejvyšším procentem vyprodukovanejch uhlíkovejch plynů na hlavu na světě.


Tady to všecko začalo, na Ruzyni.

Pan prezident přijel, aby Australanům dokázal, že je to všecko kravina, že každé takové opatření omezuje svobodu podnikání a že se žádná zeměkoule neotepluje. Pozvali ho nějací nevládní politici a ti jsou samozřejmě rádi, že bude rozruch. Což o to, na to jsme už všichni zvyklí a nikoho to už dlouho nepřekvapuje. Ještě než pan prezident sem do Austrálie přiletěl, nechala se slyšet paní premiérka Gillardová, že moc vstřícná být nemíní, a že na něho tak nějak lidově hážou bobek. Panu prezidentovi to asi nevadí, protože on je rád, když se o něm mluví. A je celkem jedno jestli v dobrým nebo v špatným. Vypadá to, že paní premiérka našemu panu prezidentovi žádný podpisový pero nepodstrčí. Nám se podařilo do Austrálie přiletět dřív než panu prezidentovi, a protože se nám líbí, když se lidi snaží chovat se střídmě a pokud možno neškodit, a to i za cenu jakési osobní oběti, tak nás nikdo od politiků na letišti nečekal.


Korejské národní letecké jídlo bibimbab

Vono dostat se z Evropy do Austrálie není žádnej med. Trvá to dlouho a je to drahé. My využíváme firmu Korean Airlines. Naskakujou nám míle na OK účtu a jednou za čas nám to pak může vyjít na levnej výlet letadlem po Evropě. Už jen cesta do Austrálie a zpět nám vynese teoretický zadarmový let do Londýna nebo Paříže, ale možná jsme jen naivní a nebude z toho nic. Samozřejmě, že si uvědomujeme, že náš let do Austrálie vyprodukuje značné množství sraček do ovzduší, takže jsme vlastně superzločinci, ale co máme dělat, když tu máme svoje tři vnoučátka a Helču. Vono i sedět doma na prdeli není špatné, ale s vňoučátkama je větší sranda.
Slíbili jsme si s Olinou svatosvatě, že na ani jednu přednášku pana prezidenta nepojedeme. A to ani, kdybychom plakali touhou ho vidět.


Docela rád bych věděl, co to je za kus zeměkoule, ale navigační program SKY na mým monitorku ukazuje jen povšerchné informace a spiklenecky mlží. Je zajímavé, jak se všecko posunulo a obrátilo. Před mnoha lety, zvláště v koncentráčnickejch zemí socialistickýho bloku se na letišti nesmělo fotit a už vůbec nepřicházelo v úvahu dělat obrátky z letadla dolů, protože to byl špionážní počin, ale na ulici si mohl kdokoliv fotit cokoliv. Dnes si můžete fotit z letadla cokoliv a na letištích celýho světa až se vám foťáčky zavaří, ale fotit na ulici můžete s rizikem, že vás nějaká osoba zažaluje a se stativem fotit prý je zásah do autorských práv architektů. Tedy podle české televize z doby okurkové sezóny.

Korejské aerolinky mají krásné letušky a nabízí během letu korejské národní jídlo bibimbap. Minule jsem vypadal jako blbeček, když jsem si nechal cosi zeleného zalít horkou vodou jako čaj zelený. Myslím, že jsem o tom loni již na praseti psal. Letošní let proběhl bez onoho trapného incidentu. Jsem přece již protřelý cestovatel. A kromě toho letos, asi aby zabránili fópá, tak to namíchali do kalíšku už samy letušky. A řeknu vám, že v tom žádnej rozdíl nevidím. Já jsem ty řasy loni vypil jako čaj a letos jsem to samé snědl lžičkou. Mýmu břichu to bylo naprosto jedno.


Konečně jsme v Soulu, čeká nás 8 hodin čekačky. Mohli bysme sice jet autobusem do města a zase zpátky, ale Olina by stejně byla celou dobu nervózní, že nestihnem návrat na letiště včas, tak se povalujeme po sedadlecha procházíme halama. Tak blbé to zas není. Furt se někde něco děje.

První část cesty jsem jako vždycky kromě krmení prospal. Dokonce i Olina pár hodin spala. V Soulu máme 8mi hodinové čekání. Proválíme ho na lavičkách v tranzitu, pak si sednem do dalšího velikýho letadla a letíme dalších skoro deset hodin dolů na jih. Cesta je dlouhá téměř nehorázně a ještě k tomu je potřeba připočíst asi 8 hodin časovýho posunu. No vopruz. Docela dobrou fintou je ten druhej let nespat. Protože pak se dá krásně vyhnout tomu blbýmu jet-lagu. On je totiž člověk po doletu tak krásně unavenej, že jde večer spát a ráno už je to fajn.


Tohle si taky nepamatuju, co je za místo.

Byli jsme domluvení s Helčou, že nás v Brisbane vyzvedne a doveze si nás domů. Vňoučátka se na nás prý tak těšila, že byla ochotná vstávat ve 4 ráno a jet s maminkou pro babičku s dědečkem. A to už je hodně velká oběť.


Olina dospává první časový posun a desetihodinový let z Prahy.

Letadlo dosedlo něžně na brisbanskej beton, čeká nás dlouhá fronta přes úřednický okýnka. Australani jsou opatrní a nechtějí si do země zavléct evropský svinstva. Některé věci jsou skoro až obskurní. Například se ptají v dotazníčku, jestli s sebou máme v zavazadle nějakou jinou obuv, třeba sportovní. A jestli máme s sebou něco ze dřeva. To byl můj případ. Vezl jsem v zavazadle staré badmintonové rakety a pro jistotou jedny maratónky, jinak zimu v Austrálii lze přežít i v sandálkách a kraťasech. A protože jsem v obou kolonkách vyplnil ANO, požádala mě mohutná usměvavá celnice, abych jí ty boty ukázal. Našla ve vzorku drobný kousek hlíny, upozornila mě na to, že to je nepřípustné, ale sama velmi ochotně vzala jakýsi klacík a vyšťourala staré počernické bláto do igelitu a botky mi vrátila. Pak chtěla vidět i ty rakety. Koukala na to jako blázen. Nevím proč, vždyť badminton se tu hraje taky.


Druhý let je časově málo posunutý, zato délka letu a poček kilometrů v luftě je velmi podobný první polovině. Posun je jen hodinový. Ta druhá cesta umožňuje dobrý trik proti únavě z časového posunu nebo-li jet-legu. Zkusili jsme si to letos a funguje to. Celou cestu nespat. A tak jsme s Olinou sjížděli debilní filmy a namlpouvali si, že tak blbé nejsou.

 

V kabeli jsem měl asi 20 kilo německých uniforem. Helča totiž hraje amatérské divadlo a zkouší hru "Haló haló". V Austrálii jsou vojenské uniformy drahé a německé uniformy se dají sehnat jen hodně těžce. A tak si je objednala v Česku a nechala si je od nás přivézt. Pro samé bláto na botkách na ně nepřišla ani řeč, a protože byly z nějakýho armyšopu, nebyl na nich ani kousek bláta, a tudíž byly pro Australany nenebezpečné předměty. Snažil jsem se vše zakamuflovat tím, že do jedné náckovské čepice jsem zabalil MP3 přehrávač pro Bibi, minulý se Bibi utopil při autonehodě, a do druhé foťák pro Boríska, protože mu jeho minulý foťáček Bobík rozflákal. No vidíte a těch uniforem jsem se bál daleko víc. Za ně jsem se viděl ve vězení už v Praze. Ale Helča slíbila, že když mě zatknou až v Brisbane, bude mi do vězení nosit povidlové buchty a bude mi předříkávat texty z Haló haló.


Tohle je brisbanskej most, za kterej se platí mostné. Mají to docela dobře vykoumané. Most je prý soukromý a na velmi výhodném místě, je mnohaúrovňový, jezdí po něm desítky tisíc aut denně sem a tam. Každý, kdo projede je sejmutý kamerou s číslem auta. Dá se průjezd platit přes internet nebo mobileme, ale taky přes normální telefonní linku, kdy se s vámi mile strojově baví automat a opakuje po svém vaše odpovědi. Nejste-li rodilý Astralan, většinou skončíte u živýho operátora, ten s vámi vše potřebné vyřídí. A nebo, když přes most musíte jezdit pořád si koupíte takovou mostkartu a pak je to samozřejmě výrazně levnější. Ostatně jako u nás v šalině. Prý je to velmi výnosný most.

Když jsme se konečně vykodrcali z celní zóny, čekala na nás Bibi. Zase o rok starší a trošku větší. To bylo krásné přivítání. Helča s Borýskem se objevili vzápětí, protože Borýskovi se chtělo z toho setkání čůrat. Když vidíme ty naše potomky, stává se hned Austrálie tou nejkrásnější zemí. Dáme si kafe a džusík v letištním bufetu, Boris musí znovu čůrat, pak jdem zaplatit parkovné, nabalit kufry do auta a vypadnout. Jenže Boris potřebuje zase na hajzlík. Ten džusík byl totiž skoro půl litrový. Ale tentokrát musí kakat. Beru si to jako nestranický úkol a běžíme spolu spletí jezdících eskalátorů až na hajzlík u kavárny. Zatímco Boris kadí, jeho maminka ztratí lístek se zaplaceným parkovným. Jeden zádrhel za druhým. Olina zase zapomněla pin k mobilu a už od Soulu se tím trápí. Lístek od parkovnýho nikde. Prohledali jsme celej auťák a nic. Helča lakonicky oznámí, že je kráva, že to jde vyřídit k nějakýmu úředníkovi.


Borýsek dostal žvejkačku, aby byl v autě hodnej, protože kvůli babičce a dědovi vstával před čtvrtou ranní.


A tohle je princezní žvejkačka.

Prej už na letišti udělala při příjezdu jinej průser, že přijela služebním vjezdem a jakýsi indický uklízeč jí prozradil, že je pitomá. Helča s ním naprosto souhlasila a prosila o pomoc, cože jako má teď dělat. Ind jen nadával a neporadil. Teda, pak mu došel slovník sprostých slov a vykoktal, že když hodí do kasičky 3 dolary, tak se otevře brána a Helča může odjet na to správné parkoviště. Kolik asi bude stát ta pokuta? Zkusíme hledat znova, ale marně. Olina hledá kapesník a jak se kouká do své tašky, najednou tam najde ten Helenin lístek a přesně v tom okamžiku se jí vybaví i ten pin. Posílá mě zastavit Helču, ale já nevím, kam mám pro ni jít a tak jen tupě stojím u auta a čekám. A to se už vrací Helča. To byl fofr, zírám nevěřícně, vždyť úředníci nikde na světě nepracují příliš rychle. Helča se ale vrací proto, že nezná svoji SPZ a proto ji úředník zahnal. No a tak jsme ušetřili, protože lístek byl na světě. Konečně jsme vypadli z letiště a jedem do Evans Head. Cesta je obohacená o několikeré Borískovo čůrání, z toho půl litrového džusíku vydojil nejméně 3 litry stejně barevné tekutiny. Aby se nemuselo pořád zastavovat na dálnici, čůrá Borísek do kalíšku od džusu, přesně tak, jak to dělali naši velcí kluci, když ještě byli malí kluci a jezdili jsme na chalupu do Ostružné.


Loni jsme vyprávěli skoro dvouměsiční pohádku o BablBiblBabl. Letos jsem musel příběh po roce resuscitovat a vyprávět další příběhy. Každej večer jeden.

V Ballině se málem počůrala i Bibi, ale princezny do kalíšku přece nečůrají, a tak statečně vydržela až na benzínku, ale už měla na kahánku. Nebo možná na kakánku. Doma nás přivítal Bobík, který spal u sousedky, protože bychom se všichni do auta nevešli.

7.1. 2011
A je tu ročník 14. To je roků. Před 14 lety jsem měl připojení k internetu přes telefonní analogovou linku, rychlost neuvěřitelných 14 kb a protože nebyla digitální ústředna na moje číslo, stálo mě to jeden místní hovor. Akortát nikdo nemohl telefonovat ani ven ani dovnitř.

1.1.2007
Archivní sklípek funguje i nadále tak, že se klikem u ikony Bazaar dostanete přímo k jakémukoliv ze tří až čtyř posledních vydání. Z nich se vám stejnou technikou podaří dostat i k dalším předchozím třem až čtyřem vydáním od zvoleného. Toto zanořování je násilně utržené posledními třemi vydáními z předchozího roku.
Starší ročníky až po samotný Velký třesk - vznik neseriozního internetího týdeníku WWWiditelné prase - lze získat jedině na CD. (Ale to až po urputném
přemlouvání, protože kdo se s tím má furt vypalovat). Kvůli tomu, že minulej rok skončil a novej začal, bude potřeba překopat zase celé prase od narození, aby na CD bylo kompletní a to se teda redakci příliš zatím nechce. Redakce je od základů shnilá.


Na skladě se do dnešního dne válí tyto cestovní deníčky:

Dr a snad i Jr- Na návštěvě u poručíka z Inishmoru (2010): (1) (2) (3) (4) (5)
Tatrmani Hell&Dr - Austrálie-Tramtárie (2010):
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19) (20) (21) (22) (23) (24) (25) (26) (27)
J
an NZ Kurka - Nový deník Zélandský (2010):(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jan Indinista Rouš - Honzíkova cesta (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) . Jeho cestovní deníček je ZDE.( Ale je to blog bez fotek).
Jan Andinista Kurka - Deník Andinisty:
(1) (2)
Jana Vaňourková Kubánský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9)
Linda Synaková - Rusko-Elbrus: (1) (2)
Zuzka z New Yorku - Bolívie: (1) (2) (3) (4)
Honza Faltus -Kavkazské Novosti: (1) (2) (3) (4)
Jana Vaňourková - Ománský deníček: (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7)
Jana Vaňourková - O Jižní Africe (I) (II) (III) (IV) (V) (VI) (VII) (VIII) (IX) (X) (XI)



  • Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s Lesy České republiky objevili v rámci programu Ochrana netopýrů v Krušných horách jednoho z nejvzácnějších našich netopýrů – netopýra pobřežního. Do té doby byl tento severský netopýr znám jen z několika mála míst na východě republiky.

  • Nik Alm z Rakouska se rozhodl, že když mohou mít muslimky v dokladech podobiznu s tradičním šátkem, může se on nechat vyfotit třeba s cedníkem na hlavě. Úřadům to sice trvalo téměř dva roky, ale jelikož na snímku nenašly nic protiprávního, musely pětatřicetiletému muži řidičský průkaz vydat. Cedník nezvolil náhodou. Rakouské ministerstvo kultury chce nyní požádat o oficiální registraci Církve létající špagetové příšery (pastafariánství), tedy hnutí založeného v roce 2005 ve Spojených státech na protest proti šíření náboženských dogmat. 

  • Kluci už odletěli zpátky do Evropy a zítra už budou stát zase nohama na zemi.
  • Letí do Dublinu.
  • My tu ještě budeme deset dní a taky odletímen z Austrálie...
  • Písek mořský se dostane opravdu všude.
  • Stejně jako písek pouštní.


 

australia

 

australia

 

 

 

Surreálný inspektor Zrzek

Bea:
"Mami Shakira má zase vši. Odhrnula jsem jí vlasy, jestli je tam neuvidím a vykoukla na mě myš."


 
BaselitzGalerie DOX,TIBET - KRAJINA MÝTŮ A LEGEND Fotografie Jaroslava Poncara
 

Textové pole: ...  Ladislav Sutnar: Americké Venuše   Česko-americký designér Ladislav Sutnar je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruhodná malířská tvorba je neznámá a tato publikace poprvé mapuje jeho americkou malbu 60. a 70. let. Kromě bohatého souboru reprodukcí ženských aktů – Venuší, jimiž se soustředěně zabýval od svých pětašedesáti let, obsahuje materiály z autorovy archivní dokumentace, které umožňují sledovat zvláštní peripetie jedinečného životního a uměleckého osudu.   Ladislav Sutnar: Americké Venuše
Česko-americký designér Ladislav Sutnar je autorem řady světových ikonických děl v oblasti produktového a grafického designu. Jeho pozoruhodná malířská tvorba je neznámá a tato publikace poprvé mapuje jeho americkou malbu 60. a 70. let. Kromě bohatého souboru reprodukcí ženských aktů – Venuší, jimiž se soustředěně zabýval od svých pětašedesáti let, obsahuje materiály z autorovy archivní dokumentace, které umožňují sledovat zvláštní peripetie jedinečného životního a uměleckého osudu.

 


Poté, co přestal učit na Berklee, sestavil vibrafonista Gary Burton novou koncertní skupinu The New Gary Burton Quartet a vydává desku s názvem Common Ground. Kvarteto není pouze jednorázovým projektem, tento rok velmi intenzivně koncertuje a album Common Ground má kapelový duch, v němž každý z partnerů rovným dílem přispívá k věrohodnému výsledku celku. Na desce krom Garyho Burtona (vibrafon) hrají také Julian Lage (kytara), Scott Colley (kontrabas) a Antonio Sanchez (bicí).

  • „Příroda dala člověku stud, aby se prozradil, jakmile lže.“ (Immanuel Kant: O výchově)

  • Kina:
    Po celý červenec a srpen nabízí pražská kina Aero (červenec), Oko (srpen) a Světozor (oba měsíce) v rámci festivalu Pražské filmové léto 2011 každý den projekci jednoho filmu za vstupné 30 Kč.
    26.7. – Aero – Zůstane to mezi námi (režie: Rajko Grlić, Cho./Slo., 2010, 87 min. Drama) (Příběh dvou bratrů, kteří žijí v současném Záhřebu. Vztahy k opačnému pohlaví jsou u obou patřičně rozvolněné a Nikola, který skáče do řady ženských náručí, si za své počínání dokonce umí vysloužit i soucit. Bratr nad Nikolou přivírá oči, ale sám také nemá čistý štít. Tragikomedie jednoho z nejvýznamnějších chorvatských režisérů se dotýká témat pohyblivé morálky, strachu ze samoty a snaží se hledat motivace pro své dvoustranné postavy.) (10:00)
    28.7. – Aero – The Doors – When You´re Strange (režie: Tom DiCillo, USA, 2009, 86 min. Hudební) (Kameraman a režisér nezávislých snímků Tom DiCillo se s vervou pustil do nového žánru – střihového dokumentu, jehož téma nemůže nechat žádného fanouška hudby sedmdesátých let chladným. The Doors! Režisér využívá pouze autentické a často raritní záběry ze života kapely, pohledy na sjetého, šaškujícího či váhajícího Morissona doplnil komentářem s hlasem Johnnyho Deppa.) (17:00)
    30.7. – Aero – Odcházení (režie: Václav Havel, ČR, 105 min. Drama) (Světově uznávaný dramatik a politik Václav Havel se poprvé stane režisérem, aby převedl na filmové plátno hru, kterou s úspěchem uvedly domácí i zahraniční scény. Setkání Václava Havla s filmovou režií, řečeno jeho slovy – v závěru jeho veřejné kariéry - je poněkud symbolické. Jeho rodina, především v osobě jeho strýce Miloše Havla, je úzce spojena s rozvojem československého filmu a vybudováním domácího filmového průmyslu v období první republiky, sám autor odmalička toužil stát se filmovým režisérem, dobové poměry však mu zmařily jak studium, tak naplnění této dlouholeté touhy.) (18:00)
    31.7. – Aero – Melancholia (režie: Lars von Trier, Dán./Švé./Fr./Něm./It., 2011, 130 min. Drama) (Začíná to honosnou svatbou, končí zánikem světa. Nový film Larse von Triera vypráví uhrančivý příběh dvou sester, z nichž ta mladší se zrovna vdává a stává se čerstvou matkou.) (20:30)
    25.-27. – Evald – Lidice (režie: Petr Nikolaev, ČR/Pol., 2011, 110 min. Válečný) (Příběh obyčejných lidí, kteří se náhodou připletli do cesty dějinám.) (15:30, 18:00, 20:30)
    28.7. – Oko – Banksy: Exit Through the Giftshop (režie: Banksy, USA/VB, 2010, 87 min. Dokument) (Dokument, který se objevil v letošních nominacích na Oscary, v sobě nese velkou dávku podvratnosti, ať už tím, že jej stvořila ikona street artu s pseudonymem Banksy, jehož identitu dosud nikdo nezná, či ve způsobu, jakým se opírá do současného „umění“. Hlavní postavou je Francouz Thierry Guetta, který se pokusí s kamerou zmapovat dynamické odvětví street artu, jehož neoficiálním králem je právě Banksy. Thierryho touha se s ním setkat stále roste, až se nakonec rozhodne přiložit ruku k dílu a pod pseudonymem Mr. Brain Wash udělat díru do světa umění.) (18:00)
    30.7. – Oko – Zvuk hluku (režie: Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson, Švéd./Fr., 2010, 102 min. Hudební) (Policista Amadeus se odjakživa cítil odstrčen, protože na rozdíl od všech svých příbuzných nemá hudební nadání, na navíc trpí silným odporem k hudbě. Nyní se dostává na stopu skupinky hudebních teroristů, která se rozhodla ovládnout veřejný prostor svými akustickými útoky.) (18:00)
    25.7. – Světozor – Zachraňte Edwardse (režie: Dagmar Smržová, ČR, 2010, 72 min. Dokument) (Šárka a Marcel Sladkowští se po několika letech manželství rozhodli mít dítě. Lékařy však v průběhu těhotenství diagnostikovali u plodu Edwardsův syndrom a doporučili interrupci. Sladkowští se však na novou životní situaci dívají jinak.) (20:45)
  • Filmové festivaly:
    do 31.7. – 37. letní filmová škola Uherské Hradiště 2011 (info: http://www.lfs.cz/)
  • Kluby v Česku, potažmo hlavně v Praze:
    25.-26.7. – Agharta – Rhythm Desperados (21:00)
    27.7. – Agharta – Hot Line (21:00)
    28.7. – Agharta – Petr Zeman Quintet (21:00)
    29.7. – Agharta – Matěj Benko Quintet (21:00)
    30.7. – Agharta – Michal Gera Band (21:00)
    31.7. – Agharta – Vít Švec Trio (21:00)
    26.7. – Blues sklep – Phil Shoenfelt a Pavel Cingl  (21:00)
    27.7. – Blues sklep – Slow Fingers (21:00)
    28.7. – Blues sklep – Rene Trossman Band (21:00)
    29.7. – Blues sklep – Blues Brothers (21:00)
    30.-31.7. – Blues sklep – Super Blues night X. (21:00)
    25.7. – Jazz Dock – Karel Růžička Trio (22:00)
    26.7. – Jazz Dock – Rene Trossman Band (22:00)
    27.7. – Jazz Dock – Points (22:00)
    28.7. – Jazz Dock – Muff (22:00)
    30.7. – Jazz Dock – Brasiliando (22:00)
    25.7. – Jazz klub Ungelt – Petr Zeman Jazz Quintet (21:00)
    26.7. – Jazz klub Ungelt – The Blues Wave (21:00)
    29.-30.7. – Jazz klub Ungelt – Luboš Andršt Jazz Quintet (21:00)
    26.7. – Jazzboat – Petra Ernyei Quartet (20:30)
    28.7. – Jazzboat – Stan the Mans Bohemian Blues Band (20:30)
    30.7. – Jazzboat – Julius Baroš Quartet (20:30)
    31.7. – Jazzboat – Franta Kop Quartet (20:30)
    25.7. – Reduta – Martin Brunner Trio (21:30)
    26.7. – Reduta – Gera band (21:30)
    27.7. – Reduta – Jiří Hála Jazz Project (21:30)
    26.7. – Stará Pekárna, Brno – Up&Down (20:00)
    27.7. – Stará Pekárna, Brno – Rainy Day (20:00)
    26.7. – U malého Glena – Roman Pokorný & Blues Box Heroes (21:30)
    27.7. – U malého Glena – Rene Trossman Band (21:30)
    28.7. – U malého Glena – Filip Gondolán Band (21:30)
    29.7. – U malého Glena – Danien Marquez Trio (21:30)
  • Kluby - cizina:
    První známá nahrávka Milese Davise s Garym Bartzem byla zveřejněna na webu. Video z koncertu lze shlédnout na stránkách instituce Wolfgang´s Vault, která má práva k záznamům pořízených na Tanglewood Music Festivalu (1970). Záznam je možné shlédnout zde: http://www.wolfgangsvault.com/miles-davis/video/
    31.7. – Blue Note Tokyo, Japonsko – Diane Schuur (18:00, 20:45)
    25.7. – Blue Note New York, USA – Ear Klugh (20:00, 22:30)
    29.7. – Twins Jazz, Washington, USA – Michael Thomas Quintet (21:00, 23:00)
    25.-29.7. – Ronnie Scott´s Jazz Club, Londýn, VB – Curtis Stigers  (20:00) Hudební festivaly:
    29.-31.7. – Benátská noc, Malá skála – Český ráj (info: http://www.benatskanoc.cz/)
    do 20.8. – Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (info: http://www.festivalkrumlov.cz/)
  • Festivaly experimentálního divadla:
    do 31.7. – Festival ProArt 2011, Praha (info: http://www.proart-festival.cz/)
    30.7.-6.8. – Slavnosti Trojmezí – Slavonice 2011 (info: http://www.slavonice.cz/)
  • Divadla:
    28.7. – Divadlo v Celetné, hostuje Divadlo Kašpar – PREMIÉRARozmarný Bonus (režie: Jakub Špalek) (Dárek pro diváky, kteří Rozmarné léto znají a milují. To, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou.) (19:30)
    25.-27.7. – Letní scéna Ungelt – Richard Alfieri: Šest tanečních hodin v šesti týdnech (režie: Zdeněk Dušek) (Strhující herecký duet o lidské opuštěnosti a nikdy neumírající naději.) (20:00) Divadelní festivaly:
    do 20.8. – Letní shakespearovské slavnosti 2011, Praha, Brno, Ostrava (info: http://www.shakespeare.cz/)
    do 31.12. – České divadlo 2011 (info: http://www.ceskedivadlo.cz/)


NA DÍLNĚ AFRICKÝCH POLYFONIÍ VE SLAVONICÍCH

rozdávala Anita Daulne svou energii a písně s africkými kořeny, ovlivněné Evropou. Říká tomu afropean music.

Zvláštní znamení její výuky spočívá v tom, že se při zpěvu určuje rytmus přešlapováním. Prý se přitom nachodí za dopoledne cca 3 km.

Klaus Staffa z Berlína nás učil hrát na djembe a dundun. Měla jsem obavy, jak vydržím ten kravál (k dispozici bylo 28 bubnů), ale ty se rozpustily hned po první hodině. Zjistila jsem, že je to vlastně odpočinek, čistí se hlava a užije se přitom spousta srandy. Pochopila jsem, že člověka může bavit vytváření monotónního rytmu a dá se to vydržet hodně dlouho.

Tento způsob trávení letní dovolené si vybralo 25 lidí, někteří přijeli ze Slovenska a Nino s Hanou dokonce až ze Slovinska.

Vstřícnost, pohoda, muzika od rána do večera, po večerech promítání filmů, které v kině neuvidím, všechno dohromady má asi takový výsledek, jako pobyt v lázních. Možná i několikatýdenní... Díky Ridině a HLASOHLEDU!
Doma nás čekala Petra se Shishani.

Shishani má maminku z Namibie a tatínka z Belgie.

Foto bylo provedeno specielně pro WWWiditelné prase dnes, společně s Evou a s Lucií.

Dada a spol. www.quakvarteto.cz

25. 7. 2011 - Dr+pilní příznivci prasete

viditelné prase, viditelné prase, wwwprase prasisko viditelneprase wwwiditelneprase widitelneprase widitelné prase Viditelne.prase.cz Dušan Rouš